Nakamura in Genesis

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Nakamura in Genesis

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 21 Nov 2012 18:20

Vitto, ob tvojem postu sem se takoj spomnil na tole temo (pa ne gre za bajk iz supermarketa :D ):

viewtopic.php?f=7&t=137667&hilit=enduro
Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ-BE-SN

OdgovorNapisal/-a Buschi » 21 Nov 2012 18:31

Ljudje, le kopujte kolesa v supermarketih...serviserji jih sprejmemo sicer z žalostjo, je pa zato večje veselje šteti efre po opravljenem servisu!
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Nov 2012 18:53

No vidiš. Še Buši pravi da je trba kupovat Nakamure in Genesise. Ne vem kdo še sploh dvomi?
Case closed?
Not :mrgreen:

Ja včasih ko si novega jugeca domov pripeljal (valjda počasi), si najprej zategnil VSE vijake ki si jih na avtu našel.
To kar našteva tablaš par postov višje ni nekvalitetno kolo, temveč zanič pripravljeno kolo in slab servis.

Point? Kupit Nakamuro in še pred prvo vožnjo peljat na servis v kolesarsko trgovino. Ne bo zastonj, tudi 50+ evr zna bit. Ne pa ga servisirat v hervisih ipd. trgovinah. Razen če so se morda tam že pojavili dobri serviserji?

Pa saj je mtb4ewa lepo napisal: DO YOUR OWN RESEARCH:
- če ga narediš površno, ti tablaši odsvetujemo te bajke (tudi jaz),
- če ga narediš dobro, potem pa lahko med temi kolesi najdeš mogoče kaj dobrega in ugodnega, bolj verjetno pa se že z večjo gotovostjo zapičiš drugam.
Vendar mtb4everjevim o kvaliteti ne bom oporekal. Kolesa so kvalietno izdelana. O servisih in vodljivosti pa ne bom razgljabljal.

Si pa pri nas v supermarketih lahko že srečen, če ti ne uturijo eno ali dve velikosti prevelikega kolesa.
A bo kdo naredil anketo, koliko nas je kupilo kolo v supermarketih?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Thema » 21 Nov 2012 18:56

Nazadje ko sem jaz dozivel nakup dobrega kolesa v obicajni trgovini je bil to pony. :D
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Nov 2012 19:05

Tema je zrela za u sekret, ne pa smetnjak :D
Ene stvari so pač stvari občutka. Al ga maš, al ga pa nimaš.
Tok dnarja, tok muzke...
To je tko k avto... Ja, sej dobiš peugeot 407 z uso opremo (ogrevani zici, dvoconska klima, ksenon...) ceneje kot VW passata z isto opremo...
Pa ne poveličujem zj passata, da ne bo ratala še debata u stilu moj Alfa proti moj Golf... Sam za peugeota lahko iz lastnih izkušenj še predobro rečem da je sekret!

Skratka, nazaj na 407-passat. Če ne opaziš razlike v kvaliteti vožnje ko ju pelješ, pol enostavno nimaš občutka. In tega se ne morš naučit. In podobno je na kolesu. Oba mata sram x.9 komplet. Obadva RP23... In če se ti zdita obadva enako kvalitetna in isti šmorn pol JBG. Pol pač ne štekaš in bod raj tih.

Ne se čudit da te napada ceu forum.
Napada te ceu forum ker:
-vpišeš se na forum in je to tvoja edina tema
-ne daš si dopovedat, da je razlika med Nagomuro in resnim kolesom
-da v resnic nimaš pojma in še kr pametuješ
-da delaš reklamo za dva sekret bicikla in trdiš da tega ne počneš
-ne upoštevaš storitev po nakupu
-ne upoštevaš osnovne nastavitve ko kupiš kolo

Nimam nič proti tebi osebno. Res ne... Lahko da bova enkrat po nesreči za isto mizo pila pivo in mela super debato. Sam večina tvojih postov je nekej u prazno. In samo za to gre.

Peace!
lp
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Thema » 21 Nov 2012 19:08

Tako nekako, le namesto 407 bi bila prej kaka dacija primerna za ponazoritev.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 21 Nov 2012 19:35

Po dolgem pregovarjanju z očetom se je na koncu odločil za KTM-a iz Hervisa. Vse kar sem napovedal se je uresničilo.
- Menjalnika razštelana
- Sedež, ročki zavor in šifterja v poziciji za izjemno čudno anatomsko oblikovano osebo
- Počena plastika na spodnjem delu okvirja, ki je vodilo za pletenico menjalnika
- Manjkajoč del okvirja.

Sledil je ponoven obisk Hervisa za zamenjavo počenega dela. Še enkrat za prevzem manjkajočega dela, menjalnike in pozicijo pa sem raje nastavil sam.

Sklep. Oče je s kolesom sicer zadovoljen, vendar šele sedaj, ko jaz opravljam vlogo serviserja. Je pa jasno, da bo naslednjič raje dal kak € več, da bo kolo pripravljeno kakor se spodobi.

PS: Tist Complite ima dobro opemo, ampak je 2,6kg občutno preveč za okvir tega ranga. Sem pa prepričan, da je okvir stila Astro. Tut na fička lahko daš Brembote. Me pa zanima kako uspešno bi reševal reklamacije ali dobil nadomestne dela za dotičen okvir čez kako leto ali 4.
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a Lastboyscout » 21 Nov 2012 20:03

http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=16&t=139721

kolk je kej ta model dobil dodatnega popusta za tole???

ahh, aja on je pa GIANT-a pohvalu

tko je pač pr nas, če ne goniš najmanj, ampak res najmanj 2 jurja pod sabo in nisi opremljen z oh in sploh opremo spljoh nisi kolesar, gorski kolesar

pa ne se zdej usipat še na mene, tak občutek pač dobim, ko prebiram nekatere teme na tej tabli

Lp
It's not the end that i fear with each breath
It's life that scares me to death
Uporabniški avatar
Lastboyscout
član

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 21 Nov 2012 20:09

JoJo 2x napisal/-a:-ne daš si dopovedat, da je razlika med Nagomuro in resnim kolesom

Iz lastnih izkušenj sam ne bi bil tako arbitraren - če gledaš kolesa v rangu do 500€ nobeno ni zelo resno - naj bo to nakamura ali pa scott. Res se zaradi marketinga ala "kolo leta" pri nakamuri hitro opečeš, sploh če nimaš pojma o kolesih, ampak kdorkoli je kdaj gledal kolesa v tem rangu ve, da so tudi večje firme lahko (neupravičeni) zlatarji.
Če hodiš na Triglav si pa itak ne kupiš sandal (razen, če si Čeh, ki potem dejansko z njimi tudi zleze gor), ampak gojzar, kot si je avtor te teme nabavil amerikanca in ne ljubljenega nakamuro.

Zhiloreznik napisal/-a:- Manjkajoč del okvirja.
Še enkrat za prevzem manjkajočega dela

:?: Kaj, a so ga pršvasal nazaj al si ga ti doma al kako je to zgledalo :?: Ja z njim bi šel, ko je kupoval kolo, pa ne bi bilo panike.
Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ-BE-SN

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 21 Nov 2012 20:27

thunderbolt napisal/-a:
Zhiloreznik napisal/-a:- Manjkajoč del okvirja.
Še enkrat za prevzem manjkajočega dela

:?: Kaj, a so ga pršvasal nazaj al si ga ti doma al kako je to zgledalo :?: Ja z njim bi šel, ko je kupoval kolo, pa ne bi bilo panike.

Ok priznam da sem se mal nerodno izrazil :) Šel sem z njim, sam je pa del, ki ni ravno pogost na kolesih. Je ščitnik za zadnji menjalnik, ki se ga našravfa na okvir. KTM OEM del, ki ga aftermarket ne moreš kupit, saj ima okvir zato prilagojene luknje. Gre se bolj za površnost kot celotna storitev, prav tako ni fajn, če okvir lufta. Če ga ne rabiš, je vseeno dobro vstavit šravfe.

Ne pravim da so lenobe, ampak da se težko ukvarjaš z vsem. Je razlika al se sam kolesom posvečaš, al pa še rihtaš smuči, napenjaš loparje ... well you get the point. Težko je biti Hansdampf :D
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 21 Nov 2012 20:31

Lastboyscout napisal/-a:tko je pač pr nas, če ne goniš najmanj, ampak res najmanj 2 jurja pod sabo in nisi opremljen z oh in sploh opremo spljoh nisi kolesar, gorski kolesar
pa ne se zdej usipat še na mene, tak občutek pač dobim, ko prebiram nekatere teme na tej tabli

No, saj v bistvu ce gledas uporabne fulije, pri polni ceni, se zacnejo stvari odvijat tam okoli 2jurja oz. mogoce kak stotak manj :P
Jasno pa spravis skupaj mesnatega Horneta ki je poceni bajk par excellence pa ti nikakor ne bo noben skakal po glavi kot ce se klanjas nakamuri, vsaj meni se to ni zgodilo...
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Nov 2012 20:43

Naka..gone? 4ever?
:twisted:
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Nov 2012 20:48

MTBforever napisal/-a:Povod je nevednost slovenskega naroda in napacne informacije na forumih :)

Si dosegel namen?
Nevednost naroda si vsekakor zmanjšal, saj so se in se bodo potencialni kupci tudi na tem postu ustavili.
Upam da res nisi reklame delal, ker te bo šef še odpustil v tem primeru. :evil:

Vedno ko grem mimo intersporta in jih vidim lepo pobarvane, večinoma v race xc izgledu se obrnem k njim. Lepa kolesa so. Sem se pa zdaj zavedel, da ko sem nazadnje kupoval kolo nisem niti 1x niti slučajno pomislil na kolesa sorte hervis, intersport... Niti pomislil nisem. Recimo ene dobre znamke sem odmislil (commencial, lappiere...) ampak na nakamuro pa niti pomislil nisem. Niti pomislil.

Pravzaprav mi gre hudo na smeh. :twisted:
Kdo pravi da slovenci ne držimo skupaj? Lej kak ga bomo sesuli LOL.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a MTBforever » 21 Nov 2012 21:12

Madonca ste se razpisali :), v glavnem ja se strinjam z vami, posebej s tabo TTOCS, da tam ni serviserjev in so kolesa lahko razštelana, kot sta povedala tudi dva uporabnika, ampak zaradi tega še ne moremo reči da je KTM ali pa FUJI slabo kolo. To pa da prihaja do poškodb pri kolesih v teh trgovinah pa je jasno, saj jih skoz nekam premetavajo po koncu sezone in potem dajo spet nazaj ven, tako da jih je treba vedno pregledati. Aja, pa če ni takrat celo tudi meni ponujal prodajalec nepravilno številko kolesa, samo zato, ker je bilo iz prejšnje sezone, lepo in znižano. In seveda, tudi sam sem opravil prvi servis pri specializiranemu prodajalcu, ki pa je bil takrat na presenečenje bolj objektiven kot nekateri na tem forumu. Vendar sem se tega zavedal, kupil sem kolo z dobro opremo, cenejše kot kjerkoli drugje, katerega sem dobro hendlal več let. In kaj je s tem narobe? Pač, vi greste pa mimo take trgovine in ne vidim problema v temu. Če pa pogledate vanjo in pri tem bruhate, pa je tudi to človeško.

Zanimivo pa je da nekateri v trgovinah kritizirajo določene komponente, potem pa se naslednje leto, ker proizvajalci zaradi višjih cen dajo na isti model kolesa slabše komponente, torej te ki so jih v trgovini predhodno leto kritizirali, te pa isti v trgovini prepričujejo, da pa je tudi recimo Suntour vilica dobra in da tudi Alivio ni švoh. Še vedno se v debati držim enega ranga koles, torej pod 1000 EUR. Z crknt res. Sicer sam mislim, da Suntour vilice niso prav nič slabše od ostalih, sploh zadnje tri leta so naredili ogromen napredek. In celo novi Alivio ni tako slab menjalnik.
MTBforever
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Nov 2012 21:16

@TTOCS...
uf, sm se nasmeju zadnjemu stavku :D

Nima veze kok dnarja daš za kolo. Point je, da je bolje kupiti rabljeno dobro kolo, kot nov sekret :D
Stvari so pač price/performance... Probaš dobit največ za svoj denar.

Slabo sem se izrazil. V prvih postih, sem povedal, da lahko dobiš bistveno več za enak denar ravno pri raznih naga stuff bikeih...

Ko pa rečem da je sekret, pa hočm rečt, da je vse lepo in prou in ok. Ampak da je stvar u principu za na cesto dveh cesarjev.
Ker dobiš rabljena kolesa, ki so nekaj vredna.

Sj smo, al pa sm, res mal smotan/i s tem, da more bit bajk, tko k je treba. Sam če v tem res uživam/o! Jaz sem zadovoln k radio, k nastavm vzmetenje, šalterje, bremze... K laufa k urca! K veš, da je izdelk! Da je v tistem kosu pleha neki časa vloženga. Če ne drugač v razvoju ideje.

Sicer pa kolesar si takrat, ko voziš in ti je fajn :D
V resnici ne šteje popolnoma nič drugega. Je poznan primer en gospod, ki ga lahko pogosto srečaš v naših koncih, ki ima res nič posebnega kolo. Trdak, z basic opremo... Pa mislm da ma več kilometrov in kondicije od večine table, vključno z mano :D
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 21 Nov 2012 21:41

JoJo 2x napisal/-a:V resnici ne šteje popolnoma nič drugega. Je poznan primer en gospod, ki ga lahko pogosto srečaš v naših koncih, ki ima res nič posebnega kolo. Trdak, z basic opremo... Pa mislm da ma več kilometrov in kondicije od večine table, vključno z mano :D

Sprintat pa na steno pa za screensaver na telefon ...
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Nov 2012 22:12

Fak, malo prebiram tole temo, vmes pa gledam poročila... in glede na napisano v tej temi, se res več ne čudim tistemu, kar govorijo
na poročilih in da je šla naša država popolnoma u kurac. Res ne znamo zase skrbet.

Aloha
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a mrd » 21 Nov 2012 22:28

Še brat se mi ne da ker sem že po parih vrsticah dojel bistvo... Nakamura je ZAKON!
Kakšen glup topic. Tudi če je res je še zmeraj zanimivo kako noben ni tako zagrizeno hvalil Speca, Treka, Orbeo, Transitiona, Cova, Comencala, Kono, Gianta, Rog.... ali če obudim spomin na stil našega dragega Zee Germansa: pa boli me qr... za to tvojo Nakamuro. Pa kaj sta Nakamura in Genesis da morajo imeti svoj topic.
Kje si bil vsak začetek sezone ko je dnevno 10 vprašanj "kateri bajk?". Takrat nekateri čisto potrpežljivo pomagamo novincem s pojasnjevanjem osnov o opremi, vožnji, zakonodaji, načinih za iskanje družbe in poti... pa niti ne forsiramo toliko znamke kot spodbujamo k ugotavljanju potreb oz. razreda kolesa. Kje sta bili takrat Nakamura in Genesis s svojim poštrikanim pisanjem, da jim povedo "ahaha sem vedel, da boš to vprašal..." Ti.pa lepo.prvi topic in bam... zdaj bom jst vam cepcom pojasnil... a dej a res nam.boš ti zdaj pojasnil?
Ni mi pa jasno kaj ste se zapičili ostali v njegov post. Pa naj oglašuje
sej ma vso pravico če jo.la.nima pa ni dvoma, da bo doživel pravično sodbo Groznega :) Če že oglašuje lahko vsaj v taprav podforum klofne.
Pa da ne boš rekel kako si vedel da bom to rekel ti bom zdaj jaz kar direktno rekel. Ja vem kaj boš rekel ker je res. Nestrpen sem do drugih ja!
Edit: Ta moja touch screen tipkovnica je nekje v rangu Nakamure. Kakšna črka je narobe in kakšen znak je odveč vendar se s temi mojimi čevapi čisto udobno peljem po njej le rezultat je včasih zgornjemu podoben in cca 5x več časalorabim ker nonstop popravljam in pomotoma brišem vendar GRE. AJD!
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

Nakamura in Genesis

OdgovorNapisal/-a Biciklo » 21 Nov 2012 22:52

Je pa celotna diskusija bila za nekaj koristna. Zvedel sem, da Nakamura ima odlično opremo za nizko ceno.

Ko bom kupoval novo kolo kupim N..., poberem dol vse dele, kupim še eno kolo osnovnega razreda priznane znamke, med kolesi zamenjam dele in na bolhi (ali tudi Tabli) prodam N... ter na koncu še v denarnici imam več denarja kot, če bi kupil top model priznane znamke.
Uporabniški avatar
Biciklo
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MTBforever » 21 Nov 2012 23:18

mrd: Sem se pa res nasmejal ob tvojem pisanju. V svojem prvem postu nisem hvalil Nakamure, sem samo povedal nekaj dejstev. Potem pa sem jo mogoče v naslednjih postih tudi kdaj pohvalil, ker sem se pač branil pred napadi. Še dobro, da nisem tega topica odprl na začetku sezone, ker bi me še bolj zmleli, tako pa bo do naslednje sezone ta topic že pozabljen, vi pa boste veselo svetovali naprej in tako je tudi prav. Mene pa itak kmalu ne bo več, saj sem v Sloveniji samo na dopustu. Kot sem rekel, prvič sem se odločil, da nekaj napišem na mtb forumu, ker imam malo prostega časa, in mi ni žal, saj se je tema lepo razvila. Se mi pa zdi, da iz tebe bruha malo frustracij, saj si sebe in ostale proglasil za cepce, česar jaz nikoli nisem in ne bom rekel, saj je na teh straneh veliko dobrih kolesarjev poznavalcev scene. Je pa res, topic se je razvil tudi zaradi ostalih. Žal pa je, tako kot vse teme v naši državi, ko se srečajo drugačno misleči ljudje, tudi ta zelo nekonstruktivna in Mojo Jojo ima prav v tem kar opaža. Na srečo v tujini nimam takih problemov :).

Pa lepo spančkajte :)
MTBforever
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 21 Nov 2012 23:27

MTBforever napisal/-a:Na srečo v tujini nimam takih problemov :)

ich danke Gott und freue mich, auf Wiedersehen

Post scriptum ; v kateri tovarni in iz kakšnega aluminija sploh švasajo Nakamure ?
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Nov 2012 23:50

ZMAGALI!!!!
:twisted:
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 22 Nov 2012 11:48

MTBforever napisal/-a:...Mene pa itak kmalu ne bo več, saj sem v Sloveniji samo na dopustu.

Gotof je!!! :mrgreen:

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Nov 2012 12:07

ne podcenjujte situacije. :?
mogoče je mtbforever sam gospod Nakamura.
baje je še hujši od samega bruce lee-ja.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Atrans » 22 Nov 2012 12:48

TTOCS napisal/-a:Ja včasih ko si novega jugeca domov pripeljal (valjda počasi), si najprej zategnil VSE vijake ki si jih na avtu našel...

Pri naši hiši smo imeli v davnih časih stoenke in jugece. Nikoli nismo ostali na cesti!

Zadnje čase pa imamo smolo. Bilo je nekaj francozev od firm peugeot in renault. Sedaj ima foter grand scenic, raje ne bi našteval vseh napak, samo sreča, da je v garanciji, če ne bi foter še enkrat zmetal tistih dobrih 20.000 eur za popravila. Ali pa prejšnja laguna - ko smo šli na morje nam je crknila na AC. Za znoret!!!!!!!!
Atrans
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Nov 2012 12:58

TTOCS napisal/-a:ZMAGALI!!!! :twisted:

MAAC napisal/-a:Gotof je!!! :mrgreen:

Jabooz napisal/-a:ne podcenjujte situacije. :?
mogoče je mtbforever sam gospod Nakamura.
baje je še hujši od samega bruce lee-ja.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Buschi » 22 Nov 2012 13:17

R4NDOM napisal/-a:Post scriptum ; v kateri tovarni in iz kakšnega aluminija sploh švasajo Nakamure ?

Verjetno v isti kot Spešalabajze... :twisted:
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Nov 2012 14:57

Buschi napisal/-a:
R4NDOM napisal/-a:Post scriptum ; v kateri tovarni in iz kakšnega aluminija sploh švasajo Nakamure ?

Verjetno v isti kot Spešalabajze... :twisted:

...vprašaj "kakšnega" varilca glede kvalitete S. okvirjev in kakšnih drugih... :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 22 Nov 2012 16:44

Na koncu pa je verjetno zmagal on, ker je celotno zadevo pomoje trolal.

Za naslednjič pa:
Slika
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 19 Dec 2012 18:01

Haha, ste p'a res sami asi tle gor... :roll:
Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 06 Maj 2015 05:29

Tudi jaz sem že kupil kolo v Hervisu, s podobnimi izkušnjami, le da jim ga nisem hotel pustiti pripravit ampak sem ga kar takoj odnesel v avto in ga doma sam poštimal. Bilo je kolo za mojo drado, ki ni ravno pogosta kolesarka, tako, da je bilo tudi to v redu.
Kar se tiče teh "supermarket koles" bi pa predlagal takole, glede na moja opažanja. Če si resen kolesar, boš šel na internet pogledat blagovno znamko, ki jo kupuješ, pišči kolo iz "supermarket ponudbe" in primerjaj opremo. Pogossto opažam, da je razen okvirja kaj malo skupnega s kolesom, ki ga ponujajo pod blagovno znamko. V Hervisu sem opazil že tudi SCOTTa z opremo, ki je Scott sploh ne ponuja s svojimi kolesi. in pa razne kombinacije, za katere ve, da ne delujejo, ali delujejo zelo slabo. Na nekem cenovno ugodnem modelu Megarange zadnji zobnik v kombinaciji z Deore menjalnikom na primer.... Ali pa kontra, menjalnik za megarange s tistim velikim rdečim pulleyem in zadnji zobniki z normalnim razmerjem...
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a Sergejom » 22 Sep 2015 21:18

Da ne odpiram nove teme, ker gre za Nakamuro... me zanima kaj vi stručkoti, ki živite za kolesarstvo in se resnično spoznate na opremo in kolesa, mislite o -> http://www.intersport.si/shop/kolesarst ... c3508b4793

Kolesarim max 2x tedensko.
Običajni cilji so cca 2 uri do vrha (npr. Smrekovec, Velika planina, Mozirska planina, Dobrovlje...).
Navzdol se vozim največ/kvečjemu po kakšni vlaki (beri zahtevnejše zadeve ala ožje poti, čez korenine,... odpadejo). Najbližje downhillu sem, kadar grem jaz peš gor na Krvavec, oni pa dol :)
Sedaj preklinjam Balance, ki ima resnično najnižjo opremo, če se ji sploh lahko tako reče. Se mi zdi, da je že na zadnjih vzdihljajih, zato tudi malo gledam, če bi dobil kaj ugodnega, sedaj, ko je konec sezone.

Vesel bom tudi vsakega linka do drugega kolesa za katerega menite, da je za moje potrebe OK.

Vnaprej Hvala!
Sergejom
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Sep 2015 13:25

Hja, tudi ta ima najcenejšo opremo.
Vilica ima več hoda naprej/nazaj kot gor/dol.
Gonilka se zvija in ob močnejšem pritisku na pedala veriga drgne po kletki prednjega menjalnika.
Odvisno kako naletiš, ampak precej teh zavor se je uscalo...hvalabogu ima shimano v sloveniji dveletno garancijo.

Po makedamu za na in iz Dobrovlj je dober.

In, Savinjčan, pozdravljen na MTB forumu.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Sep 2015 13:42

Ajd, Buschi malo pretirava, ampak prav daleč od resnice vseeno ni, predvsem če si konkreten dec.

Tako bom rekel: 100 evrov pomeni pri taki ceni opazno razliko pri opremi in če se lahko stegneš do 500-550 evrov, boš vseeno dobil precej boljše kolo.

Mimogrede, koliko si pa visok?

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Sergejom » 23 Sep 2015 13:52

Hvala za iskrene odgovore.

Visok 178, težak 80 (januarja bo slabše ;) )

... in pa ja, bom že našel še 100€, sploh če s tako razliko dejansko dobim več kvalitete.

LP
Sergejom
član

OdgovorNapisal/-a Sergejom » 25 Sep 2015 13:39

problematiks napisal/-a:Ajd, Buschi malo pretirava, ampak prav daleč od resnice vseeno ni, predvsem če si konkreten dec.

Tako bom rekel: 100 evrov pomeni pri taki ceni opazno razliko pri opremi in če se lahko stegneš do 500-550 evrov, boš vseeno dobil precej boljše kolo.

Mimogrede, koliko si pa visok?

Marko

Kaj pa tole, firmo hvalijo, nekako v skladu z nemško kakovostjo...
Predvidevam da je boljše od zgoraj omenjene Nakamure.

http://www.bike-discount.de/en/buy/rado ... /wg_id-117
Sergejom
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Sep 2015 14:18

Se ti splača iskati po internetu in v velikih športnih trgovinah, kjer boš brez nekega pravega svetovanja, podpore, v primeru naročanja iz tujine pa še z obilo komplikacijami ob možnih reklamacijah, vse to za nekaj 10€?!

Pred časom je ena ptujska trgovina na FB-u objavila primerjavo "hervis" biciklov z bicikli bolj in malo manj priznanih znamk, s podporo, svetovanjem v trgovini, itd., in so bila kolesa iz raznih "hervisov" le par 10€ (do 50€) cenejša (V AKCIJAH!!!) od rednih cen npr. Scott-ov in podobnih koles z enako ali celo boljšo opremo.

Vse se v avto, pojdi do trgovine ali dveh - v savinjskem koncu jih imaš nekaj, kakšna se še v šaleškem najde, povej kaj želiš, za kakšen denar, itd., pa boš dobil vsaj toliko kot v tvojih linkih.
Cube ima recimo tudi dobre ponudbe v tem rangu, poglej še na www.factorystore.si, kjer so imeli znižane GT-e izpred sezone ali dveh (in imaš uvoznika v Grižah), itd.

Na kratko - pusti comp na miru in pojdi do specializoranih kolesarskih trgovin, tuje strani in razne "hervise" pa na miru pusti za nekaj časa! Itak je konec sezone in so popusti pri vseh znamkah. Je večja verjetnost, da se boš zaradi visoke cifre popusta v kakšnem "hervisu" konkretno na***nil!!!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Jan 2016 14:47

Evo, sicer je bilo govora o kolesih višjega ranga oz. nasplošno boljšemu kolesu z boljšo opremo, pa vendar je veliko vzporednic!
http://www.singletracks.com/blog/mtb-vi ... ikes-safe/
Sploh zaključek pri tretjem videu je bistvenega pomena.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Tili » 11 Jul 2018 17:43

Jaz sem letos nabavil Nakamuro Caugar: https://www.intersport.si/nakamura-coug ... olo-281077

Sem izredno zadovoljen in se na kolesu počutim enako dobro, če ne bolje kot na Focosu ali Corratecu. Kolo je bilo dobro sestavljeno in v Celju serviserja-prodajalca vesta kako se tej stvari streže. Moja pumica je že bila na Šmohorju, Čemšeniši, Mrzlici, Čreti...in tako gor in dol pride enako kot bajk za ketrega sem dal 2-3 več.

Imajo pa ta kolesa uradni servis v Velo centru in v CE je tam vrhunski serviser !
Tili
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 11 Jul 2018 18:52

Super, smo veseli zate.

Dober opomnik da ne rabimo vsi bicikla za 2-3 jurje da se imamo fajn na kolesu. Samo furaj dalje. :wink:
P_Nut
član

Prejšnja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot], hyperskunk