24 FS otroško kolo

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

24 FS otroško kolo

OdgovorNapisal/-a Obelix » 02 Jul 2018 10:02

S sinom (6let) se že kar konkretno voziva po gozdovih, zaenkrat je na zbitem 20 Cubu, čisti trdak, in me kar srce boli, ko reveža premetava levo in desno po skalah in koreninah (seveda kar pogosto konča tudi na tleh). Gledam zato proti resnejšem 24 kolesu, ampak vse kar je FS je noro drago, od 1300 € do 2300€, kar je preveč. Je mogoče kdo zasledil kakšno cenejšo alternativo, ki deluje?

Ker se bo moral mulc verjetno sprijazniti zaenkrat z trdakom z prednjim vzmetenjem, gledam tudi te opcije. Kakšen nasvet katero kolo vzeti, da za svoj denar ponuja največ, pomembna mi je geometrija, ki bo pomagala na spustu (npr. https://www.commencal-store.com/ramones ... 2x19925143 samo ta ima spredaj samo en zobnik, bo tamal težko v hribe vozil), teža in pa seveda good value. Verjamem, da so za vozit se malo naokoli vsa 24 kolesa skoraj isto dobra, kaj pa če hoče otrok od kolesa nekaj več, kaj vzeti, se je kdo že kaj igral s tem problemom.

Trenutni kandidat je Ghost Kato. Aja, pa vem, da je za 6 letnika 24 prevelik kolo, ampak spomladi mu bo ravno prav (visoka familija :) ), do takrat pa bi si iz novega kolesa sposodil vilo in zavore in vsaj malo izboljšal obstoječega Cuba.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Kraj: Komenda

Re: 24 FS otroško kolo

OdgovorNapisal/-a cresh » 02 Jul 2018 10:13

Kaj pa kak rabljen spark?

Poslano z mojega Redmi Note 4 z uporabo Tapatalk
cresh
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 02 Jul 2018 10:30

Rabljeno že nekaj časa spremljam, te robe je očitno zelo malo, ker nisem nič zasledil.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a Lolyx » 02 Jul 2018 10:31

https://www.giant-bicycles.com/us/bikes-xtc-sl-jrdot-24
Ce ti ni predrag. Ene mal bolse zavore mu das gor iz bolhe in bi znalo bit super...
Lolyx
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a Vladej » 02 Jul 2018 10:34

Predvsem bodi pozoren na vilice. Pri kolesih za otroke so vilice ponavadi z vzmetjo, ki je veliko pretrda za predvideno težo otrok.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a problematiks » 02 Jul 2018 10:51

Polnovzmeteni, ki so dejansko vredni nakupa, so žal vsi od dobrega jurja naprej, ja. Kar je cenejše, je po mojih izkušnjah, kar sem jih dobival v servis, vse bolj šminka in ne ravno primerno za resno gorsko kolesarjenje.

Če dobiš kje rabljenega polnovzmetenca, bi bila to rešitev. Sicer pa glej spredaj vzmetene, ki imajo dovolj prostora za široke gume, mogoče celo plus dimenzije. Pri Cubu imaš npr dva modela, ki imata že serijsko gor 2.35" gume, Schwalbejeve, tako da so kar baloni: Kid 240 Race in Kid 240 SL (slednji ima sicer pri svojih 900 evrih tudi že kar ceno, Race je 200 evrov manj).

Oba imata sicer en zobnik spredaj, ampak dovolj velik razpon zadaj, da bi moralo it tudi v klance. Še posebej SL, ki ima kaseto 11-46t. Vilice so tudi zračne (Race 63 mm hoda, SL 70 mm), kar je po mojem tudi nuja, da se lahko zadevo nastavi tako, da bo dejansko delala, kot je treba. Trdota jeklenih vzmeti, ki so vgrajene v vilice otroških koles, je namreč vsepovprek.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

24 FS otroško kolo

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 02 Jul 2018 13:48

Moj mulo je prve dve leti preživel na scott voltagu 24. Zdaj ga ima mlajši sin, ki je aprila dopolnil 6, pa mu ni prevelik.

Starejši je pa lani dobil 24 colskega commencala (rabljenega) v bajkmaniji in je in on in jaz noro zadovoljen z bikom. Pa še tako velik je da bo še za drugo leto dober, potem pa ga mali podeduje :)

Slika

Mali je opremo od tavelkega navlekel čez vikend in po zaprtju bikeparka v kranjski rinil bicikl do polovice da se je lahko potem dol vozil... fotr pa ponosen k hudič :)
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 02 Jul 2018 14:34

Rugbyfan super zgleda vaša jr flota koles. Kako je z vilo na Voltagu, je dovolj mehka, da je uporabna? Geometrija se mi zdi super za to kar iščem, Voltaga nisem gledal, ker mi vizualno deluje precej masiven in težak. Ga bom probal najti kje in ga mal pregledal še v živo.

Dobr zgledata mulca, super maš tole naštiman enga za drugim, da lažje doma potem zagovarjaš dodatne stroške. Jaz nisem imel te sreče, štirje otroc, pa samo en fant .... :mad: :mrgreen:
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 02 Jul 2018 20:41

Voltage je super. Neuničljiv. Tudi nič težji ni od ostalih.
Tale voltage je bil včasih roza ker sem ga tastarejši hčeri nabavil za rd. Pa je bil tok fajn da se ga dal farbat namest da bi fantoma drugega nabavil in mi ni niti malo žal. Edino zadnji wheelset sem že 2x zamenjal...

Vila je pa glih prava za tistih 30 kil +- 5

Enkrat sem jo razdrl in malo porihtal to je pa to.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 03 Jul 2018 07:20

Obelix napisal/-a:Dobr zgledata mulca, super maš tole naštiman enga za drugim, da lažje doma potem zagovarjaš dodatne stroške. Jaz nisem imel te sreče, štirje otroc, pa samo en fant .... :mad: :mrgreen:

k punce pa ne smejo vozit :lol:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 03 Jul 2018 07:24

Jaz sem bil pred isto dilemo lani. 24" je ravno taka mera, da se že prekriva z xs velikostjo za "odrasle". In seveda je izbira tam veliko večja. Poglej še v tej smeri.
Mi smo potem kupili trdaka s plus gumami.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a cresh » 05 Jul 2018 09:24

Drugače vem da je Rogla prodajala vsak let po koncu sezone tudi 24" FS. Sam so za moje pojme predragi za mulca. Ne dam 1.5k € za bajk, k ga bo prerastu čez 2 let. Tko da za 2 leti bo še dobr HT, pol pa mu kupim xs 26"

cresh
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 05 Jul 2018 12:43

Vem ja, sem jih kontaktiral, imajo mongoose, cena leto starega 1150€, novega sem našel za 1400€, redna cena je pa še precej višje. Zaenkrat predrago, predvsem pa so tisto res DH mašine za malo večje fante, od 10 let dalje in sedaj še nebi prišlo v poštev.

Na koncu sva šla z mulcem probat par koles, scotta Voltage, Fokusa in pa Lapierra, jaz pa sem uč vrgel še na Ghosta, vendar nisem imel malega s seboj, tako da ga ni mogel probat.

Zanimivo je,da je mali brez težav, kot iz topa izstrelil na katerih kolesih se je počutil najbolje in sicer najbolj na Lapierru, nato Voltagu in najmanj na Fokusu. Verjamem, da na izbiro lahko vplivajo čist banalne stvari, kot je zaporedje koles, na tretjem kolesu je bil na 24-ki že bolj domač, lahko vpliva velikost pločnika pred trgovino, pritisk v gumi, barva kolesa, .... , ne vem, ampak posortiral jih je v trenutku. Je bil pa že vizualno najbolj suveren na Lapierru, ki je bil po občutku najlažje kolo in najmanj na Fokusu, ki je bilo mislim da najtežje kolo (po občutku).

Za vse testirane kolesa lahko rečem, da imajo Suntour vile (različne oznake) in vse so gor za okras, meni je uspelo stisniti vsako vilo za 2 cm, čista neumnost, bi blo bolje vzeti kolo s trdo vilo, pa je kolo vsaj malo lažje.

Na koncu sem se odločil za Ghosta, ki ga mali žal ni testiral, sem ga pa vseeno vsaj videl. Ghost je v tem trenutku med testiranimi kolesi in kolesi ,ki sem jih preveril na spletu (Cube, Spec,...) do cca. 400€ po moje daleč best buy,

RAZLOGI:
1. Fantastična vila na feder dejansko deluje zelo dobro , gre za RST Capa T . Bomba!! To mi je bil eden top kriterijev, ker bo šla vila za slabo leto še na 20ko
2. Kolo je med vsemi daleč najlažje
3. Edini ima zadaj 8 redno kaseto, z 32 zobnikom!! Vsi ostali kar sem videl in prečekiral, so še na 7 rednih in manjših zobnikih
4. Spredaj ima samo dva zobnika, mislim da 38/24, kar je super, da otroku ni treba lovit z grip shiftom tistega nesrečnega srednjega zobnika. Vsi ostali, kar sem videl, imajo spredaj "triplo". Katero otrok v bistvu bo poganjal 42 zobnik spredaj?? Očitno je samo Ghost premislil določene zadeve!
5. Oversize krmilo, sicer ni nekega pomena za otroka, ampak kolo zaradi tega zgleda "bolj hudo" :) . Ima pa Ghost širša krmila za kak cm od konkurence, kjer sem ta podatek lahko zasledil, nisem ga dobil za vsa kolesa.
6. All in all feeling. Ghost je zgledal že vizualno najbolj dodelan kolo, ko si ga pogledal od daleč, izvedba, vizualen efekt, kvaliteta barve, design. Delovalo je najbolj "pravo kolo"
7. Cena: polek vseh plusov je še vedno tukaj v akciji za slabih 290€ http://www.chainreactioncycles.com/si/e ... prod166116

Druge zadeve, kot so menjalniki, zavore, ne znam ocenit glede na ostalo, vendar je vse delovalo odlično, prestave so delale lahkotno, zavore niso bile "čigumiaste"...

SEm delal tolk časa cimpral, da so mi razprodal modrega, ampak bo rdeč še bolj praktičen, da ga bodo punce kasneje rajš vozile :)

Upam, da sem uspel nakazat, da tudi nakup otroškega kolesa ni čist samoumevna zadeva, greš in kupiš ker itaq za isti dnar povsod dobiš isti šmorn. Se splača mal časa vzet, da bo mulc imel res največ od kolesa.

Cena tega kolesa v Ljubljani www.ghost.si znaša s popustom 360€, cca 70€ več vas pride isto kolo z diski, imajo na zalogi obe barvi in obe opciji.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 05 Jul 2018 12:45

Napaka, nimajo Mongoosov ampak Bergamont Big Air Tyro letnik 2017 - 1176,45 eur.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 06 Jul 2018 05:48

Obelix napisal/-a:Za vse testirane kolesa lahko rečem, da imajo Suntour vile (različne oznake) in vse so gor za okras, meni je uspelo stisniti vsako vilo za 2 cm, čista neumnost, bi blo bolje vzeti kolo s trdo vilo, pa je kolo vsaj malo lažje.

Točno tako. Naš mlajši na 20" ne premakne vile za mm. Samo dodatna teža na že tako težkem kolesu.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a cresh » 06 Jul 2018 11:16

Glih zdej smo fotri debatiral da zakaj hudiča delajo tolk težkih koles za otroke in to že od 12" dalje.

cresh
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 06 Jul 2018 11:48

Cresh, mal smo tudi sami krivi, ker dostikrat hočemo novo otroško kolo za ceno malo boljših superg. Za kakšen € več se hitro najdejo tudi zelo lahka kolesa, npr: https://kakadu.si/otroska-kolesa-24-col ... rdece.html

16-ka, mislim da je pisalo pod 6 kg. Je podobnih zadev v tujini kar precej, pri nas pa so taka kolesa malo poznana in slabo zastopana oz. jih večinoma sploh ni.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 06 Jul 2018 21:40

cresh napisal/-a:Glih zdej smo fotri debatiral da zakaj hudiča delajo tolk težkih koles za otroke in to že od 12" dalje.

Ker morajo zdržat, ko se fotri gor vsedejo ... :D
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 07 Jul 2018 22:13

Kolk folka v slo pa je pripravljeno kupit otroški bicikel za 450 ali več €. Približen pokazatelj koliko je takih, je to, koliko teh biciklov potem najdeš rabljenih na bolhi - ravno ene 5 na leto.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 08 Jul 2018 09:56

Evo Obelix, look no further

Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 08 Jul 2018 15:46

I tata bi :)

Ampak, tamali imajo tako fantastično regeneracijo da tega ne rabijo.

Jeseni bo večja ponudba rabljenih, ker zdajle so v uporabi ...
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 08 Jul 2018 22:39

Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 10 Jan 2019 21:34

Da si sposodim temo. Iščem 24 otroško kolo. Če bi upošteval želje kolesarja bi moral biti e-FS - ampak bo to pač ena od mnogo neuresničenih želja :mrgreen:
Sicer se že lahko spravi na 26 S okvir, ampak je to bolj začasna rešitev oz. reštev za čez nekaj let ...

Geometrijsko gledano, sem mi zdi Whoom 5 kar v redu. Namreč, kolesa imajo zelo kratke sedežne cevi, npr, pri Cube 20 sem izkoristil še mojo sedežno oporo in sem podaljšal uporabo kolesa. Kar se tiče horizontalne dolžine je še vedno v redu.

Whoom 5 se mi zdi, vsaj po sliki na linku, da ima kar dovolj dolgo sedežno. Ima kod izkušnje s tem kolesom. Uporaba pa makedam, bike park v Podutiku, BMX in pump proge -- skratka gladke površine, kar zmorejo tudi gravel bajki.

Za kakšno Rašico pa imamo seveda prepoved višjih inštanc :twisted:
Zadnjič spremenil El Tomzo, dne 12 Jan 2019 07:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 10 Jan 2019 23:22

Sem tudi sam pred podobnim nakupom in sem si ogledoval Woom 5 pa mislim da bom šel raje na Cube. Woom ima 1,5 širino gum, glede na odsotnost vzmetenja bi bila po moji oceni za našega mulca vsaj 2,1 krasna širina in tako ne vidim smisla kupovati novo kolo kjer bi takoj moral kupit druge gume. Niti nisem šel preverjat, a so Woom-ovi v-brejki sploh sposobni sprejet takšno širino.

Prav neke možnosti podaljšanja uporabnosti Woom tudi ne ponuja v smislu da bi menjal fajfo.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a miranmtb » 11 Jan 2019 08:21

Sem bil v podobni situaciji. Punca rada kolesari, samo kake adrenalinske fore ji niso preveč všeč. Zato sem gledal za kolesom, ki bo primerno predvsem za nekoliko daljše izlete z občasnimi offroad vložki. Dobil sem vtis da poskuša večina koles za to starostno skupino posnemati "ta prava" mtb kolesa vendar jim to uspeva samo vizuelno. Kolesa so pogosto težka in okorna. Mogoče sem čuden samo jaz recimo ne vidim smisla disk bremz na takem kolesu.

No po raziskavi trga in premisleku o potrebah sem naši taveliki za 8 rojstni dan kupil Isla bikes Beinn 26 small (Ta Wroom zgleda precej podobna zadeva).

Oba sva zelo zadovoljna, kolo je precej lažje od prejšnjega 20 colarja (nekje med 9 in 10kg), pa zaradi večjih koles kljub ožjim gumam pelje bolje čez neravnine. Tudi če ima 26 colske gume so ostale komponente (npr gonilka) prilagojene otroškim meram. Edina sitnica pri teh zadevah je cena, samo se ublaži s tem da za njo čaka še otrok in če ga na koncu prodaš se izkaže za kar dober vložek.
Just pedal, brake, steer, smile.
Uporabniški avatar
miranmtb
član

OdgovorNapisal/-a romanz » 11 Jan 2019 11:02

Obelix, najlepša hvala, da si vse naštudiral. Ker kupujem 24 colski kolo.
Super, tale Ghost je res best buy v tem cenovnem rangu.

Lp,roman

Obelix napisal/-a:Vem ja, sem jih kontaktiral, imajo mongoose, cena leto starega 1150€, novega sem našel za 1400€, redna cena je pa še precej višje. Zaenkrat predrago, predvsem pa so tisto res DH mašine za malo večje fante, od 10 let dalje in sedaj še nebi prišlo v poštev.

Na koncu sva šla z mulcem probat par koles, scotta Voltage, Fokusa in pa Lapierra, jaz pa sem uč vrgel še na Ghosta, vendar nisem imel malega s seboj, tako da ga ni mogel probat.

Zanimivo je,da je mali brez težav, kot iz topa izstrelil na katerih kolesih se je počutil najbolje in sicer najbolj na Lapierru, nato Voltagu in najmanj na Fokusu. Verjamem, da na izbiro lahko vplivajo čist banalne stvari, kot je zaporedje koles, na tretjem kolesu je bil na 24-ki že bolj domač, lahko vpliva velikost pločnika pred trgovino, pritisk v gumi, barva kolesa, .... , ne vem, ampak posortiral jih je v trenutku. Je bil pa že vizualno najbolj suveren na Lapierru, ki je bil po občutku najlažje kolo in najmanj na Fokusu, ki je bilo mislim da najtežje kolo (po občutku).

Za vse testirane kolesa lahko rečem, da imajo Suntour vile (različne oznake) in vse so gor za okras, meni je uspelo stisniti vsako vilo za 2 cm, čista neumnost, bi blo bolje vzeti kolo s trdo vilo, pa je kolo vsaj malo lažje.

Na koncu sem se odločil za Ghosta, ki ga mali žal ni testiral, sem ga pa vseeno vsaj videl. Ghost je v tem trenutku med testiranimi kolesi in kolesi ,ki sem jih preveril na spletu (Cube, Spec,...) do cca. 400€ po moje daleč best buy,

RAZLOGI:
1. Fantastična vila na feder dejansko deluje zelo dobro , gre za RST Capa T . Bomba!! To mi je bil eden top kriterijev, ker bo šla vila za slabo leto še na 20ko
2. Kolo je med vsemi daleč najlažje
3. Edini ima zadaj 8 redno kaseto, z 32 zobnikom!! Vsi ostali kar sem videl in prečekiral, so še na 7 rednih in manjših zobnikih
4. Spredaj ima samo dva zobnika, mislim da 38/24, kar je super, da otroku ni treba lovit z grip shiftom tistega nesrečnega srednjega zobnika. Vsi ostali, kar sem videl, imajo spredaj "triplo". Katero otrok v bistvu bo poganjal 42 zobnik spredaj?? Očitno je samo Ghost premislil določene zadeve!
5. Oversize krmilo, sicer ni nekega pomena za otroka, ampak kolo zaradi tega zgleda "bolj hudo" :) . Ima pa Ghost širša krmila za kak cm od konkurence, kjer sem ta podatek lahko zasledil, nisem ga dobil za vsa kolesa.
6. All in all feeling. Ghost je zgledal že vizualno najbolj dodelan kolo, ko si ga pogledal od daleč, izvedba, vizualen efekt, kvaliteta barve, design. Delovalo je najbolj "pravo kolo"
7. Cena: polek vseh plusov je še vedno tukaj v akciji za slabih 290€ http://www.chainreactioncycles.com/si/e ... prod166116

Druge zadeve, kot so menjalniki, zavore, ne znam ocenit glede na ostalo, vendar je vse delovalo odlično, prestave so delale lahkotno, zavore niso bile "čigumiaste"...

SEm delal tolk časa cimpral, da so mi razprodal modrega, ampak bo rdeč še bolj praktičen, da ga bodo punce kasneje rajš vozile :)

Upam, da sem uspel nakazat, da tudi nakup otroškega kolesa ni čist samoumevna zadeva, greš in kupiš ker itaq za isti dnar povsod dobiš isti šmorn. Se splača mal časa vzet, da bo mulc imel res največ od kolesa.

Cena tega kolesa v Ljubljani http://www.ghost.si znaša s popustom 360€, cca 70€ več vas pride isto kolo z diski, imajo na zalogi obe barvi in obe opciji.
romanz
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 14 Jan 2019 19:15

Hiter gugl je dal tole: https://rascalrides.com/24-downhill-mountain-bikes/
Kolo mora bit "fejst", tudi za mladičke, ampak več kot za moj bajk pa ne dam!

Najcenejša je Kona, ki je še vedno skoraj 2k. Commencal nima zaloge oz. je tudi 2k. Govorim o novih seveda, ampak rabljenih skoraj ni...raje bmx-a pa na pumptrack, da bo zrasel do 26-ke
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a romanz » 15 Jan 2019 15:38

Sem našel še boljšo opcijo v tem rangu kot je Ghost.

Vitus, ima še zračno vilo, z več hoda, precej bolj agresivno geometrijo in gumami. Edina mogoče pomanjkljivost je mal težji najlažji prenos (32x36).
https://www.wiggle.co.uk/vitus-nucleus- ... =nucleus24

Lp,roman
romanz
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 18 Jan 2019 11:54

Ta pomanjkljivost Vitusa je ključna, s tem prenosom ne bo otrok nikamor splezal. Pa še cena "mojega" Ghosta, ko sem delal primerjavo, je bila 300€, kar naredi Vitusa 50% dražjega.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a romanz » 13 Feb 2019 21:28

Kupil sem Ghosta, na zalogi je bil samo stari model Powerkid 24, ki ima triplo spredaj (42,34,24), isto RST vilo. Namesto 42 zobnika bi lahko dal tudi bash.
Deluje kvaliteten bajk v tem cenovnem razredu.

Obelix napisal/-a:Ta pomanjkljivost Vitusa je ključna, s tem prenosom ne bo otrok nikamor splezal. Pa še cena "mojega" Ghosta, ko sem delal primerjavo, je bila 300€, kar naredi Vitusa 50% dražjega.
romanz
član

OdgovorNapisal/-a ICP » 22 Feb 2019 18:48

Hej,

leti mimo teme :)

Pubecu, 6 letniku sem pred nekaj dnevi kupil Specialized Riprock 20", bajk je bomba, otrok se ga ne more naveličat. Po videnem se absolutno strinjam! Zelo lahkoten deluje, prav žari , ko se lahko po šumi vozi prek korenin ipd...sedaj lahko stoji na biciklu pa nima občutka da ga bo dol vrglo. Plus gume so za tako lahkega otroka čist dovolj amortizerja.
Kdor pozna Mb...na Piramido sva prigonla brez problema. Še tisti zadnji vzpon je zvozo do 80%. Ponosn ata pač :)

Predstvaljam si da je bolje opremljen 24" riprock zakon. Sploh glede na to da stane cca. 600 EUR. Napram tem: https://rascalrides.com/24-downhill-mountain-bikes/

https://www.specialized.com/us/en/ripro ... 714-128917

LP
Šus ni mus, je pa fajn!
Uporabniški avatar
ICP
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 05 Mar 2019 22:34

no, moj 5.5 letnik je danes težko zaspal, ker je dobil riprocka 24"...

po miljon krogih pred bajto, je edina stvar za upgrejdat QR za zic štango, ker ima sedaj na imbus.
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a Matiček » 06 Mar 2019 18:19

OBY napisal/-a:no, moj 5.5 letnik je danes težko zaspal, ker je dobil riprocka 24"...

Koliko je pa velik, ker jaz ravno to gledam za svojega, pa je 9 letnik ?
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a simong » 06 Mar 2019 22:19

še jaz rabim nasvet:

10 letnik , visok 151 cm, razkorak 70 cm.

a je še smiselno 24" ali naj gledam XS in 26" ??

raste ko repa

simon
simong
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 06 Mar 2019 23:01

70 razkorak nikakor 24"... Ce ima 26/27.5 offset oporo, zamenjas z zero, sedez naprej, fajfo spustis na okvir, pa je...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a OBY » 07 Mar 2019 08:45

Matiček napisal/-a:Koliko je pa velik, ker jaz ravno to gledam za svojega, pa je 9 letnik ?

nazadnje ko smo meril je mel ene 124 cm... V extremu na tržaški jih majo, pa pejta probat...
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov