Višina BB

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Višina BB

OdgovorNapisal/-a MarE » 14 Avg 2019 12:34

Ali je normalno, da pedala na novem biciklu skoraj po tleh drsajo? Je to kako povezano z "novimi" geometrijami za 27,5 in 29 colske kotače? En lokalec je nekaj omenjal, da je bb nižji, ker so pesta višja, ampak meni sem zdi, da so malo pretirwvali, saj zapnem v vsako krtino ali kamen in je precej moteče. Po stezi, ki gre prečno na hrib me je že kar nekajkrat skipalo, kjer prej nisem imel nobenih težav s 26 colskim hardtailom.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Višina BB

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 14 Avg 2019 14:21

MarE napisal/-a:Ali je normalno, da pedala na novem biciklu skoraj po tleh drsajo? Je to kako povezano z "novimi" geometrijami za 27,5 in 29 colske kotače? En lokalec je nekaj omenjal, da je bb nižji, ker so pesta višja, ampak meni sem zdi, da so malo pretirwvali, saj zapnem v vsako krtino ali kamen in je precej moteče. Po stezi, ki gre prečno na hrib me je že kar nekajkrat skipalo, kjer prej nisem imel nobenih težav s 26 colskim hardtailom.
Mogoče se je med počitnicami sila teže na vzmetenje povečala :twisted:

Meni na mojem cube pedala tudi kar naprej drgnejo po koreninah, na tastarem 26" giantu niti slučajno ne.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a MarE » 14 Avg 2019 14:44

Sem šel premerit oddaljenost centra spodnjega pedala od tal (pri vseh gonilke 175mm):

dartmoor hornet, XL okvir, v mirovanju 145mm, ko se vsedem 120mm
giant glory, M okvir, v mirovanju 210mm, ko se vsedem gor 165mm
commencal clash, v mirovanju 175mm, ko se vsedem 115mm

verjetno se moram malo posvetiti kakim "sag" nastavitvam tlakov in podobno :roll:
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 14 Avg 2019 22:17

BB-ji so se v zadnjih letih konkretno znižali... za cca 2-3cm v povprečju v zadnjih 10 letih. Nekoliko se zadnje čase ground clearance rešuje s krajšimi gonilkami 170mm,nekateri celo 165mm, namesto včasih klasičnih 175mm.

tko to je. MOgoče imaš imaš tudi sag nekoliko prevelik.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov