Canyon Spectral vs Neuron

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 30 Sep 2019 15:59

Pozdravljeni

Kupujem polnovzmeteno kolo, prioriteta mi je dobro vzpenjanje.

Ponudbo sem zozil na dva modela:

https://www.canyon.com/en-gb/mountain-b ... quantity=1

https://www.canyon.com/en-si/mountain-b ... quantity=1

Po prebranem, je zame bolj primeren neuron, ki je bolj trail, vendar ko gledam razlicne teste, forume.. se omenja spectral kot bolj vsesplosno kolo, ki na vzponoh ne zaostaja.

Sem dalec od zahtevnega spustasa, vendar imam 90kg(196cm), tako da imam pomislek zaradi hoda vilic pri neuronu..

Za vsakrsno mnenje in pomoc se zahvaljujem.

Lp, D.
Athlete2
član

Re: Canyon Spectral vs Neuron

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 30 Sep 2019 19:46

Sam si lastim Neurona Al 7.0 dober mesec. Kolo se super vozi po singelcah in drugih poteh. Tudi "pleza " zelo dobro. Če ga primerjam z prejšnjim HT je skoraj ni razlike. Kar fajn grize v klanec. Ne vem zakaj te skrbi hod vilice? Itak si jo nastaviš po svojih kg. Če nisi nek zahteven spustaš,kot si napisal ti bo tudi 130mm hoda dovolj. Sicer pa bo kdo tudi dodal temu,da od viška ne boli glava. :) Odvisno tudi kaj bi raje imel 29" ali 27.5" kolesa. Neuron ima 29" Spectral pa 27.5".
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 30 Sep 2019 20:32

Odkrito receno, nimam znanja o teh zadevah, sem doma v drugih sportih, sedaj pa iscem neko popestritev. Sem v preteklosti vozil specialko, to je pa vse.

Se po tvoje splaca dati 400eur vec za neuron al7 namesto al6? So kljucne razlike?
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 30 Sep 2019 21:15

Vzemi 29. Ce je Spectral 27.5, si se ze odlocil.
Le budget preveri in naroci primerno budgetu. ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a marjo1 » 01 Okt 2019 08:17

Al6 ali Al7?
zame je ključna razlika v pogonskem sistemu. 7 ima sistem 1x 12, kar je največja dodana vrednost. Sicer je to osnovni Sram NX, vendar deluje bolje on najboljših 2x11 ali 3x10 sistemov. pač prednji menjalnik je vedno problem. Pa še nimaš potrebne gledat kje imaš spredaj... samo zadaj šaltaš in pritiskaš klikor ti dajo pljuča.
marjo1
član

Kraj: Goriška Brda

OdgovorNapisal/-a trunto » 01 Okt 2019 08:30

Neuron:
130 hoda + 29" je vrh glave, še posebej če nisi nek hardcore spustaš.
Pa še 2x11 ima, tako da boš veselo plezal.

1x12 bi se izogibal, ker imaš bolj zvezno razmerje na 2x11:
Slika

Skratka, Neuron all the way...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 01 Okt 2019 12:28

Boh pomagej! Ne se izogibat 1x sistemu, izogibaj se rajši prednjega menjalnika!
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 01 Okt 2019 13:51

Najprej najlepša hvala za vse odgovore.

Naročil bom Neurona, sedaj je pa samo še vprašanje ali 6.0 ali 7.0. Kar mi je uspelo najti informacij preko googla, je opremljenost al6.0 več kot ustrezna, vprašljiv pa je sprednji amortizer, čeprav po drugi strani ga nekateri zopet hvalijo.. Gre se za to, da po eni strani 400 eur ni toliko denarja, če gre za res višji rang, po drugi strani pa zopet, zakaj bi dal več, če kot nezahteven spustaš ne bi čutil razlike..

Vas lahko prosim za kakšen komentar, je smiselno doplačilo za Al7.o ali ne bom čutil razlike?
Direktna primerjava:
https://www.canyon.com/en-si/mountain-b ... ngroesse=M

Glede na to, da gre sezona h koncu, je smiselno počakati na model 2020 in mogoče boljšo opremljenost ali kaj podobnega?
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 01 Okt 2019 16:39

Vzemi 7.0 brez kaj mislit. Obvezno 1x12 sistem. Je pa vse od GX-a razen shifter. Zavore so boljše,gonilka,obroči+pesta in vilica je boljša (Fox 34 rhythm). 6.0 ima Rockshox Recon. Reskiraj 400€ več in ti ne bo žal. :wink:

Pomoje novega Neurona v 2020 ne bo oz.še nisem nikjer zasledil. Ker je že 2019 prišel kot prenovljen model z nekaj upgrade-a.
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 01 Okt 2019 17:19

Meni je 1x največji fail ki sem ga naredil do sedaj.
Ajde, na 29 sem se še nekako navadil, ampak 1x sistema ne morem preboleti. Ko znucam kaseto, šaltam na 2x11 SLX.

Tako da kar pogumno na 2x in vzemi 6ko. Ziher je ziher ;-)
Razlike občutil ne boš, ever never.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 01 Okt 2019 18:44

trunto, kolo bi zbiral na podlagi prakticno najmanj pomembne stvari, ce kupis cel bajk? bravo.

Meni osebno je prehod na 1x konec leta 2012, ce se ne motim, najboljsa poteza v moji kolesarski "karieri". Poleg potopne sedezne, ma tisto se nekak prebolim, ce je ni. :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 01 Okt 2019 18:59

+1 glede 1×12, tud na pogojno cestnem (gravel) sem šel na 1*12 in mi je super. Never ever več prednji menjalnik. Po moje je trunto v ornk manjšini vsaj pri gorcih...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
m66
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 01 Okt 2019 19:32

Tudi moj glas gre za 7.0, pljuni 400 eur ...
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 02 Okt 2019 06:57

m66 napisal/-a: Po moje je trunto v ornk manjšini vsaj pri gorcih...

Vsaj pri vecini novih koles ti ne ostane drugega kot 1x pa ce ti je vsec ali ne. Je pa res... das gor opremo proizvajalca, ki zna narediti delujoc prednji menjalnik (ne niso to Americani, ki so s svojim marketingom in nesposobnostjo izdelave delujocega menjalnika naredili to da je 1x "zakon") in ce nisi ravno na inteligencnem nivoju zlate ribice (ni vec stresa pri premisljevanju o tem kaj bos prestavil... wtf??!!) je 2x v vecini primerov neprimerno boljsa opcija kot 1x. Ampak ni vec.... cisto vsa kolesa, ki bi jih danes jaz kupil namesto svojega nimajo vec opcije za sprednji menjalnik, pa ce mi je vsec ali ne. No je pa tudi res, da opazam vedno vec ljudi, ki dajo bike v avto, se pripeljejo 5km od doma pod hrib, naredijo 3km "rundo" in z avtom odpeljejo domov. Za taksno "kolesarjenje" je pa tudi 1x ali pa magari SS idealen.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Fleko » 02 Okt 2019 07:23

Kaj je razlog za takšno zamero proti 2x sistemu?
Jaz imam oboje 1x11 in 2x11. Jaz vidim za XC v sistemu 2x samo prednosti.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 02 Okt 2019 07:48

Ni nobene zamere, le 1* je meni bistveno bolje. Tudi ni da študiraš kako za prestavit pri 2*. Sem kar nekaj let fural 2*10 (Shimano XT) , več kot 12 prestav nisem nikoli rabil. Ko prestaviš na prednjem moraš večkrat prestaviti hkrati tudi na zadnjem da ni prevelike razlike. Pri 1* se pa samo šetaš gore -dole tudi po par prestav naenkrat. 2*10 imam še zmeraj pri hiši (je sedaj kao ženin) pa ko ga včasih mal odpeljem ponovno vidim kako bolje je 1*12. Kakšne prednosti pa ti vidiš na 2*11 za XC??

Kot sem rekel jaz imam tudi za makadam, cesto, traktorske 1*11 pa 99% ne pogrešam kakšne prestave. Najhitrejša mi 42*10 povsem zadošča, najmanjša pa je 1/1 tud za takšne poti povsem ok. je pa res, da mi ta pravi kolesarji (tudi tukaj) pravijo da ne znam vozit - da premal vozim na obrate...
m66
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 02 Okt 2019 08:17

Sam bom glede dileme Neuron 6.0 ali 7.0 rekel takole: Edina bistvena razlika med njima je kila razlike v teži, ostalo so nianse. Tudi 1x12 oz 2.11, čeprav imajo nekateri očitno strašne probleme s prednjim menjalnikom :wink:

Osebno mi opcija brez prednjega menjalnika predstavlja predvsem dve prednosti: veriga praktično nikoli ne zleti s prednjega zobnika, druga stvar je pa nižja teža. Ajd, še glede estetike je v prednosti, ker imaš na krmilu eno ročko manj in lahko daš na tisto mesto ročko od potopne opore.

Bolj ali manj se odločaš, ali ti je pomembneje imate v žepu 400 evrov ali imeti kilo lažje kolo :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Okt 2019 09:18

...pa 34 namesto Recona, kar je tudi precejsnja prednost, ce mene vprasas. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 02 Okt 2019 09:45

Hehe, vsak pač hvali svoje :mrgreen:

Glede vilice - pri tvoji teži (sam sem še težji) naj te nikar ne skrbi hod vilice, temveč je v našem rangu bolj pomembna togost vilice. Se pravi - premer drsnih cevi (sliderjev) je tukaj zelo merodajni podatek. S tega vidika je Fox 34 vsekakor v prednostni napram Reconovim 32mm nogicam. Še boljša pri tvoji teži bi bila kakšna RS Pike ali pa Formula 35 ;)

Kar se pa 1x pogonov tiče. Sam sem bil ves čas, dokler pač ni prišlo k bajti kolo s takšnim pogonom, prepričan, da je vse skupaj samo marketinški nateg - kot pravi PJ - Američanov, ki jim nikakor ni šlo učinkovito "zaobiti" shimanovega patenta prednjega menjalnika. No, ko sem končno tudi sam sprobal enoredni pogon, sem spremenil mnenje o tem sistemu. Še posebej potem, ko sem našel pravo konfiguracijo zase in svoje "sposobnosti" za v klanec, pa imam sam 1x11, da ne bo pomote :-D Na spustih itak potem odigra sila težnosti svoje, za po ravnini pa enduro ni ravno neko kolo za postavljati hitrostne rekorde :mrgreen: In sem prepričan - če tekmovalci v XCO-ju, enduristi, maratonci... najdejo svoja primerna razmerja na 1x pogonih, potem se res nimaš česa bati ;-)

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a problematiks » 02 Okt 2019 16:49

Pri 130 mm hoda lih konec sveta tudi 32 mm potopne cevi niso, sploh za nekoga, ki bo po svojih besedah vozil nezahtevne spuste, ne pretiravat :wink:
1 x karkoli je pa seveda fajn, se strinjam, ne bi pa tega smatral kot nek deal breaker v tem primeru.

Marko

P.S: Osebno bi tudi vzel dražjega, ampak predvsem zaradi tiste kile manj, ne toliko zaradi ostalih razlik :)
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a trunto » 02 Okt 2019 17:27

MAAC napisal/-a:Hehe, vsak pač hvali svoje :mrgreen:

In sem prepričan - če tekmovalci v XCO-ju, enduristi, maratonci... najdejo svoja primerna razmerja na 1x pogonih, potem se res nimaš česa bati ;-)

Maac

1. Sem na X1 1x11 in ga sploh ne hvalim.
2. Ker je pa to bedast argument: če pa profiji uporabljajo 1x, potem je pa to tudi zame. Svašta človek na tabli prebere... Hmmm, glej Nino vozi 38t... Potem se res nimaš česa bati s tako šajbo.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 03 Okt 2019 10:23

trunto napisal/-a:1. Sem na X1 1x11 in ga sploh ne hvalim.
2. Ker je pa to bedast argument: če pa profiji uporabljajo 1x, potem je pa to tudi zame. Svašta človek na tabli prebere... Hmmm, glej Nino vozi 38t... Potem se res nimaš česa bati s tako šajbo.

Očitno si me malo narobe razumel. Navadno je največji argument kontra 1x prenosu pomanjkanje razpona. Tako sem želel samo poudariti, da imajo tudi tam, kjer največ potrebujejo široke razpone, le-teh povsem dovolj... In kot taki bi morali potem zadostovati tudi navadnim rekreativcem kot smo mi. Kot pa sem že napisal - vsak pač hvali svoje :)

Glede na to, da je tudi Shimano vedno bolj na 1x prenosih, je pač očitno to prihodnost. Tudi 26 colerjev danes več nikjer ni...

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a trunto » 03 Okt 2019 10:36

Si tudi mene narobe razumel...
Ne gre za širino razpona, gre za zveznost le-tega.
Profi, karikiram, rabi sam 50 in 10ko.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 03 Okt 2019 10:47

problematiks napisal/-a:Pri 130 mm hoda lih konec sveta tudi 32 mm potopne cevi niso, sploh za nekoga, ki bo po svojih besedah vozil nezahtevne spuste, ne pretiravat :wink:

Ko boš ti toliko težki, se bova dalje pogovarjala ;) Tudi 100mm vilce so čigumiji pri naši teži :mrgreen:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a MAAC » 03 Okt 2019 10:49

@Trunto: meni je zveznost Sunrace MX8 kasete 11-50 popolnoma dovolj. Na ravnem res ne morem poseči po hitrostnih rekordih, gre pa zato v klance odlično :D Pa nimam ravno občutkov, da bi fejst preskakovalo, vedno najdem prestavo, ki mi v tistem trenutku ustreza... ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 03 Okt 2019 10:49

Zveznost je overrated. Namesto da imaš kadenco 90 jo imaš 85 in si na istem. A je to res tak dealbreaker pri vseh ostalih prednostih ki jih prinese 1x sistem?
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 03 Okt 2019 11:02

MAAC napisal/-a:Ko boš ti toliko težki, se bova dalje pogovarjala ;)

Če bom jaz kdaj tako težak, kot ti, ne bom rabil kolesa, ker se bom kar sam lahko kotalil :mrgreen:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a trunto » 03 Okt 2019 15:43

Saj to je point cele zgodbe...
Vsakemu tisto kar mu ustreza. 1x ni popoln, 2x ni popoln, pač vzameš tisto kar ti najbolj paše. In v mojem primeru se 1x11 na 29” ni izkazal za posrečeno kombinacijo.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 07 Okt 2019 08:46

Hvala vsem za pomoč, naročil sem Al7.0.

Sedaj pa je pred mano še težja odločitev od izbire kolesa, tj. izbira pedal. Glede na to, da sem na kolesu vedno vozil clipless, mi predstavljajo bolj "varno" izbiro (nikoli težav z odpenjanjem), po drugi strani pa, je polno pozitivnih mnenj tudi za flats.. sem prebral debate na mtb tabli glede te odločitve in tuje forume.. pa bom verjetno vrgel kovanec;)

Lp
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 07 Okt 2019 09:56

Za takšen stil vožnje bi ti sam definitivno svetoval SPD-je (oz. "clipless"-e) ;) Ja, marsikdo bo zdaj napisal, da se s flati naučiš "pravilno" voziti. Ampak, predvidevam, da se ne boš metal po dropih, skakal table-whippe in double, pa kaj vem kaj še vse :mrgreen:

Za normalno vožnjo, sploh s takim kolesom, ti bodo SPD-ji dobro služili - še posebej, ko praviš da si jih že navajen ;) Edino - če boš delal klasično napako ali začetnikov ali tistih, ki jih je strah na spustih - da boš vozil spuste odpet, potem pozabi na zgoraj zapisano, pa idi raje na flat pedala...

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 07 Okt 2019 12:02

Tudi sam se nagibam bolj k clipless, sploh glede na to, da mi je vzpon prioriteta.

Lp
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a vr » 07 Okt 2019 20:16

Če so ti clipless ok, so navzdol tudi plusi. Navsezadnje 99,9% DH tekmovalcev (WC) vozi clipless. Kolikor vem samo Brendog in Fearon vozita flate.
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 08 Okt 2019 09:41

Ko odmisliš strah, je clipless edini pravi način da se poženeš dol čez grob teren.
Veliko bolj "mehko" se držiš na kolesu, medtem ko pri flatih na vso silo pritiskam na pedala, da me ja ne bi dol vrglo... ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=nbn4o3Q1Uio
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 08 Okt 2019 10:48

trunto napisal/-a:Veliko bolj "mehko" se držiš na kolesu, medtem ko pri flatih na vso silo pritiskam na pedala, da me ja ne bi dol vrglo... ;-)

Razlog za to je tvoja slaba tehnika vožnje s flati, ne, ker so flati objektivno slaba izbira :wink:

Marko
Zadnjič spremenil problematiks, dne 09 Okt 2019 11:55, skupaj popravljeno 1 krat.
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Rey » 08 Okt 2019 10:52

Malenkost off toppic pa vseeno: Neuron AL ima drugačen način vpetja zadnjega amortizerja kot Neuron CF....kakšen preprost razlog zakaj je tako?
Rey
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 08 Okt 2019 11:01

problematiks napisal/-a:
trunto napisal/-a:Veliko bolj "mehko" se držiš na kolesu, medtem ko pri flatih na vso silo pritiskam na pedala, da me ja ne bi dol vrglo... ;-)

Razlog za to je tvoja slaba tehnika vožnje s flati s flati, ne, ker so flati objektivno slaba izbira :wink:

Marko

No, kakorkoli že, jst sam to vem, da pripet letim ko sneta sekira... ;-)
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 09 Okt 2019 11:40

problematiks napisal/-a:

Razlog za to je tvoja slaba tehnika vožnje s flati s flati, ne, ker so flati objektivno slaba izbira :wink:

Marko

Če bi bili na FB, bi ti (lahko) like stisnil :mrgreen:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a vr » 09 Okt 2019 12:58

MAAC napisal/-a:
problematiks napisal/-a:

Marko

Če bi bili na FB, bi ti (lahko) like stisnil :mrgreen:

Maac

Quotam, ker bi tudi jaz lajkal - le dodal bi da tudi na clipless tehnika ni najboljša potemtakem. Poanta clipless je kje drugje (če govorimo o gravitacijiskih discplinah).
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Okt 2019 13:53

Ee, tocno to!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 09 Okt 2019 14:14

vr napisal/-a: Poanta clipless je kje drugje (če govorimo o gravitacijiskih discplinah).

Me lahko razsvetliš?

Sicer pa bi prosil pointer, kje to piše da se s flati lahko naučiš prave tehnike, s clipless pa ne?
Kaj to sploh je prava tehnika? Kje najdem tega sensei-ja da me le-te nauči? ;-)

Ne morš verjet, sami svetovni prvaki v tehniki na teli tabli...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 09 Okt 2019 16:56

Za začetek bi bila ta zadeva odlična, potem pa nadgradnja. Za vse iz LJ in okolice: http://www.supersnurf.si/index.php/comp ... olesarstvo
Sicer si na žalost malo zamudil, pa vseeno, bo drugo leto zopet ;) Pa še sam "vr" bi te v roke vzel :mrgreen: ;)

Če si pa iz kerega drugega konca SLO, tudi v KR, MB in MS se organizirajo podobne zadeve ;-)

Maac

ps. imaš pa potem še druge ponudnike, ki te naučijo skakati, pa še česa, malo pobrskaj, če imaš željo in interes.
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a trunto » 09 Okt 2019 17:40

Če bo tole mentor, z veseljem:

https://youtu.be/LB--HCRr8iU

Drugače nima smisla.

(OMG, he’s clipless... Abominacija)
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a vr » 09 Okt 2019 17:48

Pošteno smo že offtopic... nisem svetovni prvak, niti prvak lokalnega hriba nisem :D

Na poti dol, torej kjer se skoraj ne poganja, ne bi smelo biti velike razlike v položaju na pedalih med flati in clipless. Teža na nogah, pete dol, "belanco" držiš toliko da ne uide (komolci relativno mehki) ampak nikakor kot kakšen plezalec, na življenje ali smrt. Plus stabilnost. Odkar se tega držim je "arm pumpa" skoraj nič. Razen, če sem že na koncu z močmi, predvsem v nogah. Ko začutim roke, vem da nekaj delam narobe.

Glavna prednost clipless v gravitacijskih disciplinah je, da takoj najdeš sweet spot na pedalu, medtem ko te na fletih razmetava in se pini v 5/10ke preveč zarinejo, da včasih potrebujem kar nekaj časa da prestavim stopalo in najdem ta sweet spot, če ne zmanjšam hitrosti.

Mogoče si uporabljal slabe flete ali imel slabše čevlje, kdo ve... Lahko pa gledaš tega profesorja https://www.youtube.com/watch?v=Pt3B1ahTFBs, predvsem kjer ne poganja...

Zdaj me lahko drugi "svetovni prvaki" popravijo :D :mrgreen:
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 10 Okt 2019 06:56

Uporabljam pa CB Double Shot pedala in primejo zelo dobro na flat strani (za moje pojme).
Ampak kot že rečeno, se čez zelo "zdrman" teren rajši pripnem, ker ga dejansko lepše zvozim.
Pač poizkusil sem trail-e, ki jih vozim vpet in odpet in točno vem kje mi kaj paše.
Tako da nekega univerzalnega recepta ni, kot se mi zdi da hočejo neki pridigarji tukaj prikazati.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a vr » 10 Okt 2019 07:31

@trunto: če jaz tebe dobro razumem, ti voziš z istimi (spd) čevlji flat in clipless in malo menjaš vmes? Če je to res, ni čudno da z "vso silo pritiskaš" na flat strani. Tudi če ne, flat side "pinčki" ne morejo dobro držati tudi z ganc noje 5-10. Sicer nikoli nisem razumel zakaj kdo kupi takšna pol-pol pedala.
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 10 Okt 2019 07:57

Zato, ker se kdaj s tem bajkom vozim tudi skupaj z otroci in SPD čevljem takrat ne nosim.
Pa tudi sicer, ko grem na kakšno novo turo in ne vem kakšen bo teren/kam bo zašel, rajši vozim brez SPD-jev, ker vem da bo veliko hoje...

Sicer pa nima smisla vozit flat stran z SPD-ji, ker itak ni gripa. Flat stran vozim seveda brez.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 10 Okt 2019 09:56

@trunto
V redu je, prav maš...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Okt 2019 16:51

Double shot je bolj blažev žegenj od flata. Predvsem je majhna platforma.

Glede razfuka, SPD ti da nekaj detjalov, ki jih na flatih nimaš, moraš malo paziti. Pa pomojem se tudi pozna dizajn kolesa. Na novem, ki ima 'kar' dolg reach ( :mrgreen: ) me po pedalih precej bolj prestavlja, kot na prejšnjem s krajšim reachom. Na slednjem se lahko daš bolj nazaj, pete bolj spustiš, torej bi moral biti grip boljši. Pa ja, nekaj je tudi v tehniki. Pač ne greš trd kot skala v razfuk, ampak vseeno poskušaš delati s kolesom - pobiraš grbine in pritiskaš nazaj v luknje, kdaj kaj popneš, itd. Z SPD-ji si lahko (kakor se spomnim izpred dobrih 10 let) precej bolj brezskrben. Bom pa pozimi verjetno preizkusil spet SPD-je.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 11 Okt 2019 10:53

No, danes mineva 7. dan od naročila in plačila kolesa iz zaloge, ki pa še ni bilo poslano.

Si kar vzamejo čas kot kaže.. Bom napisal časovnico, ko prejmem kolo..
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 11 Okt 2019 11:08

Sej te nočem spravljat v slabo voljo ampak pri Canyonu so zelo znani po tem, da ni pravila glede dobave. Ljudje pravijo, da imajo vse od super hitrih do super zakompliciranih dobav (pa tukaj raje na grem v detajle).
Uporabniški avatar
mrd
član

OdgovorNapisal/-a Athlete2 » 11 Okt 2019 11:16

mrd, sem bral na tujih forumih na to temo, pa sem jih rajši zaprl;)
Athlete2
član

OdgovorNapisal/-a Jernejk » 11 Okt 2019 11:29

Kar se dobave tiče imam jaz precej pozitivne izkušnje. Naročil Spectral-a in Torque-a (oba v prednaročilu) in dobil Spectral-a 3 tedne pred obljubljenim rokom, Torque-a pa teden pred obljubljenim rokom, čeprav so vmes sporočili, da se zna dobava zavleči do 2 meseca. Tudi pri reklamaciji ob vpoklicu Spectral-ovega chainstay-a so me "poservisirali" pred iztekom obljubljenega roka. Sem pa tudi jaz vse postopke spremljal z veliko mero negotovosti, glede na izkušnje (tujih) uporabnikov.
Jernejk
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 11 Okt 2019 11:57

Dobava iz zaloge v parih dneh, reklamacije pa v vec tednih, vec mesecih in tudi nezakljucene/neresene.... Vedno so se zgovarjali na nekega drugega proizvajalca.
Moje izkusnje...

Ce bi bil bajk pol ceneje od primerljive konkurence, si se grem kdaj to, glede na trenutne visje cene, mene osebno ne vidijo vec.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 11 Okt 2019 13:09

"Sovaščan" je kolo zaman čakal mesece. Potem so mu itak sporočili, da sploh ni plačal in potem še nekaj časa vztrajali pri tej trditvi kljub vsem potrdilom in izpiskom o plačilu na dan naročila....
Sicer je na koncu dobil boljše kolo, ki bi ga tako ali tako prodali po isti ceni kot naročenega na koncu leta.

Skratka, večtedenska telefonska zabava za vse angleško in nemško govoreče v družini.
Uporabniški avatar
mrd
član

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 11 Okt 2019 14:57

Jaz sem Neurona 7.0 naročil,plačal in v roku 14dni dobil.
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 12 Okt 2019 20:20

Za isto ceno se verjetno tudi jaz ne bi zajebaval, za priblizno polovico cene kaksne "bolj priznane znamke", kar je bilo to kar sem placal za svojega Luxa, se mi je pa splacalo "zajebavat". S tem da zares ni bilo pretirano veliko zajebancije... narocil, dobil datum da bo kolo cez 4-5 tednov, cez 2 tedna pa dobil kolo in prisparal cca. 3-4 jurje :) Za garancijo pa zaenkrat ni bilo potrebe, pa mocno upam da ostane pri tem :)
Je pa res, da so v zadnjih 2 letih sle cene krepko navzgor, pri ostalih pa mogoce malenkost navzdol, tako da se mi njihovi trenutni Luxi ne zdijo pretirano ugodni.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Okt 2019 22:03

O ceni sem mislil trenutno ceno... meni se ne zdi vredno. Sploh, ko upoštevam slovensko realnost - Canyon cena, ki je šla gor, in cene "priznanih" brandov, ki so se zadnja leta malo spustile plus popust. Ni mi vredno... zase govorim!
Uporabniški avatar
cebe
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: breznkar, mrd, Trance4Bike, vr