Razsvetljava

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Razsvetljava

OdgovorNapisal/-a teetee » 01 Okt 2020 19:12

Sem ravno danes dobil tole:https://www.banggood.com/XANES-2700LM-3xT6-LED-4-Mode-IPX6-Waterproof-Bicycle-Head-Light-Temperature-Control-Power-Display-No-p-1215363.html?cur_warehouse=CN

Motor dovaja dovolj štroma, da deluje na vseh treh stopnjah, verjetno pa ne doseže max svetilnosti. https://imgur.com/a/rHF9nol
teetee
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 01 Okt 2020 20:36

V tem primeru tri ledice niso vezane zaporedno ampak vzporedno za kar zadošča nižja voltaža, a seveda ob ustrezno večjem toku. Zato ti tudi sploh sveti. Če bi imel zaporedno vezavo, bi na vhodu rabil vsaj 10V za spodobno svetlobo. V bistvu si imel srečo, da si naročil to lučko.

No. niso vse 3 ledične take. Ravnokar sem imel v delu tako, ki samo vklaplja različno število ledic 1, nato drugi 2 in nato vse. Elektronika ima ločen del za prvo in ločen za drugi dve ledici, ki sta vezani zaporedno. Taka luč bi na 6 voltov delala samo z eno ledico, ostali dve bi zgolj brleli.
Ker je še nisem vrnil lastniku, bom to tudi preveril.
Gor hodim strašno, dol se peljem plašno
mmilan
član

Kraj: Nauportus

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 02 Okt 2020 16:40

mmilan napisal/-a:Na linku, ki sem ga zgoraj navedel in ponavljam:
http://kaidomain.com/bike-lights-and-bi ... Bike-Light
je driver brez ledic. Dodana je le podložna plošča za namestitev ledic. Sem mislil, da ti je to jasno vidno.

Aja, jasno, brez emitorjev je, zmedlo me je, ker ima še vedno backplate za emitorje... Pa mislim da sem že v štartu (ko sem še sam iskal) to videl, ampak me je pa zmedla nekoliko drugačna oblika PCB-ja driverja v primerjavi s tistim, ki ima tudi emitorje.

Glede toplote sem se pa itak anučil že pred leti, ko sem na hitro kupil žarnico za v namizno lučko, ki je bila potem cool white. Nevzdržno. Pa odkar uporabljam f.lux (in ukinjanje modre svetlobe na telefonu po sončnem zahodu) me vsak izklop teh funkcij pozno zvečer močno šokira, ko fašem dozo modre svetlobe. Link za barvo pa žal ne dela, ker tista stran prepoveduje hotlinkanje.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a mmilan » 02 Okt 2020 19:27

Ne vem kako pa kaj je problem s slikami. Sem prenesel kopijo drugam in popravil na prejšnji strani. ANSI White -> https://i.ibb.co/6ZGtdtB/Ansi-white.jpg
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 07 Okt 2020 15:06

mmilan napisal/-a:V tem primeru tri ledice niso vezane zaporedno ampak vzporedno za kar zadošča nižja voltaža, a seveda ob ustrezno večjem toku. Zato ti tudi sploh sveti. Če bi imel zaporedno vezavo, bi na vhodu rabil vsaj 10V za spodobno svetlobo. V bistvu si imel srečo, da si naročil to lučko.

No. niso vse 3 ledične take. Ravnokar sem imel v delu tako, ki samo vklaplja različno število ledic 1, nato drugi 2 in nato vse. Elektronika ima ločen del za prvo in ločen za drugi dve ledici, ki sta vezani zaporedno. Taka luč bi na 6 voltov delala samo z eno ledico, ostali dve bi zgolj brleli.
Ker je še nisem vrnil lastniku, bom to tudi preveril.

Sem preveril mojo domnevo in se je deloma potrdila, bilo je malo bolje od brljenja. 1. ledica pri 6V napajanja dela na polno, drugi dve ločeni pa samo s polovično močjo, saj jima zmanjka voltaže. Enako bi torej bilo z zaporedno vezanimi dvoledičnimi lučkami (Yinding, KD2,...). Na polno nikakor ne bi delovale le na pol, +/- odvisno od Vf ledic in padca napetosti na poti do ledic. Seveda tega včasih z očesom ne vidimo in ne vemo, dokler ne izmerimo električnih tokov in/ali luxov.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 07 Okt 2020 23:24

Milan...to sva testirala že pred petimi leti...
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a mmilan » 13 Okt 2020 18:38

Aj, kje je že to in kakšen je moj spomin sedaj?! Vsak dan je veliko novega :shock: :roll: :D
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 17 Okt 2020 18:30

neki me zanima, mam magicshine mj856, a to se da kej upgrejdat na kake bolj zmogljive ledice, al se mi to ne splača?
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a mmilan » 17 Okt 2020 21:13

Kakšne hude razlike ne gre pričakovati. Dalo bi se nadgraditi na XP-G2 ali XP-G3 ledice. Saj imaš najbrž XP-G (zelena podlaga) ?

Najbrž gre na zunaj drugačno izvedenko MJ-872, notranjost pa je verjetno enaka. Če lahko izmeriš premer ploščice z ledicami javi na ZS, pa bova videla. Če se termalno dobro obnaša, bi se dalo še malo naviti elektroniko za večji tok proti ledicam.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 18 Okt 2020 19:49

mah, pol bom pustil tko k je. sem naročil edin novo baterijo; ker vidim da te novejše se lahko fila na usb...

še za na glavo neki rabim pa bo :)
Uporabniški avatar
OBY

OdgovorNapisal/-a mmilan » 19 Okt 2020 09:04

No, saj najbrž imaš na MJ-856 hladno belo svetlobo in bi ti prehod na nevtralno belo (kar pač imam ledic XP-G2) celo dal občutek, da imaš manj svetlobe.
Torej sprememba bi bila bolj v smeri kvalitete kot v smeri kvantitete. Odvisno seveda kaj komu več pomeni glede na njegove oči.

Aja, katere baterijske pakete konkretno (link) si imel v mislih glede polnjenja preko USB? Skoraj gotovo je polnjenje precej počasnejše in izgube energije večje, zato bi rad videl kaj si imel v mislih.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a stomper » 23 Okt 2020 08:51

Kaj torej priporočate za prednjo osvetlitev, rad bi da sveti vsaj 3-4h.
Kaj pa lučke za zadaj, a je vsaka dobra?
stomper
član

OdgovorNapisal/-a iteam » 23 Okt 2020 10:11

Zdravo,
Naročil bi tole za na šiht in mogoče kako nočno turo http://kaidomain.com/bike-lights-and-bi ... Bike-Light
Zanima kaj dodatno je vključeno če izberem opcijo full set (+22,92$)? Predvidevam da baterija in kaj še?
Drugače bom vzel še baterijo http://kaidomain.com/bike-lights-and-bi ... Bike-Light verjetno bo OK?
Kaj izbrati za zadaj za čim večjo vidnost v prometu? Neke izbire sicer ni ampak verjetno tole: http://kaidomain.com/bike-lights-and-bi ... Tail-Light
Hvala za odgovore,
LP
MK
iteam
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 23 Okt 2020 16:10

Za na šiht so veliko bolj praktične luči "vse v enem", po možnosti polnjenje preko USB. So tudi take za MTB, a so večinoma drage, pri cenejših pa je problem nosilec. Meni celo zadošča dobra ročna svetilka Convoy S2+ kateri sem namesto reflektorja vgradil TIR lečo, ampak ni nujno.
Drugače pa išči na Aliju "2x XML usb bicycle light" in njim podobne. Recimo "Bicycle Light 2x XML-L2 LED Bike Light with USB Rechargeable Battery Light"

Za zadnjo luč ne rabiš kaj posebnega. Premočne so po moje celo moteče, sploh če vas vozi več.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a iteam » 24 Okt 2020 14:17

Naročeno, hvala. V glavnem rabim za na šiht (začnem ob šestih) tak da je praktičnost na prvem mestu.
Če še komu pride prav: https://www.aliexpress.com/item/3282237 ... web201603_
LP
MK
iteam
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 24 Okt 2020 15:43

Ko dobiš, malo opiši in fotografiraj:. Nosilec izgleda soliden, vodotesnost pa bi znala biti vprašljiva. Fajn, da lahko menjaš bat. celice.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a iteam » 03 Nov 2020 09:42

Dobil paket nalova https://www.aliexpress.com/item/3282237 ... web201603_ v paketu sprednja (z dvema baterijama + nosilec) in zadnja luč z dvema polnilnima usb kabloma. Cena 22 +8 € poštnine iz španije, ker naj bi bila čakalna doba 40 - 60 dni iz kitajske.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Zadovoljen z nakupom, svetilnost za mojo uporabnost "prek teče" (na šiht), za neke resne mtb ture pa verjamem da obstaja kaj boljšega. Lučka ima indikator izpraznjenosti, 3 svetilnosti strobo in SOS. Najbolj presenečen sem nad pametnim "šaltrom" ki ga lahko držiž za ugasnitev, da ni potrebno pritiskat čez vse načine, to še posebej pride prav pri zadnji katera ima "50" neuporabnih načinov svetilnosti. Nosilec je super saj gre na najdebelejši del balance in še ima fore.
Primerjal sem jo lahko s flash light, katero si mi Milan priskrbel pred petimi leti + baterije, ki še kar dela vse skupaj.
SlikaSlikaSlika
Snop ni tako širok kot pri stari, se mi pa zdi da je malenkost močnejša...
LP
iteam
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 03 Nov 2020 09:53

Potreboval bi pomoč ali idejo.

Imam lučke, katere se na krmilo ali nastavek za glavo/čelado pritrdi s pomočjo elastike.
Verjamem da nisem edini, ki uporablja ta način pritrjevanja.

Kaj uporabljate, ko izgubite ali strgate originalno elastiko?
Vezice mi ne pridejo upoštev, namreč želim, da se hitro stakne. Skozi teden vozim ponoči, za vikend pa čez dan in me moti, če imam na krmilu ali na čeladi stalno pritrjeno lučko.
Poleg tega, pri originalnih elastikah je vedno potrebno popravljati lučko.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 03 Nov 2020 10:56

Komplet 10ih elastik z alija je slaba dva evra. Pomoje je to lifetime rezerva.
Drugače pa predelava na v tej temi že omenjen gopro nastavek.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 03 Nov 2020 11:31

iteam napisal/-a:Dobil paket nalova https://www.aliexpress.com/item/3282237 ... web201603_
v paketu sprednja (z dvema baterijama + nosilec) in zadnja luč z dvema polnilnima usb kabloma. Cena 22 +8 € poštnine iz španije, ker naj bi bila čakalna doba 40 - 60 dni iz kitajske.
Zadovoljen z nakupom, svetilnost za mojo uporabnost "prek teče" (na šiht), za neke resne mtb ture pa verjamem da obstaja kaj boljšega. Lučka ima indikator izpraznjenosti, 3 svetilnosti strobo in SOS. Najbolj presenečen sem nad pametnim "šaltrom" ki ga lahko držiž za ugasnitev, da ni potrebno pritiskat čez vse načine, to še posebej pride prav pri zadnji katera ima "50" neuporabnih načinov svetilnosti. Nosilec je super saj gre na najdebelejši del balance in še ima fore.
Primerjal sem jo lahko s flash light, katero si mi Milan priskrbel pred petimi leti + baterije, ki še kar dela vse skupaj.
Snop ni tako širok kot pri stari, se mi pa zdi da je malenkost močnejša...
LP

Me veseli, da si zadovoljen. Glede na fake (zadnje čase skoraj gotovo) XM-L2, je še kar vredu. Baterije so solidne, sicer komaj 2000mAh, a za tvoje potrebe najbrž dovolj. Sicer pa jih menjaš...
Ta je ena od redkih s kar dobrim nosilcem za na krmilo.

Kar bi se še dalo narediti je mogoče menjava ene leče na širši snop. Tako bi dobil malo širine pred seboj. Hkrati bi videli ali so notri original ledice ali kitajske.
Primerjava z ročno svetilko je seveda neustrezna, ker ima povsem drug snop. Če bi malo pozoomiral ročno - tj zožal snop s premikom glave svetilke, bi znalo biti podobno intenzivno.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 08 Nov 2020 12:39

iteam napisal/-a:Naročeno, hvala. V glavnem rabim za na šiht (začnem ob šestih) tak da je praktičnost na prvem mestu.
Če še komu pride prav: https://www.aliexpress.com/item/3282237 ... web201603_
LP
MK

pomojem ti bo to premočno za po cesti. oz nasproti vozečim.

jaz imam za po mestu tole: https://www.aliexpress.com/item/3296226 ... 4c4dLGPTQg
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 20 Nov 2020 10:11

Zdravo,

kaj bi bil trenutno best-buy v rangu do recimo nekje 200 EUR? V oči sta mi trenutno padli Sigma Buster 2000 in Cube Acid HPA2000. Najrajši bi imel na čeladi eno zanesljivo lampo, ki bi jo po potrebi kombiniral s kakšno kitajsko na krmilu. Mogoče še kakšni predlogi v tej smeri, torej kitajska za krmilo? Ne bo nobenih nočnih maratonov, temveč max. 2h tura zvečer, ko gresta otroka spat :D

Hvala vsem za predloge!
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 20 Nov 2020 10:20

jaz sem si za na čelado tole letos omislu

https://exposurelights.com/products/bik ... hts/zenith

sicer je mal over budget, ampak maš pa diabla ki je že manj over budget. Zaenkrat sem ful zadovoljen.
Uporabniški avatar
OBY

OdgovorNapisal/-a havli » 20 Nov 2020 10:29

Mogoče smo že malce pozabili na MagicShine in iščemo samo še poceni kitajske klone.

Ok, debata o tem je že bila. Ampak, če hodiš sam na nočne, potem je zanesljivost zeloooo pomembna. In seveda backup lučka.

Recimo: https://shopmagicshine.com/collections/hot-sale/products/moh-55-aquila

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Shifty » 20 Nov 2020 13:15

Težko je najt kitajca za na balanco s primernim širokim snopom. Lumnov imajo vse dovolj. Za enkrat imam nekega brezveznega kitajca z ozko piko, dodal pa sem difuzno folijo (raztegne snop +5°). Na glavi pa Magicshine 880. Žal pa nimam več teh folij, ima kdo idejo kje bi še dobil kaj podobnega?Difuznih folij ki ubijejo vso svetlobo je kokr hočeš, za samo malo širši snop je pa težko najt.
Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mmilan » 23 Nov 2020 10:31

Crosswind napisal/-a:Zdravo,

kaj bi bil trenutno best-buy v rangu do recimo nekje 200 EUR? V oči sta mi trenutno padli Sigma Buster 2000 in Cube Acid HPA2000. Najrajši bi imel na čeladi eno zanesljivo lampo, ki bi jo po potrebi kombiniral s kakšno kitajsko na krmilu. Mogoče še kakšni predlogi v tej smeri, torej kitajska za krmilo? Ne bo nobenih nočnih maratonov, temveč max. 2h tura zvečer, ko gresta otroka spat :D

Hvala vsem za predloge!

Tole bi znalo biti zelo dobro za svoj denar

Slika

https://www.outboundlighting.com/product/trail-evo/
ali pa
https://www.outboundlighting.com/produc ... l-edition/
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 23 Nov 2020 10:41

Milan, a si bil kej v navezi s temu tipom ?
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 23 Nov 2020 11:03

Ne nisem bil v kontaktu. Zame je glede na redko uporabo nesmotrno. Verjamem pa, da so to ene najbolj domišljenih luči.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 23 Nov 2020 11:39

Vprašu sem bolj zato, ker je ene par let nazaj začel furat domačo proizvodnjo, pa je blo kr neki duskusij na mtbr...

je pa pri tej lučki treba računat še na poštnino in uvozne dajatve, ki je velik strošek...zato išče distributerja v EU
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 23 Nov 2020 11:59

Hvala vsem za dodatne predloge!

Vozim 99% sam, tak da mi je zanesljivost zelo, zelo pomembna - iz tega razloga bi tudi kombiniral eno solidno lampo in en cenejši backup - ravno toliko, da se ne razsujem, če glavna crkne.

Mogoče malo neumno vprašanje, ampak vseeno - kakšna pa je načeloma življenjska doba teh lučk z integrirano baterijo oz. akujem? Če crkne zunanji battery pack, domnevam, da ga je vseeno lažje in ceneje zamenjati kot nekaj, kar je vgrajeno?
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 23 Nov 2020 12:26

Življenska doba obeh tipov (notranje/zunanje napajanje) je enaka v kolikor so uporabljene enake oz. kvalitetne celice. Zdaj katere so kje uporabljene, boš moral pa bolj konkretno pogledat/vprašat.
Tipično so v dražjih boljše celice, ni pa to pri kitajcih kakšno zanesljivo pravilo.

Če sprašuješ za take kitajske za na krmilo, kot smo malo nazaj debatirali, se nekaterim da menjati celice in potem precej povečaš čas delovanja in relativno zanesljivost. Seveda samo deloma, saj je vprašanje kakšna je kvaliteta in zgradba vsega ostalega. Nisem imel prilike videt v živo, tako da težko sodim. Pa tudi sicer ni nujno, da so na pogled enake luči tudi znotraj enake. Dostikrat niso in se lahko razlikujejo odvisno od sarže izdelave.
mmilan
član

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 23 Nov 2020 12:52

V bistvu sem imel v mislih Trail Evo, ki si mi ga predlagal zgoraj, pa sem zdaj videl, da nisem dovolj jasno vprašal :D Dejansko se vprašanje nanaša na vse lučke renomiranih proizvajalcev z vgrajenim akujem, gre v bistvu za to, da če kupim nekaj konkretnega, bi to želel uporabljati še nekaj let; ne bi rad po 2, 3 letih menjal lučke za 200 EUR, ker je šel aku. Pol rajši vzamem nekaj z zunanjim packom, pa sem brez skrbi (recimo).

Hvala!
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a mmilan » 23 Nov 2020 14:55

Če te to skrbi, da ne moreš menjati baterije, čeprav dvomim, vsaj jaz bi najbrž znal v kolikor reč ni zlepljena, potem je potrebno za baterijo tudi skrbeti. Brezbrižna uporaba (polni/prazni) v takem primeru ni dovolj. Malo znanja ne škodi - preberi kako za daljšo življensko dobo skrbeti zanje:
https://batteryuniversity.com/learn/art ... _batteries
mmilan
član

Prejšnja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov