Montažni nosilec za kolo

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Montažni nosilec za kolo

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 22 Feb 2018 10:16

best buy je dokler ne probaš nekaj drugega. Potem pa vidiš da se splača dat 100€ za nek "malo" bolj resn nosilec ki ti dejansko kolo obešeno za sedežno oporo drži na miru. Ne kot lidlov, ki ga moreš uvagat na težišče na zgornji cevi.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a S... » 22 Feb 2018 10:29

Zanimivo, osebno nisem imel teh problemov, je pa res da sem zadevo uporabljal le parkrat mesečno...
Kva pa vem, vrjamem da je razlika proti 150€+ stojalom velika, ampak razlika med stojalom iz lidla in šraufanjem brez stojala je pa sigurno vredna 30€ :)
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Feb 2018 10:41

Jaz sem ga vrgel stran, ko se mi je eno drago NE moje kolo podrlo zaradi slabe stabilnosti in je na vilici nastal ris... to je bila pika na i. Že pred tem je imel precej modifikacij, ker je drugače bil neuporaben za dokaj redno uporabo.

Sem bil mnenja, da je tako stojalo čisto dovolj. Zdaj imam precej boljšo zadevo in ne grem več nazaj na Lidl štender, tud če so po 5€...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Feb 2018 14:23

Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 22 Feb 2018 22:30

cebe napisal/-a:Jaz sem ga vrgel stran, ko se mi je eno drago NE moje kolo podrlo zaradi slabe stabilnosti in je na vilici nastal ris... to je bila pika na i. Že pred tem je imel precej modifikacij, ker je drugače bil neuporaben za dokaj redno uporabo.

Sem bil mnenja, da je tako stojalo čisto dovolj. Zdaj imam precej boljšo zadevo in ne grem več nazaj na Lidl štender, tud če so po 5€...

Nekaj je, če si garažni šravfar max 1x mesečno, nekaj drugega je, če kolesa šravfaš drugim.

Za slednje bi jaz itak roko namontiral na strop, da lahko v miru vrtiš kolo okrog in okrog, brez da bi ga bilo treba prepenjati.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Feb 2018 22:40

Jaz zelo malo sraufam, skoraj nic. Ma pride en, naredi mi tubeless zadaj prosim, pa avtomatsko sprednjo gumo dol.
Hja, bajk malo daljsi kot "hervis" bajki, ko sem zadnjo dol vzel, ga je prevagalo in je slo vse po tleh. :/
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Feb 2018 16:57

Kam si pa vpenjal? Je pa res, da sem interface med clampom in vodoravno prečko 'ojačal' s par plastmi duct tejpa, ker se mi zdi da je tudi enkrat bicikel s clampom vred letel dol. Zdaj se pa vrti v interfacu med prečko in pokončno cevjo.

Meni funkcionira, se pa strinjam, da ni nek presežek.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 23 Feb 2018 18:44

Nam tale Lidlov z manjšimi popravki fajn služi že kakih 5 let in noče crknat. Mi je pa všeč tale ideja o servisni roki iz stropa, ker ravno rišem bodočo delavnico/garažo in je to super varijanta. Ima kdo to doma namontirano?
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Feb 2018 19:17

Žal ne, ampak lahko ti povem, da če bi imel opcijo, da bi dal narediti nosilec, ki bi ga našravfal v strop, samo roko bi pa naredil odstranljivo.

Na hitro, nosilec bi bila plata s kratkim koncem cevi, v cevi vrezana dva J utora, na (manjši) cevi roke pa bi imel dva štifta, ki bi se ujela v J utora. Vstaviš do konca gor, zavrtiš in roko spustiš, da se ujame v konec J utora. Namesto štiftov imaš lahko tudi vijake, da vse skupaj še zategneš, ko zmontiraš, če te je strah premikanja.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 24 Feb 2018 15:54

Jaz mam trenutno se iz stene ven nosilec, kateri je nastavljiv levo/desno in naklon vpenjanja. Ker je bil na enem mestu pretanek, sem ga pri odtegovanju ene gonilke polomil, posledicno rabim novega (je se uporaben, vendar ni to to).

Cakam stropnega, ko ga dobim, lahko poslikam... Kdaj pa bo, pa tezko recem.
Roka ostane enaka, Uniorjeva, ostalo delamo sami.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Feb 2018 00:29

Nalimaj tukaj fotke pa to, itak.
PrimozR
član

Prejšnja

Vrni se na Oprema