Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Okt 2016 18:55

Zadnje čase ves čas nekaj experimintiram s tlaki v gumah in z različnimi setupi gum in mi je po utrujajočem pumpanju prišlo namisel, da bi si omislil neki 13 cubic inch 3000 PSI air tank od paintballa in neki regulator vmes, ki bi zreduciral pritisk v jeklenki (iz aluminija ampak se aluminijka pač malo čudno sliši :mrgreen: ) na bajkerski gumi prijazen tlak...
Ali ima kdo kakšno idejo, kako bi se tega najbolje lotil. Varnost je prva...
Na netu nisem zasledil nobene takšne rešitve.

BTW, za pumpanje kajta imam nekaj takšnega že narejenega. Seveda sem to kupil v nekem ameriškem web shopu že narejeno. S 4500 PSI in 50 cubic inch prostornine napolnim povprečno 10 kajtov za kar rabim 10 sekund po kajtu.... :P
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

Re: ULTRA PUMPA

OdgovorNapisal/-a cebe » 24 Okt 2016 12:42

Ne spada lih sem, ampak - včeraj zmontiral in prvič probal Huck Norris - najosnovnejša Topeak Joe Blow pumpa (NE mtb, navadna), brez rpoblema napumpa tubeless plašč, ko ga na novo montiraš, če je Huck Norris noter. :)
Zdaj se moram še malo s pritiski poigrati. Včeraj sem vozil malo večje, kot bi jih drugače v takšnih pogojih, saj sem na novo montiral oba plašča "iz nule". Vendar vem, da bi na trailu, katerega sem peljal, že s taakšnimi pritiski kdaj občutil feltno, pa je včeraj nisem. Zaenkrat mi je že vreden na dolgi rok tale penasti dodatek, tako teoretično. Manj možnosti za snake, feltna bo pa zihr manj nastradala... pa ne rabiš nekih posebnih pump, kompresorjev, nič. To je to! :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 24 Okt 2016 18:52

Ja, 0,2 bara pa pol enkrat med furo spustim gumo s procore na 0,9 bara pa jo pol spet mal napumpsmnpo 0,1 bara in tako testiram...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Okt 2016 15:20

cebe napisal/-a:Ne spada lih sem, ampak - včeraj zmontiral in prvič probal Huck Norris

Vidim da ful neki reklamiras to. Komu je to namenjeno? Kaksne so prednosti?
Trenutno na to gledam, kot na trso izolacijsko peno za 80 € :lol:
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 25 Okt 2016 15:23

whatever napisal/-a:
cebe napisal/-a:Ne spada lih sem, ampak - včeraj zmontiral in prvič probal Huck Norris

Vidim da ful neki reklamiras to. Komu je to namenjeno? Kaksne so prednosti?

Tudi jaz, ampak nihče se tega ni prej spomnil... Če jo "ponarediš", spremeniš za 15%, jo lahko kupujemo pri tebi... :))))
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Okt 2016 15:27

Prototipi so ze izdelani :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 25 Okt 2016 15:29

To mi deli, kockice, ki plavajo v Stan's-ovem mleku.... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 25 Okt 2016 17:01

whatever napisal/-a:Vidim da ful neki reklamiras to. Komu je to namenjeno? Kaksne so prednosti?

Naj bi obvarovala gume pred kačjimi piki in obroče pred buškami :)

Sicer ne dvomim, da zadeva res deluje, ampak je pa to v končni fazi res samo trša pena za nenormalno vsoto denarja. Meni osebno je fascinantno, da se dejansko najde tržišče za to stvar po taki ceni. S tem, da sem imel v glavi, da je zadeva 50-60 evrov, ne 80.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Okt 2016 18:09

Jaz sem imel, da je 70 €. Pač neko closed cell peno moraš imeti, da se ne napije (kot se navadna pena, torej mora imeti nepropustno strukturo, 'kroglice' zraka v strukturi, med seboj nepovezane), pa morda takšno, da je ne napade mleko, ki ni ravno neagresivno.

EDIT: gledam MSDS za Staneta (klik), zadeva je očitno sestavljena iz latexa (jasno) in propilen glikola. Glede na tabelo tukaj se najbolje obnesejo neopren, razne vrste sintetične gume ter fluorosilikoni (dragi), malce slabše pa silikoni, poleg drugih stvari, ki se ne obnesejo OK. Latex itak ni problem.

http://www.ebay.com/itm/CLOSED-CELL-SPO ... Sw1vlUrvIR :D
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Okt 2016 18:48

problematiks napisal/-a:
whatever napisal/-a:Vidim da ful neki reklamiras to. Komu je to namenjeno? Kaksne so prednosti?

Hvala Cebe :mrgreen: Sej mi je jasno kaj to dela, sem pa hotel slisati prodajalca :twisted: :wink:

Snake bite na tubeless-u -> se nisem imel te priloznosti. Ponavadi zrezem/zluknjam.
Udrti obroci se poravnajo :)

Brez zamere do tistih, ki to prodajajo oz si lastijo, ma tega ne bi kupil niti za 20 € :)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Okt 2016 18:49

V bistvu sem se nagibal ze v La Thuile-u proti Procore-u, ker sem tretjo furo razrezal Minionko (novo), napumpano precej bolj kot kdajkoli doma, ampak me je zelo odvracalo kompleksnost, teza, cena, vsakodnevno preverjanje, itd.
Hocem pa nekaj, da se plasc obrabi, ne pa razseka, obroc pa sluzi vsaj 3, 4 ali vec sezon.
In potem sem v Finale-u govoril z 6 ali 7 tekmovalci (top 30 elite in top 5 u21 med njimi), ki so vsi vozli Procore, zdaj pa Huck Norris in so vsi rekli, da ne menjajo vec, ker je za racerje Procore neuporaben, pa se relativno tezek.
In mi je v teoriji super stvar... pa vsi imamo kaksno vezo za popust, ali? Ali vi vse kupujete po rednih cenah? :D :P
Zadnjič spremenil cebe, dne 25 Okt 2016 21:37, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 25 Okt 2016 18:52

cebe napisal/-a:pa vsi imamo kaksno vezo za popust, ali? Ali vi vse kupujete po rednih cenah? :D :P

Samo po polnih cenah kupujem! Rad vidim da tudi nasi lahko zivijo v Sloveniji :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Okt 2016 19:19

whatever napisal/-a:
problematiks napisal/-a:

Hvala Cebe :mrgreen: Sej mi je jasno kaj to dela, sem pa hotel slisati prodajalca :twisted: :wink:

Snake bite na tubeless-u -> se nisem imel te priloznosti. Ponavadi zrezem/zluknjam.
Udrti obroci se poravnajo :)

Brez zamere do tistih, ki to prodajajo oz si lastijo, ma tega ne bi kupil niti za 20 € :)

XM1501, 400 gramski (22,5 mm interne širine) obroč, snakebital že dve EXO High Rollerci, obakrat skoz-in-skoz (torej luknja tudi za robom gume, tik na robu obroča, poleg luknje na tekalni površini), wheelset je bilo sicer treba malo naravnati, ampak obroč je pa raven, brez vdrtin. Pa potem sem novo High Rollerco nedavno prebil še enkrat, tokrat samo enkrat, skozi tekalno površino.

Jasno, prenizek tlak na skalah (v zadnjem primeru sem bil prelen, da bi poslušal kompresor pred odhodom, na trailu pa spustil na šodru, da sem ujel linijo, da me ni nosilo na zavorah, potem pa v skale...).

Zaradi tega sem že vrgel misel na Huck Norris, ne da ga potrebujem, bolj zaradi ziherancije.

cebe napisal/-a:In mi je v teoriji super stvar... pa vsi imamo kaksno vezo za popust, ali? Ali vi vse kupujete po rednih cenah? :D :P

Jap. V Nemčiji večinoma. Ker mi je neumno spraševati po ceni v naših trgovinah ter upati na popust oz. spraševati zanj, da pridem na isto raven ali pa morda celo malo nižje, medtem ko iz Nemčije pogledam na internetu, vidim ceno, naročim in dobim domov. Brez da bi bilo treba stopiti iz hiše.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 25 Okt 2016 19:25

whatever napisal/-a:[Snake bite na tubeless-u -> se nisem imel te priloznosti. Ponavadi zrezem/zluknjam.

No, tudi na gumi sem ze naredil snake bike kdaj :) Je pa res, da je precej pogosteje, da steno prerezes npr. Tega pa zal tudi Huck Norris ne resi.

Sicer pa kot receno, sam ne izpodbijam uporabnosti sistema. Verjamem, da zna biti koristna stvar, sploh za tekmovalce, ki vozijo na malo drugacnem nivoju. Ampak cena je res obscena, pa tudi ce je s popustom. Recimo tam okoli 20 evrov bi meni osebno bilo "normalno". Se vedno precenjeno glede na samo kompleksnost izdelka, ampak prebavljivo in bi dejansko razmislil o nabavi, ze iz firbca, ce nic drugega.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 25 Okt 2016 19:26

Ze 50 eur je svinjsko drago za kos pene, ki stane v proizvodnji 20 centov. Star Armaflex zrezes na isto dimenzijo pa si resil problem...
Je pa ideja vrhunska, ni kaj...

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 25 Okt 2016 19:35

Kar se tice pa procore pa ne vem zakaj za profi racerje to nebi bilo ok!?!
Pri tezi je le dodatnih 50g na eno resno freeride zracnico... Yo pa je vse skupaj nic proti plafusu, ki ti lahko unici dirko ali prvenstvo.
Pa se ena stvar, ki steje ogromno:
do sedaj se nisem videl niti ene tubeless variante, kjer ti pri malce nizjem tlaku, zrak ni uhajal iz gume na ostrih zavojih...
Kar naenkrat ga je v gumi tako malo, da ti prej ali slej slece plasc iz feltne. Pri procoru prej strgas plasc, kot da bi ga potegnilo iz objema procora in feltne in to tudi ce je pritisk v zunanj plascu le pol bara

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Okt 2016 20:57

Zakaj ne bi potem vozil FR zračnice, ki je lažja? :P

Pomojem je problem procora menjavanje gume. Če imaš ti namontirano gumo eno leto, se pač ne sekiraš, če menjaš eno ali dve gumi na dan je pa verjetno bolj tečno (nimam pa izkušenj).

Pa pomojem pozabljate, da profiči vozijo s precej višjimi tlaki, kot mnogi tukaj na tabli. Večinoma tam okrog 2 bara, verjetno kje tudi več. Meni recimo guma še ni rignila, vsaj ne da bi vedel.

Glede armaflexa, mislim da zadeva ni closed foam cell, torej ti bo popil mleko. Sem napisal, kaj potrebuješ, nekje 2 mm (oz. 1 colo) debel neopren :P
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Okt 2016 21:35

Profiji so vsi povedali v tem stilu:
- procore konkretno preveč vpliva na obliko plašča, ko ga urnk zategnejo v rido - plašč bi moral iti v eno stran, procore ga pa rine v drugo
- notranja stran je enostavna pretrda, se premalo prilagaja
- kompleksnost sistema
- cenovno, ko presekas zračnico oz. še slabše notranjo kakorkoli uničiš
- vsi imajo dva ali celo tri wheelsete na dirki za treninge in enega od teha za dirko - voziti treninge oz. trenirati brez procore-a, dirkati z ni ok
- strošek treh kompletov procore-a je kar zajeten

Za huck-a so pa rekli:
- da je enostavno, ga pač prestavljaš oz. da se ga dobiti dosti ceneje kot procore
- je lažji
- če vseeno fašeš kakšno luknjo na steni, pač zafila mleko, če ne, daš noter zračnico, to peno pa pod dres (kaj narediš s procore-om, ko ti na stage-u brez servisne pomoči uniči vse skupaj? Vržeš stran in montiraš zračnico - jeba, neki minusa pa je :D)
- plašč se lepo prilagaja v ridah, kot so vajeni
- na dirkah ne rabijo posebnih pump/(kompresorjev/bomb, ko menjavajo plašče, ker z navadno pumo vse nardiš, tudi z ročno an terenu ali bombico

Kar pa se mene osebno tiče - v Finale-u sem že razmišljal, ali kupiti ali ne, za 79€. Pa bi verjetno nabavil, če bi bila pomlad in jaz pri več financah, tako pa sem si rekel - to se mora dobiti ceneje! :)
In sem šel v akcijo, za koliko denarja lahko dobim... Procore. Potem pa isti dan debata v garaži, med šraufanjem, z rajderji. Ok, kako lahko ceneje dobim Huck Norris?! :)
Ker jaz na to stvar gledam predvsem iz vidika prihranka pri uničevanju, ne kot koliko stane sam izdelek. WS sem nabavil in bi rad, da je BP (kot prejšnji) po 4 letih uporabe. Dva plašča Minion DHF EXO TR (to je skoraj 70€, ali?!) in posledičnega nakupa tretjega plašča - Der Baron Projekt.
A bemu boga, ta pena je precej kompaktna, tudi toga za peno, prave širine pa še lahka. Ja, res je, 79€ nebi dal ampak enih 50€ pa sigurno, zdaj ko jo imam in malo drugače gledam na stvari.

W, tudi jaz sem se čudil, kako snake na plašču - no, letos sem pridelal dva klasična snake-a na Minionih... jop, tudi plašč dobi snake, pa še na obroču se pozna.
PrimozR, X1501 je Peršak "ugonobil" na drugem stage-u, novega, katerega sva montirala večer pred dirko, novega. Plašč pa tudi ni igledal lepo... tako lepo, da je še enkrat defektiral na zračnico. Pa kljub vsemu Vid fura ZELO z občutkom, le bajk pritisne konkretno bolj kot nas pol tablašov skupaj. :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Okt 2016 21:57

Kako je lahko ta wheelset pri meni še raven, meni ni jasno (sem imel prej EX721 s ~5 udrtinami po 2 letih furanja istih gum, preden se ugotovil). Okej, menjal sem 3 špice, eno zaradi neke veje, dve sta pa potem zadaj odleteli sami na gobici (drive-side stran, špica, ki jo pri poganjanju nateguje, obe odleteli v klanec). Nekje 3x je bil v letu in pol ravnan, to je pa to. Pod 1600 gramski wheelset na enduro biciklu, slava DT Swissu, mene so brezpogojno kupili.

Sicer pa ja, to je bil point, profiči vozijo popolnoma drugače, kot mi. En kup ljudi se na tabli igra s tlaki okrog 1 do 1,5 bara, sicer nekaj od teh tudi na dvostenskih gumah, ampak mi ni povsem jasno, kako. Jaz sem negativno razliko (po tleh tolkel z obročem na klasičnih trailih, ne na skalah) opazil že pri 1,8 bara v primerjavi z 2. Je tukaj tudi efekt manometra in razlik med njimi, pa vseeno.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 25 Okt 2016 22:02

Bo Jabooz namesto kravjih vreč začel filat plašče, pa bo problem rešen.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 26 Okt 2016 14:30

Primož, ti imaš s postlo vred 69kg... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 26 Okt 2016 14:34

PrimozR napisal/-a:Zakaj ne bi potem vozil FR zračnice, ki je lažja? :P

Pomojem je problem procora menjavanje gume. Če imaš ti namontirano gumo eno leto, se pač ne sekiraš, če menjaš eno ali dve gumi na dan je pa verjetno bolj tečno (nimam pa izkušenj).

Pa pomojem pozabljate, da profiči vozijo s precej višjimi tlaki, kot mnogi tukaj na tabli. Večinoma tam okrog 2 bara, verjetno kje tudi več. Meni recimo guma še ni rignila, vsaj ne da bi vedel.

Glede armaflexa, mislim da zadeva ni closed foam cell, torej ti bo popil mleko. Sem napisal, kaj potrebuješ, nekje 2 mm (oz. 1 colo) debel neopren :P

Mam eno punco, ki ima neoprena kot blata... poizkusimo s tem... ;( javim, ko ga nabavim in instaliram...
Menjat gumo na procore je PD (pickin dim), spustis notranjo komoro in snames gumo. Nataknes novo, stisnes notranjo komoro na 1 bar, enostavno na pumpo (ker ze pritiska malo procore na steno zunanje gume) napolnis zunanjo gumo na 2 bara, spustis notranjo na nulo, zunanjo nabijes na 3 bare in notranjo po tem na 6 barov, zunanjo pa spustis na kolikor ti pac pase... to je optimalno, lahko pa spustis vmes se kaksno fazo pa bo tudi delalo... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 26 Okt 2016 17:00

zokinjo napisal/-a:Primož, ti imaš s postlo vred 69kg... :D

Dobrih 75 brez postelje. Pa ravno to je point, vozim višje tlake od večine tablašev! :P

zokinjo napisal/-a:Mam eno punco, ki ima neoprena kot blata... poizkusimo s tem... ;( javim, ko ga nabavim in instaliram...
Menjat gumo na procore je PD (pickin dim), spustis notranjo komoro in snames gumo. Nataknes novo, stisnes notranjo komoro na 1 bar, enostavno na pumpo (ker ze pritiska malo procore na steno zunanje gume) napolnis zunanjo gumo na 2 bara, spustis notranjo na nulo, zunanjo nabijes na 3 bare in notranjo po tem na 6 barov, zunanjo pa spustis na kolikor ti pac pase... to je optimalno, lahko pa spustis vmes se kaksno fazo pa bo tudi delalo... ;)

Se javim za testiranje ;)

Se pa ProCore sliši kompliciran. Ja, sej ni nič kunšti, ampak s Huck Norrisom daš gumo na eni strani na obroč, zabašeš noter peno, daš gumo komplet na obroč, pumpaš. Če pri ProCore spustiš fazo, morda tvegaš, da ti zadeva ne bo funkcionirala 100 %. Morda guma ne bo stala 100 % na mestu, itd. itd. Pomojem raje vzamejo bolj trotlziher variante. Plus da je z mini pumpo, ki jo imajo (morda) tekmovalci s seboj, lahko kar problem 6 bar.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 26 Okt 2016 21:49

Jap, je malce bolj komplicirano ampak zrak mi pa pri nizkih priyiskih nikoli vec ne uide in tudi 15 cm dolga zareza na gumi ne pomeni peš pot v dolino ali proti domu...
Kot vedno cont snd pro in ba koncu kompromis kot komu bolj pase...;)

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 27 Okt 2016 11:04

zokinjo napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:Zakaj ne bi potem vozil FR zračnice, ki je lažja? :P

Mam eno punco, ki ima neoprena kot blata... poizkusimo s tem... ;( javim, ko ga nabavim in instaliram...

Ziher ji je Barbara ime :)
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 27 Okt 2016 11:30

Res je... :)

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 28 Okt 2016 16:12

SlikaSlika

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 28 Okt 2016 19:17

Hahaha, kera fotka....
ja, ni majhna ampak, ce testiram pritiske v gumah, mi je tole se vedno manjsa nadloga, kot ena resna pumpa pa gonjenje le te...
Sicer pa tudi s tem rekvizitom ocitno nisem resil konkretnega problema, ker z 11 bari v tej 1 liter velikem bidonu, pac ne napumpam gumo niti 3 krat.... moral bi imeti najmanj 100 barov, da bi bila stvar uporabna za to kar rabim jaz. Se boljse pa bi bilo imeti "bombico" 2 deci (13 cubic inch) in nasopano s 3500 PSI (240 barov) in en reducirni ventil, da lahko zrak kontrolirano spuscam v gumo... Evo....

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 29 Okt 2016 12:55

Igranje cel dan

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 30 Okt 2016 19:02

Vcasih tudi cel dan brez , da bi videl avto... v tem je catch..

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 01 Nov 2016 11:57

6 gum tkole na uč.... Problem je v tem, da je stvar dokaj velika. Od kar sem jo dobil (zadnjih 6 dni), jo imam s seboj in jo preizkusam. Ker odsvetujejo polnjenje s kompresorjem (verjetno zaradi gole varnosti), je polnjenje z navadno bike tlacilko dokaj mucno in tudi 13 barov nikakor ne dosežeš, ne da bi zhebal pumpo...
Torej se naprej iscem varianto za 2 deci bombico z 200 bari in custom regulator do 10 barov izhoda...

Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Feb 2017 00:40

Ni lih pumpa, ampak limam sem, ker je bila tukaj debata u Huck Norrisu:
http://www.pinkbike.com/news/huck-norri ... -2017.html
Huck Norris lives up to most of his claims. An efficient way to add tire and rim protection with no added hassle. - Paul Aston
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Feb 2017 00:13

Konkurenca ProCore-u in Huck Norris-u - pravijo, da že z rezultati.
http://www.pinkbike.com/news/downhills- ... -look.html
Pa vendar - mene moti, da ne vem, ali je to polna pena, votla, itd.
Ravno tako se s časom "naseka", kot Huck - vendar sem držal v roki Huck-a, ki je imel 100% 10+ potencialnih defektov (s presekanim plaščem in/ali zvito/uničeno feltno), do katerih ni prišlo, bili so pa zelo vidni na samem materialu.
In pa poseben tubeless ventilček - vemo, da ne sede vsak ventilček v vsako feltno enako.
Cena je tam tam s Huckom in cenejši od ProCore-a.
Teža je ravno vmes...

Vaše mnenje?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Feb 2017 09:05

Gor piše EPDM, toej izgleda kot neke vrste zraćnica nafilana s peno na osnovi sintetične gume.
Tole zna bit zelo zanimivo pri odstranjevanju/menjavi plašča, če uporabljaš kakšno mleko, ki fajn lima :mrgreen:
Dolivanje mleka preko ventilčka je najbrž skoraj nemogoče.
Pumpanje je pomoje tudi oteženo in merilec tlaka najbrž kaže manj kot je v resnici.
Teža kr naenkrat ni več pomembna :mrgreen:
Mogoče za uporabo pri karbonskih feltnah, kjer se teža malo kompenzira.

vglavnem hip but not hit.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a koko82 » 10 Feb 2017 09:08

Malo konkurence ne škodi. Kar se tiče huck norisa se mi zdi da je 80€ večini preveč za kos pene. Če deluje ga bodo v kratkem začeli kopirat in pol bodo šle cene krepko navzdol.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Feb 2017 09:39

Kolikor je informacij od Huck-a, je cena takšna zaradi razvoja posebne pene (dejnsko je precej drugačna kot karkoli drugega kar sem dos edaj videl/šlatal od "pen") in veliko na račun vseh mogočih patentov - s te strani bi naj bili vsaj zaenkrat precej zavarovani pred kopijami, akr pa seveda ne bo ustavlo kitajcev, ko bo enkrat tako dalec. :D

Edit: Pa javli so, da je poleg novih produktov glavni cilj za 2017 nižanje cene.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Feb 2017 13:46

Veliki vecini je navaden tubeless cisto dovolj.

Sicer ce bi rad nekaj mocnejsega, si zmontiras 2ply plasc s tubelessom.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Feb 2017 14:08

Tako nekako, ja :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Feb 2017 16:05

Mojo Jojo napisal/-a:Tole zna bit zelo zanimivo pri odstranjevanju/menjavi plašča, če uporabljaš kakšno mleko, ki fajn lima :mrgreen:

Žebljico na glavico:
Bought a set before
They worked very well
Except
Once the tread wore off and it was time to change the tires
Had to cut them off with a wire cutters! It was HELL!!!
And there are ABSOLUTELY NO INSTRUCTIONS for how to re-use them
Walmart sold them

:mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Feb 2017 16:08

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Feb 2017 16:46

whatever napisal/-a:Sicer ce bi rad nekaj mocnejsega, si zmontiras 2ply plasc s tubelessom.

W, nočem močnejše, le odpornejše. ;)
Mah, mene je minilo v La Thuile-u, ko je nov :( Minion šel dvakrat že prvi dan... 2ply mi pa ni za furat, ker le redko rabim toliko robustnosti.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Feb 2017 20:12

whatever napisal/-a:Veliki vecini je navaden tubeless cisto dovolj.

Teža je tam-tam s peno in navadnim plaščom. Pa pri 2-ply še vedno bolj trpi obroč, kot pri peni.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 10 Feb 2017 20:55

nudi ta Huck Norris kaj bočne opore? se plašč kaj manj zvija v zavojih? ker nizki pritiski nič ne hasnejo, če ni stabilnosti v zavojih.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a koko82 » 10 Feb 2017 21:47

Cebe verjetno nisi videl prov dosti pen z zaprtimi celicami zato se ti zdi drugačna. Te pene se dobijo v različnih trdotah tko, da skor ne verjamem, da so šli razvijat svojo.
Patenti res niso poceni, sam če bi zadevo prodajal za 40€ bi bli zdele že v plusu :). Predvidevam da je sama proizvodnja poceni, potencialnih strank za 40€ pa ogromno.
p.s.
A kdo ve kaj je blo prej huck noris al tubesaddle ? https://tubesaddle.com/
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Feb 2017 22:09

Mocnejse je odpornejse 8) Am I missing something?

Milos, teoreticno ne vidim logike, da bi Huck Norris kakor koli pripomogel k temu.

HR 2 27.5 2ply plasc ima 1250 gramov; HR 2 EXO pa ~900 gramov - k temu dodamo 80 gramov za peno, pa je se vedno razlike 270 gramov / obrocniku. Ne bi rekel, da je ravno tam-tam.

Meni vse kar ima +900 gramov se mi res dobro obnese za zadaj. Recimo Ardent pa Hans Dampf (oba cca 750 gramov) sta mi presvoh. Sicer tudi SG od Schwalbe se mi ni obnesel na DH bajku. Bomo vidli letos kako se bo obnesel Maxxis DD zadaj, ko bom endurota vozil vec v parku.

To so zdaj te nove fore za enduro kolesa - DH koles se manj prodaja, enduro pa je v porastu in folk ima samo en bajk in jih je ogromno tudi v parkih. Ampak folk se vedno noce nataknit 2ply plascev gor, ker je to kao enduro bajk (v bistvu so to kar freeride oz mini dh kolesa :) ) in mora biti lahek in +1200 gramski plasc odpade :) Pol pa tankajo v plasc 150 ml mleka pa 80 gramske pene.

To pa je brezsmisla nabita cena. No ja, treba je placat folk, ki to fura v WC, da lahko nakladajo kako je to "oh in sploh":
http://www.pinkbike.com/news/downhills- ... -look.html
https://www.amazon.com/Bell-Solid-NoMor ... VH969&th=1

Huch Norris. Jaz gledam na to tako.
Najprej cena - 80 € za 2 kosa pene. Te prosim, ni treba nakladat kako je bilo to razvito s pomocjo nekih znanstvenikov. Na svetu je ogromno teh pen in tam kjer jih prodajajo, ti lahko svetujejo katera bi bila primerna oz naredijo ozji izbor desetih. Potem pa testiras in vidis katera se najboljse obnese. Rabis taksno, ki ne vpija tekocine oz jo cim manj - to je vsa znanost.
Verjetnost, da imas snake bite na plascu je majhna. Poglavitna funkcija tega je da ne poskodujes obroc? Vsak obroc bos poskodoval, ce bos fural z 1 barom. V WC na DH kolesih furajo 1.80/2.0 pa meni deluje, da kljub temu imajo oprijem. Ne vem zakaj je potrebno iti v skrajnosti. Ce ti obroc zdrzi 3 leta, je to res ze veliko.

Pro core ljudje ne marajo, ker ko vzges in prides do "sredice" (core-a), je le ta nafilana na tistih 6 barov in se naenkrat cuti trdo in ti lahko tudi spodnese in te fukne. https://factoryjackson.com/wp-content/u ... .49.00.png
V WC jih nekaj se vztraja za zadaj, spredaj pa baje vedno manj.

Se vedno ostaja, meni poglavitni problem, to da naredis luknjico na plascu in ti mleko ne uspe zafilas te pregresno majhne luknjice - to me res spravi v slabo voljo.
Npr Schwalbe Magic Mary Super Gravity (na DH bajku) sem spredaj naenkrat slisal uhanje zraka in se ustavim, namestim luknjico na dol, da jo mleko zafila in glej, glej... sploh ne. Luknjica je bila mogoce 2 mm. Mleko Stan's.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a miranmtb » 10 Feb 2017 22:20

whatever napisal/-a:Npr Schwalbe Magic Mary Super Gravity (na DH bajku) sem spredaj naenkrat slisal uhanje zraka in se ustavim, namestim luknjico na dol, da jo mleko zafila in glej, glej... sploh ne. Luknjica je bila mogoce 2 mm. Mleko Stan's.

Za take primere se najbolje obnesejo tisti tubeless črvi, ki ga zatlačiš v luknjo. S črvom je potem guma še precej časa zdržala. Če je luknjo zaflikalo samo mleko jo je potem občasno odprlo in je spet puščalo, skratka ni bilo ok.
Just pedal, brake, steer, smile.
Uporabniški avatar
miranmtb
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Feb 2017 22:31

Sem nabavil, ampak nisem se imel prilike probat na terenu 8)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Feb 2017 22:32

MiLi napisal/-a:nudi ta Huck Norris kaj bočne opore? se plašč kaj manj zvija v zavojih? ker nizki pritiski nič ne hasnejo, če ni stabilnosti v zavojih.

EWS rajderji so rekli, da je ravno to prednost pred ProCore-om - da se zvije "naravno" oz. gre do neke meje in je potem to to, posledično obdržiš občutek in pelješ pritisku primernu, ni presenečenj. ProCore pa niha nazaj noter-spet ven-nazaj noter-itd. in te posledično vleče iz ovinka oz. je nagib zelo nekostanten in je po njihovim mnenju zaradi tega neuporaben.

Koko, res je, nisem videl veliko pen. Ampak ne odstopajo od tega, da je ta drugačna od ostalih in razvita "iz nule", le v te namene, odporna proti posedanju precej bolj, odporna proti kemiji, ki jo vsebujejo razni mleki, itd. Koliko je res, ne morem(o) vedeti. Pa kar nekaj patentov so registrirali zaradi tega...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Feb 2017 22:57

Močnejše je odpornejše, ko govorimo o 2ply gumah. Jaz sem govoril o obročih. Pri peni imaš pospeške dlje trajajoče, a nižje. Kar seveda blagodejno vpliva na sistem. Pri 2-ply gumi je sicer situacija boljša, kot pri single ply, a vseeno je razdalja, na kateri deluje pospešek, krajša, kot pri huck norrisu. Torej so pospeški večji.

2-ply guma bo pač zaradi trpežnosti to držala, brez da bi jo prebilo. Obroč pa lahko pokrivi.

No, po teži je zadeva še v plusu, jaz sem tam-tam rekel bolj tako, čez palec, brez pomisleka. Če je pena v plusu, je to zame zgolj dodatna zmaga.

Da se ne bova razumela narobe, nimam kake želje imeti 2-ply gume. Bi vrgel na zadnje kolo enega DD High Rollerja, pa ga ni v trši izvedbi. 3C pa ne bom dajal na zadnje kolo. Lani je bilo sicer število defektov res nekaj nenavadnega. Do lani sem v karieri treh sezon imel točno 2 problema (enkrat je utrgana špica prebila trak, enkrat sem zelo slabo gumo na koncu življenja prebil), lani pa 3 preseke, s tem da sta bila dva dvojna, skozi in skozi. Obroč pa brez markacij (XM428!). Pa ne vem no, vseeno ne čutim neke hude potrebe po DD, kaj šele 2ply. Je pa res, da vozim 2 bara in v tem ne vidim problema (Sem skorajda videl problem pri ~1,8 bar, ko sem čutil, da sem bil na tleh, dva od treh primerov defektov sta bila posledica lenobe in nedofilanih gum, torej manj kot 2 bar).

Glede razvoja, se strinjam, marketing spiel. Okej, verjetno se/sta/so se na težak način naučili, da je treba imeti closed-cell peno. Vseeno, ideja je, tukaj ni dvoma. Meni se zdi dobra, čeprav je spet tako, kot s 2-ply gumami, ne čutim potrebe. Če bi bila zadeva ~10 do 15 € po kolesu, morda, za 80 za komplet, hell no. :)

EDIT: aja, črvi. Prvi lanski defekt je bil zaflikan z njim, a šele doma, na terenu jih ni bilo zraven. Če bi bili, bi jih verjetno uporabili. Ker je bil na tekalni površini, mi ga je sčasoma potegnilo ven, po recimo enem mesecu. Sledilo je flikanje s tubeless flikami, ki brez problema držijo še zdaj. Vmes sem tudi kupil drugo gumo, jo presekal (tretji lanski defekt), kjer sem se pa rešil s črvom na terenu. Pa prav tako na terenu smo s črvom rešili enega kolega, da je odpeljal še del vzpona in cel spust Ratitovca.

EDIT2: kar se tiče pene, saj sem že napisal na forumu, kaj mora biti. Mislim da je neopren idealna izbira - je closed cell in je odporen na vsebino (Stan's) mleka. Vsaj glede na vsebino mleka, ki je na etiketi.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Feb 2017 23:11

PrimozR napisal/-a:Močnejše je odpornejše, ko govorimo o 2ply gumah. Jaz sem govoril o obročih.

Kje si napisal o obrocih? Jaz sem "citiral" Cebeta in sem govoril o plascih - vsaj o temu sem jaz mislil, da smo zdaj premaknili debato :)

Obroc sigurno pokrivis tudi s 2ply plascem. Moj obroc je imel 150 spustov za sabo na DH bajku pa je bil malcek povsod "pobendan", ampak je se vedno špilal. Obcasno so mi ga fantje v trgovini zravnali, ce je bil kje prevec udarjen. Sem ga fural z zracnico. Pol sem obroce dal naprej in jih mozakar se vedno uporablja.

Jaz sem si dal zadaj Aggressorja DD (ta trda mesanica 57/62/57), tako da bomo vidli kako se bo obnesel DD. Navadnega Aggressorja sem ze vozil prej in mi je top plasc za zdaj. Bocni cepki so se vedno dovolj visoki in po sredini je ravno prav kotalnega upora.
Osebno zase ne vidim kaj bi pridobil s Huck Norrisom. Tudi ce bi ga dobil zastonj, ga ne bi vzel.
Naj raje naredijo eno dobro mleko, da zafila boljse te luknje. Caffelatex sem si dal not, ampak nisem imel prilike ga dovolj vozit (12šivovnarokipress), tako da bomo vidli letos kako se obnese. Naslednja stopnja je 2ply na enduro bajk :twisted: :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 11 Feb 2017 00:05

PrimozR napisal/-a:
whatever napisal/-a:Veliki vecini je navaden tubeless cisto dovolj.

Teža je tam-tam s peno in navadnim plaščom. Pa pri 2-ply še vedno bolj trpi obroč, kot pri peni.

Tukaj :P
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Feb 2017 14:42

Meh. Anyway, sem citiral Cebeta. :oops: :wink:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 11 Feb 2017 18:02

Mi je bilo jasno potem, ja :D
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 11 Feb 2017 22:59

Cebe tud če so šli razvijat svojo peno in zadeva dela v nulo, je to za potencilane stranke še vedno samo pena. Za peno pa pač ne boš dal 80€, ker veš, da te lupijo. Če bi bla zadeva rumena in polna kot v slikah bi blo že drugač. Pol bi se nam zdelo 80€ ugodno :D
Jest mislim, da je to z razvojem samo marketing, da opravičijo visoko ceno. Verjetno so mislili, da bo full naval in bodo hitro pokrili sroške patentov... Zdej so ugotovil, da ne gre in bodo probal z nižjo ceno. Sam najprej morajo distributerji spraznit skladišča.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Feb 2017 13:12

Koko (in tudi W), recimo takole - eden od vaših dobaviteljev/brandov vam pošlje specifikacije, "drobni tisk", itd. Vi potem rečete, da oni to v tri krasne govorijo zaradi marketinga? Verjetno ne in strankam povest kar vam oni "povedo", ali?

A si že sploh držal "to peno" v rokah, dobil kakšen feedback nesponzorirancev, ga sam vozil?
In oni so javili, da je želja nižanje cene v pogovorih za prvo naročilo... In takrat se na pinkbike-u in podobnih straneh še ni ničkaj govorilo o tem.
Cena bi že bila nižja, če bi se bolje prodajalo, tako pa jih večina razmišlja kot ti in je tako kot je.

Pa glede cene - nevem koliko Minion-ov ste prodali po polni ceni, kot jo priporoča proizvajalec? ;)
Če gledamo tako, meni tudi Minion ni vreden 65€, če gresta dva v enem dnevu, "xc" enostenski plašč Ground Control pa na istih terenih in pri hitrejši vožnji z več napakami zaradi utrujenosti zdrži brez problema tri dni.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 12 Feb 2017 14:25

Ja pol pa naj dilerji tako kot maxxise se huck norrise prodajajo za 20€ kolkr je neka objektivna trzna cena. Btw, taka pena( in vsaj se 50 drugacnih glede na strukturo za razlicne namene) se tudi v sloveniji proizvaja ze vsaj 30 let. Za1€ po kilogramu...
Kar se trgovcev in priporocil tice pa jaz tocno v tistem stavku locim med trgovcem in trgovcem, katerega mnenje in delo cenim kot stranka.

Sent from my SM-G388F using Tapatalk
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Feb 2017 17:38

Čudno, da patnti zdržijo, če imamo to v Slo že 30 let... :roll:
In nisem trgovec, že nekaj let ne, tako da z veseljem kupim "slovnskega hucka" za 5-10€, kolikor bi vas vse to koštalo.
Jaz vem, da mi je huck vreden 50€, ker sta me dva Miniona prišla več.
Vitto1, če pa ti maxxise po 20€ kupuješ, mi pa na privat javi kje, in bom z veseljem menjal znamko gum!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 12 Feb 2017 22:21

Patentirana ni closed cell pena, v to si lahko brez skrbi. Sicer bi proizvajalci Huck Norrisa ravnokar patentirali neopren.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Feb 2017 21:25

Patentiran je izdelek, ne material. Kot da bi Specialized zdaj patentiral aluminij :twisted: :mrgreen:

Ja, sej se prodaja skoraj vse s popustom :) Ampak pri 79 €, ce das 20% popusta in delas z drobtinami, je to se vedno 63 € (za peno)! Ce bi bilo 40 € v startu in na to das popust, no potem je ze bolj sprejemljivo 8)
Poleg tega to ne rabi vsak (jaz npr :mrgreen: ), zato ker jih je vecina povsem zadovoljna z navadnim tubelessom.
Ne, nisem vozil ali drzal v roki - za to ceno niti ne bom :lol: in niti ne poznam nobenega, ki je pripravljeni dati toliko denarja za P.E.N.O.

cebe napisal/-a:Če gledamo tako, meni tudi Minion ni vreden 65€, če gresta dva v enem dnevu, "xc" enostenski plašč Ground Control pa na istih terenih in pri hitrejši vožnji z več napakami zaradi utrujenosti zdrži brez problema tri dni.

Tega nisem cisto razumel. Zelis povedati, da en 650 gramski plasc od Specializeda zdrzi vec, kot 900 gramski plasc od Maxxisa?
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 13 Feb 2017 21:44

Saj meni je to jasno. Čeprav mislim da se da patentirati uporabo materiala v določene namene oz. pri ohlapnosti USPTO-ja ne bi bil presenečen, če je to možno.

Post je letel bolj na Vittov komentar, da se taka pena že 30 let prodaja v Sloveniji in cebetov odgovor glede patentov.
PrimozR
član

Naslednja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov