Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 26 Jan 2018 16:05

zokinjo napisal/-a:Težko fenam svoje karbonske feltne:
- em karbon ni prav toplotno prevoden
- em lahk epoxi s toploto zjebem... ;)

- najprej čestitke si kr Car, ker imaš svoje karbonske felne
- druga stvar pa ne ne moreš oziroma nimaš pogojev, da bi epoxi zjebal s fenom. Boš prej trak stopil kot pa zjebal epoxy. Epoxi ni iz čokolade. odv od uporabljene smole zdržijo nekje 80-130°C.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 26 Jan 2018 17:34

Saj veš, da si odgovarjal na skoraj eno leto star post? :)

Sicer pa, glede na opis bi se lahko našel kak majster, ki bi šel to početi s pištolo za vroč zrak. Tisto bi lepo zmehčalo epoksi, glede na to, da ga zmehčajo krtačke na specjalkah. Ampak v tem primeru moraš napačno orodje uporabljati na napačen način, obenem pa bi uničil tudi gumo in zračnico (glede na moj opis).
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a S... » 04 Feb 2018 20:23

Racman Jaka napisal/-a:
zokinjo napisal/-a:
S... napisal/-a:Kva pa tisti crvi za v bazen? Tist ne vpija...

ja, tist pa ne vpija, res je...

naj javi tisti, ki bo prvi izvedel, kje se jih dobi najugodneje in najhitreje.. Med razpolovljen šlauf bi dal tega črva in eto ti Huck Noris na kvadrat al pa procore gheto... ;)
Thx,
LPZ

Ker imam Cushcore v košarici za mojo novo ljubezen, sem zavoljo zasoljene cene malo okrog pogledoval okoli po alternativah.
Po ogledu videa https://youtu.be/bCfRoxOBarw, sem se pozanimal pri naših trgovinah in ugotovil, da je omenjeni "bakarat" oz. backer rod enako kot Sikin "fugenprofil" - zaprtocelična diletacijska pena. V merkurju nimajo odprte šifre za 50 mm. Da se jo naročiti v Trzinskem Kalcerju na meter, šifra artikla je 65110 in cena 2,35 €/m oz. manj za manjše dimenzije.

Sam bom šel iskati šele konca februarja, ker kolo pride šele marca, če bo pa kdo tvegal 6€ in preizkusil naj pa le javi rezultate.

o-o

A je kdo že sprobu tole, bere se fino?
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 16 Feb 2018 00:01

Ker mi Kalcer ni na poti, sem uredil, da so Merkurju odprli šifro za omenjeni artikel. Naročil sem 5m, ker je bilo potrebno pokuriti bonus na kartici. Dobavni rok naj bi bil cca. teden dni in ker je moje kolo še vedno, v prihodu :-| , pa tudi 5m je občutno preveč za en kolo z veseljem za petaka odstopim dva metra, kakemu nadobudnežu, ki se mu mudi preizkusiti tale "bajkhek".
Zadnjič spremenil Racman Jaka, dne 16 Feb 2018 14:42, skupaj popravljeno 1 krat.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Feb 2018 07:21

evo me... :)
kje pa se lahk dobiva, ko roba pride?

LPZ
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 16 Feb 2018 14:42

Jap, te dregnem, ko roba pride.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 15 Mar 2018 18:36

Evo Italjane... Zanimivo stvar so naumili... Podobna naši penci ampak še mal bolj napedenano... Ko bo na voljo, jo sprobam pa javim... ;)

http://www.mrwolf.bike/smartmousse/
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 15 Mar 2018 19:46

@Racman Jaka, si že probal?
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Mar 2018 00:03

zokinjo napisal/-a:Evo Italjane... Zanimivo stvar so naumili... Podobna naši penci ampak še mal bolj napedenano... Ko bo na voljo, jo sprobam pa javim... ;)

500g+?! Pa kot vemo, je realna cifra nato še prej višja, kot enaka ali celo nižja... cena pa itak ne bo pod 50€ za par, če mene vprašaš.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Mar 2018 06:46

...ja teža pa je dodatna ampak, če lahko zaradi tega namesto DH casinga uporabiš tanjši casing si na istem s težo pri enakem suportu in z večjo zaščito pred kačjimi ugrizi...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a S... » 16 Mar 2018 07:24

Ce prav razumem je zadeva misljena za ebajke kjer dodatna kila ne pomeni prav dosti:)
Uporabniški avatar
S...
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 16 Mar 2018 08:59

dumr666 napisal/-a:@Racman Jaka, si že probal?

Dobavni rok mojega kolesa se je premaknil na madafakin julij tako, da nisem še preizkusil. Sem pa material dobil prejšnji teden.

Moram se popraviti; V Sloveniji tega ni moč dobiti. Navkljub prvotnemu zatrjevanju da je stvar dobavljiva s starni Sika Slovenije so mi potem stornirali naročila v Merkurju in Kalcerju, ker jim Sika ne dobavi ... razen če naročim 180m tega. :mad:

V Avstriji mi trgovci niso odgovorili na maile, na Hrvaškem sem dobil robo v treh dneh. Edino kar me je zmotilo da je dejanski premer 46 mm* namesto nazivnega 50 mm. Moji stroški s potjo in časom se počasi bližajo nakupu CushCore seta. Ampak gre za skupno dobro. :turn-l:

Kot obljubljeno sem dogovorjen z Zokinjom, da mu danes predam enega črva za preizkus. On nam je pa obljubil poročilo o uporabi tega "heka". :lol:

*Po ponovnem merjenju sem ugotovil, da je 46 mm le na koncih kjer povsej verjetnosti prerežejo z vročim nožem in se zato skrči malo. Na sredinskem delu je 50 mm. Zato tudi ne bi priporočil rezanja z vročimi izvedbami rezalcev.
Zadnjič spremenil Racman Jaka, dne 17 Mar 2018 09:22, skupaj popravljeno 1 krat.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Mar 2018 09:17

... mogoče test naredim že čez vikend... en neobut wheel set čaka, da mu nataknem črva in nove testne ultra soft 2,6" magic mary... pa da vidmo...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 16 Mar 2018 10:43

Jes mam zadnje leto pa pol DH casing gume, pa ni blo defekta do zdej, sem jih pa pol leta ziher na 1bar vozu za navzdol...je pa res, da so dost težje od navadnih enduro variant...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 16 Mar 2018 11:06

... zračnico?
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 16 Mar 2018 11:48

Imam veze na Siki, tako da povej točno kaj se rabi in bomo vidl če se da kej zrihtat...za nadaljnji biznis
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a bendo » 16 Mar 2018 11:59

cebe napisal/-a:
zokinjo napisal/-a:Evo Italjane... Zanimivo stvar so naumili... Podobna naši penci ampak še mal bolj napedenano... Ko bo na voljo, jo sprobam pa javim... ;)

500g+?! Pa kot vemo, je realna cifra nato še prej višja, kot enaka ali celo nižja... cena pa itak ne bo pod 50€ za par, če mene vprašaš.

Mislim, da bo cena tega kar nekje 200€ za komplet spredaj+zadaj. Glede na to, da njihov Benger stane 100€ zgolj za en obroč. Pa tudi kolikor mi je poznano je cena moussa v motosvetu okoli 80€ za en obroč seveda. :?
bendo
član

OdgovorNapisal/-a popi » 16 Mar 2018 12:50

popi
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 16 Mar 2018 13:24

zokinjo napisal/-a:... zračnico?

da
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Mar 2018 14:24

bendo napisal/-a:
cebe napisal/-a:

Mislim, da bo cena tega kar nekje 200€ za komplet spredaj+zadaj. Glede na to, da njihov Benger stane 100€ zgolj za en obroč. Pa tudi kolikor mi je poznano je cena moussa v motosvetu okoli 80€ za en obroč seveda. :?

Hahaha če bo tole res... vse bolj in bolj vesel sem, da furam Huck Norrisa in nimam nobenih težav - precej cenejši od marsikatere druge varjante, funkcionalen, na izi menjaš plašče, prestavljaš sem in tja, tubeless na ročno (tamala za v nahrbtnik) pumpico napumpaš, pa še najlažji je.
Dejansko mi tudi najbolj ustreza, ker imam rad ensotavne stvari, hkrati pa en maram dodatne teže na obročih (DH casing npr.) in dnevno preverjanje (Procore) ali zajebancijo pri menjavanju plaščev na skoraj dnevni ravni... :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 16 Mar 2018 23:20

Kaj je narobe z EXO casingom, tubelessom in 2 bar v gumi, brez vsega drugega? Okej, en do dva snakebitea, ko se ti ne da preveriti pritiska oz. preveč podrvariš v rock gardenu, ampak za ceno ene tele zaščite itak dobiš novo gumo (pa še malo zraven), staro pa itak lahko zaflikaš :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 16 Mar 2018 23:46

Word! :)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 17 Mar 2018 00:50

PrimozR, vabljen, bos fural 2 bara... not! :mrgreen:
EXO? Na resnem terenu ni bla vec kot za par fur, preden sm prste cez plasc tiscal... na dveh, v dveh razlicnih primerih, na niti ne kamenjastem terenu, bolj zemljastem. :)
EXO s Huck-om... ni tezav. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 17 Mar 2018 08:39

Primož ma 69kg... tudi to je treba upoštevati... Pri 90kg EXO pomeni rock garden garancijo za 5 snejkbajtov na 500m višinske navzdol... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 17 Mar 2018 11:25

Kot je Zokinjo omenil.. ..teža ima velik vpliv. Verjamem, da če imaš 70kg je EXO dober, pri 90kg je pa povsem neprimeren. Jaz sicer nimam oz nisem imel težave s snakebite-i (EXO na 2 bara), sem pa zvil dve gumi in kar pogosto se je dogajalo, da sem gumo slekel z obroča (toliko, da je ven vrglo mleko in 1bar lufta). Z DD ali DH casingom teh težav ni.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 17 Mar 2018 11:56

Sicer 77, ampak kdo šteje. Jasno je pa tudi, da je tlak v gumah odvisen od teže (in od stila vožnje navsezadnje).
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 17 Mar 2018 16:11

Still vožnje vsekakor... Tukaj moram priznat, da nisem neka balerina po skalah...:)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 17 Mar 2018 22:55

Trdaka, 2,5 do 3 bare in ultratanko zračnico za trening, pa bo :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 18 Mar 2018 17:00

Kvalitetna zracnica je 5eur, kaksna leva je 3eur.
Kje je tu racunica?
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 18 Mar 2018 17:25

evo, zmontiral sem kačo v nov wheel set... najprej sem optimistično želel stlačiti kar celo kačo v eno gumo, tako za probo... ni šlo... :) 46mm premera ti po tem ne dovoli plšča stisniti v utor, da bi dobil zadnjih 20cm gume v feltno... evo, probal sem p ane gre.
nato sem kačo prerezal z ostrim ribiškim nožem. ni bilo problema. reže se kot po maslu. v naslednjem poizkusu, problema z natikanjem plašča ni bilo več. zadaj imam novo švalbico, čisto za test, da vidim, če s tem novim inženirjem in njegovo adix mešanico, gume res nimajo več problema s trganjem čepkov in so tudi v hladnem vremenu, kot baronke, se pravi ostanejo mehke... to še javim, ko resno stestiram v naslednjih dneh. dimenzija zadaj 27,5x2,6". spredaj pa 27,5x2,8". malo sem se moral pozabavati, ko sem želel gumo na tubeless prvič napumpati. brez, da sem snel jedro ventilčka in direkt iz kompresorja mimo pištole (samo z golo cevjo) nabil iz kanistra 8 Barov, ni šlo... no, ko je bila guma enkrat v feltni, sem jo spustil in skozi ventilček nalil še 60mm mleka v vsako gumo. ko pretreseš kolo, se dobro sliši in čuti penasto kačo, ki skače v gumi. me zanima, kako bo med vožnjo. sem pa po tem gumo spustil na 1bar in ni šanse da nasedeš z gumo na feltno. pena naredi svoje. moje feltne so širine, notranjih 30mm... ajd da vidmo, kako bo na progi... to je zaenkrat to..
se pišemo!!!!
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 19 Mar 2018 18:52

Thema napisal/-a:Kvalitetna zracnica je 5eur, kaksna leva je 3eur.
Kje je tu racunica?

V tem, da furaš nižji tlak, kot z zračnico (enako velja za tubeless), obenem pa ne prebiješ gume, če kaj kiksneš, na kaki skali ali korenini, oz. ne potolčeš obroča v ekstremnem primeru (to pa ne velja za navaden tubeless).

Računica, če odšteješ prebite gume in razbite obroče, ni finančna, temveč časovna, ker ni treba med furo menjati oz. flikati zračnice enkrat, dvakrat... trikrat? :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 19 Mar 2018 19:18

... slednje je daleč najbolj pomembno... jaz po tem, ko sem šel leta 2006 na tubeless, še nisem imel gumi defekta, razen enkrat, ko mi je odtrgalo čep na švalbici... to naj bi bilo z adix zmesjo pri tej firmi tudi že zgdovina... bomo sprobal...
ko pa gremo s frendi na turo, ali pa na kakšno šatlanje pa se še ni zgodilo, da nebi stali zaradi počene zračnice koga od nejevernih Tomažev, ki še zmeraj prisegajo na šlaufe... :)
how bisare :mrgreen:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 19 Mar 2018 20:54

zokinjo napisal/-a:evo, zmontiral sem kačo v nov wheel set...

whoop, whoop!
zokinjo napisal/-a:najprej sem optimistično želel stlačiti kar celo kačo v eno gumo, tako za probo... ni šlo... :) 46mm premera ti po tem ne dovoli plšča stisniti v utor, da bi dobil zadnjih 20cm gume v feltno... evo, probal sem p ane gre.

Hehe, celo? Si se hotel izogniti nalivanju mleka v celoti?
V prejšnjem komentarju sem se popravil, premer je 50 mm, le na koncih je 46 mm, ker verjetno režejo z vročim rezilom in se malo skrči.
zokinjo napisal/-a:nato sem kačo prerezal z ostrim ribiškim nožem. ni bilo problema. reže se kot po maslu. v naslednjem poizkusu, problema z natikanjem plašča ni bilo več.

Kako si lovil sredino? Po občutku, ali si imel kako šablono?
zokinjo napisal/-a:dimenzija zadaj 27,5x2,6". spredaj pa 27,5x2,8".

Kako si se odločil koliko odrezati za tvoji kolesi 27,5" tudi po občutku ali malo manj od izračunanih 1835 mm?
zokinjo napisal/-a:ko pretreseš kolo, se dobro sliši in čuti penasto kačo, ki skače v gumi. me zanima, kako bo med vožnjo.

Ti je šla, kot na videu gor z malo sile (snap on), predvidevam, da ravno zaradi tega, da ne skače okoli? S čim si jo privezal na koncih?
zokinjo napisal/-a:sem pa po tem gumo spustil na 1bar in ni šanse da nasedeš z gumo na feltno. pena naredi svoje. moje feltne so širine, notranjih 30mm... ajd da vidmo, kako bo na progi... to je zaenkrat to..
se pišemo!!!!

Vse skupaj se sliši obetavno. :D

Sem še stehtal črva/kačo, 2m tehta 85g, napram cushcorejevih 290g ... se pravi 3,5x lažja stvar. Če gre komu za te grame .. :lol:
In 32x cenejša, če se gre komu za € :mrgreen:
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 19 Mar 2018 21:37

Hehe, celo? Si se hotel izogniti nalivanju mleka v celoti? Niti ne... MAlo me celo skrbi, da bi zadeva mleko pila ampak to bomo videli šele, ko bom snel gumo in videl, koliko je ostalo mleka po kakšnem tednu resne uporabe... Poročam...
V prejšnjem komentarju sem se popravil, premer je 50 mm, le na koncih je 46 mm, ker verjetno režejo z vročim rezilom in se malo skrči. Sem opazil ja... :) Bajsa... :D

Kako si lovil sredino? Po občutku, ali si imel kako šablono? Čisto po občutku. STvar se tako dobro reže, da sem jo zadel skoraj čisto točno po sredini na celi dolžini... Augen Mass... :)

Kako si se odločil koliko odrezati za tvoji kolesi 27,5" tudi po občutku ali malo manj od izračunanih 1835 mm? Ni bilo treba nič narediti. Dal si mi točno takšno dolžino, kot ga rabiš za v eno gumo...
Ti je šla, kot na videu gor z malo sile (snap on), predvidevam, da ravno zaradi tega, da ne skače okoli? S čim si jo privezal na koncih? NIsem niti zalepil niti zvezal, ker sama stoji notri tako, da se ne more niti raztegnit, niti posebej kaj več prekrivat.. Ni panike

Vse skupaj se sliši obetavno. :D Tudi po dveh dneh gume še niso nič spustile, tako, da je očitno, da je moralo nekaj mleka zagotovo razpackati po celem volumnu plašča...

Sem še stehtal črva/kačo, 2m tehta 85g, napram cushcorejevih 290g ... se pravi 3,5x lažja stvar. Če gre komu za te grame .. :lol:
In 32x cenejša, če se gre komu za €
Definitvno... price performance ratio je res v prid tvojemu alternativnemu črvu... :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 19 Mar 2018 21:39

če bi tega črva naredil oblikovno bolj sipni kosti podobnega, bi bilo to res carsko....
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 19 Mar 2018 23:26

Zoki, maš kaj slik kako leži ta črv na feltni/v gumi?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 10:01

tako kot tisti konfekcijski Huck Noris... Ni razlike... Nima slike, ker sem na hitro gor vlekel stvar... Rentgena pa tud nima zdaj.. ampak, stvar je za 30mm feltno po vsej logiki dovolj široka, če vzameš tega prepolovljenega črva , ki ima širino 46mm... Če imaš ožjo feltno in gumo pa ga še pri straneh porežeš.. ni neke znastvene fantastike... razlika med Huckom in to improvizacijo je verjetno samo v designu, ne pa v funkciji. Da o ceni ne govorimo... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 10:02

... btw... če imaš 30minut časa, lahko tudi obliko izrezljaš z nožkom ali olfo, kot je Huckova... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 20 Mar 2018 10:20

Če prav razumem kača malo pleše po notranjosti feltne. V tem primeru bi znalo bit tudi skromnih 85g ki jih centrifuga razmetava znotraj plašča kar motečih. Ne po tehničnih trejlih, ampak recimo ko malo bolj leti pa bi znalo trest. Po moje...Konec koncev je pri avtomobilski pnevmatiki utež za centriranje (lahko tudi) take teže, pa brez nje oreng trese.
Sej bo praksa pokazala, ampak mal razmišljam...
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 10:24

naprej, nazaj se ziher ne premika .. levo desno pa se ampak, to bolj malo vpliva na kotalni moment... sama večja masa pa seveda vpliva, toliko kot težja guma, zračnica, ali pa dodano mleko... tudi Huck Noris notri ni fix...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Mar 2018 11:25

Zato sem napisal, ker sem mislil,d a je to bolj "penasto" - ker Huck, sploh DH, je konkretno trda "pena", težko nekaj zvjat, itd.

Pa zanima me, kako naseda na stene gume...

In ja, tudi me zanima vpojnost. Huck pridobi cca 20-30g, ko se mleko prime na površinske luknjice, kar pomeni dobre pol deci tako od oka.
Ko boš imel kak podatek glede vpojnosti, se priporočam... in za kakšno slikco. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 11:29

... seveda.. vse to imam v planu tega testa... teden ali dva vožnje pa bo vse jasno.. obljubim, da postavim kamero 4k na tripod in naredim report... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Mar 2018 11:30

Odlično! ;.=9/
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 11:49

KAMERA:

Slika

... ŠE URBE MI BO FOUŠ... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a S... » 20 Mar 2018 12:59

Hehe za red one ti pa že par let ni noben fouš :lol:

Vseen čakamo report, pa če se zadeva obnese tudi kakšno natančnejšo informacijo o dobavitelju? A se nas zbere na tabli za 180m? :mrgreen:
Uporabniški avatar
S...
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 20 Mar 2018 15:30

za 180 m nam verjetno še obliko prilagodijo... :D:D:D:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 20 Mar 2018 19:02

jernejm napisal/-a:Če prav razumem kača malo pleše po notranjosti feltne. V tem primeru bi znalo bit tudi skromnih 85g ki jih centrifuga razmetava znotraj plašča kar motečih. Ne po tehničnih trejlih, ampak recimo ko malo bolj leti pa bi znalo trest. Po moje...Konec koncev je pri avtomobilski pnevmatiki utež za centriranje (lahko tudi) take teže, pa brez nje oreng trese.
Sej bo praksa pokazala, ampak mal razmišljam...

Utež na avtu je ranga 5 do 10 g, kolo avtomobila je precej manjše, torej so frekvence vrtenja precej večje (kar vpliva na tresenje), hitrosti avta pa tudi nekajkrat (~5x) višje kot na kolesu. Mislim nisem še videl, da bi komu treslo tja do 30 km/h. Seveda je možno, ampak običajno trese pri višjih hitrostih.

Če bo na kolesu že treslo, je pomojem precej bolj verjetno, da bo treslo od skal in korenin. Navsezadnje se mi je že večkrat zgodilo, da je pri vožnji brez rok začela belanca opletat, pa tega, ko jo držiš oz. ko si na terenu, vseeno ne čutiš.

180 metrov je pa itak vsega 50 kolesarjv, realno pa 40, ker bi jih kar nekaj vzelo 2 kompleta (na rezervo, za več kot eno kolo, itd.).
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zupi13 » 20 Mar 2018 21:29

Sem za!
Uporabniški avatar
zupi13
član

Kraj: dolina hmelja...

OdgovorNapisal/-a bzenko » 21 Mar 2018 08:31

Učeri sm mel tale crushcore v rokah in bi reku da je kr prava stvar za dh. Če se obnese bomo vidl čez en mesec na lošinju :)
http://www.cushcore.com/buy-now/
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 22 Mar 2018 16:47

@zokinjo; To, da je nisi privezal/zlimal, imam občutek, da ima vsadek možnost zvijanja po vzdožni osi, kar bi v teoriji lahko potisnilo vsadek na stran ... ko malo gledam počasne posnetke voženj z nizkimi pritiski so premiki/deformacije plaščev kar ekstremni. Če boš hiter pa še centrifugalna sila naredi svoje. Vsaj jaz bom pomoje vse skupaj zavezal.

@jernejm; 85g je na dva metra kače, kar pride 42g/obroč.

PrimozR napisal/-a:180 metrov je pa itak vsega 50 kolesarjv, realno pa 40, ker bi jih kar nekaj vzelo 2 kompleta (na rezervo, za več kot eno kolo, itd.).
180m je za 90 kolesarjev, minus nekaj večkompletašev, kar podovji tvoj izračun.

Mojo Jojo napisal/-a:Imam veze na Siki, tako da povej točno kaj se rabi in bomo vidl če se da kej zrihtat...za nadaljnji biznis

Mah jebeš uno koko s Sike, ki po svojih trditvah dela tam že 17 let in ji uspe biti tolko neprofesionalna, da mi prvo potrdi dobavljivost in da joh in sploh ni problema (Ja, natančno sva se pogovarjala o tem produktu še iskala ga je v bazi, tudi količino sem omenil). Ko je pa prišlo do dejanskega naročila pa; "Ne bomo mi to". Jaz naj pa skačem, kot zajček okoli. Pa, da ne govorim, da je bilo v Merkurju že vse plačano in potem stornacije pa problemi, ker je bilo z bonusom poravnano in potem nekaj gotovine, drugo dobropis, ki sem ga moral porabiti v parih dneh. "Jeeej - imam pa nov mlinček za poper". Še brez tega bi ostal, če se ne bi poslovodkinja v Merkurju potrudila. Tudi razumem Siko, da zaradi manjših količin ne bodo šli naročevati role ... samo naj dajo nekoga drugega na komercialni oddelek za telefon, ki bo kompetenten za podajanje informacij.

Kr paše malo jeze strest za tipkovnico ... :mrgreen:
Zadnjič spremenil Racman Jaka, dne 22 Mar 2018 19:47, skupaj popravljeno 1 krat.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 22 Mar 2018 18:32

bzenko napisal/-a:Učeri sm mel tale crushcore v rokah in bi reku da je kr prava stvar za dh. Če se obnese bomo vidl čez en mesec na lošinju :)
http://www.cushcore.com/buy-now/

Cena bi pa se vola ubila.... :D

Sent from my iPad using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 22 Mar 2018 20:53

So kr dragi ampak fantje iščejo recept za Lošinj :)
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 22 Mar 2018 21:55

Racman Jaka napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:180 metrov je pa itak vsega 50 kolesarjv, realno pa 40, ker bi jih kar nekaj vzelo 2 kompleta (na rezervo, za več kot eno kolo, itd.).
180m je za 90 kolesarjev, minus nekaj večkompletašev, kar podovji tvoj izračun.

A to nekaj na pol režete al kaj? Obseg 27,5" kolesa je okrog 2200 mm, torej potrebuješ v bistvu dobrih 5 metrov pene na kolo (upoštevajoč 29erje). Meni je 180/5 v bistvu manj kot 40, razen če mate to čudne metre (oz. če režete).
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 22 Mar 2018 22:16

Verjetno nisi podrobno bral. Res je, črv se prereže na pol. Tudi lepo videno v videu.
Obseg 27"5 obroča je 1835 mm
In če upoštevaš zunanji premer s črvom vred +2 x 25 mm je 1992 mm, zato se je @zokinju poklopilo z dvometerskim črvom.
Za 29" bo potrebnih max 2112 mm oz manj odvisno koliko ti jo uspe porinit v obroč oz narediti snap on.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Mar 2018 19:28

Mnja, sem šel pol prebrat. A to, da je črv navit, ne dela problemov? Načeloma bi bila ena stran precej bolj primerna kot druga. Se lepo zravna?
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 07 Maj 2018 08:25

Še en jutuber se je lotil namestitve poceni zaščite, je tudi posnel postopek namestitve, samo mi deluje kar površen še posebej pri rezanju.
https://youtu.be/Co26q-J9E0E

@zokinjo: Po mesecu in pol uporabe, kakšna je ocena?
Zadnjič spremenil Racman Jaka, dne 07 Maj 2018 09:32, skupaj popravljeno 1 krat.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 07 Maj 2018 09:30

NiCr žica pa 9v baterija je way to go :D
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član