Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: ULTRA PUMPA

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Feb 2017 21:52

whatever napisal/-a:...in niti ne poznam nobenega, ki je pripravljeni dati toliko denarja za P.E.N.O.

Dvakrat se je že ponaročilo, iz preverjenega vira. Sicer ne gre za velika naročila, ampak verjemi da 10 kosov nebi pošiljali.
Kar nekaj nas ne gleda na to kot 50€ za P.E.N.O., ampak kot prišparanih XXX€ na razrezanih plaščih, zvitih feltnah, itd.

whatever napisal/-a:Tega nisem cisto razumel. Zelis povedati, da en 650 gramski plasc od Specializeda zdrzi vec, kot 900 gramski plasc od Maxxisa?

Hočem povedati, da je en kilski plašč (650bx3.0), ki je enoplasten in ima stene debele kot 650g xc plašč, zdržal tri dni zelo težkega terena NA ZRAČNICO in nizke tlake (bar pa še malo, ampak nikoli več kot 1.2bara), medtem ko je Maxxis Minion DHF EXO v enem dnevu dvakrat spustil dušo - prvič na tubeless pri cca 2 barih in mleko ni moglo zaflikat (2cm+ zareza), drugič pa na zračnico pri skoraj 2.5 bara (tudi 1cm+ zareza).
Razumi, če želiš, ni ti pa treba. ;)

Hail Maxxis, Hail Tubeless, Hate Foam :mrgreen:

Edit: Kot sem slišal praviti, bi naj bila patentirana namembnost ali nekaj v tem smislu... plus še kar nekaj ostalih patentov. In ravno o tem je bilo govora, da je "trg s patenti" precej ohlapen.
Npr. Spec je imel vrsto let patentiran nagib prednjega dela čevljev (ker nas okoli 90% ima tako ali bolj nagnjeno stopalo v prednjem delu), vendar so si šele 2015 (oz. takrat so se pojavili prvi Scott podobno nagnjeni čevlji) znamke "prišle" gor, da njihov patent zdrži samo v USA. In sedaj je že kar precej nagnjenih čevljev na trgu.

Edit2: To, da na splošno pene ne morejo patentirati, mi je jasno, lahko pa sigurno določeno sestavo pene oz. določen način proizvodnje pene oz. nekaj v tem stilu patentirajo (se ne bom poglabljal kaj in kako, ker mi je rahlo vseeno - pišem samo zato, ker je vseskozi samo debata o precenjenosti pene, sem pa prepričan, da se bo "Gwinova" varjanta prodajala za med, čeprav so jo fantje furali že 15 let nazaj in opustili, ker ni blo to to). In verjemite, sem dosti časa prebil v neoprenih (wake-anje, wavesurf-ing, kajak, itd.), da vem kako neopren izgleda, kako izgledajo razne izolacijske pene, pene za podlaganje... no, nobena nima nič skupnega s to precenjeno P.E.N.O. ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Feb 2017 09:47

cebe nič osebnega, ampak verjemi, da na področju polimerov, pen in polnil že dolgo ni bilo odkrite nobene tople vode. Razen tega so dvignili nivo proizvodnje na tako raven, da lahko točno predvidijo elastičnost materiala, velikost celic, njihovo strukturo in debelino sten med njimi oz. gostoto. Hočem reč, da je to tehnološko zelo nezahteven proces ki ga v nobenem pogledu ne moreš primerjat z izdelavo pnevmatike ali proizvodno ceno/ tehnologijo/količino materiala zanjo.

Kot tudi minionka 3.0 v nobenem pogledu nebi smela presegat cene minionke 2.5 za več kot 10%. Ampak ker je plus "in", se doda še tistih 40% zraven. Isto velja za tiste blatničke ki gredo za med po 10€, "frameguard" prozornimi nalepkami po dobesedno bolanih cenah(tudi 10€ na nalepko sem že zasledil, je pa res da je pisalo na njem "lizardskins") in zdaj, huck norriisa, gwinove penice in podobno.(no, dejanske vrednosti novih standardov so tudi zapakirali v "must have" in jim malček navili ceno, ampak ajd, naj jim bo...)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 14 Feb 2017 23:18

In spet - sem citiral Cebeta, ne tebe Primoz :mrgreen: Seveda ni patentirana pena, ampak...
cebe napisal/-a:Čudno, da patnti zdržijo, če imamo to v Slo že 30 let... :roll:

@Cebe, pena ni 50 €, ampak 79 €. ;) Povej Huckom naj znizajo ceno za 40-50%, tj MPC ~50 € in naj zacnejo prodajati po kosu. Vecina jih bo vsaj za foro kupila za zadaj. Torej ce bi bil en kos ~25 €, se malcek popusta na to in si na 20 € - to bi se verjetno se nasel kdo, ki bi probal ;)

Ni logike. Minion z ojacano steno in XC plasc in ti zelis povedati, da XC plasc bolj zdrzi? Ne vem no, tukaj nekaj smrdi. Sploh ce poves, da je bil najprej Minion s tubelessom vozen na 2 barih
(ki je kar visoko) in potem, ko je 2x sel zvizgat rakom, je prisel na vrsto XC stenski plasc, ki je bil vozen z zracnico pri 1.2 bara. Kvecjemu bi pricakoval voznjo s tubelessom na 1.2 bara in plasc z zracnico na 2 bara :D
Pa mleko ni uspelo zafilat 2 CM zareze? A bejz no :mrgreen:

Jaz imam samo dobre izkusnje z Maxxisom (razen Ardent, ki mi je bil pretanek). Vse ostalo se je vedno odlicno obneslo. Pa sem na Maxxisu od 2005.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Feb 2017 00:28

W, vsi pišejo o Maxxiskah za 35€, čeprav vemo koliko je mpc. V tem slogu sem napisal ceno Huck-a, kar je vseeno manj popusta kot pa Maxxiska za 35€. ;)
Kar sem napisal, se mi je zgodilo v La Thuile-u... kaj je razlog, nevem. Ground Control je + plašč in 1.2 bara ni tako malo, kot pri "navadnem" plašču.
In + takrat nisem imel na mleko, ker je to enostavno preveč mleka. Huck in normalna količina mleka, pa je tudi na +ih tubeless super. :mrgreen: ;)
Drugače osebno nimam tako super izkušenj z Maxxisom kot ti, mi "izboljšan" Minion bolje služi z manj problemi. ;)

Ps: In jaz nimam kaj pisati Huck-ovcem, nisem jaz v kontaktu z njimi. Kolikor pa je znano, je pa glavna želja nižji MPC, "posodobljena" varjanta za DH furanje/plašče, ter tudi posamična prodaja.
Za posamično se niso v štartu odločli, ker so si to zastavili kot komplet z blatnikom in tako je tudi pakirano - dva komada, embalaža je pa blatnik.

Ps2: Kako se pri nas obnese, bomo vidli konec sezone, ko bo nekaj rejserjev furalo SloEnduro s Huck-i.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 15 Feb 2017 06:55

ULTRA ZAVOŽENA TEMA! Sicer vsebina oz. debata je dobra ampak na napačnem mestu...
Tomo Grozni? Bi preselil ti to?
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a koko82 » 15 Feb 2017 11:02

Cebe ne me razumet narobe. Če dela je marsikomu vredno 80€. Problem je v tem da se vidi da je iz pene in to odvrne 80% potencialnih strank. Če bi bil huck rumen in se nebi videlo da je pena bi šlo brez problema čez. Tud šipce za google so sam kos plastike, pa znajo koštat 50€ in več. Sam ker nimaš izbire daš tolk. Ker pa se vidi da je pena bi moglo bit 40€, da bi se res masovno prijel. Tko pa jih bodo verjetno kmalu kitajci skopiral.
Kolkr sem razbral iz njihovih komentarjev na pinkbiku niso razvijal svoje pene ampak so testiral različne trdote. To z razvojem svoje pene so se spomnili naknadno, ker jih je folk buzeriral da prodajajo peno za igrače :). Zato zdej razmišljajo o rumeni peni (piše na spletni strani). Sej ne rečem ideja in izvedba je dobra. Naredil so nekaj kar do zdej ni uspelo še nobenmu. Tud z testiranjem je blo nekaj dela. Sam ne 4 leta. Če bi imeli št. patenta bi lahko takoj videli če so patentiral svojo peno :).
Men gre to nakladanje in laganje full na živce, ker pol takim ljudem ne morem nič verjet. Zdej je to nakladanje že tolk razširjeno, da mormo čist vse stvari sami sprobat, da vidimo če delajo. Če bi želel prodajat hucka bi moral kupit en set in ga dat valdotu na test. On je refernca za razbijanje obročev in če bi pri njemu delal je ok. Če ne bi delal pa je spet stran vržen denar.
Razni WC in enduro testi so dobri za prodajo, sam ponavadi niso čist objektivni, ker so tekmovalci sponzorirani in ne povedo vsega po pravici. Tud razni revjuji in testi so tko tko. Dober primer je Race Face NW verižnik. Vse revije so ga hvalile. Pa tud po revjujih na crc zgleda top zadeva pa ni.
http://www.chainreactioncycles.com/si/e ... prod109723
Smo jih prodajal, ker so bli med prvimi ki so naredil NW zobnike in smo mislili da je normalno, da pri agresivnih kolesarjih veriga pada dol. Potem smo dobil Blackspire, ki so čist drugačne oblike in začudeno ugotovil da tle veriga ne pada dol. Oz če že je to zlo redko in na zlo razritem terenu.

Koko (in tudi W), recimo takole - eden od vaših dobaviteljev/brandov vam pošlje specifikacije, "drobni tisk", itd. Vi potem rečete, da oni to v tri krasne govorijo zaradi marketinga? Verjetno ne in strankam povest kar vam oni "povedo", ali?

Itak da povem tko kot je. Če je proizvajalec nesposoben in se mora zato lagat si je sam kriv. Jest ne bom zagovarjal njegovih laži. Če kdej nasedem in kasneje ugotovim da so me naf... se strankam opravičim in povem da so se mi lagali. A naj strankam lažem, da mleko zaflika 2cm zareze kot to trdi proizvajalec če vem da ima že pri 0,5cm probleme ? Povem tko kot sem videl v praksi. Zaflika trne in manjše ureznine. 2cm sploh ni možno zaflikat z mlekom a baba na eurobiku mi je trdila da je njej zaflikalo 2,5cm (1inch). Še tubles fliko mal razpotegne in izbuli ven. Razen če gre za zlo plitko ureznino pol mogoče gre.
Če boš pogledal na našo spletno stran boš videl da imamo za veliko produktov napisane preverjene (stehtane) teže, ker so deklarirane pogosto zaokrožene navzdol. Torej spet povemo tko kot je in ne kopiramo iz brošur. 8)
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 15 Feb 2017 17:36

Koko, kapo dol! Upam, da ostanete pri takem odnosu. Če bi "vrednost" trgovca bila zgolj v tem, da stranko prepriča s podatki na embalaži ali katalogu, bi kolesa kupovali v supermarketih in zaprli namenske trgovine. ali pa direktno prek spleta... raje si o produktu preberem kot da poslušam nasvet laika, ki temelji na prebranih specifikacijah...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Feb 2017 20:52

Koko, razumem, kaj žliš povedati. Mene osebno pa dejansko veliko bolj to zmoti, da bi nekdo želel prikrit, da je pena, s tem "ko bi bila rumene barve".
Nisem prej napisal, ampak če se prav spomnem, so dejali, da je firma, ki se ukvarja s penami, itd., za njih testirala, mešala, ustvarjala, pač iskala "idelano" kombinacijo in jo sedaj proizvaja kot "njihovo/Huck Norris peno". Pač, jaz samo pravim, kar pravijo oni... ne pravim, da je to stoprocentno res, ker nevem. Nisem kemik, ne razvijalec pen, vem pa,d a je ta pena precej drugačna kot kakršnakoli druga pena, ki sem jo kadarkoli kjerkoli videl/prijel. In ker delam zadnjih dobrih 10 let v športu, nekih 7 pa v kolesarstvu, nimam pojma koliko je vseh pen. In tudi priznam, da nisem šel preverjati prijavljenih patentov, številk, katere bi pa naj oni vse imeli, pa tudi nimam oz. jih nisem nikjer zasledil.
Vse kar jaz najdem/preberem/slišim argumentov, je da je to pač pena. Vsi, ki so mi to kdaj rekli, še niso niti držali te pene v roki, kaj šele preizkusili.
Meni osebno, da verjamem da deluje, je dovolj to, da ga sam vozim s/z že nekaj časa in ni težav. Dovolj mi je to, da so ga hvalili rajderji, ki niso sponzorirani od Huck-a, ampak so med njimi bili tudi rajderji, akteri vozijo v ekipi Švable in so vsi po vrsti zmetali sponzorirani ProCore ven in ga tudi popljuvali. Jebi ga, meni tako mnenje šteje precej! In ko s takšnimi rajderji šraufaš in pripravljaš bajk, ko nimajo "šefov" poleg, itd., ne delajo reklame "za rajo", ampak povedo kot je. In tudi Peršak je za marsikaj povedal kako in kaj je res, kako pa povedo to potem Pinkbike, Vital, itd. In ti fantje so povedali, kot je, ne pa dali "izjavo za medije" - meni to osebno šteje več, ker sem sam z njimi govoril, kot pa vsi testi po netu skupaj.

Glede specifikacij, itd., pa sem pač mislil, da izdelek, ki ga prodajate, poveste, kar so vam predstavili in ste sami ugotovili, ne da se lažete, če veste, da pa to ni res... ker tisti, ki me poznajo, vedo, da sem imel pri vseh šefih v športni prodaji redne zagovore, da odvračam stranke od nakupa, ker jim povem po pravici in jih ne zavajam. In da je tako prav, se mi je velikokrat potrdilo, tudi nazadnje, ko sem bil krivec za slab promet, ker sem povedal dejansko in tako prodajal, ne pa marketinško. Ampak se je kasneje izkazalo, da sta ostala dva moj promet še samo prepolovila z marketinško prodajo, brez resnic, lastnih izkušenj oz. svetovanja na lastnih izkušnjah, znanju, itd.
In verjemi, da če bi delal, kot te ameriški marketingarji učijo, že napol silijo, nebi delal, kar delam, na taki ravni. ;)

Ps: Grozni, res, prosim, prestavi v posebno temo vse te debate, naj bodo pumpe posebej, tole pa posebej. :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 16 Feb 2017 21:07

Cebe kolkr te poznam si vsem predlagal stumpjumperje in mehanske sedežne opore :lol:
A drugače huck prepreči tudi udrtine v obročih al je sam tolk da ne prebiješ plašča ?
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Feb 2017 22:48

koko, če smo pri fully-ih, je Camber sigurno največkrat predlagan bajk z moje strani. :)
Še sam bi ga imel, če bi imel dva fully-a, garant! :D

Glede udrtin - če pride do takšnega udarca, da močneje zviješ feltno, gre zračnica skoraj ziher (plašč pa dobi vsaj malo rano ponavadi). Če si na tubelessu, velikokrat presekaš plašč v takem primeru.
No, pri takih udarcih skoraj zagotovo ne gre plašč, feltno pa tudi težko zviješ.
V Finale-u bi Peršaka prvi dan skoraj zagotovo Huck rešil, da je kokretno zvil popolnoma nov XM1501 zadnji wheel (po ravnanju je tako-tako še tubeless delal) in presekal novo HR2 2.4 3C MaxxGrip - tako so rekli fantje v hotelu. Vsi so rekli, da niso več zvili feltne, razen tistih malih udrtin, ki niti na tubeless ne vplivajo, plaščev pa tudi ne sekajo več po sredini, kakšna skala preseka steno ali pa sleče cel plašč, vendar tudi to redkeje kot brez hucka.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 03 Mar 2017 10:44

Vitto1 , zdej nam skor moraš zrihtat skoraj đabe SLO peno ... :mrgreen: se bomo igrali in rezali sami vzorce ven :mrgreen: lohko pa kdo zmeri chucka da se ne jebemo :P
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a vr » 03 Mar 2017 21:18

Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Mar 2017 08:27

Ce je komu Huck Norris prepoceni ima na voljo CushCore.
Sem slucajno zasledil reklamo na Vitalovi strani in pogledal kaj je.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a Tomo » 10 Mar 2017 17:49

mrd napisal/-a:ULTRA ZAVOŽENA TEMA! Sicer vsebina oz. debata je dobra ampak na napačnem mestu...
Tomo Grozni? Bi preselil ti to?

Mal me ni bilo, zato zamujam.
Saj se pogovarjate o neki peni a ne :mrgreen: Prosim da PrimozR predlaga ustrezen naslov (čeprav je Cebe zafural :) )
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

Re: "ULTRA PUMPA "= HUCK(v delu)

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Mar 2017 20:27

Če se gre za peno (ker v eni temi smo zajadrali z upogibanjem vilic), "Zaščita gum" oz. "Zaščita pred kačjimi ugrizi" mogoče? Da se pokrije tudi ne-penaste rešitve (procore & co).
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Tomo » 10 Mar 2017 20:34

Bo oboje. Preden sem videl da je Cebe miniral zadevo sem pomislil na tebe .. si pač moj prvi usual suspect :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Mar 2017 20:35

Sej večinokrat sem soudeležen. Naslov tele teme pomojem lahko ostane Ultra pumpa, ker to ni enako Hucku, Ultra pumpa so te piksne za lažjo montažo tubelessa (tudi z ročno pumpo).
PrimozR
član

Re: Zaščita gum /Zaščita pred kačjimi ugrizi

OdgovorNapisal/-a Buschi » 11 Mar 2017 08:12

Buši v vseh teh 24 letih ni snejbajtal ene zračnice in udaru enga obroča!!!

Ne, nisem Jezus, ki bi lebdel nad tlemi oz hodil po vodi...sam uporabljam zdravo kmečko pamet.

Tlak vedno malenkost višji, kot bi moral bit in bombpruf obroči.

Sam, če bo tlak višji, se guma ne bo lepo oprijela kamna in me bo zaneslo iz idealne linije in ne bom zgledal kot profiji na PB videjih !!!

Sam, če bo pombpruf obroč, bo pa fullllllllll težji kot ultrasuperduper putrasti DT swisssssi ali pa se se ne bom mogel pred kolegi pederišiti z
ultrasuperduper dragimi ZTR obroči !!!

JOKCATE KOT JEBENI GLUPI SPECIJALKARJI !

Na AM 29-tki vozim na tri bare napumpane 2.4 gume in DH 800 gramske obroče na 36 špic...

Over and out !
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a mrd » 11 Mar 2017 08:42

@Bushi
Ma ti ne razumeš, da marsikdo tukaj ima toliko kg kot ta tvoja AM 29ka :) :) :)
Kdo bo to u hrib gonil ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 11 Mar 2017 10:14

Buschi napisal/-a:Buši v vseh teh 24 letih ni snejbajtal ene zračnice in udaru enga obroča!!!

Ne, nisem Jezus, ki bi lebdel nad tlemi oz hodil po vodi...sam uporabljam zdravo kmečko pamet.

Tlak vedno malenkost višji, kot bi moral bit in bombpruf obroči.

Sam, če bo tlak višji, se guma ne bo lepo oprijela kamna in me bo zaneslo iz idealne linije in ne bom zgledal kot profiji na PB videjih !!!

Sam, če bo pombpruf obroč, bo pa fullllllllll težji kot ultrasuperduper putrasti DT swisssssi ali pa se se ne bom mogel pred kolegi pederišiti z
ultrasuperduper dragimi ZTR obroči !!!

JOKCATE KOT JEBENI GLUPI SPECIJALKARJI !

Na AM 29-tki vozim na tri bare napumpane 2.4 gume in DH 800 gramske obroče na 36 špic...

Over and out !

Tale post je prej dokaz, da zadnje čase jokcaš predvsem ti. DT ni putrast. Če ne verjameš, ti lahko pokažem 400-gramski obroč z 28 špicami, ki je brez posledic doživel 2 srečanji s skalo skozi 2 plasti gume. Lahko pa tudi poskušam dobiti slike Mavicovega EX721 obroča, ki je bil v podobnem obdobju z bistveno manj 'težavami' (brez prebite gume) precej bolj obtolčen. Pa še 26" je bil, kar je le bolj ugodno za preprečevanje vihanja robov.

Kdaj si nazadnje sploh napisal normalen post, kjer se ne bi drl čez eno firmo, kako grozna je, kako grozni (da ne rečem še kaj hujšega) so specjalkarji in navsezadnje tudi mi, gorski kolesarji? Če te res tako zelo močno boli kolesarski svet, bo očitno res najbolje, da dokončno presedlaš na enduro motor in zaključiš z biciklom. V dobro tvojega zdravja (ker tole razburjanje definitivno ne more biti zdravo).
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 14 Mar 2017 19:43

Slika

Buschi = Tyrell Wellick
Lajf = Phillip Price
tabla = homeless man

bicikel.com = Anwar Raziz
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a Rokson » 15 Mar 2017 07:20

Jes sem pot tem, ko sem 3x na muciju prebil Nobby nica napumpane na 1,8 bar, dal na tranca 2.5 minionko DHF pa 2.4 highroller II, z downhill casingom...je tud na 0,9 bar ne prebijem. Sam je pa malo bolj naporno za v hrib gonit (je malo overkill, naslednje bodo nekaj vmes).
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 15 Mar 2017 10:59

Tudi meni se je to dogajalo pred 15 leti, samo da sem startal z Maxxiss 300g XC racing gumo, ki je nosila ime (vsaj kolikor se spomnim) "Maxxlite"... :)
Vsakemu začrtniku je to očitno usojeno.
Zdaj že leta in leta dajem prednost vzdržljivosti pred težo. :)
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 18 Mar 2017 13:31

jaz sem se tudi nekaj časa trudil z lahkimi plašči, dokler nisem imel 4 snejke na eni turi (učka in 650 gramski Nobby Nic 2,4)
Potem sem šel na (1300 gramski maxxis dh casing minion 60a) zadaj.

Izkaže se, da je optimum nekje v sredini tega. torej 850-1000 g plašč za zadaj.
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllll pomaga ghetto tubeless.
najbolje z auto ventilom, da se doliva mleko skozi ventil.

Tako sem iz 10-15 snejkov letno šel na 1 snejk letno (+/- 1)

Pa merilec tlaka pomaga. Da ne voziš z manjšim tlakom, kot je bil pri zadnjem snejku na podobnem terenu.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 18 Mar 2017 20:40

Torej EXO oz. DD casing pri Maxxisu. Vprašanje samo, kako varen želiš biti.

Problem je sicer, da DD casing ni na voljo v mešanici, ki bi bila primerna za zadnjo os.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 18 Maj 2017 09:22

https://www.pinkbike.com/news/mr-wolf-b ... -ride.html

Ajde, na plan z vsemi (kontra?) argumenti, predvsem pa s ceno, pa se vam verjetno pridružim. :mrgreen:
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 18 Maj 2017 10:05

O bohpomagej...

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Rokson » 18 Maj 2017 14:07

Baje majo MX kolesa že nekaj časa tole, se pravi ni ta tuba neka novost, cena je pa prasica :) ceno 1 gume bi še šlo...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 18 Maj 2017 15:59

:shock: 250€
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 18 Maj 2017 16:09

Jah cene teh stvari so živi obup, nekdo je sicer že nekje omenjal tole, pa me samo zanima če je že dejansko kdo to sprobal dat v gumo in kako se seveda odreže?
http://www.merkur.si/ogrevanje-in-hlaje ... -izolacija

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Rokson » 19 Maj 2017 06:30

MatevzV napisal/-a:Jah cene teh stvari so živi obup, nekdo je sicer že nekje omenjal tole, pa me samo zanima če je že dejansko kdo to sprobal dat v gumo in kako se seveda odreže?

LP

po navadi z olfa nožem...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 19 Maj 2017 07:19

Lahk pa tut gume dost napumpaš in ne rabiš tega.
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a Vladej » 19 Maj 2017 08:24

Rokson napisal/-a:
MatevzV napisal/-a:Jah cene teh stvari so živi obup, nekdo je sicer že nekje omenjal tole, pa me samo zanima če je že dejansko kdo to sprobal dat v gumo in kako se seveda odreže?

LP

Vprašanje je verjetno kako se obnese, ne fizično odreže.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 19 Maj 2017 09:17

Rokson napisal/-a:

LP

Šaljivec ti :mrgreen:

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 19 Maj 2017 10:48

Če si pa tako lepo ponudu, da se nism mogu zadržat :lol:
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 19 Maj 2017 22:04

MatevzV napisal/-a:
Rokson napisal/-a:

LP

Šaljivec ti :mrgreen:

LP

Točno to sem hotel napisat!

Rokson napisal/-a:Če si pa tako lepo ponudu, da se nism mogu zadržat :lol:

Je bla res prelepa za spustit :D

Izolacija mi glede na sliko deluje kot open-cell foam, torej pena, ki se lahko napije. To smo že predebatirali, zadeva mora imeti zaprte stene.

Sicer se pa pridružujem mnenju o ceni tega Wolf Bangerja. Ko sem slišal za zadevo, sem si še mislil, da zna funkcionirati (čeprav bi ta okrogel del odrezal na pol, da bi se vozil po zraku, ne pa po peni), ampak WTF no, 250 €????
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 22 Maj 2017 06:54

Po mojem je samo treba pogruntat, kaj je to zaen material, pa se da to nardit za par 10€...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 22 Maj 2017 07:02

Tista cevna izolacija in kvaliteten nano premaz, da postane vodoodbojna pa bi blo
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a ZeeTso » 22 Maj 2017 07:56

ja sam slozio 'ghetto bangera' sa 2 metarskom spuzvom za izolaciju cijevi.
tezina spuzve sa pripadajucim omotom od duct tape-a je 77g za jedan 29" kotac.
spuzva koju sam koristio ne upija sealant i kosta oko 2€ za komad od 2m.
montaza nije bas najjednostavnija, jer bi za 29" kotac spuzva trebala biti duga oko 210cm, ali svejedno se moze montirati bez pomoci druge osobe.
obruci koje koristim su ZTR crest mk3, a gume sa kojima sam testirao su bile conti x-king performance 29x2,4".
stvar funkcionira jako dobro. vozio sam po ekstremno kamenitom spustu sa manje od 1,5 bara u gumama i culo se par mekanih udaraca po obrucu, ali bez ikakvih posljedica.
ali...
nakon 3 tjedna sam isao mijenjati gume i vidim da je sealant razmocio duct tape, tako da se spoj razdvojio, a i traka se odljepila po cijeloj duljini spuzve, gdje je stavljena da sprijeci ulazak sealanta u zarez na spuzvi koji je napravljen da se spuzva lakse i preciznije razreze prije stavljanja na cijev.
prijatelj je spuzvu uspjesno zalijepio sa neostik ljepilom, a ja cu jos eksperimentirati sa nekoliko vrsta ljepljive trake...

sve u svemu, za nekoliko eura moze se sloziti lagana zastita koja funkcionira kao 'real deal'...

slobodno pitajte ako vas nesto zanima, razumijem slovenski, ali ga ne pricam ;)
Uporabniški avatar
ZeeTso
Latentni Vampir

Kraj: Buzet

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 22 Maj 2017 20:06

Duct tape se ne obnese, to sem že govoril v navezi z ghetto tubeless, zmontiral sem ga s tremi plastmi, po letu in pol je zadeva ravno še stala skupaj. Je pa srebrna plastika lepo odstopila od tiste ojačitvene, lepljive mrežice. Mleko razžre lepilo.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 22 Maj 2017 20:16

A se ne dobi armaflexa tudi v obliki cevi brez zareze ?
Drugače je armaflex zaprta celična struktura in epdm tko da material je taprav. Sam ne vem če je dost trd.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 23 Maj 2017 07:34

koko82 napisal/-a:A se ne dobi armaflexa tudi v obliki cevi brez zareze ?
Drugače je armaflex zaprta celična struktura in epdm tko da material je taprav. Sam ne vem če je dost trd.

EVA pena bi bila mogoče boljša izbira...je pa res da malo vpija...
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 14:29

PrimozR napisal/-a:Duct tape se ne obnese, to sem že govoril v navezi z ghetto tubeless, zmontiral sem ga s tremi plastmi, po letu in pol je zadeva ravno še stala skupaj. Je pa srebrna plastika lepo odstopila od tiste ojačitvene, lepljive mrežice. Mleko razžre lepilo.

Se strinjam. Zato je tisti Yellow tape od Stan'sa boljši ampak je problem s širino pa slabo se uleže v profil feltne. Malce boljši je Schwalbe TLE (tubeless easy) tape.
najboljš pa duck tape pa pol razpolovljena zračnica (po dolžini), kjer lahko porabiš tudi ventilček. V tem primeru imaš definitivno mir. To je pravi in zanesljivi Gheto TL system... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a S... » 23 Maj 2017 14:39

Kva pa tisti crvi za v bazen? Tist ne vpija...
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 14:44

S... napisal/-a:Kva pa tisti crvi za v bazen? Tist ne vpija...

ja, tist pa ne vpija, res je...

naj javi tisti, ki bo prvi izvedel, kje se jih dobi najugodneje in najhitreje.. Med razpolovljen šlauf bi dal tega črva in eto ti Huck Noris na kvadrat al pa procore gheto... ;)
Thx,
LPZ
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a S... » 23 Maj 2017 14:47

Decathlon,sam ce tole berejo bojo jutr crvi po 80€ :lol:
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 14:52

saj veš kam si jih lahk za ta denar vtaknejo... :)
:oops: :oops: :oops:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 23 Maj 2017 14:52

Al niso mal debeli za pod plašče, razno če ga bi na četrt razrezov.
http://www.decathlon.si/p/8216134_plava ... 296-120_cm

LP
Zadnjič spremenil MatevzV, dne 23 Maj 2017 14:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 14:53

... no še eno vprašanje se postavlja: kaj naredi mleko temu črvu?
:roll:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 14:55

MatevzV napisal/-a:Al niso mal debeli za pod plašče, razno če ga bi na četrt razredov.

LP

Če hočeš doseči efekt Hucka Norisa, mora biti trak iz "črvovine" širši od feltne pa nekak skupaj spet, da drži formo v obliki kroga...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 23 Maj 2017 15:30

grem v četrtek verjetno v BTC bom vzel enega in testiram :lol:
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Maj 2017 16:26

Čisto iz firbca... koliko vi dejansko prebijate tubeless gume, da vam tako dogaja s temi polnili? Ker v naših koncih ni ravno malo skal, pa nekako ne vidim potrebe, da bi si tole not tlačil.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 23 Maj 2017 17:11

praktično nič, samo me firbec matra :lol:
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 17:49

... dovolj je enkrat, ko imas karbonsko feltno pa si ob 500 eur... :)))

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Maj 2017 18:45

zokinjo napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:Duct tape se ne obnese, to sem že govoril v navezi z ghetto tubeless, zmontiral sem ga s tremi plastmi, po letu in pol je zadeva ravno še stala skupaj. Je pa srebrna plastika lepo odstopila od tiste ojačitvene, lepljive mrežice. Mleko razžre lepilo.

Se strinjam. Zato je tisti Yellow tape od Stan'sa boljši ampak je problem s širino pa slabo se uleže v profil feltne. Malce boljši je Schwalbe TLE (tubeless easy) tape.
najboljš pa duck tape pa pol razpolovljena zračnica (po dolžini), kjer lahko porabiš tudi ventilček. V tem primeru imaš definitivno mir. To je pravi in zanesljivi Gheto TL system... ;)

Hja... Staneta napneš čez feltno, naj bo v luftu. Čez zmontiraš gumo z zračnico, vztrajno feniraš feltno, magari tako, da umakneš gumo in feniraš trak, lahko tudi obroč z druge strani (saj se bo segrel), potem pa napumpaš zračnico. Fit bo odličen! ;)

Aja, svojčas sem imel ideje, da bi trak na začetku nekako fiksiral na obroč, ga en del odlepil s koluta, tisti del segrel s fenom, obroč našprical z milnico, nato pa trak nalepil na obroč. Če bi se vse poklapalo, bi se zaradi milnice lepo centriral, segret bi se pa moral lepo uležti v utor. Seveda je to nerodno, ker imaš samo dve roki in omejen čas. Mogoče se tega lotim kdaj čez zimo :)

problematiks napisal/-a:Čisto iz firbca... koliko vi dejansko prebijate tubeless gume, da vam tako dogaja s temi polnili? Ker v naših koncih ni ravno malo skal, pa nekako ne vidim potrebe, da bi si tole not tlačil.

Marko

Sem napisal že večkrat, lani trikrat (izjemna sezona), dvakrat posledica premalo pritiska (prelen, da bi preverjal pritisk), v gumo ne mislim tlačiti ničesar, razen zrak in mleko.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Maj 2017 19:32

PrimozR napisal/-a:
zokinjo napisal/-a:

Hja... Staneta napneš čez feltno, naj bo v luftu. Čez zmontiraš gumo z zračnico, vztrajno feniraš feltno, magari tako, da umakneš gumo in feniraš trak, lahko tudi obroč z druge strani (saj se bo segrel), potem pa napumpaš zračnico. Fit bo odličen! ;)

Težko fenam svoje karbonske feltne:
- em karbon ni prav toplotno prevoden
- em lahk epoxi s toploto zjebem... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 23 Maj 2017 19:36

Marko,

kot omenjeno dve novi Minion-ki, sta bili dovolj, da se ne sekiram več, tudi če s pol bara v gumi v dolino peljem. Vse preživi. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 23 Maj 2017 21:20

zokinjo napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:
zokinjo napisal/-a:

Težko fenam svoje karbonske feltne:
- em karbon ni prav toplotno prevoden
- em lahk epoxi s toploto zjebem... ;)

Stisneš celo gumo ob en rob feltne, da razkriješ ~pol traka in feniraš tja notri. Tako sem naredil sam in funkcionira, tisto z gretjem obroča je bila bolj on-the-fly ideja med pisanjem posta. Sicer pa, če je feniranje stanetovega traka problem za karbonski obroč, potem ne puščaj kolesa na soncu sredi poletja ob poldnevu ;)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Racman Jaka » 23 Jan 2018 18:26

zokinjo napisal/-a:
S... napisal/-a:Kva pa tisti crvi za v bazen? Tist ne vpija...

ja, tist pa ne vpija, res je...

naj javi tisti, ki bo prvi izvedel, kje se jih dobi najugodneje in najhitreje.. Med razpolovljen šlauf bi dal tega črva in eto ti Huck Noris na kvadrat al pa procore gheto... ;)
Thx,
LPZ

Ker imam Cushcore v košarici za mojo novo ljubezen, sem zavoljo zasoljene cene malo pogledoval po alternativah.
Po ogledu videa https://youtu.be/bCfRoxOBarw, sem se pozanimal pri naših trgovinah in ugotovil, da je omenjeni "bakarat" oz. backer rod enako kot Sikin "fugenprofil" - zaprtocelična diletacijska pena. V merkurju nimajo odprte šifre za 50 mm. Da se jo naročiti v Trzinskem Kalcerju na meter, šifra artikla je 65110 in cena 2,35 €/m oz. manj za manjše premere.

Sam bom šel iskati šele konca februarja, ker kolo pride šele marca, če bo pa kdo tvegal 6€ in preizkusil naj pa le javi rezultate.

o-o
Zadnjič spremenil Racman Jaka, dne 23 Mar 2018 20:34, skupaj popravljeno 2 krat.
KvaK
Uporabniški avatar
Racman Jaka
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 23 Jan 2018 19:58

thx za info, grem nabavt pa javm... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član