Otroško kolo

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Otroško kolo

OdgovorNapisal/-a senior » 04 Maj 2018 16:16

Res to ni ravno mtb tema - a kaj ko so cestarji še bolj nekomunikativni. Iščem najmanjši kolešček za dvoletnika, to je 12 colski. Kolikor sem gledal po trgovinah, je vse isti šmorn. Od spešlajza preko skota do no name kiddy. Vse tehta 8-9 kil (zamislite si 80-90 kilski bicikel zase :mad: ) Cene pa od 100 do ohoho ... Vsi pa zakrivljeno kajlo namesto gonilke, plastična pedala in štrleče bremz kable. A obstaja sploh kaj bolj spodobnega ali vzamem en tak klump na bolhi in bo za leto-dve?
Ad augusta per angusta
Uporabniški avatar
senior
član

Kraj: Dolenjska c

Re: Otroško kolo

OdgovorNapisal/-a problematiks » 04 Maj 2018 17:03

Za dve leti so kar se višine tiče tipično sicer bolj poganjalci. No, pa tudi motorika tipičnega dveletnika je bolj kompatibilna s poganjalcem kot s kolesom na pedala. Hitrost na enem ali drugem je pa tako ali tako enaka.

Kar se pa teže pri otroških kolesih tiče, je pa tako, prav kaj dosti zelo lahkih ni na tržišču, kar pa je, pa ni poceni (kar je sicer logično). Recimo precej lažja od večine so Woom kolesa. Njihov najmanjši model s pedali je sicer 14" (po njihovem za višine 95-110 cm), po njihovih podatkih ima 5,15 kg, stane pa 300 evrov:
https://woombikes.com/products/2?ls=en

Če ti je cena še sprejemljiva, potem je to to, bistveno boljšega tudi drugje ne boš dobil. Če bi pa rad prišel čimceneje skozi za tisti dve leti, ko bo otrok imel to kolo, pa kupi nekaj rabljenega in ga ne vagaj :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a S... » 04 Maj 2018 17:06

Kup neki, otrok bo cvilu sam ce bo narobne barve... Drugac pa mi smo dal cez ene 4 hotrocke pa so bli ok..
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a OBY » 04 Maj 2018 20:55

12" smo mel mi tut še Kokuo poganjalca, pol pa na mx16 in pol na mx20 pri 4 letih. Sam je mali ful velik...

Men je bilo to ful boljš ker nismo nikol rabil stranskih koleščov ampak je direkt zvozil.
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 05 Maj 2018 06:02

Moja dva sta zvozila na specialized hotrocku 12''
Sem pa dodal zavoro od likeabike (http://kakadu.si/like-a-bike-dodatki/49 ... jalec.html) res solidna in toga zavora, popolno nasprotje tistega kar specialized našraufa gor original.
Ker sta oba prišla direkt iz poganjalca, jima je torpedo zadnja zavora povzročala preglavice pri štartu, zato sem jo odstranil (navodila - viewtopic.php?f=17&t=170573)
Razen res porazne zavore zelo solidno kolo.

Če pa iščeš poganjalčka, potem pa cruzee, brez debate. Daleč najlažji poganjalček.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a Buschi » 05 Maj 2018 11:05

Ma, kar se tiče poganjalčka, moja izkušnja: vzami tistega, ki ima ''pege'' za počivat noge.
To pa zato, če na kolo namontiraš trailgatorja, če se pač hočeš od doma do sladoleda malo hitreje pripeljati, mu noge ne bingljajo in drsajo po tleh.

Kar se tiče pa otroških, sta oba moja šla čez dva 12 in 16 colska spešalabajza, 20 je bil pa scoot...vse skupaj isti šmorn, katero firmo vzameš.
In ko tako omenjaš težo, teža je pomembna, če greš navzgor. Ko sem mojima omenil, da bo v hrib, sem hitro dobil ''pošiljko v rodne kraje''.
Če boš pa kolo nosil...pa jebat ga...vzel bi stanovanje v bloku, ki ima lift...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a Berger » 06 Maj 2018 06:16

Mi smo meli Kettlera, me je pač tašča prehitela, sam sem hotel kupiti Puky-a.
Ko pa je kolega nabavil Earlyrider, je stvar postala zanimiva. Pa tudi Woom so zakon, pa vzami stvar z gumami, ne peno, kot jo ima Cruzee, jih mulc zgura, pa je samo za v smeti še pol.
https://earlyrider.com/collections/bikes
https://woombikes.com/products/1?ls=en&cache=false
Se mi zdi da oboje prodaja Kakadu v LJ
LP
Gasa!
Uporabniški avatar
Berger
član

Kraj: Ruše siti

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 06 Maj 2018 19:19

Pa sej ma cruzee luknje v obročih, načeloma lahko namontiraš tudi navadne gume?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a n3o » 07 Maj 2018 07:54

Buschi napisal/-a:Ma, kar se tiče poganjalčka, moja izkušnja: vzami tistega, ki ima ''pege'' za počivat noge.
To pa zato, če na kolo namontiraš trailgatorja, če se pač hočeš od doma do sladoleda malo hitreje pripeljati, mu noge ne bingljajo in drsajo po tleh.

Kar se tiče pa otroških, sta oba moja šla čez dva 12 in 16 colska spešalabajza, 20 je bil pa scoot...vse skupaj isti šmorn, katero firmo vzameš.
In ko tako omenjaš težo, teža je pomembna, če greš navzgor. Ko sem mojima omenil, da bo v hrib, sem hitro dobil ''pošiljko v rodne kraje''.
Če boš pa kolo nosil...pa jebat ga...vzel bi stanovanje v bloku, ki ima lift..

jz sm kr dekatlonovga jeklenega vzel 20col...edin bajk s trdo vilo in brez menjalnika...!?
n3o
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 07 Maj 2018 09:12

senior napisal/-a: A obstaja sploh kaj bolj spodobnega ali vzamem en tak klump na bolhi in bo za leto-dve?
12" je za eno leto, potem se načeloma lahko gre na kaj večjega in lažjega. Tud jaz v naših štacunah nisem našel lahkega (in poceni) 12colca, zato sem kupil rabljenega spešalabajza.
problematiks napisal/-a: Recimo precej lažja od večine so Woom kolesa. Njihov najmanjši model s pedali je sicer 14" (po njihovem za višine 95-110 cm)
Naša punca je pri 95cm presedlala na 16" (Earlyrider Belter) vendar je znala vozit že od prej, za učenje bi ji bil prevelik.
ZigaK napisal/-a:Če pa iščeš poganjalčka, potem pa cruzee, brez debate. Daleč najlažji poganjalček.
Če iščeš poganjalčka, potem samo malenkost težji Kokua Jumper, brez debate. Ima v kompletu že dve zicštangi različnih dolžin, tako je razpon velikosti (in uporabnosti) mnogo večji. Predvsem pa ima prava 12" kolesa s Schwalbe Big Apple gumami in je posledično hiter - otroci so bili opazno hitrejši s poganjalčkom kot z 12" spešalabajzovim biciklom.
Buschi napisal/-a:Ma, kar se tiče poganjalčka, moja izkušnja: vzami tistega, ki ima ''pege'' za počivat noge.
Pri nas nismo pogrešali "peg", pri nas si je bilo sladoled treba zaslužit. S poganjalčkom smo delali po 12km+ dolge ture na način da je moral otrok sam oddelat, nobenega porivanja v klance, smo bili ostali na biciklih. Zanimivo da kadar smo šli na daljšo kolesarsko turo se je šlo vedno s poganjalčkom in ne z biciklom, ker za daljše distance je bil 12"spešalabajz bicikel neuporaben.

Se strinjam z Markom, za starost 2 leti je poganjalček.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Marjeta » 15 Avg 2018 12:48

Pozdravljeni. Prosim za nasvet. Hčerki smo kupili 20-colsko kolo (bolha - Douglas). Je visoka 4,5 letnica. Tla lepo doseže (sedež ni spuščen do konca), vendar ne doseže zavornih ročic (se mi zdijo res oddaljene). Rada bi zamenjala ročice in prosim za nasvet (+link). Trenutno se sicer še vozi s 16-colskim. Vendar ocenjujem, da ga bo kmalu prerasla. Ročic pa vseeno ne bo (varno) dosegla.

Hvala vnaprej za pomoč.
Marjeta
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 15 Avg 2018 16:07

Če ji ustrezajo zavorne ročice na 16" jih poizkusite premenjati na 20". Načeloma bi morale biti kompatibilne.
Drugače pa : Tektro JL 510-TS - https://www.bike24.de/1.php?content=8;product=128071
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Avg 2018 16:43

Preverite se za sigirno, ce se res ne da nastavljati odmika - v danasnjih casih ima vecina solidnih 20 colarjev ze to opcijo.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a OBY » 15 Avg 2018 16:55

v decathlonu imajo tudi otroške zavorne ročke

https://www.decathlon.si/p/8299213_easy ... l#/3-254-_
Uporabniški avatar
OBY

OdgovorNapisal/-a whatever » 15 Avg 2018 17:38

Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 16 Avg 2018 07:59

Za druge ki še bojo kupovali otroška kolesa. Marsikateri problem se reši z nakupom -> https://www.islabikes.co.uk/
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a Marjeta » 16 Avg 2018 11:44

Hvala vsem za prijaznost in nasvete. Bom poskusila kaj od naštetega, preverila bom tudi, če se da naštimat odmik. Iz 16-ke še ne bi jemala dol, saj bo kolo še v uporabi (ko prideta nečak in nečakinja).

Lukasmuka, sem si že ogledovala navedena kolesa - Islabikes Beinn. Mogoče pa se bom odločila za nakup. Je kdo tukaj, ki ga ima?

lp
Marjeta
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 16 Avg 2018 19:05

jaz mam Cnoc. Pa ni primerjave z šalabajzom
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 17 Avg 2018 09:22

Marjeta napisal/-a:Lukasmuka, sem si že ogledovala navedena kolesa - Islabikes Beinn. Mogoče pa se bom odločila za nakup. Je kdo tukaj, ki ga ima?

lp

Vem da se je nekoč pred letom ali dvema en Islabikes 14 colski prodajal na bolhi, pa ene polleta nazaj en 24colski. Poznam nekoga ki je imel 20colskega -ni prodal na bolhi. Verjetnost da je v Sloveniji Islabikov več kot je prstov na roki, obstaja, ni pa zelo visoka.
Islabikes svoja kolesa prodaja preko neta, 20colski imajo dve velikosti okvirjev tako da je fajn vnaprej vedet kaj bi tvojemu otroku ustrezal. Ima pa znamka v Britaniji velik ugled.

Seveda obstajajo tudi druge znamke ki so sposobne narediti otroški bicikel pod 12kilami. Tudi pri nas se jih da videt in vsaj pomerit (trgovina Kakadu...). Boljše otroške bicikle večinoma delajo firme, ki ne delajo odraslih koles.

Močno verjamem Luki da ni primerjave s šalabajzom.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 17 Avg 2018 21:06

tisti ki se je lani prodajal je pri meni zdaj :)
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a Marjeta » 18 Avg 2018 07:13

Če se bo kakšen Islabikes prodajal (tudi manjše velikosti - za sinčka), ne pozabite name, saj sem interesent. Pa tudi Woom ali kaj podobnega - lahkega.

Hvala.
Marjeta
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 20 Avg 2018 12:39

No men se tale isla ne zdi nič posebnega. 20col za 8kg ni neki oh in sploh... Mislim da ma moj tamal orbeo mx20 k ma glih tuki tuki, pa ma suntourjeve federvile ki niso lahke.
Nasploh pa se mi zdi največji problem, da se jih posadi na bicikel ki je za njih prevelik in posledično pretežak, ker vidim da tut z 13kg hervis bajki mali pred bajto norijo popolnoma isto.
Se pa strinjam, pri neki resni vožnji se to pozna, ampak kolikokrat pa gremo? in a je takrat res najbolj pomembno kako hitro gremo gor, al kako varno gremo dol?

Nasploh pa se mi zdijo bajki neprimerni da te mali spremlja na kakem trailu. Jaz sem ugotovil da bi malemu mnogo več k kila dol pomenile disk bremze pa široke gume, ki naredi bicikel bistveno bolj stabilen in mi ne bi jamru vedno da ga pri spustih bolijo prsti in roke...

In če bi jaz zdej kupoval, bi malemu kupil riprocka 20, pa pol dal gor hidravliko ker to je đzabe, zdej moram pa pol bicikla menjat za to, da bi mu diske lohk gor vtaknu.
Uporabniški avatar
OBY

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Avg 2018 12:45

OBY napisal/-a:In če bi jaz zdej kupoval, bi malemu kupil riprocka 20, pa pol dal gor hidravliko ker to je đzabe, zdej moram pa pol bicikla menjat za to, da bi mu diske lohk gor vtaknu.

Nimam otrok, ampak ko sem videl nečaka s koliko več veselja se je začel vozit, ko je dobil Riprocka... huh, misel mi je takoj ušla na ene hidravlične disk zavore in da ga začnem vozit na trejle.
OBY, se kr v celoti podpišem pod tvoj zapis!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 20 Avg 2018 16:37

OBY napisal/-a:No men se tale isla ne zdi nič posebnega. 20col za 8kg ni neki oh in sploh... Mislim da ma moj tamal orbeo mx20 k ma glih tuki tuki, pa ma suntourjeve federvile ki niso lahke.

Ma ja, če smo malo natančnejši, ima Orbea MX20 10,8 kg (pravkar zvagano) :wink: Tako da razlika ni ravno zanemarljiva.

Se pa strinjam, široke gume, čimboljše, po možnosti disk, zavore in nenazadnje delujoče vzmetenje (kar pri otroških kolesih ni ravno samo po sebi umevno) so pri tamalih za terensko vožnjo definitivno velika prednost. Večja, kot kila, dve gor ali dol.

Za družinske izlete, kjer je tudi kak klanec, pa pa pride lažje/hitrejše kolo bolj v poštev.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a CitroX » 21 Avg 2018 00:08

Katero oz. kakšno kolo izbrati je cel kup teorij in tudi praks…
Prvo kolo je smiselno poganjalec. Pa se že zaplete kakšnega. V bistvu je skoraj vseeno.
Mi smo malo komplicirali, ker je bil kettler in skoraj vse ostalo, kar ne izropa družinskega proračuna preveliko in težko (malo bolj drobna in majhna punca), smo iskali najlažjo možnost z najnižjim sedežem ter tako pristali na striderju. Je kul, samo bi bilo dobro, da bi imelo napihljive gume. So tišje, manj drsijo in bolje pobirajo neravnine. Eni kolegi so imeli pukija, ki ima še prostor za noge ni je bil zakon.
Prvo kolo s pedali smo kupili na bolhi – malo starejši schwinn 12''. Najpomembnejša lastnost tega kolesa je bila, da je vijoličen z belimi kolesi in košarico z Mini Miško. Haha.
Seveda ga je prerasla … kaj sedaj.
Dobili smo eno izredno malo rabljeno kolo 16'', ki jo je en stric posebej za punce pobarval na vijolično in roza ter naredil hello kitti kolo. Lepo, a žal preveliko in malo pretežko. Kaj sedaj … Po nekem naključju smo imeli pod stopnicami že 10 let na suhem (ja res) parkirano otroško kolo, ki smo ga skupaj s stanovanjem dobili … Rog kekec 16''. Opral sem ga v avtopralnici in dobili smo super lepo kot novo rdeče rumeno kolo primerne teže in dovolj majhno hkrati. Kekec je zakon. Samo imajo gume premalo oprijema za makadam in gozd….
In je bilo leto naokoli. Ko smo se spomnili na hello kiti kolo, pa se več ni dalo raztegniti dovolj in je s kolenom brcala v bilanco .. smola. Na srečo smo imeli še eno malo starejšo 16'' (schirocco ali nekaj takega) – ravno prave velikosti. Super … dokler tamala ne vpraša: ''Ati, zakaj je to kolo za fante?''
Pozabili smo na najpomembnejšo lastnost kolesa – barva in neki orli niso bile za punce menda! JA. Šli smo v Bauhaus in si je lahko izbrala barvo (valjda vijolično z bleščicami – metalik) – kupil, sem dva spreja barve in lak. Skupaj sva pobrusila kolo, nato pa sem ga pobarval.
Sedaj ima najboljše kolo na svetu.
No, je pa res, da ima široka kolesa, kar res priporočam.
- Ni težko biti svetovni prvak, če živiš v svojem svetu. -
Uporabniški avatar
CitroX
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a t'prvi brat » 09 Jan 2019 17:16

Alo
Če se kdo hoče rešit alpa pozna koga k se hoče...
Kupujem otroško kolo, 16 colsko, za 4 letnega mulca, velikega 110cm, notranja dolžina noge 48cm.
pomožnosti da je na običajno zavoro, ne na kontra...
Tudi nasveti kateri model oz v kateri trgovini se splača pogledat so dobrodošli.

hvala
t'prvi brat
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 10 Jan 2019 16:31

Tale je znižan:
https://kakadu.si/otroska-kolesa-16-col ... avore.html

Drugače pa Woom 3, ali pa Earlyrider belter.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a mlacar182 » 25 Feb 2020 11:15

Da mal updajetam temo, zdj bo že kdo prodajal :)

Ima kdo WOOM2, Earlyrider 14, Cnoc, al pa kj podobnega 14col viška?
mlacar182
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov