Mac ride otroški sedež za kolo

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

OdgovorNapisal/-a Frane82 » 21 Avg 2019 10:58

Pozdravljeni, zanima me če ima že kdo kakšne izkušnje s sedežem za otroka ki se ga namontira med sedež in balanco. Izgleda fajn, ampak je kar drag.

https://mac-ride.com/

Dosti cene nabije tudi poštnina, tako da če je še kdo zainteresiran lahko skupaj naročimo da mal ceno ublažimo.

Lp
Franci
Frane82
član

Re: Mac ride otroški sedež za kolo

OdgovorNapisal/-a Stak » 21 Avg 2019 12:08

Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 22 Avg 2019 04:10

Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a yobplay » 22 Avg 2019 07:52

Živjo, mi si lastimo Mac-ride že skoraj 2 meseca. Mali je star 2 leti in 4 mesece.

Bili so pomisleki glede varnosti in predvsem glede cene, pa sva se na priporočilo znancev vseeno odločila za nakup (direktno kar pri njih) in se je izkazala za eno boljših odločitev ever. 8)

Mali je navdušen, non stop bi se vozil (kar vriska zraven, pravi, da leti), furali smo že na Krvavcu (Bambino trail, Jezerca), pa lokalne potke, Veroniko v KOčevju, prejšnji vikend po peš poti ob KOlpi, z Mac-ride om gremo praktično povsod, tudi samo na sladoled v mesto.

Fino je, da je otrok že toliko samostojen (star vsaj 2 leti), da mu lahko zaupaš, da se sam drži, pa fino je, da je spočit, da ti ne zaspi spredaj (tudi to se nam je že zgodilo).

Skratka, en velik JA, kar se naše familije tiče. Za vsa dodatna vprašanja sem na voljo. :mrgreen:
yobplay
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 22 Avg 2019 10:05

Še en primerjalni test, ki v bistvu potrjuje zgoraj napisano

https://enduro-mtb.com/en/mtb-child-seat-shootout/

2 leti je spodnja meja, za mlajše je primeren Tule, ki nudi več opore, zato pa bolj moti pri kolesarjenju.
Ja in stol spredaj je :D :D
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a trunto » 23 Avg 2019 07:47

Meni ni čisto jasen namen tega zica...
Varen se mi ravno ne zdi, otrok primerne starosti pa že vozi poganjalček in če ga boste odpeljali na pump track, mu boste naredili veliko večjo uslugo, kot pa da ga boste drajsali po hosti. Tako v pogledu učenja ravnotežja, vožnje kolesa, pobiranja s tal, padcev, uživancije, druženja z otroci, itd...

Just sayin'.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a yobplay » 23 Avg 2019 07:57

@trunto: naš je tudi s poganjalčkom zelo suveren, tudi na pump tracku ;-)

Namen mac-ridea je, da otroku približaš svoj hobi, da se družiš z njim, odkrivaš čare gozda in narave, lahko pa se preprosto z njim zapelješ le do bližnjega igrišča, kjer se bo potem otrok zabavl po svoje, s svojimi vrstniki. Predvsem je pomembno to, da ga imaš spredaj, se z njim pogovarjaš, naš npr. zelo rad pokomentira vse kar vidi/opazi okoli sebe.
In starši smo svojim otrokom zgled in naš je npr. totalno ponosem, ko je tako kot oči/mami, da pač fura bajk :mrgreen: ;.=9/
yobplay
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 23 Avg 2019 20:51

Meni se zdi namen tega zica “instant gratification”, oz. “adrenalin rush”, tako kot vse drugo danes. Čim več, čim prej.
Kako pa vendar misliš da boš tri letniku na ta način približal svoj hobi? Boli njega za tvoj hobi. ;-) Njega zanimaš ti.
Otrok bo gozd veliko bolje spoznal peš, veliko bolje se bo naučil ravnotežja na poganjalčku, itd. In ne bos verjel, se bo prav tako zabaval pri teh dejavnostih v tvoji druzbi, kot na mac rideu.

Za prevoz otroka uporabljam old school zic odzadi, ker je otrok pripet in ker ne morem racunati na razumnost malckov, da se bodo dobro drzali za krmilo. Ali da jaz ne bom naredil kaksne neumnosti. Taksna nesreca se ne zgodi 10x, ampak samo 1x.
Pa tudi ne domisljam si da ga bom v tako rosno mladih letih navdusil za kolesarjenje... Bo ze cas za to, ko bo starejsi.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a boost » 24 Avg 2019 08:52

Uporabljam sedaj drugo sezono in bi ga kupil še enkrat.

lp j
boost
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 24 Avg 2019 16:58

Tako kot pravi @trunto...tole je fora za starše, za otroke malo manj. Imam tri, pa sem tudi sam nameraval tole kupit. Zgleda ok, dokler je vse ok. Kaj pa ko ni? Kaj pa ko (če) se mulc iz trme spusti ker kajpavem, hoče liziko izpred 5 dni, ker se je pravkar spomnil da si mu jo vzel?
Kaj pa ko se pri kolesarjenju skozi vas debilen cucek začne zaganjat v kolo?
Kaj pa če zajebem, greva oba čez balanco?

Če se mulc spusti ga moraš lovit, kar skoraj zagotovo pomeni padec za oba. Ni variante da ga dam s sabo na tole, ne v prometu, ne na trailu.
Jim ne zaupam toliko. Še sebi ne, kje pa njim.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a yobplay » 26 Avg 2019 12:04

Uff, sama negativa. :roll: Pol je res bolš, da se držite peskovnika, pa bližine doma, da se otroku kaj ne zgodi (cinizempress).

Saj je @boost lepo napisal: Uporabljam sedaj drugo sezono in bi ga kupil še enkrat.

Uporabniki (in ostali) smo podali svoje mnenje, pa naj se @Frane82 sedaj sam odloči. :D
yobplay
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Avg 2019 18:58

Khm, kot nalašč za tole temo se mi je danes tole zgodilo, ko sva šla s tamalo h mojim staršem. K sreči v tem trenutku ni bila na kolesu, jaz sem pa vozil počasi, tako da se kaj hujšega ni zgodilo... razen da mi je pol balance ostalo v roki. Pa ti zdej imej neprivezanega otroka spredaj, ki se drži za krmilo, pametnjakoviči eni. Ko je OK, je OK, ko pa ni, pa ne bi bil rad na vašem mestu...

Slika
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Avg 2019 19:45

trunto, materiali se utrudijo... In to, da na 20 let starem kolesu prevazas otroka, meni ni najbolj varno.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Surfac » 29 Avg 2019 19:59

trunto napisal/-a:Khm, kot nalašč za tole temo se mi je danes tole zgodilo, ko sva šla s tamalo h mojim staršem. K sreči v tem trenutku ni bila na kolesu, jaz sem pa vozil počasi, tako da se kaj hujšega ni zgodilo... razen da mi je pol balance ostalo v roki. Pa ti zdej imej neprivezanega otroka spredaj, ki se drži za krmilo, pametnjakoviči eni. Ko je OK, je OK, ko pa ni, pa ne bi bil rad na vašem mestu...

Si me sprovociral z izjavo o oldschool. Pred slabimi tridesitimi leti sva z ženo vozila otroke spredaj (od 6 meseca naprej) , ker sva imela pa tri, sva morala pa tretjega zadaj, drugače ni šlo. In večina je takrat tako prevažala otroke. Sem 100 procenten pristaš sedžev spredaj :D j. Saj obstajajo tudi taki z oporo, malo poglej https://enduro-mtb.com/en/mtb-child-seat-shootout/ ali pa https://www.cyclinguk.org/guide/guide-t ... bike-seats. Že to, da zajahaš moško kolo z otrokom zadaj, je podvig. Meni se smili vsak otrok, ki se prevaža zadaj na ogromnih konstrukcijah, ki se dobijo sedaj v newschool trgovinah. In potem gleda nek nezanimiv del svojih staršev. Pustimo adrenalin.. saj obstajajo tudi izleti, prevoz do mesta, vrtca... In bolj zaupam sebi, da ne bom letel na glavo kot pa nekomu drugemu - tudi avtu - da me bo nabil od zadaj.
Poskusi(te) :D
Zadnjič spremenil Surfac, dne 29 Avg 2019 20:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Avg 2019 20:04

cebe napisal/-a:trunto, materiali se utrudijo... In to, da na 20 let starem kolesu prevazas otroka, meni ni najbolj varno.

Nazalost sem to ugotovil, ja, da ni glih najbl varno...
Sej point ni moj bajk, to ali kaj podobnega se lahko zgodi vsakemu kolesu.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 29 Avg 2019 20:26

Tudi kolo lahko v teoriji odleti vsakemu (tudi novemu) avtu, ampak je pa precej vec moznosti, da se bo to zgodilo na nevzdrzevanemu 20 let staremu :wink:

Ne zdaj panike sejat naokoli, ker se ti je zgodilo nekaj, kar je ob normalni uporabi in vzdrzevanju priblizno toliko verjetno, kot dobit na lotu.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Avg 2019 20:56

Kr pogooglej mal “broken handlebar”, pa boš vidu kolk je to “malo verjetno”...
Mah sej ne sejem panike, vsak je odgovoren za svoje, pac delim svoje mnenje, ki ga je tale izkusnja samo se podkrepila.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Avg 2019 21:01

Surfac napisal/-a:In bolj zaupam sebi, da ne bom letel na glavo kot pa nekomu drugemu - tudi avtu - da me bo nabil od zadaj.
Poskusi(te) :D

Ne gre za to ali zaupaš sebi. Ali zaupaš svojemu kolesu, tako kot sem jaz zaupal svojemu? Samo za to gre in kako minimizirati potencialen clusterf**k če se kaj takega zgodi.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 29 Avg 2019 21:04

Jaz kolesu zaupam, bolj kot sebi. Se pa po terenu ne vozim s klumpom... al pa ultralight kitajskimi belancami. Pa ne skačem...
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Avg 2019 21:09

trunto napisal/-a:Kr pogooglej mal “broken handlebar”, pa boš vidu kolk je to “malo verjetno”...

In kolko teh zlomljenih je starih pod 10 let ter neke priznane znamke in NI uporabljenih v trenutku zloma v bajk parku, zelo tezkih trejlih ali posledica hurih padcev?

Zaenkrat vsi, ki jih poznam, da si lastijo enega od sprednjih sedezev, samo zmajujejo z glavo kako lahko en vozi otroka zadaj, brez da ga vidi oz ga ima pred seboj - in vevina teh je pred uporavo sprednjega vozila otroka zadaj.

Tudi jaz sem zaznal v tvojem pisanju predvsem sejanje panike na podlagi primera, ki je ob primerni opremi redkejsi kot glavni zadetek na loteriji za tistega, ki semu to zgodi.

Ps: zacni euro jackpot igrat! ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Surfac » 29 Avg 2019 21:12

cebe napisal/-a:Zaenkrat vsi, ki jih poznam, da si lastijo enega od sprednjih sedezev, samo zmajujejo z glavo kako lahko en vozi otroka zadaj, brez da ga vidi oz ga ima pred seboj - in vevina teh je pred uporavo sprednjega vozila otroka zadaj.

Kako se všečka na forumu?
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 30 Avg 2019 22:02

trunto napisal/-a:
cebe napisal/-a:trunto, materiali se utrudijo... In to, da na 20 let starem kolesu prevazas otroka, meni ni najbolj varno.

Nazalost sem to ugotovil, ja, da ni glih najbl varno...
Sej point ni moj bajk, to ali kaj podobnega se lahko zgodi vsakemu kolesu.

Glede na sliko imaš fajfo na zagozdo. Če si približno resen kolesar (glede na forum je verjetno to dobro predvidevanje), je to nek drugi bicikel. Ki je star. Aluminij se, kot je omenjeno, utrudi, kar pomeni, da z določenim številom ciklov enostavno odpove. Pač si priletel v to območje.

Sicer ne prevažam otrok, ampak meni se belanca še ni zlomila, niti na 7 let voženem AM biciklu ne, pa bi se tam morala prej, kot na kolesu, na katerme prevažaš otroka (nivo obremenitev pa to). Če iščeš po Googlu zlomljene belance bo verjetno večina teh karbonskih, kjer je najbolj pogosta napaka uporabnika (preveč zategnjena objemka). Aluminij po drugi strani redko kar poči (razen od utrujenosti, kot zgoraj omenjeno), saj se pri preobremenitvi prej zvije. To pa npr. vem, ker sem pri padcu (na ravnem, zletel z makadama na travo) zvil eno belanco. Pa ni počila.

Če malo podražim oz. provociram, glede na paniko, otroke si cepil? Ker tudi to je baje hudo nevarno.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a trunto » 30 Avg 2019 22:25

Ja no vidiš... mojmu tastu se je isto zgodilo. Pol balance mu je ostalo v roki. Pa ni bil karbon. Čisto navaden Rogov city/treking bajk.
Morebiti je bila alumnijeva zlitina v teh časih (20, 30 let nazaj) precej slabša kot so te danes, pa se vam mladcem kaj takega ni zgodilo.

Kakorkoli že, ni ga kolesa na katerem bi z otrokom spredaj odkrival čare lokalne hoste in vandral po Ljubljanskih ulicah. Nam je prav tako zabavno, ko sedi odzadaj.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 31 Avg 2019 08:23

A mu je v roki ostala belanca pred 20, 30 leti ali 20, 30 let stara belanca?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 01 Sep 2019 23:23

Kaj pa če bo demonstracija očkove ljubezni do hobija otroku tako dolgočasna, da bo, ko bo dosegel z nogico malo brcal v prednjo gumo?

Pr naš bajt je mulc pri dveh letih in pol ljubezen do hobija spoznaval na poganjavčku tako da je vozil singlce navzdol - najbolj zabavno mu je bilo čez korenine in skalce - na vzmetenem Jumperju. Očka pri tem razkazovanju ljubezni do hobija ni sedel na biciklu, pač pa je telek za njim in z gurtno zapeto za zicštango kontroliral hitrost. Pri lažjih spustih, npr z Velike planine proti Ušivcu je mulc premzal sam (zavora na prednej kolo).
To razkazovanje ljubezni do hobija se je obrestovala, danes je mulc pri osmih letih ful zagrizen za ribolov.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Surfac » 03 Sep 2019 21:58

Nizozemci se ne bojijo zlomljenih belanc

https://hollandbikeshop.com/en-gb/bicyc ... eat-front/
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 02 Maj 2020 07:01

Ima kdo kakega za prodat?
Kak predlog za kaj podobnega, ugodnega ali rabljenega?
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Nika75 » 16 Jun 2020 19:41

Hej. Tudi mene zanima ali ima že kdo rabljenega in ga proda naprej?
Nika75
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 13 Avg 2020 13:02

Evo, moja izkušnja.
Nisem kupil mac-ride, sem vzel Shotgun, novozelandski produkt (skor 100€ cenejši). Pri nas ga ni moč dobit, sem ga dobil iz anglije v 24 urah, brez posebej plačat dostavo, samo lepo sem prosil da naj mi ga pošljejo takoj ker grem na dopust. Kapo jim dol!

Stolček spredaj je ZAKON! S tamalo sva furala ure in ure, pa ji je dogajalo cel cajt, navdušena do 100! Vzel sem ji še mali handlebar (je boljš za držat) in zdej me fehta vsak dan kdaj bova šla. S stolčkom zadaj ji je blo po 15 minutah dolgcajt ker je tamala živc in bi rada vse vidla, nardila, bla zraven in komandirala.
S tem da jo imam spredaj imam težišče naprej namesto nazaj in sem sfural klanec, ki ga s stolčkom zadaj nebi niti pod razno. Edino ko sem sopihal zraven se je norca delala in malo podjeb..... fotra ki ni v formi :twisted: Nisem majhen, pri 100kg se pozna še njenih 17kg, ampak se imava na kolesu oba zelo udobno, noge so malenkost širše pri poganjanju, ampak ne toliko, da bi kolena trpela.

Še pomislek zarad varnosti - tamala včasih spusti roke, včasih dvigne rit da se malo razmiga, včasih gleda nazaj kje so ostali, kar pač počne vsak kolesar. Ker ima oporo za noge, ni niti enkrat zamajala ravnotežja kolesa oz. ne toliko, da bi bila kakorkoli v nevarnosti. Cel čas je stabilna na svojem sedežu in ji dogaja.
Seveda pa ob predpostavki, da fotr skrbi da do recimo potencialno nevarne situacije sploh ne pride, kar pomeni da sem pač bistveno bolj previden, kot če sem sam. Izi trejli gre bp, karkoli preveč kucljastega pa odpade.
Enoletnega froca na tole ne bi dal, ni šans, ni motorike za se držat. Dvoletnika - ja, oz. odvisno od otroka. Triletniku pa tole dogaja na polno.

Mala ima sicer svoje kolo in pri treh letih fura normalno, brez koleščk (jih ni nikoli niti imela), ampak jo zmanjka, ne zmore držat tempa z družino in nima smisla, da furamo na dan 10 minut, če lahko 3 ure. Tako da bo verjetno tudi naslednje leto furala z mano.
Shotgun mi je ok tudi zaradi montaže, ko smo končali furo sem ga v 2 minutah dal dol in sva šla z večjim v park. Na pinkbike je sicer macride ocenjen kot najboljši produkt, shotgun pa best-buy. Ni sicer poceni, dat 150€ za stolček, ampak bi dal takoj še enkrat. Pa prepričan sem, da ga bom čez kako leto komot prodal naprej.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: ASR-7, c'dale, prisma