Shimano slx menjalnik problem

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Shimano slx menjalnik problem

OdgovorNapisal/-a enduroooo » 23 Dec 2019 23:39

Lani sem kupil komplet novo grupo slx m7000 1x11, vse brez problema. Po prvem spustu sem opazil, da 'stikalo' za sklopko on/off leze iz on položaja proti off. Nekaj sem že razdiral tam okoli, odprl tisti pokrovček od sklopke, ni videti nič narobe. Potem sem z dvema vezicama fiksiral tisto stikalo, da je bilo vedno na on. Zdaj mam pa počasi dovolj, ima kdo kakšno rešitev ali pa, da je imel isti problem. Sklepam, da imata xt in deore isto sklopko.
Lp, hvala.
Uporabniški avatar
enduroooo
član

Re: Shimano slx menjalnik problem

OdgovorNapisal/-a Andraž » 24 Dec 2019 07:31

Sliši se kot da nekaj ni vredu skupaj, je ekscenter pravilno obrnjen in pa "moment" sklopke ustrezen?

Tukaj najdeš vsa potrebna navodila za komplet servis menjalnika in kako je treba kaj nastavit:
https://si.shimano.com/pdfs/dm/DM-MBRD001-04-ENG.pdf
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a enduroooo » 26 Dec 2019 14:06

Hvala za pdf. Sem pogledal pa probaval različne momente. Pri kateremkoli momentu ročka ne gre nikoli čisto do konca na ON. Do konca gre samo takrat ko ni privijačen vijak za določevanje 'trdote' sklopke. Sem pa opazil, da so tolerance zelo slabe.
Uporabniški avatar
enduroooo
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 27 Dec 2019 09:32

hm, meni se zdi da nimaš dobro skupaj dane zadeve. Sklopka mora v vsakem primeru iti do končnega položaja, razen če je preveč zategnjena, ali pa je v sklopku svinjarija.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a enduroooo » 27 Dec 2019 21:14

Ne gre do končnega položaja, po eni furi že zleze skoraj na off. Nima veze ali je do konca zategnjena ali pa losana, v sklopki ni sledi umazanije.
Uporabniški avatar
enduroooo
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: breznkar, P_Nut