CrankBrothers Egg Beater 1 vs Shimano 520

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

CrankBrothers Egg Beater 1 vs Shimano 520

OdgovorNapisal/-a lumplon » 31 Jan 2020 10:50

Do zdaj vozil Shimano spd (sicer XT) 10 let brez težav.
Z nakupom novega kolesa razmišljam o spremembi. Zanima me kako se kaj obnesejo CrankBrothers na splošno in na dolgi rok (razmišljam o 1ki)?
Uporabniški avatar
lumplon
član

Re: CrankBrothers Egg Beater 1 vs Shimano 520

OdgovorNapisal/-a problematiks » 31 Jan 2020 11:52

To je sicer cisto odvisno od uporabnika do uporabnika, ampak osebno mi je Shimanov mehanizem bolj vsec zaradi dveh razlogov. Pri Shimanu ima cevelj manj gibanja levo desno, predvsem pa mi je boljsi obcutek pri odpenjanju, pri Shimanu je namrec tocka odpetja precej bolj ocitna kot pri CB. In tega pri CB zal ne mores popravit, ker nima moznosti nastavljanja trdote vzmeti.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 31 Jan 2020 13:46

Osebno vozim vec v mokrem/blatu, kjer se CB bolje obnesejo, pa tudi precej raje imam pedala bolj v DH stilu - vecja kletka z dejanskimi pini + vpetje.

Bi ti pa svetoval, ce ze, da se malo bolj stegnes kot samo do 1, ker to je cista osnova, medtem ko si do sedaj vozil "sedmico" recimo...

Edit: ce oklevas med temi dvemi, defenitivno Shimano!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Obelix » 31 Jan 2020 14:28

Se strinjam s predhodnikoma glede razlogov. Jaz sem prišel do podobnih zaključkov, sem se mesec ali dva nazaj odločal podobno, ko sem iskal pedala za gravel golo in na koncu vzel Shimano 520. Za dobrih 20€ je z naskokom best value.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Kraj: Komenda

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 31 Jan 2020 18:59

Sicer sem (še) na flatih, ampak glede na kakovost pedal, ki sem jo videl do sedaj, izključno Shimano na XC dirkalcih, sovjih flatih in clipih kolegov (HT, CB, Shimano, itd.), bi za vpenjanje izbral izključno in samo Shimano. Mehanizem je trotelziher, zdaj tudi brez patenta, ima relativno dobro platformo (nekateri lomijo čevlje na CB-jih), pedala so pa tudi večinoma dobra in cenovno ugodna. Sam sem sicer gledal Nukeproofe, kjer izkoriščajo potečen patent, ampak po drugi strani je original še vedno original.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a lumplon » 01 Feb 2020 07:12

Hvala za mnenja. Glede na izkušnje s Shimanom so 520 praktično zastonj, dobiš najmanj 2 para v primerjavi z drugimi spd. Mislim, da tudi dodaten denar za XT ni vreden tega kar nudijo 520tke.
Uporabniški avatar
lumplon
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: aders, King77, lukin, m66, Racman Jaka, ZmZ31