sedež

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

sedež

OdgovorNapisal/-a klo8 » 12 Feb 2020 13:46

Iščem sedež z navzdol (ćimbolj) zakrivljeno konico in prav tako zadnjim delom (ti z robom navadno močno štrlijo navzgor, rob je oster). Če bi bil vsaj zadnji rob zaokrožen. Kakšna ideja?
LP
klo8
član

Kraj: Slovenj Gradec

Re: sedež

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 12 Feb 2020 16:20

Test zicov na Pinkebajku, nevem če ti bo kateri všeč, mogoče samo za občutek. Sicer pa sta WTB Rocket in Silverado še kar zakrivljena, vendar nevem kako ti bosta pasala. 100% moraš zic prej probat preden ga kupiš.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Feb 2020 20:39

klo8, kaj si pa zdaj vozil, da si imel tezavo? In kaksno?
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a MiLi » 12 Feb 2020 21:41

Selle SMP
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebe » 12 Feb 2020 23:41

MiLi, vecina SMPjev ima zelo oster zadnji rob...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a klo8 » 13 Feb 2020 18:42

Trenutno vozim SDG radar. Nekoč sem bil navajen na spreminjanje kota sedeža za gor/dol, tudi nisem uporabljal droperja (do pred dveh let). Potem se je blo pa treba modernizirat, droper je verjetno res inovacija desetletja, vendar...razen specovega Commanda ga ni, ki bi imel vrtljivo glavo. In se sedaj trudim s fiksno pozicijo, ki pa žal ni zares dobra ne za vzpone (jasno, ekstremne), ne za spuste...in če bi kje obstajal vsaj zic, kot je zgoraj opisan, bi blo seveda fajn. Selle Italia Yutaak je bil temu še najbližji, a zelo hitro poči po sredini...
klo8
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Feb 2020 23:51

Sem mnenja, da je precej boljsih sedezev na trgu... Stvar je taka, da se to ne da resevati preko spleta/foruma. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a klo8 » 15 Feb 2020 10:34

Seveda, drži, definitivno obstajajo boljši sedeži ...in tudi preko foruma se sedeža ne da sprobat :wink: .
klo8
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 15 Feb 2020 10:59

cebe napisal/-a:Stvar je taka, da se to ne da resevati preko spleta/foruma. ;)

Lahko pa se predlaga primere, ki vsaj približno zadostujejo željam in se tako zmanjša krog izbire :wink: Pred nakupom se je pa na sedež itak fajn usest, seveda.

Od sedežev, ki se jih trenutno spomnim, je sicer tvojim željam še najbljiže WTB Pure. Ima zakrivljen in dovolj oblazinjen nos, da lahko dokaj udobno sediš na špici v strmih klancih (če prav razumem, je to to, kar iščeš). Zadaj sedež sicer ni zaobljen navzdol, je pa dovolj oblazinjen, da ne bo hudega, tudi če ti ga nabije v trebuh/stegno.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a klo8 » 21 Feb 2020 23:04

kar zanimiva varjanta, tale WTB. Sem pa v vmesnem času dobil nazaj starega SDG formula mtr, ki je wtbju podoben in dobro funkcionira. Lp
klo8
član

OdgovorNapisal/-a simon740 » 14 Jul 2020 16:02

Pozdravljeni,

mi lahko priporočate kak udoben MTB sedež ? Sedaj imam Giant Contact (neutral). Kolo je Stance 1 29.
Sedež je za mene neuporaben. Trd kot kamen. 3 ure plezanje pa ti rit zaspi in vse natečeno. :cry:
Prosim za kak nasvet.

lp,
Simon
simon740
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 14 Jul 2020 16:07

Moja rit je zadovoljna z SQlab 611
m66
član

OdgovorNapisal/-a simon740 » 14 Jul 2020 18:03

m66 napisal/-a:Moja rit je zadovoljna z SQlab 611

Zanimivo. Hvala.
Cena je edino malo visoka.

lp,
Simon
simon740
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 14 Jul 2020 20:53

Še en glas za SQLab. Je pa važna širina sedeža.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a wragec » 14 Jul 2020 21:52

Najprej ugotovi pravo širino potem pa naprej, sam imam na specialki in mtb enak sedež in nobenega problema

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/ ... 16358.html
wragec
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 14 Jul 2020 22:37

Ce gledamo znamke, vem za najvec zadovoljnih uporabnikov z WTB sedezi (npr Volt je zelo ok zadeva). Osebni mi tudi Selle Italia modeli kar sedejo (bolj za specialko sicer, ker so tipicno malo bolj "race", torej trsi), sem pa lani poskusno nabavil Pro sedez (model Turnix z luknjo, 142 mm sirina) in je ostal gor, ker se mi je res dobro obnesel tudi za vecdnevne ture.

Sicer pa ja, sirina je pomembna, naklon sedeza seveda tudi.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Jul 2020 22:41

Marko, mogoce zato, ker delas s temi firmami? :D

Tudi sedez primerne sirine je lahko neudoben, ce ni pravilno pozicioniran...

Vsaka rit rabi svojega, "kolegov" nasvet je lahko najslabsi mozen. ;)

Za moske so po vecini sedezi sirine tam 140-145mm (baza cca 1500 moskih v 10 letih).
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 14 Jul 2020 23:40

Niti ne, WTB in Selle Italia sedezev nimam v trgovini, od teh treh edino Pro pade v to kategorijo. Dalec najvec pa prodam itak sedezev cisto ene cetrte znamke :)
Napisano je bilo izvlecek mojih osebnih (pod ritjo sem za vsaj par fur imel sigurno 25+ razlicnih modelov sedezev) in v primeru WTB tudi izkusenj precej velikega vzorca kolesarjev, do katerega imam zaradi svojega dela dostop. V glavnem, tvoja namigovanja so deplasirana :wink:

Se pa strinjam, nasveti drugih so pri sedezih lahko precej neuporabni. Ampak npr WTB mi je glede tega res zelo zanimiv, ker dejansko vem za dva ali mogoce tri kolesarje, ki jim njihovi sedezi niso bili ok. Meni npr od nihovih modelov ni bil udoben edino Valcon, ostali (Pure, Laser, Volt, Silverado, Devo, Rocket) pa vsi, s tem, da je tu govora o po oblazinjenju in obliki dokaj razlicnih sedezih.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Jul 2020 23:46

Sori. :)
Zanimivo, da pa imaš kot trgovec veliko izkušenj, in to pozitivnih, z nečem, česar ne prodajaš... hmm.

Jaz ne bom rekel, da mi je WTB slab, pa sem jih probal vsaj 5 različnih modelov, ma sem v svoji karieri probal precej boljših sedežev tudi. :)

Hec je ta, da če daš nekomu nekaj boljšega, kot ima, mu je to lahko super, pa čeprav še niti približno ni optimalno... imam ta primer z eno tekmovalko svetovnega kova, ki bo morala menjati za cca. 1000€ sedežev, ker so šli v nabavo več kosov top modela preden so stestirali, če je to res to, ker ji je bilo toliko bolje kot do tedaj, da je rekla, da je to to. Zdaj ve, da ni to to... ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 15 Jul 2020 02:21

A kot trgovec lahko probam samo to, kar prodajam, ali kako? :) Lej, osebno nisem imel nikoli problemov s tem, da pohvalim/pograjam nekaj, ne glede na to, ali to tudi prodajam ali ne. Ce ti je to cudno, je pa tezava mogoce pri tebi :mrgreen:

Debata, kateri sedez je najboljsi, je pa prav toliko brez smisla, kot kateri je najboljsi okus sladoleda. Se posebej, ce nisi sprobal vseh obstojecih, cesar noben ni.

Kakorkoli, sam sem povedal svoje mnenje, ce bo komu prislo prav, super, ce pa ne, pa pac ne :)

Marko

P.S: Da pa ekipa tekmovalke svetovnega kova nabavi za jurja sedezev (ali cesarkoli pravzaprav), brez da bi preverili, a je zadeva sploh ok, mi pa pove samo dve stvari: ali jim fajn ostaja denarja ali pa so tupi.
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a simon740 » 15 Jul 2020 09:55

Uu se je odprla tema :D
No super. Hvala za nasvete. Bom preveril.
Zagotovo rabim nekaj udobnejšega, ker Giant Contact (neutral) je zame katastrofa.
Nevem kdo lahko sedi na tem.
Komaj sedim zdaj za compom, tak me je nagulil :(

lp,
Simon
simon740
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 15 Jul 2020 12:44

Nekatere trgovine ti tudi posodijo sedež za probo. Lahko greš to pot. Sam sem ubral verjetno dražjo ( čeprav sem nekaj sedežev prodal) pot in kar z nakupom probal par sedežev dokler nisem našel pravega. Zdaj imam sqlab na gravlu in na gorcu.
m66
član

OdgovorNapisal/-a simon740 » 15 Jul 2020 14:31

Bom povprašal malo kje v okolici Maribora je možno dobiti kak sedež na probo - če sploh, ker pri nas je tak tak z vsem tem...

lp,
Simon
simon740
član

OdgovorNapisal/-a wragec » 15 Jul 2020 15:32

Extremvital pod gondolo, ti zmeri rit in tudi sedež dobiš na probo, pa se Vračiča maš tam zraven ki ti bo sigurno svetoval.
wragec
član

OdgovorNapisal/-a hogar » 15 Jul 2020 16:52

Meni ze na tretjem kolesu odlicno sluzi specialized henge sedez.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hogar
član

OdgovorNapisal/-a simon740 » 15 Jul 2020 17:36

wragec napisal/-a:Extremvital pod gondolo, ti zmeri rit in tudi sedež dobiš na probo, pa se Vračiča maš tam zraven ki ti bo sigurno svetoval.

Aha ok. Točno. Na njih sem pozabil. Hvala. Bom šel tja.

lp,
Simon
simon740
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Jul 2020 23:02

problematiks napisal/-a:P.S: Da pa ekipa tekmovalke svetovnega kova nabavi za jurja sedezev (ali cesarkoli pravzaprav), brez da bi preverili, a je zadeva sploh ok, mi pa pove samo dve stvari: ali jim fajn ostaja denarja ali pa so tupi.

Samo primer, kaj lahko naredi občutek... njej je super! Bilo... dokler ne prideš. razložiš in pokažeš kaj in zakaj, predvsem pa v primernejši poziciji... nato pa nekaj, kar je super, rata povprečno. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 16 Jul 2020 09:57

Aha, torej je bila težava v tem, da je bila uporabnica pravzaprav čisto zadovoljna, ampak ti nisi mogel biti tiho in si jim zjebal nakup. Čestitam :mrgreen:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Jul 2020 15:30

Haha razlika je v tem, ce nekdo misli, da je ok, ali pa, ce dejansko je ok.
Na nivoju za najvisje stopnicke lahko igra to zelo pomembno vlogo. ;)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 17 Jul 2020 08:54

Saj vem da bi moral biti tiho pa vseeno... Ta bike fitting in obsedenost ljudi s tem, mi je res noro fascinantna stvar, predvsem tisto "tako bi moralo biti, boli mene kako se ti pocutis". Recimo da sem oddirkal (plus bil zraven se v drugi vlogi) en dober del svojega zivljenja na relativno visokem nivoju (krepko visjem kot je mtb v Sloveniji kadarkoli bil), tako da priblizno vem koliko pomenijo mnenja in nasveti teoretikov o tem kaj bi moralo biti. Pri kolesarstvu mi je nasploh fascinantno to, da se vsi obesajo na neke preracunane stvari in tabelice (od tako ohinsploh powermetrov naprej pa do bikefittinga po tabelicah), kot da so ljudje roboti in da smo vsi do pike enaki. Ce tabela tako pravi, potem tako mora biti, pa ce se ti pri tem pocutis kot drek nima veze. Po tabeli je tako in to potem mora biti boljse kot karkoli drugega. Fino, ampak na zares "nivoju za najvisje stopnicke" gre pa vseeno malo drugace (vsaj v bolj resnih sportih kot je mtb) in tam je normalno da zmagujejo ljudje, ki imajo tehniko, ki je svetlobna leta od "preracunano idealne" zato ker njim, njihovi moci, njihovi konstituciji itd. ta tehnika ustreza neprimerno bolj kot pa v teoriji idealna.
Ne recem da je v tem doticnem primeru tako, ampak realno... razen da so vrgli proc za 1000eur sedezev, kaksen je rezultat? Pocutje je bilo kot kaze ze prej ok. Ima sedaj 5W vec moci? Ja? Fino. Ne/ni nihce meril tega, ampak so pa tam kjer tabelca pravi da bi morali biti? No ok potem je bilo to zgolj proc vrzenih 1000eur za sedeze plus Xeur za tvoje "svetovanje".
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a cebe » 17 Jul 2020 18:42

PJ, vidim, da vrhunsko poznas stvari! ;)

Ne bom na dolgo smetil - meni oz. pri meni je pocutje uporabnika na drugem mestu, za zdravjem. Do pocutja pridemo pa tako, da se mu predstavi marsikaj in sam cuti, vidi, pove.
In kdor me pozna, ve, da se samo smejim vsem tabelam in teorijam, to argumentiram, delam pa samo prakticno.

Kako pa je nekomu, ki "ni imel tezav" (desetletja), kako mu je sedaj, pa lahko preberes clanek na mtb.si in potem povprasas avtorja. Samo namignem ti, da mu ni ravno jasno, kako je lahko prej vozil (ker sele sedaj ve in cuti, da je imel urnk tezave).
Pa lep dan se naprej! :)
Uporabniški avatar
cebe
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: anzem, dejjan, Shifty