Širina krmila in kako vpliva na ravnnaje s kolesom

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Širina krmila in kako vpliva na ravnnaje s kolesom

OdgovorNapisal/-a hogar » 23 Mar 2020 09:22

Zanimajo me vaše izkušnje s to rečjo. Nova enduro kolesa imajo praktično po defaultu krmila 800mm. Jaz sem lani iz 760mm na starem kolesu, prišel na 800mm na novem. Razlika je očitna, čeprav nimam težav s kakimi bolečinami v ramah ali hrbtu, imam pa občutek, da kolo pri skokih, dropih in podobno, težje dvigujem oziroma imam včasih občutek kot da bi mi sprednji del malo "ušel". Pri prejšnjih kolesih tega občutka nikoli nisem imel, sem pa nekje zasledil, da na to lahko vpliva tudi širina krmila. Res je novejše kolo 29' (staro je bilo 27,5') in večje (sizing po YT) in sem s tem zrtvoval nekaj okretnosti in igrivosti ampak glede na terene kjer običajno največ vozim, mi več pomeni stabilnost.

Je imel kdo podobno izkušnjo?
hogar
član

Re: Širina krmila in kako vpliva na ravnnaje s kolesom

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Mar 2020 10:31

Hja, proizvajalci dajejo 800 mm krmila gor verjetno zato, ker je lažje v osnovi dat gor širše krmilo in ga po potrebi krajšat :)

Poigraj se malo s pozicijami grifov, da ugotoviš, kakšna širina ti najbolj sede, potem za žago v roke in akcija :twisted:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 23 Mar 2020 15:26

To je zelo odvisno od sirine ramen, strukture misic (okoli ramena predvsem), natreniranosti misic (katere skupine prevladujejo), drza, tereni kjer vozis, sama velikost kolesa in reach, itd., itd....

Kot je Marko napisal, dobi si dual lock gripe, in jih prestavljas navznoter/navzven na razlicnih terenih v kombinaciji z razlicnimi visinami sprednjega dela (podlozke pod/nad fajfo).
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a hogar » 24 Mar 2020 20:31

Hvala za odgovore. Sem si sposodil lock on gripe in bom probaval razlicne polozaje in nato zagal ce bo treba.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hogar
član

OdgovorNapisal/-a gorenc » 04 Apr 2020 15:52

Jest imam 44cm na starem 26" hardtailu. Brez problemo, verjetno, ker sem vajen in nekaj bolj treniran v ramenskem obrocu kot povprecen shiran bajker. Za foro sem jeseni spet namontiral nazaj 70cm treking balanco pa obcutek kot bi vozil avtobus.
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a hogar » 05 Apr 2020 08:28

Jaz sem zdaj z lock on gripi premaknil na 78 in je po prvih nekaj furah, boljsi obcutek. Malo sem potem moral korigirati naklon krmila, drugace pa bolje.

Sent from my iPhone using Tapatalk
hogar
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov