Specialized vs Fuji vs Cube

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Specialized vs Fuji vs Cube

OdgovorNapisal/-a Lukec23 » 14 Maj 2020 10:59

Pozdravljeni,

v izbiri za svoj prvi (''entry'') mt kolo sem izbor zožil na 3 modele:

1. Specialized RockHopper Comp 2x 2021
2. Fuji Nevada 29 1.5 2020
3. Cube Analog 2020

Vsi trije so približno v istem cenovnem rangu ter so 29 colarji, kar si želim. V poplavi preostalih stvari kar se opreme tiče pa sem se malo izgubil, saj je tega čisto preveč.

Zanima me, če ima kdo kakšen nasvet oz dobro/slabo izkušnjo glede katerega od teh treh koles.

Najlepša hvala.
Lukec23
član

Re: Specialized vs Fuji vs Cube

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 14 Maj 2020 21:35

Izmed teh treh Cube Analog.
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Maj 2020 22:04

Novi Rockhopper se baje vozi kot par rangov visji bajki... Trpi oprema. Ampak konec koncev se bajk dobro pelje predvaem zaradi geometrije oz okvirja, ali?

Nimas pa v tem rangu z nobenim kaj falit, po mojem.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 15 Maj 2020 06:53

Uff,zdej sem videl,da je Spec 2021 letnik :)
Pol pa glede opreme in geometrije tuki sigurno Rockhooper
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 15 Maj 2020 08:06

Sam bi bolj rekel, da je vse skupaj predvsem odvisno od tega, kje se imaš namen vozit. Ker če govorimo o resni mtb vožnji (torej tudi po srednje in bolj zahtevnih poteh) in ti je zgornja meja 700 evrov, potem se ti verjetno bolj splača pobrskat za kakšnim dobro ohranjenim rabljenim kolesom, ker tile zgoraj za takšno uporabo niso ravno nek presežek.

Če pa hočeš novo kolo, potem med temi tremi prav nekih bistvenih razlik res ni. Zavore so pri vseh bolj začetni rang (Cube ima celo tudi spredaj samo 160 mm rotor) in dolgoročno dober kandidat za menjavo. Pesta so pri vse treh bolj začetni rang, gonilni ležaj tudi (recimo, da ima Cube tu zaradi Powersplinea prednost), pogonski sklop je pri vse treh dokaj soliden (Spec ima bolj bogo gonilko), Cube je "modernejši" 1x12 (ne pa nujno tudi boljši), ostala dva imata menjalnik tudi spredaj, Spec 2x9, Fuji 3x9. Vilice ima Cube najboljše, kar se tiče vzdržljivosti, glede delovanja so vse tam tam.

Pri geometriji se razlikujejo, niso pa spet neke drastične razlike. Če bi jih razporedil, bi rekel, de je Fuji še najbolj klasični XC, Cube se že malenkost proti trail geometriji obrača, Spec pa še en pljunek bolj. Kar se pa tiče tega, da se "novi Rochopper baje pelje kot par rangov višji bajki"... ne me basat :lol: Ja, geometrija je pomembna (in tudi Rockhopperjeva ni ravno neko razsvetljenje), ampak oprema na kolesu je tudi. In ko greš od tega ranga par rangov gor, doživijo ravno ključne zadeve (vilice, zavore, ležaji) opazne spremembe, kar se delovanja tiče.

V glavnem, na kratko za konec: pri teh treh lahko verjetno kar po barvi izbiraš :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Lukec23 » 17 Maj 2020 10:13

Hvala za odgovore, predvsem tebi Marko :)

Fural bom offroad poti, v večini gozdne poti in singlce, vendar nič kaj tehničnega.

Kolo imam namen imeti za spoznavanje turnega kolesarjenja, čez 2-3 leta si nameravam kupiti boljši bajk.

Glede na to, da si imam namen kasneje kupiti Specialized Turbo Levo, ali mislite, da je smiselno, da že sedaj vzamem tudi RockHopperja? Da se navadim firme pa to? Ker trenutno se bolj nagibam k Fujiju enodtavno zaradi cene, je 100€ cenejši od RockHopperja, zdaj pa nevem kaj naj naredim...

Sem bral komentarje pod nekim review videom on RockHopperja na YT pa ga je mnogo grajalo, češ da imam QR kolesa pa da nima thru axla (karkoli že to pomeni). Zaradi tega + višje cene sem se potem bolj nagnil k Fujiju, vendar zdaj ko sem prebral vaše komentarje spet ne vem...

Se pravi, bi vzel Fujija ker je cenejši, vendar me predvsem iz vidika, da bo moje naslednje kolo Turbo Levo vleče k RockHopperja. Zdaj pa me zanima, če ima to kaj veze, da voziš skos od iste firme kolo ali ne čutiš nekih bistvenih razlik - se hitro navadiš, ko zamenjaš firmo?
Lukec23
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 18 Maj 2020 06:04

Vsi trije modeli so 135 mm QR, če sem prav poguglal.
135mm QR je starejši "standard" za vpenjanje pest, tudi dimenzije so drugačne od novejšega boost 148 "standarda".
Ni zaradi tega kolo čisto nič slabše, problem je v tem, ker bi imel kasneje lahko težave z nadgrajevanjem in vzdrževanjem kolesa.
Niti ne težave, ampak bolj omejene možnosti izbire rezervnih delov.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a problematiks » 18 Maj 2020 06:58

Težav z vzdrževanjem zaradi QR pest spredaj in zadaj po pravici ne vidim. Takih pest je v ponudbi še vedno v zelo širokem cenovnem razponu. Pa dvomim, da se bodo na kolesu za 600-700 evrov vršile neke drastične nadgradnje.
Kar se prednosti izbire enake znamke kot pri naslednjem kolesu tiče... Če bi govorili o vsaj približno sorodnem rangu namembnosti, potem bi ta argument še imel nekaj vrednosti, ampak med dokaj vstopnim modelom gorskega kolesa in polnovzmetenim trail kolesom je v namembnosti več kot dovolj velika razlika, da "žlahta" med njima ne bo več opazna :)

Marko
Zadnjič spremenil problematiks, dne 18 Maj 2020 16:29, skupaj popravljeno 1 krat.
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Lukec23 » 18 Maj 2020 15:58

Hvala :)
Lukec23
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot], Matiček