Izbira plaščev spredaj&zadaj

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Izbira plaščev spredaj&zadaj

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 13 Maj 2019 06:59

Vdam se... :D

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 13 Maj 2019 09:29

ZmZ31 napisal/-a:Vozi kdo spredaj Maxxis DHR2 ? :D

Super je za spredaj
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dyn » 13 Maj 2019 10:03

....če pa en pravi levo en desno :o
dyn
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 13 Maj 2019 10:44

Jabooz napisal/-a:
ZmZ31 napisal/-a:Vozi kdo spredaj Maxxis DHR2 ? :D

Super je za spredaj

Hvala,guma je že namontirana ;) in zdaj je kar je :lol:
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a Rokson » 14 Maj 2019 09:36

Mam spredi in zadi DHR2, sm pač dubu pr bajku, ko sem menju in je čist super. Prej sem vozu HR2 al pa kombinacijo DHF +HR2.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 16 Maj 2019 20:56

Bom ugotovil čez vikend kakšna je razlika med dhf-hr in dhr-hr :lol:
ZmZ31
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 18 Maj 2019 18:15

Kupujem neko sprednjo gumo za xc-trail. :oops: jebat ga, nismo vsi hardkor enduraši :)
Zadaj in spredaj je maxxis aspen. Zdajšnja sprednja je bodoča zadnja. Spredaj pa nevem kaj bi. Schwalbe Nobby Nic ali Rocket Ron, mogoče Racing Ralph. Ali Maxxis Ikon. Mogoče kaj drugega, samo da ni continental :). Izkušnje imam samo z Nobby Nic od zgoraj naštetih.
Vožnja po pohorskih potkah brez divjanja, pecikl cube ams 100, gume 29" in TLR.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a trunto » 18 Maj 2019 20:16

trunto napisal/-a:Danes prišel paket, zdej pa še obut koleso, pa da viđamo...

Slika

S tem sem super zadovoljen. Ralph spredi, Ron zadi.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 19 Maj 2019 09:29

hm povsod ko berem priporočajo raketo spredaj dirkalca zadaj
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a trunto » 19 Maj 2019 11:42

Sej v bistvu imam tko kot si ti napisal...

Ampak mi ni čist jasno, sem imel v glavi drugače, ker naj bi spredaj bila guma z boljšim gripom?

Teli dve se res minimalno razlikujeta tko da je po mojem čist vseeno kera je spredi kera zadi.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 19 Maj 2019 12:49

Rocket Ron ima boljši grip....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
m66
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 19 Maj 2019 21:13

Ni samo čisti grip, nekaj je tudi važna oblika čepov (High Roller ima na eni strani očitno rampo, da se lepše kotali, na drugi strani pa ne, da lepše zavira - za gumo za zadaj je tako slabši). Pa za bolj spustaško usmerjene podvige (enduro in podobno) se nekako priporoča za zadaj gumo z manj agresivnim sredinskim profilom, da se lepše kotali (ker ne igra tolikšne vloge pri vožnji - stranski profil naj bo vseeno agresiven za nagibanje), za XC je večinoma dobro, da se dobro kotalita obe, itd.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a trunto » 20 Maj 2019 11:54

Saj zadnjič sem prav preverjal čepke na Ronu in Ralphu in so na Ronu čepki malo bolj narazen postavljeni, kar je po mojem boljše za gumo spredi (beri boljši oprijem).
Sicer sem se pa ravnal po teli tabeli:
Slika
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 21 Maj 2019 12:29

lukasmuka napisal/-a:Kupujem neko sprednjo gumo za xc-trail. :oops: jebat ga, nismo vsi hardkor enduraši :)
Zadaj in spredaj je maxxis aspen. Zdajšnja sprednja je bodoča zadnja. Spredaj pa nevem kaj bi. Schwalbe Nobby Nic ali Rocket Ron, mogoče Racing Ralph. Ali Maxxis Ikon. Mogoče kaj drugega, samo da ni continental :). Izkušnje imam samo z Nobby Nic od zgoraj naštetih.
Vožnja po pohorskih potkah brez divjanja, pecikl cube ams 100, gume 29" in TLR.

Kar se mene tice je za xc Nobby Nic overkill. Jaz sem do sedaj vozil spredaj Rocket Ron zadaj pa odvisno, Racing Ralph ali Conti Race King. Letos me na polici caka Schwalbe Racing Ray za spredaj in nov Racing Ralph za zadaj. Racing Ray je se malenkost manj agresiven kot Rocket Ron, kar pomeni, da bo verjetno hitrejsi, novi Racing Ralph pa krepko bolj podoben Contijevem Race Kingu kot prejsnemu Ralphu, kar mi je zares kar vsec, ker je bil Race King neprimerno hitrejsi kot star Ralph. Kako se vozi, pa se ne vem, ker kot sem napisal je stvar se v garazi na polici in bo sla na kolo cez kaksnih 14 dni ali kaj podobnega.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

novi maxxis Assegai

OdgovorNapisal/-a aanderle » 20 Jun 2019 00:28

Ker mi je vdani, zanesljivi in nenadkriljivi maxxis Shorty 2,5 maxx grip, preminil v zahrbtnem napadu ostrih skal sem na vrat na nos (beri v pol ure) moral najti funkcionalno alternativo. Našel sem jo (vsaj mislil sem) v novem Assegai 2,5 maxx grip DH casing. Po vrnitvi na progo sem takoj opazil razliko v obnašanju. Med tem ko shorty drži do amena in še malo dlje preden se vda, pa Assegai cinca, kot da se ne more odločiti ali bo drzal ali spustil.
V suhem in trdem terenu je bolj kot ne drzal zelo dobro v ovinkih in pri zaviranju, žal pa nisem nikoli mogel prikliicati na plano Shortyjeve zanesljivosti v zaviranju in zavijanju v mehkem, razsutem in blatnem terenu ter seveda čiščenja blata s profila.

Zato sem se odločil za manjši poseg v zasebnost in poščipal stran vse tranzicijske čepe, ki so zapolnjevali vmesni prostor med stranskimi in zaviralnimi čepi na dezenu. S tem sem pridelal precej prostora za čiščenje blata, ki je sedaj skoraj tako odlično kot pri Shortyju, in omogočil bolj agresivno zažiranje v podlago, zlasti mehkejšo, med zaviranjem na strmini in zavijanjem v mehkem in blatnem terenu. Skratka, grip se je izboljšal precej, karakter gume pa je namesto "za vsakogar nekaj" postal bolj jasno definiran "vse ali nič" .

Glede na to da 2,5 DH shortya 29" pri nas ne moreš kupiti, je to alternativa, ki bo mogoče prišla prav še komu, ki bo na hitro potreboval zamenjavo.
Govora je seveda o uporabi na prednjem kolesu.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 20 Jun 2019 06:16

Pa saj to je jasno, da se bo v opisanih pogojih Shorty obnesel dobro, Assegai (Minion in High Roller pa prav tako) pa malo manj. Shorty je narejen za mehke pogoje. Na trdi podlagi bi pa moral biti bolj tako-tako zaradi relativno visoki (spike-ish) čepov, ki se raje zvijajo.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 20 Jun 2019 14:36

Shorty je mnogo več kot plašč za blato in mokroto..., zadnje dve leti je bil moja edina celoletna izbira in se je izkazal za zanesljivejšega od vsega ostalega kar sem vozil dosedaj, ali slučajno preizkusil na kakem drugem kolesu. Tisto o zvijanju čepkov je bolj mit, vsaj na prednjem kolesu... shortyjeva prednost je v samočistilnem dezenu, ne v dolžini čepkov ki niso nič kaj daljši kot pri sorodnih plaščih, le redkeje so posejani.

Resnično proporočam vsakomur ki se vozi kadarkoli in povsod. Zdaj gredo pa predelani assegai na sveže namočen rocknflow in medota na Krim za primerjavo.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 20 Jun 2019 18:59

Tud men Specov HillBilly postaja kar celoleten plasc, ceprav je bil najprej (misljen) le kot zimski.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 20 Jun 2019 20:52

PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 21 Jun 2019 09:18

Včeraj sem se dodobra navozil v spremenljivih razmerah; pesek, korenine, mehka zemlja, blato in skale. Zdaj mi je bolj všeč, boljše zaviranje in kontrola v ovinkih, zlasti na res strmem in mehkem terenu. Boljše je seveda tudi čiščenje. Drugod pa, kot je bilo - torej sami plusi, nobenega zaznanega minusa. Če bi bil profi namesto pocar ali če bi se vozil samo v suhem in na trdi podlagi se pa najbrž ne bi ukvarjal s tem.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 24 Jul 2019 20:22

Imate kaj izkušenj z EXO+ od Maxxisa? Al je boljš it direkt na DD?

Letos sem presekal že dva plašča, enega Hans Dampfa in DHRII z EXO ...
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 24 Jul 2019 21:26

Zadaj? Razmisli o insertih. Jaz jih lahko le in samo pohvalim glede na izkušnje v Franciji (pri toni skal v enem tednu prerezan DD zadaj na makadamu, ko sem spregledal in skoraj obvozil eno skalo, spredaj pa kot da bi mi nekdo za obročem v gumo zabil žebelj in zraven pobrusil še obroč - NIČ jasno). Sicer pa brez težav pa verjemi, da se ni šparalo materiala.

DD je tam skoraj nuja (zadaj), ker gume res trpijo. Čeprav ni bilo težav, so po enem tednu moje gume zdelane, zarezane po bokih in čez profil, scufane, itd. Ampak defektov pa ni bilo (ta dva zgoraj opisana primera sta bolj WTF, klasičnih snakebitov skozi gumo nismo imeli).

Vozil sem pa Nukeproof ARD, ki je za 50 € za oba relativno ugoden ter ima obenem obliko, ki omogoča enostavno montažo gum na obroče. Edino v mleku ves latex nabaše v eno bunko v enem tednu, to bo za ugotovit kako spremeniti.

Če se osredotočim na EXO+, glede na moje izkušnje z DD in zlorabo po boku mislim da med EXO in EXO+ neke drastične razlike ne more biti... Lahko pa poskusiš tako DD kot EXO+ in poročaš ;.=9/
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 24 Jul 2019 23:13

Če ne tekmuješ jaz ne vidim smisla v insertih.....rajš DH casing in se voziš brez težav :D (pa dvojno varčuješ: cenejša guma + ni treba kupit insertov)
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 25 Jul 2019 06:29

Primož: Ja, zadaj. Z vložki se mi ne da jebat, čeprav že malo razmišljam o tem. V Wheelbaseu imajo: https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/plasc-maxxis-minion-dhr-ii-29x2-50wt-exo-tr-3c-maxx-terra/ pa sem rekel da bom probal. Ker je cel hudič dobit takšno konfiguracijo plašča, da ti ustreza. Čeprav nad 3C zadaj nisem nič kaj navdušen, tazadnjo mi je hitro pobralo.

+ tole: https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/plasc-maxxis-high-roller-ii-29x2-50wt-dd-tr-3c-maxx-terra/
je še opcija v DD izvedbi, ampak nekako sem bolj navajen na DHRII kot high roller ...
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 25 Jul 2019 11:32

jst mam WTB tough gume, so težke ampak snakebitov, defektov in prerezanih gum nisem imel, pa sem dvakrat letno cel teden na lošinju kjer vozimo po DH progi in Osorščici, pa tudi tko nikoli nisem sploh imel defekta. So težke ampak so res tough.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Jul 2019 20:58

Andraž napisal/-a:Če ne tekmuješ jaz ne vidim smisla v insertih.....rajš DH casing in se voziš brez težav :D (pa dvojno varčuješ: cenejša guma + ni treba kupit insertov)

Je tam-tam s težo oz. težje, še vedno pa nimaš zaščitenih obročev.

P_Nut napisal/-a:Primož: Ja, zadaj. Z vložki se mi ne da jebat, čeprav že malo razmišljam o tem. V Wheelbaseu imajo: https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/plasc-maxxis-minion-dhr-ii-29x2-50wt-exo-tr-3c-maxx-terra/ pa sem rekel da bom probal. Ker je cel hudič dobit takšno konfiguracijo plašča, da ti ustreza. Čeprav nad 3C zadaj nisem nič kaj navdušen, tazadnjo mi je hitro pobralo.

+ tole: https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/plasc-maxxis-high-roller-ii-29x2-50wt-dd-tr-3c-maxx-terra/
je še opcija v DD izvedbi, ampak nekako sem bolj navajen na DHRII kot high roller ...

Iz lastnih izkušenj ti povem, da je z ARD-jem jebanja točno nič.

3C zadaj pozabi, moj HR2 (DD) je po en tednu skal v Franciji in dveh turah doma zmaličen. Za SloEnduro na Krvavcu bo še, potem pa ajd čau.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 26 Jul 2019 12:49

Odvisno kako (hitro) in kaj vozite, EXO nudi najmanj zaščite. Sam ne dam na zadnje kolo nikoli nič drugega kot DH ali DD, odvisno od gume, pa hucka imam notri. Huck je sicer za zascito obroča in nima veze z žilavostjo stene plašča. EXO nudi premalo zasčite na kamnitem terenu. No...Sem pa zadnjič naredil snakebite DHF minionke z DH casing, kljub Hucku... ko sem po 5 metrih lufta pristal direkt na oster kamen. na obroču k sreči niti praske.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 26 Jul 2019 13:12

aanderle napisal/-a:Včeraj sem se dodobra navozil v spremenljivih razmerah; pesek, korenine, mehka zemlja, blato in skale. Zdaj mi je bolj všeč, boljše zaviranje in kontrola v ovinkih, zlasti na res strmem in mehkem terenu. Boljše je seveda tudi čiščenje. Drugod pa, kot je bilo - torej sami plusi, nobenega zaznanega minusa. Če bi bil profi namesto pocar ali če bi se vozil samo v suhem in na trdi podlagi se pa najbrž ne bi ukvarjal s tem.

Samo še update, po mesecu dni in novih 15000 višincih se "ass guy" (maxxis assegai 2.5 DH maxx grip), brez vrste prehodnih čepkov obnese odlično na prednjem kolesu in mi bo kot kaže v tej konfiguraciji nadomestil pri nas nedobavljive shortyje 29 2,5... Vozil sem predvsem po skalah, zemlji, koreninah in šodru okoli Garde tako v dežju kot pri 35st na soncu.

V gavnem, za ljudi v dilemi. En dokončni thumb up za ta plašč.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Jul 2019 14:44

kako se zadeva obnese na mokrih koreninah? Ter kot plašč zadaj?
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 26 Jul 2019 16:47

Na mokrih koreninah dobro (v okvirih pričakovanega, kot se plašč na mokrih koreninah pač lahko obnese), kot zadnji plašč ga pa nisem preizkusil, ker je premehak v maxx grip izvedbi, in preagresiven. Tam mi zaenkrat še vedno kraljuje DHF 2,5

Ne vem... 2.0 in M3EDO s krima v mokrem, rocknflow v mokrem, 806, arrancia meccanica in apocalypse now v mokrem... v takem zadeva dela BP.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Jul 2019 16:51

kul, bo treba probat enkrat. WTB so drage kot žafran, dražje kot gume za moj avto :lol:
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 05 Avg 2019 08:19

Pozdravljeni!
V nove gume obuvam očetovo kolo in bi potreboval vaše ideje, pomoč. Namen kolesa so asfalt/makedam/lažji traili, zaradi udobja in lepšega izgleda pa iščem širše gume, vsaj 2.3 široke, vendar ne s pregrobim profilom. Na pamet mi padejo kakšne Holy Rollerce, Conti CrossKing itd.
Vesel bom še kakih predlogov modelov gum in seveda kje jih dobiti, glede na to, da je kolo že izven mode, se pravi 26 colsko :D
Feet in the pedals, head in the clouds :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

Kraj: Bilje pri Novi Gorici

OdgovorNapisal/-a psic » 05 Avg 2019 10:47

_aljaz_ napisal/-a:Pozdravljeni!
V nove gume obuvam očetovo kolo in bi potreboval vaše ideje, pomoč. Namen kolesa so asfalt/makedam/lažji traili, zaradi udobja in lepšega izgleda pa iščem širše gume, vsaj 2.3 široke, vendar ne s pregrobim profilom. Na pamet mi padejo kakšne Holy Rollerce, Conti CrossKing itd.
Vesel bom še kakih predlogov modelov gum in seveda kje jih dobiti, glede na to, da je kolo že izven mode, se pravi 26 colsko :D

Cross King bi bile po mojem kul, tudi kak Schwalbe Marathon Plus ali Racing Ralph (obe se dobi v 26 col in širine 2,25). Za asfalt/makedam malo bolj dvigneš pritisk, za trail pa malo spustiš.
(\,--------'()'--o
(_ ___ /~"
(_)_) (_)_)
psic
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 05 Avg 2019 12:02

Pri Vebu imajo Conti Race King 26x2,2.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 05 Avg 2019 13:06

Glede na to, da ti je pomembno kako guma izgleda, potem bo Cross King verjetno ok zadeva. Ce ti je pa vazno kako dela, pa cim dlje od nje. Osebno bi neprimerno raje vzel Schwalbe Rocket Ron, ceprav bi bilo za to, kar si napisal, boljsa verzija Schwalbe Racing Ray za spredaj, Schwalbe Racing Ralph ali Conti Race King pa za zadaj, mogoce celo Race King za spredaj in zadaj.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a neicheq » 08 Avg 2019 13:20

Trenutno vozim Maxxis Shorty 2.5 spredaj in Miniona DHR II 2.8 zadaj. Shorty je fenomenalen in drži kot nor, ampak študiram da nekih mehkih terenov ne vozim in bi brez težav vozil hitrejšo gumo.

Gledam Maxxis Rekon 2.4 spredaj in zadaj, mogoče celo 2.6 zadaj. Kako se obnese? Ker sedaj tudi DHR polnim s prevelikim pritiskom, da imam manj oprijema in več zabave. Rekon bi letel bolje, gumi bi bile po komadu vsaj 200-300g lažje, kar pa se že konkretno pozna. Prav tako imam več trailov kot nekega DHja ali konkretnega Endura. Je to dobra guma ali ne?
Everything that has a beginning has an end.
neicheq
član

Kraj: Braslovče

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 08 Avg 2019 13:55

Meni rekon nikakor ni sedel. Ok, mogoče za zadaj še nekako ob zlo trdih podlagah. Je pa že drastična razlika pri uporu, če boš spredaj obul DHF in zadadj High Roller...
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Avg 2019 19:40

Niso mi lih tvoje kombinacije jasne @neicheq... spredaj 2.5, zadaj 2.8. Zdaj bi dal spredaj 2.4, zadaj 2.6? Razlog?

Rekon res ni guma za kaj drugega kot za zlo zbito, suho podlago, ti pa imaš le eno željo - biti čim hitrejši.
Že v 2.8 izvedbi mi je bila obupna, ko prideš na resen teren...

Če iščeš hitrejšo gumo, mogoče poglej za Ardent-om, ki je tudi precej volumenski. Mogoče...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a neicheq » 08 Avg 2019 20:16

Gre za enduro e-bajk. Ti majo skoraj vedno zadaj 2.8 ali 2.6 zaradi večjega udobja in boljšega vzpenjanja. Ampak ugotavljam, da so mogoče malce preveč hardcore gume, ki sicer svojo nalogo opravljajo odlično..ampak bi imel rad malce več izziva, kakšen kontroliran zdrs in podobno. Dejansko pa ne vozim toliko mokrih terenov, nekaj DHja, večino pa raznoraznih trailov, ki so čist običajni. Kakšna korenina, skala..predvsem pa trda zemlja. Dodaten bonus prehoda na 2.4 je lažje brcanje, dodaten range in pol kile manjša teža, posledično večja okretnost pri skokih, ki jih pa kar nekaj.
neicheq
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 09 Avg 2019 05:52

Koliko so široki obroči? Ker če imaš zdaj 2,6, potem o 2,3 in 2,4 pozabi, ker imaš verjetno 30 do 35 mm širok obroč.

Aja pa premer? 27,5?
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a neicheq » 09 Avg 2019 12:37

Spredaj 29 in 30mm obroč, zadaj 27.5 in 35mm. Rekon je dobavljiv ravno v 2.40 WT - torej wide trail opciji za 30-35mm. Nisem pa omejen na Maxxis, odprt za vse predloge. Imel sem pa recimo tastaro Contijevo Mountaing King, pa mi je bla katastrofa. Zelo slab bočni oprijem tudi na trdi podlagi..Pa v 2.4 verziji je bila precej ožja kot druge 2.4 gume.

Dejansko študiram, če bi bilo mogoče bolje da spredaj ostane Shorty, ali pa Magic Mary s katero imam super izkušnje, pa potem zadaj nekaj manj agresivnega? Spredaj bi načeloma še vedno rad imel oprijem, sploh bočni..če je Rekon pri tem slab potem nisem naredil nič pametnega.
neicheq
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Avg 2019 14:27

Mal več logike je že, ko se ve, da je spredaj 29 in 27.5...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 16 Avg 2019 08:00

Pozdravljeni! Včasih je veljalo da od mehkih gum normalno funkcionirajo pri nizkih temperaturah Contijeve Black Chilly. Se je to zadnje čase kaj spremenilo? Pri Continentalu mi gre na živce slaba uporabnost za tubeless. Je preverjeno prišel kakšen nov proizvajalec s svojo zmesjo na tem področju?
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a MiLi » 16 Avg 2019 21:20

M.E. napisal/-a:Pozdravljeni! Včasih je veljalo da od mehkih gum normalno funkcionirajo pri nizkih temperaturah Contijeve Black Chilly. Se je to zadnje čase kaj spremenilo? Pri Continentalu mi gre na živce slaba uporabnost za tubeless. Je preverjeno prišel kakšen nov proizvajalec s svojo zmesjo na tem področju?

Specialized - Gripton zmes
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Avg 2019 22:13

GRID Gripton sem premalo testiral v mrzlem, ampak zna bit, ker razvila je to zmes ista ekipa kot pa Black Chilly...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 18 Avg 2019 07:41

Hvala, bo zgleda kar ostal Conti. Specialized plašči so sicer super za tubeless, pa precej povprečni za vozit. Je pa res da sem vozil samo tiste Spec plašče kar sem dobil na kupljenih kolesih.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a cebe » 18 Avg 2019 17:45

Stari SX, Control, itd., potrm vmesni GRID in Control ter aktualni GRID Gripton razen firme in imena gume nimajo nic skupnega, kar se lastnosti tice...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 18 Avg 2019 19:10

novi Butcherji Gripton so top! v mrzlem nisem opazil, da ratajo trši.

čeprav sem zdaj prešaltal na Assegai, ki pa je še bolj top ;) no vsaj kar se toplega vremena tiče.

je pa res, da so DH verzija, kar mi glih ne diši za enduro bajk (1400g). pa še 40a zmes je, ki se najslabše obnese pri nizkih temperaturah.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cresh » 16 Sep 2019 12:10

Jaz bi rabil nasvet za svojga enduro.
Sedaj imam spredaj Magic Mary 2.35 in zadaj Nobby Nic 2.35.
Zdej z MM sem kr sorazmerno zadovoljen, medtem ko je Nobby Nic poraz.
Že tko mi mleko pušča iz multiple holes, tak da ga morm tko al tko zamenjat.
Predlogi prosim.
A it na MM 2.6 ali mogoče kake Maxxis 2.6 ?
Hvala

Poslano z mojega Redmi Note 7 z uporabo Tapatalk
cresh
član

OdgovorNapisal/-a Jernejk » 17 Sep 2019 11:01

cresh napisal/-a:Jaz bi rabil nasvet za svojga enduro.
Sedaj imam spredaj Magic Mary 2.35 in zadaj Nobby Nic 2.35.
Zdej z MM sem kr sorazmerno zadovoljen, medtem ko je Nobby Nic poraz.
Že tko mi mleko pušča iz multiple holes, tak da ga morm tko al tko zamenjat.
Predlogi prosim.
A it na MM 2.6 ali mogoče kake Maxxis 2.6 ?
Hvala

Na kenem kolesu sem spredaj dobil Maxxis DHF 2.6 exo 3C Maxxtera in ji nikakor nisem mogel zaupat. Zamenjal sem jo z Magic Mary 2.6 SS Soft in sem navdušen. Zadaj je bil Maxxis Recon+ 2.6 3C MaxxTera, ki se mi je zdel neuporaben, zato sem ga zamenjal z Nobby Nic 2.6 SS Speedgrip. Gripa bolj kot Recon, se pa po dobri sezoni in pol pojavljajo podobni simptomi kot jih omenjaš za svojega.

Magic Mary 2.6 lahkobsamo priporočam, če je željanin potreba po tako široki gumi, lahko pa na drugi strani poudarim, da sem kot Schwalbe fan navdušen nad kombinacijo 2x Maxxis DHR II 2.4 WT exo 3C (MaxxGrip spredaj, MaxxTera zadaj), ki sem jo fobil na drugem kolesu in sem v rahli paniki kako bom postopal, ko bo čas za menjavo.
Jernejk
član

OdgovorNapisal/-a cresh » 21 Sep 2019 09:17

Kaj pa spredaj MM 2.6 in zadaj Hans 2.6?

cresh
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 21 Sep 2019 18:22

Sam stran od Hansa, ker se vedno imajo vse najslabse sindrome švableta.
Pr tolk dobrih gumah na trgu trmasto vztrajati pr eni firmi - zakaj?
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a cresh » 22 Sep 2019 12:23

Ne ne, sploh ne vztrajam pr švalbetu, najraj bi itak šel na maxxis. Sej zato sprašujem katere dat gor :)

cresh
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 22 Sep 2019 16:06

DHF + DHR/HR2 preverjena kombinacija ;) širina po želji,ne paše pa vsakemu isto. :twisted:
ZmZ31
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 22 Sep 2019 17:21

ZmZ31 napisal/-a:DHF + DHR/HR2 preverjena kombinacija ;) širina po želji,ne paše pa vsakemu isto. :twisted:

hr2 za zadaj, ce hoces, da bolj laufa..
Dhr zadaj, ce zelis boljsi grip in boljs bremzanje... ;)
Dual compound zadaj vec zdrzi kot 3C compound...
3C MaxTerra spredaj, je dober kompromis med gripom in laufanjem...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Sep 2019 18:29

DHR2 spredaj je top! Zadaj pa kar pride, samo Hansa ne. :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Sep 2019 10:44

cebe napisal/-a:DHR2 spredaj je top! Zadaj pa kar pride, samo Hansa ne. :D

Glede obojega se močno strinjam.
DHR2 all the way!

Hans je najbolj glasna guma kar sem jih fural. Hvala bogu samo na kratkem testu
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 23 Sep 2019 12:04

A kdo ve kaj pride v Slovenijo Assegai/Dissector v EXO/EXO+ izvedbi? :)

lp
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 23 Sep 2019 17:02

Januarja 2020.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a cresh » 23 Sep 2019 21:08