Izbira plaščev spredaj&zadaj

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Re: Izbira plaščev spredaj&zadaj

OdgovorNapisal/-a PJ » 09 Dec 2019 14:11

Tisto ce rosi, mi je ponavadi bolj kot ne normalna stvar... pri XC gumah in papirnatih stenah, je to standard, tako da me to ze 10 let ne moti vec :) Bolj sem imel v glavi, da se zaradi amonijaka?? guma rada deformira in da naj bi bile Maxxis bolj obcutljive. Nimam pojma koliko od tega je res, se manj koliko casa jih moras vozit da se ti to naredi (ce se ti sploh naredi). Ampak ce nimate problemov s Stanom, potem bom ostal na tem :) S trakovi pa do sedaj tudi nisem imel tezav... zaenkrat (ze tretje leto) mi se vedno original DTSwissovi delajo ok.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Bani » 09 Dec 2019 14:35

Meni rosita obe Maxxiski...spredaj HR2 TR EXO, zadaj pa Ardent nevemkeraoznakatočno in Stan's mleko
Obe gumi imata konstatno mastno steno na bokih, na obeh straneh...
Koliko se to pozna na samo poškodbi samih sten, ne vem. Mogoče so stene bolj čigumaste/manj stabilne ?

Sta pa gumi stari 2+ leti in 29"
Na 26" sem prej uporabljal isto mleko na Maxxiskah, in mi ni nikoli solzila.
Bani
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 09 Dec 2019 18:00

Uporabljam navadno Stan mleko (obstaja tudi race varianta) že nekaj let brez težav na Maxxis plaščih, večinoma dvostenskih, ki v osnovi niso za tubeless (rosenje po stenah je občasno - normalno....). Običajno nalijem mleko ob montaži in še enkrat vmes potem pa je guma že znucana :)
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Dec 2019 22:05

A ima kdo kak komentar glede mleka z inserti? ARD v enem tednu Stanetu požre latex in ga zmeče v eno ogromno kepo. Mucoff naj bi se baje obnesel dobro?
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Dec 2019 10:15

Šaltam na tubeless.
Grem na Maxxis, vendar ne vem kaj naj vzamem...
XC varijanta, zaenkrat je tole v igri:
Forekaster spredaj, Rekon zadaj.
Je to dobra opcija? Kakšne so druge varijante? Ardent, Crossmark?
Kaj je fora teh EXO, 3C, superduper...? Kaj se splača vzet, pa da nisem ravno prepočasen (rolling resistance pa to...)?

Do sedaj sem imel Schwalbe Ron spredaj, Ralph zadaj, Addix Speedgrip. Hitre, vendar narejene iz papirja. Tako da bi tokrat vzel nekaj malo bolj trpežnega...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a kacu » 21 Apr 2020 08:38

Da ne ustvarjam nove teme zaradi ene smeti. Za prijatelja iščem plašče za starega Puch-a Clubman.
Gor piše 28-584 in 26 x 1 1/8 x 1 1/2
Kje se da dobiti kaj takega? Skinwall zaželjen :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Apr 2020 08:51

To je v bistvu francoski standard 26 col gume iz katerega se je razvil 27,5...
tko da lahko iščeš med treking/road gumami 27,5col...obstajajo v širinah okrog 1,5

recimo
https://www.bike-discount.de/en/buy/max ... yre-887215

tale je pa že mal širša
https://www.bike-discount.de/en/buy/wtb ... ire-571406

pol maš recimo velo
https://www.velo.si/pl.-27.5x1.75-42-58 ... tour-conti
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a kacu » 24 Apr 2020 08:39

Si 100%? Vem, da je 27,5 584, nisem pa bil prepričan. Ker tega ne moren nikjer porabit, če ne bo pasalo :)
Rabim pa ca 28 širino, ker je vseeno specialka tole. Izbire ni malo, samo ne najdem s skinwallom.
Hvala
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 24 Apr 2020 08:40

ja vzem kirokol 27,5 gumo pa jo gor natakn. Boš takoj vidu.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Abuh » 11 Maj 2020 14:10

Ok jaz sem zdaj nabavil Maxxis HR..nekaj sem preltel temo...kaj ste rekli da se spredaj splaca gumo nazaj obrnit da boljse pleza? Zadaj pa normalno?
Abuh
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 11 Maj 2020 15:52

What?? :D Kaj ima orientacija (sploh kontra) veze na sprednjem kolesu? :)

HR-je se je različno obračalo v 1. generaciji, so bili celo markirani kot rear in front rotation. V drugi generaciji imaš samo eno smer rotacije, ne glede na to, ali je spredaj ali zadaj. Na splošno ni več gum, kjer bi imel front/rear rotacijo, temveč so večinoma namenske za spredaj ali zadaj. HR je bolj kot ne splošna guma.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Abuh » 11 Maj 2020 16:42

Štima...sem novi na MTB sceni...se se ucim :)
Abuh
član

OdgovorNapisal/-a gozdni82 » 11 Maj 2020 20:17

od maxxisa poleg minion, hr 2 za spredaj,ardent zadaj je dobra kombinacija assegai spredaj ter agressor zadaj,dober kompromis med rolling in gripom
gozdni82
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 11 Maj 2020 22:06

Jaz sem bil na HR2 spredaj, Aggressor zadaj, zdaj sem pa na Assegai spredaj zadaj. Aggressorja ne dam več na kolo. Ja, je manjši rolling resistance, ampak grip pri plezanju trpi (ja, vem kaj sem pisal zgoraj, ampak je orenk guma vseeno boljša v tem pogledu), grip pri zaviranju je obupen, je pa res stranski oprijem OK. Ampak meni ni vredno.

Če kdo potrebuje nerabljenega 29x2,5WT EXO Aggressorja, do tell :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Maj 2020 22:30

Primož...ti ga jest kupim. Assgaya mam na lagerju že pol leta in gre kmalu spredaj namesto DHF. Me prav zanima kako se bo obnesu. V čepih je kr nekaj teže. (29/2,5 EXO maxterra)
Z agresorjem sem zadi zadovoljen...najbrž zaradi tega, ker sem pričakoval, da bo bolj švoh, ampak glede na to, da rad furam predvsem v suhem (in letos mi je vreme kr naklonjeno :) ) se dobro obnese. V slabših razmerah pa verjamem, da ni kaj prida. Na lagerju že čaka DHR2 za njegovo menjavo, ko pride jesen. (29/2,5 in 2,4 EXO dual)
HR1/2 me ni nikoli prepričal, predvsem zato, ker exponentno izgublja grip ob obrabi, prehod na stranske čepe je preveč brutalen...HR2 se je tukaj malo popravila.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 12 Maj 2020 05:41

HR1 je bil res ekstremen, ampak meni je ravno to pokazalo, da je treba kolo nagibati. ZDaj sem bil nekih 6, 7 let stalno na HR2, ampak sem lani slišal precej komentarjev, da to ni to, tudi meni pa se je občasno zdelo, da bi bila lahko guma boljša. Ne vem a je samo placebo, ampak Assegai se mi zdi boljši, je bolj miren, konsistenten, itd.

Tole s težo bi bilo pa smiselno 2x EXO Assegai in insert zadaj na tehtnici vrže 15,7 kg, enako, kot HR2 EXO/DD z dvema insertoma lani. HR2/Aggressor combo brez insertov je bil drobiž čez 15 kg.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 27 Maj 2020 14:33

Saj vem da tu načeloma ne menjate plaščev zaradi starosti. Torej moja najdražja ima plašče Rocket Ron stare 5 sezon. S svojimi bogimi 42kg je ful šparovna kar se komponent na kolesu tiče, tako tudi plašči še niso obrabljeni, so pa že vidne manjše razpokice. A je to za v kanto?
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Vladej » 27 Maj 2020 14:42

Če ima bajk samo za do trgovine in nazaj so 5 let stari in malo napokani plašči ok, nekega MTB-ja se pa jaz z njimi ne bi šel.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gozdni82 » 27 Maj 2020 20:18

Še ena dobra guma je specialized purgatory grid gripton.Vozim plus varianto 27.5 x 3.0 in kljub majhnemu tlaku spredaj 1 bar, zadaj 1.2 se guma tudi na asfaltu lepo vrti brez velikega upora. Plus guma dela cudeze na mokrih skalah in koreninah pri nizkih tlakih ter deluje kot dodaten amortizer da cez teren prakticno letis :D
gozdni82
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 28 Maj 2020 10:08

Kaj pa kakšni predlogi za semi-slick gume zadaj? Minion SS mi je malo ozka. Alternative?
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Maj 2020 11:22

Pri Maxxisu Aggressor. Tudi v 2,5 WT izvedbah. Ni pa tako slick, kot je Minion SS.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 28 Maj 2020 13:21

Aggressor in Minion SS naj bi bili semi slick gumi??? Me je kar strah pomisliti, kaj potem po vase spada pod bolj grobe.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Maj 2020 13:25

Kaj drugega kot semi slick pa sta? Pri Minionu je itak v imenu... SS ali semi-slick.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 28 Maj 2020 13:34

Ne vem, definitivno pa tole:
Slika
zame ni semi-slick. Od Maxxisa je mojemu pojmovanju "semi-slick" se najblizje Aspen, pa se to pogojno.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Maj 2020 15:49

Potem je Minion SS bolj semislick kot Aspen. Aspen je pač low profile guma, Minion pa dejansko ima 'slick' del in kockast del. Pač semi. Na pol.

Pa Aspenu lepo piše kaj je, lightweight XC race tyre. Minion SS in Aggressor sta gumi v povsem svojem namenskem segmentu.

Glede komentarja 'bolj grobo', ne vem kaj je 'bolj' grobo, normalni so pač Minion (DHF in DHR II), High Roller II in Assegai. Nekaj srednjega je Dissector, Aggressor je pa pač rear specific, hitra, na pol plešasta guma.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 28 Maj 2020 18:18

Aggressor ni niti blizu semi-slick gumam, sredinske čepke ima npr v dimenziji 2.3" visoke 4 mm, pri 2.5" so pa še malenkost višji. Slike znajo biti malo varljive :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a neicheq » 28 Maj 2020 18:28

Js sm dva meseca nazaj montiral Aggressorja spredaj in zadaj v 2.5 širini. Naredil cca. 800km v tem času, večina enduro voženj, težjih vzponov in spustov, brez asfalta.

Guma se obnese tako spredaj kot zadaj na suhem zelo dobro, predvsem je predvidljiva in veš kje je točka zdrsa. Nevem če je ravno rear-specific. Za vzpone dobro grabi, po filingu bolj kot DHR, počepne pa logično na mokrem. Na suhem loose je pa top, pusti precej več veselja kot recimo DHF, ko pride pa do skrajne točke te pa še vedno reši. Vozim jo nekje v okolici 1.5-2.0 bar, odvisno od ture.
Everything that has a beginning has an end.
neicheq
član

Kraj: Braslovče

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 28 Maj 2020 18:51

problematiks napisal/-a:Aggressor ni niti blizu semi-slick gumam, sredinske čepke ima npr v dimenziji 2.3" visoke 4 mm, pri 2.5" so pa še malenkost višji. Slike znajo biti malo varljive :wink:

Marko

Ni ravno semi-slick, ima pa sredinski profil nižji od stranskega oz. od drugih gum in ga ima precej bolj na kupu, da se lepše kotali.

Kar se tiče oprijema, moje izkušnje so, da ga je malo (zadnja guma hitro zablokira na zavorah, rahlo obrabljena zdrsne tudi v klanec), dokler nisi na boku. Potem je oprijem dober. Kot rečeno, jaz ga ne bom več vozil.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 28 Maj 2020 20:21

Meni je Aggressor najboljsi plasc za zadaj (na enduro bajku). Pa je dalec od semi slick plasca. :P
Zdaj, ce tebi ni vsec, ok. Sem preprican, da je krepko, krepko vec zadovoljnih kolesarjev z Aggressorjem, kot tistih, ki niso. Vsekakor ni grob, kot Minion DHR, ampak ima zato manj upora.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MiLi » 28 Maj 2020 20:55

P_Nut napisal/-a:Kaj pa kakšni predlogi za semi-slick gume zadaj? Minion SS mi je malo ozka. Alternative?

Specialized Slaughter
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Maj 2020 23:33

whatever napisal/-a:Meni je Aggressor najboljsi plasc za zadaj (na enduro bajku). Pa je dalec od semi slick plasca. :P
Zdaj, ce tebi ni vsec, ok. Sem preprican, da je krepko, krepko vec zadovoljnih kolesarjev z Aggressorjem, kot tistih, ki niso. Vsekakor ni grob, kot Minion DHR, ampak ima zato manj upora.
Js ga stekam, ker meni tudi ne potegne, saj se rad pomatram po tezkem terenu navzgor, kjer prehitro zdrsne. Ceste me ne zanimajo, se makedam mi ne pase za vzpone. ;)
Navzdol pa tud zlo hitro zdrsne na strmih trejlih, kjer se bajka nr polaga... Stekam pa, d aje za neke floe/banda trejle in izi vzpone preko glave, hkrati pa dost robusten.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Fleko » 29 Maj 2020 09:08

Koliko je razlike med HighRollerjem II in Aggressorjem? Sprašujem za teren, ne asfalt.

Vem, da ni univerzalnega plašča, samo ne vem ali sem se odločil prav. Enduro hardtail je postal vsestranski daily (spredaj in zadaj HRII), zato bi tudi plašče imel čimbolj vse stranske. Furam vse XC, lokalne traile, tudi kakšen BP bom obiskal in zadnje čase obiskujem tudi pumptrack-e. S HR zadovoljen, lepo se kotali, hkrati pa nudi dovolj oprijema (izjema je navzdol v mokrem).
Je še kaj bolj univerzalnega, kot HR? Najbolj pomembno je, da imam na trailih dober oprijem.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 29 Maj 2020 10:01

Ni vse v profilu. Še več je v zmesi gume...tako da tukaj najprej razčisti.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 29 Maj 2020 10:48

Vem, pozabil dopisati. Trenutno sem na 60a - Maxxpro
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 29 Maj 2020 12:22

HR 2 je v primerjavi z dhf, dhr itd dosti boljša v blatu, torej bolj univerzalna. Maxxpro zmes je dosti boljša od dual compound na Agressorju. Slednji se zelo podobno vozi kot Švalbe hansdampf v najtrši zmesi.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Fleko » 29 Maj 2020 13:13

Hmmm zanimivo. Trenutno kolikor sem testiral, sem imel več gripa s DHF in DHR II (oba Maxxgrip) v blatu, kot s HRII. Govorimo za dol. Za gor s HRII zaenkrat nisem imel težav, guma lepo pleza tudi v blatu (malo sem tudi pripisal okvirju). Je pa problem, da imam na svojem trailu ilovico in v dežju drsi ko po ledu. Peš v dežju ni variante, da prideš po trailu :mrgreen:

Potem takem je HRII najbolj univerzalna plašč, za mojo uporabo?
Ni potrebe, da je Maxxis.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a neicheq » 30 Maj 2020 09:29

Js mam Aggressorja na ebajku za plezat najtežjih (peš) poti gor, kamor z navadnim pač ne bi prišel daleč. DHR ima sicer večje čepe, ampak postrižene, ki jih Aggressor nima. Tako da za gor greta meni gumi zelo primerljivo, za dol pa pri zaviranju Aggressor logično ni tako dober. Pa Aggressor se mi lepše obrablja, ostajajo čepi lepo kvadratasti in sedaj po ene 800km guma še vedno grabi. DHR se je z vsako furo bolj zgladila. Za zimski čas furam Eddy Current, bolj agresivne gume na trgu po moje ni. Nor oprijem v primerjavi s prej omenjenima.
Everything that has a beginning has an end.
neicheq
član

Kraj: Braslovče

Prejšnja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: gozdni82, teetee