Vprašanje glede očal(googlov)

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Vprašanje glede očal(googlov)

OdgovorNapisal/-a Buschi » 17 Nov 2008 00:42

V čem se v bistvu razlikujejo googli za motokros, spust in smučarijo?

P.S.:Sm savinčan im me denarnica preveč boli, da bi nabavil DH adidas očala za 100€, če lahko dobim smučarska za 13€.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a tomix » 17 Nov 2008 07:24

Kolk jst vem k ne vem nič je razlika v nastavkih za folijo, k jo lahko potegneš dol ko se umaže in maš spet čist vizir. Kukr pr formuli. Sam da nism še nobenga majstra vidu, k bi se pr downhillu po šlemu šlatau :mrgreen:
Drgač pa je bol fensi rečt, da maš google, kukr da maš smučarska očala na biciklu, halooo! :mrgreen: :wink:
Ma nee, sej sploh ni rjes ...
Uporabniški avatar
tomix
član

Kraj: Nova Gorica

Re: Vprašanje glede očal(googlov)

OdgovorNapisal/-a janc... » 17 Nov 2008 07:40

Buschi napisal/-a:V čem se v bistvu razlikujejo googli za motokros, spust in smučarijo?

P.S.:Sm savinčan im me denarnica preveč boli, da bi nabavil DH adidas očala za 100€, če lahko dobim smučarska za 13€.

po vecini imajo smucarska ocala dvojn sipco in nimajo nastavkov za teeroffe, mx goggli pa imajo enojno sipco in na notranji strani traka gumo da bolje drzi na celado....
Uporabniški avatar
janc...
član

OdgovorNapisal/-a surfer » 17 Nov 2008 08:08

A je kaka razlika da so ene bolj vroče kot druge, da bi bli kaki googli k ne bi bli tok vroči, recimo da ne bi blo pene povsod...

lp
Surfat pa kolesart, pa kolesart pa surfat, pa mal smučat, pol pa mal kolesart in surfat pol pa še mal surfat in kolesart. TOJTABOL
surfer
član

OdgovorNapisal/-a Luka93 » 17 Nov 2008 11:59

Ali imajo googli UV zaščito?
Uporabniški avatar
Luka93
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Nov 2008 13:15

Za MTB je bolj priporocojivo imeti prozorno spico, med tem pa ko za sneg so bolj temne barve, da te ne slepi sonce, ko se odbija od snega.

In niso google, ampak goggle.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a IgorM » 17 Nov 2008 13:52

MX in MTB googli so vec al manj enaka stvar. Vecina jih ima clear sipice in nastavka za tear-off folije, nekateri googli imajo zraven ze trak na poteg. Smučarski ali borderski nimajo teh nastavkov in imajo ponavadi temnejse sipe, odvisno od proizvajalca, pri nekaterih si lahko izberes kaksno sipo zelis seveda kod doplacilo. Glede gume na notranji strani traku za boljsi oprijem na celadi pa delajo ze skoraj vsi, saj smucarji tudi nosijo celade :D (vsaj jaz). Osebno vozim na bajku tudi google namenjene skijanju oz. bordanju od proizvajalca ki dela tudi mx google. Glede rosenja sipice pa odvisno kaksno sipo imas. Malo sem se razpiso, upam da bom komu v pomoc.
IgorM
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 17 Nov 2008 15:20

In nekatera (verjetno večina) smučarska očala ne pašejo na fullface čelado, jih morš mal notr prtisnt al pa se jih sploh neda uporabljat (pena se ne drži obraza)

LP Rok
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a kekec16 » 19 Dec 2008 23:27

Še eno uprašanje glede gogglov. Zanima me a vsaki goggli pašejo na vsako fullface čelado?
Specialized RULZ
Uporabniški avatar
kekec16
član

Kraj: kanal

OdgovorNapisal/-a orlytm » 21 Maj 2010 07:05

Si bom kr tole temo sposodu:

mam o'nealove google (http://www.idsport.si/product_info.php? ... ts_id=2108), ki pa se mi blazno rosijo, tolk, da so dejansko na meji uporabnosti oz. že čez ...

kaj bi moral gledat pri googlih, da se mi nebi rosili? Mogoč kak predlog za katere, ki se preizkušeno ne rosijo?

tnx
lpM
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Jezek » 21 Maj 2010 07:21

Malo ti bo pomagalo, če šipo umiješ z ajaxom (ali pa kakšnim drugim čistilom za okna), vsaj meni je.
Vsi goggli pa ne pašejo v vse ff čelade.
Uporabniški avatar
Jezek
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 21 Maj 2010 08:02

Vsaj na smučanju zelo pomaga, da šipco našpricaš s tekočino proti rosenju. Podobno kot na potapljaških maskah.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 21 Maj 2010 09:15

Ma šipce se ti rosijo bolj zaradi čelade in dihanja kot zaradi očal samih, se sej ta plastika je več al manj vse isti k.. Morda bi pomagalo če bi bila očala spodja zatesnjena, da ne bi prišel zrak ki ga izdihneš na notranjo stran leče oz. da bi imela čelada večjo odprtino pred usti.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 21 Maj 2010 09:23

še eno bedasto vprašanje od mene (da se kvalificiram za srebrno jaboozovo značko meseca maja)

Kako je najbolj praktično dati goggle na FF čelado, če nimajo očala zadaj sistema za odpenjanje na elastiki?

1. ali najprej daš na glavo FF in nato goggle ali
2. najprej goggle na FF (nakam ob stran čelade) in nato oboje skupaj na glavo. in kasneje vrtiš goggle po čeladi.

rookie press :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a MiLi » 21 Maj 2010 10:13

odvisno ka ti paše :) meni najbol, da dam najprej čelado na glavo, potem pa...

Slika

Oakley se rosijo samo v ekstremnih situacijah. npr. kakšna Scott, se zarosijo veliko prej. za ostale znamke žal ne vem.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a matja » 21 Maj 2010 11:16

kako se pa kaj drzijo spy ocala glede rosenja?
Lp
matja
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 21 Maj 2010 11:31

orlytm napisal/-a:mam o'nealove google (http://www.idsport.si/product_info.php? ... ts_id=2108), ki pa se mi blazno rosijo, tolk, da so dejansko na meji uporabnosti oz. že čez ...

Ravno O'neal-ove me cakajo na posti, vendar ta drazji model ( http://www.kolesarska-trgovina.si/produ ... vj66crd084 ) in bomo vidli kako se obnesejo. :D
Kot pravi zee Germans, veeeeeeeeeliko je odvisno od same celade.

Jabooz, jaz imam goggle vecino casa kar okoli vratu in potem ko dam 1x gor se celado jih samo potegnem gor. V bistvu ni nekega pravila - razen ce imas XXXL celado ze na glavi, bo problem navlec se goggle gor :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 21 Maj 2010 11:41

V očalarskih trgovinah se dobi tekočina proti megljenju, pa tud v kakšnih biciklerskih - Čerin je imel tekočino od Rudy Project. Če pred turo s tisto rečjo očala namažeš in zbrišeš v suho, je potem na sami turi rosenja občutno manj.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a MiLi » 21 Maj 2010 11:58

mislim, da so Oakley šipce že v osnovi prevlečene z nekim premazom proti rošenju. na njih sem sprobal tekočino proti rošenju, katero uporabljam pri sončnih očalih in sem potem imel težave, da operem ta mix dol iz šipc. zdaj se posledično bolj rosijo, kot so se pa v osnovi saj sem s tem uničil osnovni premaz. je pa res, da je ta originalen Oakley premaz zelo odporen in ga ne moreš kar tako "uničit", če za pranje uporabljaš samo vodo.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Slug » 21 Maj 2010 15:55

Baje ne bi smel notranjost šipice brisat ko je mokro, meni je na nočni smuki notranjost še malo zmrznila in sem posledično moral brisat mokro in ni nič slabše.Tako da je ta premaz kar odporen.

Sem imel težave z rosenjem dokler nisem nabavil oakley očal.Res da sem pljunil 70 € ampak
so enostavno zakon.
How many shimz does it have and can it be upgraded to moar?
Uporabniški avatar
Slug
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 21 Maj 2010 19:39

zee Germans napisal/-a:Ma šipce se ti rosijo bolj zaradi čelade in dihanja kot zaradi očal samih, se sej ta plastika je več al manj vse isti k.. Morda bi pomagalo če bi bila očala spodja zatesnjena, da ne bi prišel zrak ki ga izdihneš na notranjo stran leče oz. da bi imela čelada večjo odprtino pred usti.

ma kaj pa vem, isto se mi dogaja, pa če mam na glavi FF alpa kahlo ... frend ma ena scottova očala, se mi NIČ ne rosijo, večina z Oakley pravi, da tudi ne, tko da IMO neki mora bit tut na očalih. Verjetno bom res kake Oakley vzel, bmk € ... na spustu rabiš videt :D

kaj pa Shred, kdo že pozna? Majo kr par zanimivih modelov, sam jst firme ne poznam ...
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

Re:

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 21 Maj 2010 20:06

tomix napisal/-a:Kolk jst vem k ne vem nič je razlika v nastavkih za folijo, k jo lahko potegneš dol ko se umaže in maš spet čist vizir. Kukr pr formuli. Sam da nism še nobenga majstra vidu, k bi se pr downhillu po šlemu šlatau :mrgreen:
Drgač pa je bol fensi rečt, da maš google, kukr da maš smučarska očala na biciklu, halooo! :mrgreen: :wink:

Koliko pa sploh gledaš DH? :P
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a craftworks » 22 Maj 2010 11:23

orlytm napisal/-a:
kaj pa Shred, kdo že pozna? Majo kr par zanimivih modelov, sam jst firme ne poznam ...

Shred jih ima veliko smučarjev. Kar sem jaz videl so slabše kvalitete kot npr. POC ampak so poc itak uber alles ;.=9/
Nevem kako bi pa pašala v kolesarsko čelado.
Lp
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a fastdown » 11 Jul 2015 19:58

Ima mogoče kdo izkušnje z 100% goggli, so vredu ali se bolj splača kupiti Oakley. Predvsem me zanima če se šipice dosti rosijo.

Lp
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a aanderle » 11 Jul 2015 20:20

Adidas ID2. Ni rosenja, zorni kot je super, pašejo na vsako čelado. Stekla so top, dobijo se vse variante. Ja v osnovi so smučarska, ampak saj so vsa. Tudi smučamo vsi v čeladah, tako da nekih specifik niti ni. Bistvo dobrih očal je zračenje, prileganje na obraz in nenazadnje kvalitetna stekla. Tear-off folije lahko dobite pri vsakem proizvajalcu, tudi za zgoraj omenjeni model, ampak na kolesu je to malo uporabno.
Strinjam se z mnenjem da so edine res uporabne prozorne šipce, razen za odprte in sončne terene brez senc, kjer so OK kake svetlo oranžne.

http://www.amm.si/druzina-ocal-adidas-id2/
Priponke
ID2 crop.jpg
preverjeno pašejo na najmanjšo POC-ico in na največjo, obstaja pa tudi varianta (ID2 pure) ki ima manjši zunanji okvir, a enako velika stekla.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 13 Jul 2015 12:48

dvojno steklo povzroča refleks, kar je za "našo" uporabo, torej gozd z zelo spremenljivimi svetlobnimi pogoji ter velik pomen malih detajlov na terenu, slabše od enojnega stekla. Verjamem pa da so za smučanje super, tam so svetlobni pogoji enakomerni, detajli pa niso tako zelo pomembni kot v našem primeru. Poleg tega je dvojno steklo tam zato, ker je velika razlika med temperaturo obraza in zunanjo temperaturo- kar povzroča rošenje v primeru zgolj ene plasti. podobno kot termopan stekla doma..

Poleg tega se pri smučariji načeloma ne zaletava v veje in uničuje stekel z zatikanjem za šilt FF čelade. prav tako tam ni praha.. zato se stekla menjava pogosteje kot pri smučariji. in dvojno steklo je vedno dražje od enojnega...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 13 Jul 2015 13:45

Hmm, v to me bo težko prepričati, tudi na kolesom se lahko ustvarja precej razlike v temperaturah, dihamo v čelado, vozimo pa tudi pozimi ko je hladno. Z refleksijo zaradi dvojnih stekel ni ( vsaj pri dobrih steklih) nobenih problemov. Pri smučariji so detajli vsaj enako pomembni kot na kolesu, celo težje razvidni so, pa zadeve se dogajajo še hitreje.
Spet odvisno kje in kako smučaš, seveda.

Pa precej ljudi mi je že omenilo njihove težave z rošenjem na kolesu in željo, da bi imeli dvojna stekla.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 13 Jul 2015 14:05

In tudi vecina smucarskih ocal ima (tudi) enojne sipe... zares bi celo rekel, da je vecina boljsih sip za smucarska ocala enojnih, pa ni kaksne pretirane panike z rosenjem ;) Zarosijo se vecinoma, ko jih "snames" in das na vrhu glave na kapo. Ampak odkar se smuca s celadami se meni se ni zgodilo da bi se mi zarosile, pa imam razen ene same dvojne sipe vse ostale enojne. Glede pogojev je pa odvisno... jaz osebno imam vecje probleme z ocali in kvaliteto ter barvo sip na snegu kot pa na kolesu.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Jul 2015 14:49

Za Adidas so mi rekli "ta sponzorirani", da so precej majhna, za razliko od 100%.
Vozim 100% z dual vented sipico in nimam se kaj pritozevat :)
Smucarske imajo ponavadi rumeno sipico in ponavadi je tudi dvojna.
100% ponujajo posebej tudi dual vented v rumeni barvi, ki je namenjena prav za smucarijo.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 14 Jul 2015 06:22

Vitto1 napisal/-a:Verjamem pa da so za smučanje super, tam so svetlobni pogoji enakomerni, detajli pa niso tako zelo pomembni kot v našem primeru. .

am.....
kdaj si smučal nzadnje? Sonce-senca je hudo neenakomern svetlobi pogoj. Plus detajli so hudo pomembni. Ker moreš videt teren. Prav pri menjavi sonce senca je najtežje, ker pri prehodu v senco ne vidiš nič, dodaj še difuzo in voziš na slepo.
Zato so pa niso vsake šipice za vsako vreme. In to, da je dvojna šipica ne povzroča nobenih odbojev (razen na kakih poceni špeglih mogoč).
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 16 Jul 2015 13:17

V S italiji kamor hodim, so drevesa vsaj tolko odmaknjena, da sence niso problematične, razen v tistih zanemarljivih 5%. Detajli so na speglani snežni, enakomerno obarvani in osvetljeni površini veliko lepše vidni kot v gozdu na zelo razgibani podlagi. poleg tega se pri smučariji razen na tekmah natančnost meri v metrih, na bajku pa v centimetrih, razen pijanih starcev ter 5-letnih mulcev ki letijo smuk ravno navzdol, se mi ničemur ni treba umikat.. Na smučeh se mi še ni zgodilo da bi moral zaradi nekega detajla na terenu točno v tisti centimeter zapeljat, v dobrih 20 letih "kariere"... na bajku se mi to dogaja vsakič ko grem na trail.

Glede na to da imam z očmi sicer problem z precej visoko dioptrijo, sem zelo občutljiv na to kar dam prek oči. in dvojna stekla so zame na bajku no-go ravno zaradi motečega refleksa... in imel sem oz. imam tako Sinner, Uvex, Oakley google z dvojnimi stekli ki so za MTB neuporabne... googli z clear steklom prekašajo katerekoli dvojne ali obarvane zadeve. In če je govora o poceni zadevah, čisto vsa zgoraj omenjena očala so bila bistveno dražja od 100% bajk goglov.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 16 Jul 2015 15:21

Mislim da se vsi strinjamo, da so za vse nas pomembne predvsem koristne informacije, ki jih črpamo iz lastnih izkušenj, ki so pa seveda subjektivne. Nekomu se ob določenih pogojih dvojne šipce bleščijo, večini ne, upam si trditi da so za večino razmer dvojne boljša izbira. Zame že. Ne pa edina in prav gotovo dražja. Dobri gogli stanejo 100+€. Ali brez razloga ali ne je ponovno odvisno od situacije v kateri presojamo. Ne rečem da včasih plačujemo preveč in da je oprema draga. Je res. In tudi razlike med poceni in drago robo so včasih komajda opazne. Dokler se ne znajdemo v razmerah, ko nekaj odpove, nekaj pa še vedno funkcionira. Ponavadi so to pač ekstremnejši pogoji in načini uporabe. Poglejmo avto pnevmatike. Do neke stopnje so si pač podobne in je vseeno kaj voziš. Od neke točke naprej pa definirajo razliko med vožnjo in nesrečo.
Smučanje pa... Ne le tekmovalno, tudi Freeride in alpinistično smučanje zahtevata centimetrsko natančnost, enako kot kolo. V strmih stenah v hribih, kjer se padec konca lahko kilometer nižje, ali pa pustiš koleno na skali ali v kloži, vidljivost šteje. Big time. Smučišča so drug svet
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 17 Jul 2015 07:29

Zares tudi smucisca niso tako drug svet. "Detajli so na speglani snežni, enakomerno obarvani in osvetljeni površini " trajajo v najboljsem primeru 1 uro, takoj nato, razen ce imas nenormalno sreco, stvari niso vec tako speglane. Tudi smucisca ze v osnovi niso tako zelo "speglana" ampak je sem ter tja kaksna luknja ali stopnica od ratraka itd. Kmalu po odprtju se pojavijo vecji ali manjsi kupi, razen ce nisi nad gozdno mejo, se sence itd. S tem, da je hitrost vecinoma vecja kot na mtb... no vsaj zame :) Ok za alpinisticno smucanje ne vem, ker se ga pac ne grem, ampak naceloma imam vsaj jaz za freeride manj problemov z vidljivostjo kot pa na smuciscu pri 100km/h :) Smo pa seveda razlicni :)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Jul 2015 08:33

aanderle napisal/-a:Dobri gogli stanejo 100+€.

Ja, od Adidas gogli toliko stanejo. Imas za pol cene ravno tako dobre gogle.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 17 Jul 2015 14:34

aanderle, v mojem postu je bilo govora o refleksu, ne o bleščanju. refleks je tisto, ko v steklu vidiš malenkost zamaknjeno sliko terena ali okolice... meni je to nekaj najhujšega, pri enojnem steklu do tega ne more prit.

Nikakor pa mi ni namen prepričevanje ali pametovanje, pač lastne izkušnje ob uporabi gogglov z kontaktnimi lečami.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a 3names » 04 Avg 2015 09:11

Ker sem imel neprijetno izkušnjo kjer sem zaradi štrleče veje skoraj izgubil oko me resno matra kombinacija open face helmet + goggli, za po potkah. Ker od tega žleda toliko sranja leži po tleh da v primeru padca prec kej dobiš.

Zato me zanima če googli pašejo na vse open face čelade ali mora biti čelada kompatibilna z goggli.

Vem da bom čudno zgledal ampak kot rečeno precej resno je bilo tole z očesom. In jebiga zobe popraviš sicer so dragi ampak oko je pa oko.
3names
član

OdgovorNapisal/-a RockClimber » 04 Avg 2015 09:32

Sam imam Scott očala in mi na full face 661 pašejo idealno, medtem ko jih pa uporabim na IXS Trail čeladi se mi pa zdi da so malo velike, ampak še na meji uporabe.

Najboljše je da greš s čelado do trgovca in jih tam preizkusiš. Če poveš model čelade ti lastniki le te lahko povejo katere njim odgovarjajo :wink:
Enostavna SMS organizacija dogodkov prek http://povabi.si
Uporabniški avatar
RockClimber
član

OdgovorNapisal/-a 3names » 04 Avg 2015 09:54

Sem mislil da so morda kaki standardi ampak bo kot zgleda treba probat. Moram pa kupit komplet, čelado in goggle.

Npr. kaj takega

http://www.funsports.si/bike/celade/mtb/lithos.html

v tem cenovnem rangu nekje iščem

Evo google je dal tak odgovor

If you’re a fan of goggles, you’ll find the Lithos plays nice with that flavor of eyewear—the visor tilts up and out of the way, making room for goggles when you’re climbing and not doing the human-fly impression.
3names
član

OdgovorNapisal/-a TITan » 04 Avg 2015 14:07

Ne se preveč zanašati na to kaj komu drugemu paše. Oče na isti čeladi kot jaz ne more nosit enih (axo) gogglov, jaz jih lahko.

Ni druge kot probati :)
Uporabniški avatar
TITan
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 18 Mar 2018 16:31

Novo vprašanje, predvsem za lastnike čelade
Spacialized Deviant prve serije:
katere gugle uporabljate?

Ker karkoli damo gor, je med gugli in notranjo krivuljo odprtine še 5cm lufta.
Rabil bi fullll dolge gugle. Katere?
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a Johnnie » 18 Mar 2018 20:12

Po slikah sodeč sklepam da je to misija nemogoče :D

Probaj 100% ali Ethen....ali pa kupi novo čelado :D
The only reason I'm fat is because a tiny body couldn't store all this personality
Johnnie
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 21 Mar 2018 12:19

Še moje vprašanje: 100% goggli na O'Neal čelado. Paše?
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 21 Mar 2018 18:58

O´neal Warp čelada in 100% Strata je šlo skupaj,sedaj imam Dragon MDX in isto čelado,pa se mi zdi,da se lepše prilegajo.
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov