Razsvetljava

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Razsvetljava

OdgovorNapisal/-a ašojla » 24 Apr 2009 20:46

OJLA!

Sem tik pred nabavo ( oz. kr INVESTICIJOOOO :( ) v en ornk reflektor za na čelado!
Ker vas je kar nekaj v zadnjem času taisto že storilo, vas lepo prosim za pomoč, mnenje, izkušnje....- pa ne glede na to, da je bilo že kar nekaj postov na to temo objavljenih...! Tudi kak nasvet elektro-magov in ostalih legend samogradnje mi bo prišel zelo prav!

Izbor je padu na cenovni razred lučk:

Hopov Vision 4 Endurance
Lupine Tesla
Niteflux Photon Max
Exposure MAXX-D ( ta je samo pogojno "v konkurenci")

Niteflux me je zelo zanimal, samo ga nikjer ni več za dobit, tako, da bolj ali manj ostaneta samo Tesla in Hope! Rewieve sem kr preštudiral, samo vedn dam največ na izkušnje iz prakse!

Seveda sem odprt tudi za kake druge predloge...!

Če IZI svoj reflektor uporablja za "podiranje Bambik", bo šlo v mojem primeru predvsem za to, da bom medveda čimprej zagledu in pol naprej improviziru....se prav, vožnja po singlcah Krima in okolice, nočni tek, v času počitnic pa tud kje drugje....
Čeprav se baje dan daljša, v mojem primeru to ne drži, ker so mulci dlje pokonc in non stop v akciji, pa je treba dnevu kakšno urco "ukrast" :wink:

Vnaprej najlepša hvala!

A
Zadnjič spremenil ašojla, dne 25 Apr 2009 06:01, skupaj popravljeno 1 krat.
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
ašojla
član

Kraj: KpodK

OdgovorNapisal/-a Tomo » 24 Apr 2009 21:09

Saj tista tema je že tok stara da je bolj zgodovinski pregled :)

Osebno o Hope vision ne morem rečt nič slabega. Tudi nobene težave z njimi ne beležim.
Večkrat jo tudi posodim mojim gostom na nočnih turcah in nobenih pripomb ni bilo.

Čeprav - če bodo kdaj težave , bo trajalo najmanj 14 dni da se rešijo. Pač ni lokalne podpore.
In tu so uporabniki Tesle na boljšem, še posebej če nimajo lastnega backupa.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 25 Apr 2009 13:31

Hope in Tesla sta si po snopu zelo različni - hope ima bolj enakomerno razpršen snop, Tesla pa bolj fokusiranega.

Ima kdo izkušnje s TO lučjo? Je tudi nekje v zgornjem cenovnem rangu. Kako je pa pri tej luči s servisno podporo?

LP, tadej
Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a ašojla » 25 Apr 2009 13:42

Hope in Tesla sta si po snopu zelo različni - hope ima bolj enakomerno razpršen snop, Tesla pa bolj fokusiranega.

In kaj to konkretno pomeni glede vidljivosti pri vožnji po npr. prilično razsutih terenih, gozdu, ozkih potkah, drčah...? Po logiki in čisto laično se mi zdi, da je boljši fokusiran snop, glede na to, da se ne potrebuje "široka" osvetlitev terena pred sabo....

Ja, Tomotova pripomba glede suporta je kar umestna - tud jaz sem razmišljal o tem....

Zanima me tudi, kaj pomeni razlika 300 lumnov med Teslo in Hopom?

A so težave, ki so jih imeli nekateri kupci z Teslo že "zgodovina"?
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 25 Apr 2009 19:42

Ker se čelada in z njo luč dokaj strese, imam raje bolj enakomerno razporejen snop - ker miganje z lučko sem ter tja manj vpliva na samo osvetljenost potke.
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Apr 2009 21:08

Veliko svetlobe rabiš predvsem, če voziš hitro. Za počasno furanje zadostuje že 35 w halogenka.
Raje fokusiran snop. Na halogenki sem probal oba.

Lupine ima zelo enostaven sistem spreminjanja naklona lučke na čeladi. To lahko spremeniš med vožnjo. Odvisno od terena in hitrosti. Vrat ti bo hvaležen.
Pa še idsport je zastopnik kot se šika.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a ašojla » 26 Apr 2009 13:34

Glede hitrosti in svetlobe sem opazu, ja.... Sva s sosedom sprobala nočno vožnjo v "soju" Petzla Tikke in navadne 24 ledice iz OBIja..... 8) ( Sva se počutla ko Stevie Wonder...)!

Ja, hvala vsem: zgleda da naum zaj.... niti s Teslo niti s Hopom !
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a coro » 26 Apr 2009 19:52

Kakšne dva meseca sem lastnik tele lučke http://www.lupine.de/web/en/products/lightsets/betty/7/ in moram priznat da se mi kr smeji. Praktično furam tako kot posnevi.... Vsekakor je karkoli od lupine zelo dober izbor
Takle mamo!
Uporabniški avatar
coro
član

OdgovorNapisal/-a prisly » 29 Apr 2009 16:21

to bi tud jest imel (majčkeno je draga) - sveti pa verjetno kot stadijonski reflektor -

zaenkrat sem čist zadovoljen z teslo (po začetnih porodnih krčih - šla elektronika v lučki ampak idSport zamenjal bp.)

lp,
še naprej...
prisly
član

OdgovorNapisal/-a skulj007 » 29 Apr 2009 20:24

Se opravičujem ker se vmešavam v temo, me pa zelo zanima kaj bi priporočali za max 200€.
Ne rabim osvetljenih 500m naprej, spuščam se počasi, z užitkom, vesel bi bil če baterija zdrži vsaj 2-3 ure, lučka bo na čeladi, baterija na hrbtu...

Všeč mi je recimo tale:
http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=29548

Kaj pravite?
:?:
skulj007
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Tomo » 29 Apr 2009 20:40

Če je maksimum 200€ - potem vseeno izberi Hope - vision 2 je močnejša.

http://www.hopetech.com/VISION_ADVENTURE/TWO%20LED.htm

Oziroma

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=29380
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Maj 2009 17:33

Novo vprašanje

Ima kdo izkušnje z tole lučko
http://www.freerider-on.net/trgovina/pr ... ts_id=5452

oziroma kakšno je vaše mnenje o njej?

Sam nimam pojma o teh zadevah.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Tomo » 18 Maj 2009 17:41

imam samo mnenje, lučke nisem v živo videl : 1W dioda in čas svetenja sta dovolj velik podatek o (ne)zmogljivosti lučke : namenjena je za t.i. commuting.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Izi » 18 Maj 2009 18:07

Lupine rula, ni kej,... sam je pa dejstvo da trditev " The most powerful LED light",... NE drži,... hehehehehe

LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Maj 2009 20:29

tol napisal/-a:
Ima kdo izkušnje z tole lučko
http://www.freerider-on.net/trgovina/pr ... ts_id=5452

Za makadam bi bila vredu?

izbor sem recimo še povečal na
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=32086

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=29549

http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=14895

če bi recimo rangiral kako bi si luči sledile od prvega do zadnjega mesta?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Tomo » 18 Maj 2009 20:54

Vsekakor bi Stella z 120 lumni in zelo lepim snopom bila zmagovalka.
Med temi tremi.
Ona electronova ima - kot je to pri lučeh z več diodami lep razpršen snop, vendar tudi na makedamu je dobro pravočasno videt luknjo, ki se ji bližaš z veliko hitrostjo.

Tale hanlite komplet je tudi zanimiv: klik

Če preračunaš, vključno z dajatvami je zmagovalka.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Izi » 18 Maj 2009 22:39

no ja to seveda govorimo o lučkah za ne kaj dosti hitro vožnjo in spuste
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 18 Maj 2009 22:41

definitivno za kaj takšnega. Jaz sem našel enostavno formulo s katero lahko vsak ugotovi kakšno luč potrebuje : toliko denarja kot ga je treba za vilico s katero se boš vozil kot želiš .. tolk stres tudi za lampe :)
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a MarE » 18 Maj 2009 22:50

Hm, a velja tudi obratno? Bom moral zamenjat in dat gor kakšne Manitou Dorado :?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Tomo » 18 Maj 2009 23:07

veš kak je s "formulami" : v določenih pogojih držijo. neznanke so pa vedno tiste, ki zbijejo zadevo navzgor ali navzdol.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Izi » 19 Maj 2009 06:08

hehehehe,... formula skor drži, sam se pa da vseen kar dobro lučko furat za cca 50% vilce ali še manj, če ne šteješ ves material, ki si ga kupil za sprobat,... hahahahahaha

LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

Re: Razsvetljava

OdgovorNapisal/-a tinker » 19 Maj 2009 11:26

ašojla napisal/-a:OJLA!

zbor je padu na cenovni razred lučk:

Hopov Vision 4 Endurance
Lupine Tesla
Niteflux Photon Max
Exposure MAXX-D ( ta je samo pogojno "v konkurenci")

A

Hope 4 in Tesla nista čisto primeljiva. Hope 4 je po performansu bolj primerljiv z Wilmo. Enostavno moraš videti kateri snop bolje paše tvojemu načinu vožnje in koliko svetlobe rabiš pri tem.
Jaz osebno nebi eksperimetiral z "eksotičnimi" znamkami, Hope in Lupine je preverjena kvaliteta, ki te ne bo pustila na cedilu. Lupine je celo doma v Šk. Loki, kar zna biti po svoje koristno.
grizzly is a TRAIL bear
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear

Kraj: lj - šiška

OdgovorNapisal/-a Tomo » 22 Maj 2009 07:15

Rešitev za recesijske čase :)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149

Na prvi pogled izgleda kot klon Tesle, le da ni montaže na čelado.
Če koga zanima naj spremlja odzive na DX forumu.

Dejstvo je, da je roba, ki se prodaja prek DX zelo "skrajna".
Je nekaj zelo kvalitetnih izdelkov za majhen denar, se pa najdejo stvari, ki so totalen šrot. Dobesedno za enkratno uporabo.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 22 Maj 2009 11:15

Tomo napisal/-a:Dejstvo je, da je roba, ki se prodaja prek DX zelo "skrajna".
Je nekaj zelo kvalitetnih izdelkov za majhen denar, se pa najdejo stvari, ki so totalen šrot. Dobesedno za enkratno uporabo.
Bo držalo. Zaradi nizkih cen zagotovo zelo zanimiva štacuna, je pa dobro, da kot uporabnik nimaš dveh levih rok. Stvari z DX-a je pred uporabo priporočljivo razdreti v prafaktorje in odpraviti morebitne pomanjkljivosti - včasih je to le kanček paste za termičen stik med "zvezdico" in ohišjem na katerega so proizvajalci "pozabili", ali pa kakšna druga banalna malenkost. Zaradi nizkih cen so njihove lampe tudi zanimiv vir snovi za predelavo.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Tomo » 22 Maj 2009 11:28

Drži. Zgoraj omenjeno lučko sem pravkar naročil.
Če lahko Milko kupi motorko za skupnost lahko jaz testiram pol cenejšo igračko za skupnost :)

Šalo na stran : te zadeve so poceni tudi zaradi masovne uporabe generičnih elementov in seveda poceni delovne sile.
Veliko robe tudi dobesedno zaudarja po tej delovni sili.

Nedavno sem iskal škatlice za 3AA baterije : najcenejši način da pridem do škatlic je bil nakup lučk prek DX - kupil sem kopije princeton tec yukon. Tri kose. Plastika je bila tako krhka da je en pokrov poknil ob prvem odpiranju.
Drugi ob prvem zapiranju.

Kvaliteta lotanja in uporabljenih kablov : komedija. Razen če niso izkoriščal otroke v vrtcih za to delo. V tem primeru je seveda tragedija.

Sem pa kupil tudi par lučk, ker sem potreboval "cev" z ohišjem in reflektorjem.
Pa je uporabljen material, kvaliteta izdelave, tesnil in ostalega bila šokantno dobra.
Boljša ali enaka lučki, ki se z "imenom" prodaja za 10 krat višjo ceno.

Tudi tale lučka : izbor režimov je komedija : 0/500/900. Manjka nekaj med 100-250 recimo.
Vendar : akujčki, polnilec in ohišje recimo da odtehtajo tveganje.

Ko dobim poročam. Včasih se dobava pač zavleče.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 22 Maj 2009 11:55

Tomo napisal/-a:Drži. Zgoraj omenjeno lučko sem pravkar naročil.

Jaz jo bom tudi, danes zvečer. Včeraj, ko sem jo prvič videl na DX, sem bil prepričan (na osnovi fotk), da je ohišje iz plastike. In to je bil edini dvom, ki me je odvrnil od takojšnjega nakupa. Za to ceno, pa z akujem in polnilcem - česa podobnega se v tem trenutjku najbrž ne da dobiti nikjer drugje.

Danes vidim specifikacijo direkt na proizvajalčevi strani, da je iz aluminija, se pravi da tudi tisti dvom odpade. Kapaciteta akujev je 7,2V/4400mAh. Vprašanje pa je, kako je s kakšno zaščito baterij (po mojem je ni nikakršne, ne na baterijah, ne na polnilcu, ne na krmilniku v lučki). No ja, pustimo se pozitivno presenetiti, ker moja pričakovanja pri robi iz DX nikoli niso prav visoka, zato tudi razočaranj temu primerno ni preveč.
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a Keki » 22 Maj 2009 13:50

Na tole pride še davek in carina, ne?

Ker sem bolj kot noob, naj mi nekdo pove kakšna bi bila končna cena za tole lampo. :oops:
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Kraj: KAMNIK

OdgovorNapisal/-a Tomo » 22 Maj 2009 13:55

Lahko samo ugibam :) Ker je carinska osnova neznana.

Tisti, ki so prek DX kupoval že vedo zakaj.
Po mojem bo vse skupaj (prav VSE) prišlo manj kot 100€.

Po prvih informacijah o lučki pa tisto kar je Lojze P. napisal popolnoma drži:

Stvari z DX-a je pred uporabo priporočljivo razdreti v prafaktorje in odpraviti morebitne pomanjkljivosti - včasih je to le kanček paste za termičen stik med "zvezdico" in ohišjem na katerega so proizvajalci "pozabili", ali pa kakšna druga banalna malenkost.

Treba bo razdret, "dekorativna" tesnila zamenjat s pravimi, malo več paste in podobno ....
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a miličar » 22 Maj 2009 15:37

Tomo napisal/-a:Lahko samo ugibam :) Ker je carinska osnova neznana.

Tisti, ki so prek DX kupoval že vedo zakaj.
Po mojem bo vse skupaj (prav VSE) prišlo manj kot 100€.

Po prvih informacijah o lučki pa tisto kar je Lojze P. napisal popolnoma drži:

Stvari z DX-a je pred uporabo priporočljivo razdreti v prafaktorje in odpraviti morebitne pomanjkljivosti - včasih je to le kanček paste za termičen stik med "zvezdico" in ohišjem na katerega so proizvajalci "pozabili", ali pa kakšna druga banalna malenkost.

Treba bo razdret, "dekorativna" tesnila zamenjat s pravimi, malo več paste in podobno ....

tale naša carina je ena velika uganka, iz dx sem kupil že več kot 50 pošiljk različnih vrednosti, med katerimi jih je kar nekaj presegalo vrednost ko bi moral plačati davek, pa sem ga sedaj le enkrat, so mi pa poslali tudi že zahtevo za predočitev računa, ko je bila vrednost pošiljke manj kot 10 dolarjev.
miličar
član

Kraj: okolica Domžal

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 28 Maj 2009 07:40

Pravkar dobil tole stvarco: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567.
Stvar naročil iz firbca, da vidim, kaj zmore lampa za 22€ in pa ker obljubljajo p7 D bin. Zelo prvi vtis je pozitiven, prav nobene pripombe na ohišje in delovanje, sam snop svetlobe bi bil po moje idealen za bicikel. Kakšnih testiranj koliko štroma regulator na posameznih stopnjah požene skozi diodo pa še nisem izvedel ker moram najprej napolnit en star Li-Ion aku iz prenosnika.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 28 Maj 2009 08:23

lušna zadeva ni kej,...

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.25149

bi pa bil skoraj da prepričan da bo za to treba še nekaj carini odštet, ker se vidi da je komplet, DX pa vedno priloži tudi listek iz katerega se vidi koliko zadeva stane,...

tko da 4€ za obvestilo, pol pa cca 4,5% carine ali pa tudi nič in na to še 20% DDV-ja,....

no ja še vedno dokaj ugodna zadeva,....

drugače tudi sam kar dosti kupujem pri DX-u in do sedaj imam kar dobre izkušnje, pa če je zadeva na zalogi tudi hitro pride,...

bi pa glede na karakteristike 900Lum max in 500Lum min, se mi zdi da bi tale min moral biti malo manjši, ker preveč požre,...

me pa veseli, da se je končno našlo neki tako poceni na tržišču, da nas ki sami packamo ne boste več moril s takimi smešnimi cenami, ki jih v samogradnji in majhnih količinah ni mogoče doseči,...

no ja o kvaliteti pa lahko kdaj na terenu posvetimo,... hehehehe

PS: pa C bin 2400mA nikakor ne doseže 900Lum,...

LP
Iztok
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a tinker » 28 Maj 2009 08:39

Lojzepopndekl napisal/-a:Pravkar dobil tole stvarco: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567.
Stvar naročil iz firbca, da vidim, kaj zmore lampa za 22€ in pa ker obljubljajo p7 D bin. Zelo prvi vtis je pozitiven, prav nobene pripombe na ohišje in delovanje, sam snop svetlobe bi bil po moje idealen za bicikel. Kakšnih testiranj koliko štroma regulator na posameznih stopnjah požene skozi diodo pa še nisem izvedel ker moram najprej napolnit en star Li-Ion aku iz prenosnika.

to luč vozi na balanci na nočnih primozF !
grizzly is a TRAIL bear
Uporabniški avatar
tinker
Papa bear

Kraj: lj - šiška

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » 29 Maj 2009 18:56

Mal me tud mene firbc matra glede razsvetljave za bicikl, ker se kdaj pa kdaj malce pozneje vračam domov.
Kaj mislite o teh lučeh :
http://www.blueskycycling.com/search.php?search_key=tridenx

in seveda ali je kdo, ki jo ima v lasti?

Lp,
Nekateri verjamejo,da se bodo zjutraj zbudili nesramno bogati. Vsekakor se bodo zbudili!!!
Uporabniški avatar
Mr.G.
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 29 Maj 2009 19:46

Lahko samo specifikacijo komentiram :
če navedba o lumnih (600) vsaj približno drži - polna kapa, dovolj za vse zahteve.
Odlično da ima več režimov (4) - šele ko lučko uporabimo na nižjih vidimo koliko malo dejansko potrebujemo :) - tako da imamo na razpolago svetlobe vedno dovolj, če je treba tudi za celo noč.
Za samo kvaliteto oz mnenje lastnikov pa - najboljše poguglat ali pa pogledat specializirane forume.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a dore » 30 Maj 2009 15:44

Tomo, pol za srednje zahtevnega bajkerja, večinoma malo bolj počasni, tehnični odseki, traili bi bilo tudi to dovolj?
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=29380

Sprašujem te ker mislim da dobim od tebe realen odgovor.

Hvala
Matjaž
Neso lhke!
Uporabniški avatar
dore
član

Kraj: GO

OdgovorNapisal/-a Tomo » 30 Maj 2009 16:25

Dobil bi ga lahko od večih - ravno to lučko uporabljajo moji "gostje".
Sam jih je "sram" pisat, da se z menoj vozijo pol moram pa jaz.

Lučka je zelo dobra - jaz sem navdušen nad hope zato ker jo lahko uporabljam za vse - kot dodaten kos pribora je tudi oprt za na glavo, lahko jo predelaš tudi v navadno čelko. Zakon za nočni tek npr.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Tomo » 12 Jun 2009 21:09

Danes sem malo preizkusil ta čudež. Za čuda je kar solidno narejena.

http://picasaweb.google.si/Tgrozni/2009_06_12# tu so primerjalni posnetki.

Tako močni, kot tudi nizki snop sta presenetljivo odlična, brez hotspota.
Ostale lučke so samo za lažjo oceno svetilnosti ; hope ima na max 480, PPR pa na max. 140

p.s.

tle dežuje k pr norcih, pa iz roke je sneman .. kar je je.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 12 Jun 2009 22:35

Tomo napisal/-a:tle dežuje k pr norcih, pa iz roke je sneman .. kar je je.
A potem spotoma preizkušaš tudi vodotesnost lučk?

Si mogoče tisto čudo od DX že kaj odprl in izmeril tok na LEDici? Ponavadi v podatkih obljubljajo veliko, vendar potem njihovi regulatorji dajo od sebe "malenkost" manj.
Komaj čakam, da dobim to igračko.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 12 Jun 2009 22:49

Nisem kvalificiran za merjenje ; pa odkar se je enemu lampoholiku na mtbr zgodilo da je skuril lampo rajš ne pipkam.
Ostale sem priložil ravno zato da brez meritev -optično- ocenim koliko vlečejo : tako na pamet bi rekel da poštenih 500 na max in cirka 150 na low. Kolk štroma pa je za to treba - računaj :mrgreen:

Kakorkoli : moram priznat da sem res presenečen. Snop tako pri high kot pri low je res lep. Tisti ki je kdaj snemal beamshot ve da kamera "laže" in je izven centra temni del bolj poudarjen, kot pa je dejansko. Sam omenjam zaradi primusa, ki deluje kot da bi svetil samo v sredini, dejansko pa ne. Moja najljubša lampa btw, my precius :)

Kar zadeva vodonepropustnost - hope in primus sta. Zelo resno preverjeno, ne privoščim nobenem takšnega preizkusa. Tale pa .. no, dež bi preživela po mojem mnenju.

Še to : kablovje je enako kot pri Hope - kar je dobro, ker je priložen seveda samo UK vtič, jaz pa brez adapterja.

Grem pa jutri mimo tvojega konca - tačas ko pijemo pivo lahko šraufaš in meriš :)

Še to : naročil sem 22.5, 26.5 je šlo v "proces", 5.6 poslano. Dobil včeraj. 58€ za Kitajce, 16€ za Slovenijo. Skupaj torej 74.

Nujna izboljšava bo kot kaže zamenjava driverja. Uporabljene komponente menda niso dorasle obremenitvam. Domnevno.

vir : http://forums.mtbr.com/showpost.php?p=5 ... stcount=15

Še to; mogoče se bo komu zdelo cca 500 na max malo glede na obljubljenih 900. 900 je zmogljivost diode ob določenem toku, tako kot npr v tesli. Koliko pa spravijo na teren je odvisno od toka in kvalitete reflektorja in stekla. Na žalost ne morem narediti primerjavo s teslo - moji sosedje so sami fini in imajo HID :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 13 Jun 2009 07:02

Tomo napisal/-a:58€ za Kitajce, 16€ za Slovenijo. Skupaj torej 74.
Se pravi menjava $/€ skoraj ena ena.

Danes in jutri imam “vikendpaket” (šiht 12ur), tako da zvečer ni problema.
Vidim pa drug problem. Tomo, a bi ti dal merit tok na svoji lepi novi igrački nekomu, ki mu je pred 10 dnevi pri njegovi DX lampi (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22567) med merjenjem toka crknil regulator? Pa nisem nič zaj…, samo a-meter med ohišje in minus baterije. Zgleda da je šel čip, ker FET je cel in je odprt stalno na ful (brez pulznega krmiljenja). Zanimivo, da je sedaj tok 1,4A, ko je regulacija še delala pa je bil max tok le 900mA. Nov regulator je že na poti, še vedno iz DX-a, ampak (vsaj na videz) boljši.
Mi ni jasno, kako je lahko crknil, ker dobro vem, da elektronika dela na principu dima – dokler je dim noter, dela, ko gre dim ven pa ne dela več. Pri moji je dim še noter, pa ne dela :roll:

Lp M
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 13 Jun 2009 07:29

Lučko sem dobesedno zaradi radovednosti kupil.
Je pa res zanimivo, da se jih večina skuri med merjenjem.
To bi vi stručkoti moral malo preučit.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 13 Jun 2009 08:24

Če bi res bili stručkoti, bi vedeli zakaj :oops:
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 13 Jun 2009 09:53

Lojzepopndekl napisal/-a:…, samo a-meter med ohišje in minus baterije.

Ne poznam lučke, a zakaj tako? Je ohišje kot masa? To bi mi bilo malo čudno.
So kakšne fotke odprte lučke, konkretno regulatorja?
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a Nemis » 13 Jun 2009 11:09

"We do not stop playing because we grow old;

We grow old because we stop playing."

George Bernard Shaw
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team

Kraj: Vir pri Domžalah

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 13 Jun 2009 11:27

Zadnje čase ima DX očitno rahle težave s svojo stranjo, ampak če ti uspe v nekje v petem poizkusu odpreti link naveden v mojem prejšnjem postu, je tam nekaj fotk.

Zadeva ima minus na ohišju, vklaplja se tako, da stikalo v pokrovčku vklaplja minus baterije na ohišje. Pravzaprav je dvofunkcijsko - s pritiskom do konca vklopiš ali izklopiš, če pritisneš napol deluje kot tipka ki preklaplja med posameznimi načini.

Regulator je v "kapselnu" pod LED. Sicer je zalit s plastiko, ampak mi jo je uspelo odstranit. Je pa premera 17mm, čip, FET, kondi, upor, dioda - bolj revšna kot ne. Ko dobim novo regulacijo, bom spet razdrl, pa ti lahko pošljem fotko.

Lampa oz. njen snop mi je všeč in ko pri DX-u še niso imeli igračke, ki jo opisuje Tomo, sem jo imel namen predelat za na čelado. Sedaj bo na belanci - od redundance glava ne boli.

EDIT: Aja, Sajmon, govorim o eni drugi lučki, ne tisti o kateri govori Tomo.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 13 Jun 2009 20:35

Tomo napisal/-a:Dobil bi ga lahko od večih - ravno to lučko uporabljajo moji "gostje".
Sam jih je "sram" pisat, da se z menoj vozijo pol moram pa jaz.

Lučka je zelo dobra - jaz sem navdušen nad hope zato ker jo lahko uporabljam za vse - kot dodaten kos pribora je tudi oprt za na glavo, lahko jo predelaš tudi v navadno čelko. Zakon za nočni tek npr.

Evo, jaz sem s Tomotom vozu :oops: :twisted: :wink: sprobu lučko, spil kako pivo al pa dva ( Tomo, se mi zdi, je neki štrajku), da o čevapih sploh ne govorim. Lučka je res dobra - sem bil zelo presenečen, kako močna je... Je " u vrh glave" za XC, pa še cenovno kr ugodna.... Zgrešil z njo gotovo ne boš...!
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 06 Jul 2009 22:39

Če koga zanima vmesnik za DX-ovo kitajsko lampo in čelado casco viper. Stvar sem "zgrizel" iz alumplast cevi zunanji ø 25mm in koščka vitroplasta (vidno na prvi fotki). Seveda je bilo treba nekaj eksperimentiranja in ponovitvenih vaj, da vse ravno prav "špona", da lampa sedi kot pribita, sestavljanje in razstavljanje pa je sila enostavno.

Še to. Mogoče je poletje pravi čas za nakupe izven EU - naša država mi za lampo ni zaračunala nobenih dajatev.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 11 Jul 2009 16:49

Tomo napisal/-a: Nujna izboljšava bo kot kaže zamenjava driverja. Uporabljene komponente menda niso dorasle obremenitvam. Domnevno.

vir : http://forums.mtbr.com/showpost.php?p=5 ... stcount=15

Glede na zgornja priporočila (hvala Tomo in Nemis) opravil nulti servis na moji Dx lampi:

-izpraznil notranjost kjer je bilo vprostoru ob vezju kar nekaj opilkov.
-na vezju zamnjal R3 in R4, vendar ne z 2x po 0,18Ω paralelno kot je priporočeno v zgornjem linku, pač pa 4x po 0,33 Ω kar je boljši približek originalni vrednosti in še malo več rezerve na moči.
-odlepil ledico zalepljeno z nekim precej krhkim lepilom (ni epoxi), jo podmazal s termo pasto in privijačil.
-na vezje nanovo zalotal eno od žic za napajanje LED, ki je visela le na dveh nitkah
-nabasal termopasto med sicer lepo izdelano ohišje in alu cilinder z LED, ki v originalu nima prav dobrega termičnega stika na ohišje.
-“glihzaglih”dovolj dolg vijak, ki “bolj na rahlo” drži nosilec na ohišje namazal s kemičnim varovalom.
-na bateriji zamenjal kabelj z dalšim. Baterija vsebuje vezje za zaščito.

Meritve so dale rezultat, prelep, da bi bilo res. Na “high” je na LED 2,4A in 80% izkoristek. Ker nisem verjel flukeju za 850€, sem meritev ponovil s starim iskrinim analognim multimetrom. Isti rezultat, vendar dvomim v pravilnost merilne metode, ker je bila napetost na LED prenizka za tak tok. (Pozneje sem se spomil drugačne metode, ampak se mi ni dalo več odpirat lampe)

Če bo stvar zdržala samo nekaj voženj, potem je 57€, veliko. Če bo stvar delovala kakšno leto ali dve, potem je zadeva zelo ugodna - sveti lepo.

Preizkusil kombinacijo zgoraj omenjene lampe na čeladi in pa lampe na krmilu in se mi zdi prav luštna. Od redundance pri sumljivih zadevah glava ne boli, skupnih lumnov bi (mogoče) moralo bit za jurja.

Lp M
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 16 Jul 2009 21:00

Če bo stvar zdržala samo nekaj voženj, potem je 57€, veliko.

Če bo zdržalo toliko kot ena boljša guma bo tud v redu. Dobro si obdelal problematiko - jaz moje nisem predelal za na čelado. Snop se mi zdi "mehak" čeprav je pravi svetlobni tepih med vožnjo, takšen je pa super za na krmilo. Nazadnje preverjeno danes, ko je bila luč na čeladi zaradi prahu praktično neuporabna. Moja lučka ima danes okroglih 20 ur uporabe za seboj, nobenih težav.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 18 Jul 2009 18:53

Pred desetimi dnevi, ko sem dobil tole lučko, sem naredil natanko enak nulti servis kot ga je opisal Lojze - z le dvema razlikama: zvezdice nisem privijačil, temveč prilepil z AA, pa uporov nisem šel menjat. Imam prveč tresočo roko in preveč konjski spajkalnik za te SMD uporćke. Sem ubral kar tisto bolj konjsko varianto: čez oba upora sem ploznil eno kapljico Arctic Alumine, tako da sega do bakrenega oboda vezja, kar naj bi vsaj nekoliko pripomoglo k hlajenju tistih dveh uporov.

Sem najprej mislil, da bom zamenjal tudi ledico za D bin, pa sem se že premislil, Glede na primerjavo cen nove ledice in te kompletne lučke bo originalna najbrž kar ostala notri.

A ja, pa nosilec za na glavo imam (še ne čisto dokonca) narejen skoraj povsem enak kot ti, Lojze. Tudi za na Casco Viper. Tista aluminijasta štangica na čeladi je kot naročena za tak DIY nosilec. Jaz sem si ga zamislil že lani jeseni, ko sem za eno drugo samogradno luč uporabil "podnožje" od Lupine-ta.

Nisem pa še sprobal te lučke na biciklu, ampak se mi zdi, da bo res tako, kot pravi Tomo - v glavnem uporabno bolj za na belanco.
Uporabniški avatar
Ortelius
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 18 Jul 2009 19:22

Jest sem tudi naročil tole famozno lučko :lol:

Povejte zdej, kaj se full pozna ta predelava in menjava
uporov? (svetilnost, bolj hladno delovanje, mogoče dalj časa
zdrži?)

To, da bo treba mal raztavit in spucat, dodat mal termalne paste
mi je že kr jasno, ampak v take podrobnosti pa se ne bi spuščal.
Ali se mogoče tut to splača?

nisem glih štromar in najbrž bo tole bolj butasto vprašanje:
A bi se dalo napajat to lučko na 2x18650 3,7V paralelno, torej na 3,7V?
Predvsem me to zanima, če bi potem tudi tisti mid svetilnost zmanjšal.
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 18 Jul 2009 19:42

Ne, s 3,7V na vhodu ne boš pri tem vezju nič opravil. Pa tudi če bi, s tem ne bi mogel praktično nič vplivati na nivo svetilnosti v "low" režimu. Ta vezja so namreč regulatorji toka - se pravi, da tudi če se napetost na vhodu spreminja (v nekem predvidenem razponu), vzdržuje vezje konstanten tok na izhodu.
Uporabniški avatar
Ortelius
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 18 Jul 2009 20:43

Se mi je kr zdelo, da bo takšen odgovor.

PS: sem mal prebral review-je na mtbr in opazil, da je nekdo
opazil, da je CE znak na chargerju malo drugačen kot bi
moral biti, torej obstaja možnost, da zadeva ni atestirana
za evropski trg in bi bilo dobro imeti zadevo med polnenjem
baterij malo na očeh, oziroma nekje, kjer ni možnosti, da bi
se kakšen manjši požar na chargerju razširil.
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 18 Jul 2009 21:52

Upora R3 in R4 sta poddimenzionirana, pri polnem toku je na njiju lahko cca 0,5W in obstaja znatna verjetnost, da crkneta. Menjava zahteva eden ali dva moravška viskita za spit za mirnejšo roko.

Pri 3,7 voltnem napajanju bi bil verjeten scenarij, da bi regulator še vedno zmogel enak tok na nižji svetilnost, na high bi mu pa zaradi nizke napetosti zmanjkalo. Meni se ne zdi, da bi bila luč na nižjem področju premočna, za zavezovanje vezalk mogoče, za vožnjo v klanec pa niti ne zelo. Stvar okusa.

Zaporedno sem vezal LED na tej lampi (C-bin) in LED na drugi ročni svetilki za katero trdijo, da je D-bin. Na oko nisem opazil razlike v svetilnosti.

Pri polnilcu je mogoče res dobro, da med polnjenjem ni ravno v bližini vnetljivih snovi, koliko je tisti CE znak pristen pa sam boh ve.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a skulj007 » 20 Jul 2009 18:54

Imam eno vprašanje za lastnike Hope Vision 2 LED.
Na spodnji strani polnilca piše da naj bi med polnitvijo svetila oranžna lučka, a meni vedno sveti zelena. Baterijo sem polnil celo noč, pa je še vedno prazna.
Kako je pri vas?
Sveti oranžna med polnitvijo in zelena šele ko je polna?

Hvala!
skulj007
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 20 Jul 2009 19:09

Zelena sveti ko je polna. Tudi (domnevam) dobil si napolnjeno.
Zato zelena. Li-ion baterije so lahko v polnilcu stalno - za razliko od NiMh ki se bajprej ispraznejo "na nulo" in potem polnijo se li-ion baterijo vedno samo dopolnjujejo.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a skulj007 » 20 Jul 2009 19:17

OK, hvala!
Torej, glede na to da meni oranžna niti ne posveti (baterija je skoraj prazna), je verjetno problem nekje v polnilcu ali bateriji.
Je kdo mogoče že kdaj vračal kupljeno robo nazaj na CRC?
skulj007
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 20 Jul 2009 19:31

Upam da ne boš zameril na naslednjem vprašanju - vendar če se ti je zgodilo to, ne bi bil prvi.

Znaš vklopiti lučko ? Gumb za vklop je potrebno tiščati 2-3 sekunde.
Režimi delovanja pa se spreminjanjo z normalnimi kratkimi pritiski.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

OdgovorNapisal/-a skulj007 » 20 Jul 2009 20:06

Eh...kakšna zamera neki...
Lučko sem jaz dobil, jo polnil čez noč (čeprav se verjetno sploh ni polnila), odpeljal dva nočna spusta, lučka je začela utripat, stopnja je bila samo na low,...
Ponoči sem jo ponovno priklopil na polnilec, danes jo prižgem, lučka še vedno utripa, moč je samo na low.
Malce sem prebral napise na polnilcu in ugotovil omenjen problem z lučkami.
skulj007
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 24 Jul 2009 00:37

DX-ova lučka.

Včeraj dobil po expres postopku.

SAME DOBRE NOVICE: pa začnimo

1. Poštar prinesel paket in nasvidenje. Očitno je carinska uprava
na dopustu. :D
2. Lučka res všečna, majhna inlepo zapakirana, nobene bojazni, da bi
se kej uničlo med transportom.
3. Razstavil lučko in ugotovil naslednje:
-lučka brez opilkov (OK, en majhen je pa res bil)
-termalna pasta med zvezdico in modulom
-zvezdica privijačena na modul z dvema malima vijakoma
-termalna pasta med modulom in ohišjem lučke
-povsod tesnilni o-ringi
-vsi kontakti zalotani dokaj kvalitetno (zadovoljivo)
-šraufek za pritrditev nosilčka na luč daljši cca 7mm
uporabnih navojev
-nisem preverjal stika med zvezdico in emitorjem ampak
predvidevam, da je kvaliteten. zakaj?

4. Zato...kratek 10 minutni test na full power----ohišje vroče že po
petih minutah tako, da se težko drži v roki. Torej je toplotni transfer
na ohišje dober. Edino, zaradi majhnosti lučke, je toplotni transfer
iz ohišja v okolico premajhen, če je lučka pri miru.
5. Enourni test na full power med vožnjo (z nič polnjenemi baterijami)---
---lučka svetila celo uro enako, ohišje lučke prijetno toplo, kar pomeni,
da med vožnjo lučka ne trpi.
6. Tistih uporov tut slučajno ne mislim menjat, če pa kdaj crknejo, bom
samo driver zamenjal pa bo.
7. OPOZORILA/GRAJE
- Lučka naj ne sveti več kot 10min , če se ne vozi
- Gumb za prižiganje je zelo dovzeten na dotik. Potrebno vedno
izklapljati baterijo med transportom ali kadarkoli, ko se je ne rabi,
sicer se zna zadeva prekurit, še posebej v ruzaku.
- kabli nekoliko kratki, ampak za mene ni sile
- low mode premočen, ampak za mene ni sile
-nosilec za na belanco je narejen za nekaj vmes med 25,4 in OS,
tko da za nobeno belanco ni kot ulit, ampak drži pa na obeh dobr
(priložene dve močni gumici, za 25,4 in OS belanco)

Vglavnem, zadeva stane 60 eur, a je za moj okus vredna vsaj 150 eur.
Imam občutek, da bo zadeva delala vsaj 1 leto.

Tko, da folk, navali!!!
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Naslednja

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov