Downhill in freeride->vzmetenje napreduje proge pa speglane

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

Downhill in freeride->vzmetenje napreduje proge pa speglane

OdgovorNapisal/-a anzec » 04 Jul 2012 10:50

Pozdravljeni,

zadnje čase ugotavljam, da vedno več downhillerjev/freerajderjev želi lepe in čisto speglane proge. Nekako se mi zdi smešno, saj so še pred parimi leti s trdaki furali popolne rasfuke, zdaj pa s top bajki lepe potke z nekaj skoki.
In če park ni speglan, je beden.

To pripisujem temu, da je sedaj to ratal popularen šport in se za njega odločajo tudi taki, ki se za to odločijo samo zaradi popularnosti.

Po eni strani je to zelo dobro za ta šport, saj se masa ljudi veča in verjetno se bo tudi vlaganje v infrastrukturo - samo po drugi me pa skrbi, saj dobre dh proge počasi izginjajo, parki pa postajajo skupek band in tablov, brez možnosti izbire linij.

Zanima me kako gledate vi na omenjeno zadevo.
anzec
član

Re: Downhill in freeride->vzmetenje napreduje proge pa spegl

OdgovorNapisal/-a Daomab » 04 Jul 2012 11:28

Sploh nisem pomislil na to..
ma se mi zdi, da bi moral dober park imet vsaj dva tipa linij; ene naj bodo speglane, za tiste, ki to želijo (tudi meni kdaj zapaše), druge linije oz. proge pa naj bodo razfuki lahko različnih težavnih stopenj.

najlažje je peljat z polno vzmetenim bajko, z 180+ hoda spredaj/zadaj po smooth liniji. in kot praviš je veliko takih, ki se hoče samo peljat, se pravi bojo fural take proge z takimi bajki. Eni se mi zdi ne čutijo potrebe da bi se ''lomili in ubivali'' po unih ''skalah''. drugim pa je to veselje in se lepo peljemo, ne da bi se grozno trudli.
Uglavnem več tipov prog mora imet park.. če ne pa vsaj da se nardi speglane ''chicken way-e'' okrog težkih razfukou da bojo lahko vsi lepo vozil.
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 04 Jul 2012 12:15

ja res ne štekam zakaj bi kdo to hotu
http://www.pinkbike.com/video/265744/

mislm da najdeš dovolj rafuka čisto povsod, pa vedno lahko časovne rekorde podiraš pa še kšno bližnjico najdeš čeje premalo zahtevno, ne štekam pa folka ki ni sposoben tako furat take proge in cvili kako brezvezne/lahke so flow linije ... i wish ... domišljije je dovolj da mi ne more bit dolgčas na temu ... skilla pa primerjalno en kurc nič :jok:
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a Thema » 04 Jul 2012 15:06

Dober park ima oboje oz. se boljse vec nians.
Mislim da o temu ni kaj dosti za razglabljat.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 04 Jul 2012 15:27

So že prej vsi napisali.

Poznam kar nekaj folka, ki imajo dh mašine in jim je cilj vozit po čim večjem razfuku. Poznam pa tud par folka, ki imajo fr bajke in jim je užitek vozit po čim bolj flow progah z veliko (in velikimi) skoki. Pa to niso ljudje, ki nebi znali vozit po totalnem razfuku, pa tudi so ga že vozili, ampak jim pač ni v užitek.

Jaz sicer nisem ne en ne drugi (pa tud ne znam tolk, da bi lahko ne vem kolk razpravljal), čeprav marsikaj odpeljem tudi od razritega, pri tem pač ne uživam, ampak mi je boljše vozit po speglanih progah z različnimi (za enkrat) manjšimi skoki in dropi.
Killa
član

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 04 Jul 2012 18:07

Fantje, na Krvavcu se najde veliko skal za pofurat, če je pa linija preveč smoooth, si jih pa ene par nastaviš. :mrgreen: Malo heca, da ne bo kdo zapenov... :rofl:
Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 05 Jul 2012 09:37

parki živijo od vikend rekreativcev. tak je kapitalizem.
je pa najbolje, kot je rekel nekdo zgoraj, narediš flow line, pa hardcore DH, pa smo vsi srečni... javornik je lep primer, kako je vsega dovolj.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a bzenko » 05 Jul 2012 10:36

Večina parkov ima več prog, razvrščenih po težavnosti in mislim da se za vsakega neki najde. Jamra pa folk zato ker so razfukane tut linije ki nebi smele bit npr. family line, ki je namenjena popolnim začetnikom in more bit speglana. Speglane proge majo radi tut zato ker jim je škoda bajkov za razfukane.

p.s.
Če bi rad fural res fajno "razfukano" progo ti predlagam en vikend v Hopfgartnu, mi smo bili pred kratkim in še gremo :)

http://www.youtube.com/watch?v=JbNW4uXycjI
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a Zhiloreznik » 05 Jul 2012 11:07

Zakaj bi ležal v banji, če lahko plavaš s piranjami v Amazonki?

Nekaterim pač ne odgovarja furanje po terenu, kjer imaš občutek, da kolo kuje plan zarote in čaka na trenutek, ko ti bo zarilo nož v hrbet. Čudno ane?
Zhiloreznik
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 05 Jul 2012 14:26

Zhiloreznik napisal/-a:Nekaterim pač ne odgovarja furanje po terenu, kjer imaš občutek, da kolo kuje plan zarote in čaka na trenutek, ko ti bo zarilo nož v hrbet.

Če se ti to dogaja, so odgovori ponavadi trije:

1. manjka ti znanja
2. manjka ti samozavesti
3. manjka ti obeh zgornjih stvari
:wink:

Ni kriv bicikel, ni kriva proga, kriv si ti :twisted: S tem seveda ni nič narobe, pač izbereš proge/poti, ki ustrezajo tvojemu nivoju znanja.In mislim, da res ni neke hude panike glede tega, da naj bi "prave" dh proge izginjale.Vsaj v dobrih parkih imaš vedno kar precej razpona v težavnosti poti.Je pa res, da se i.t. flow prog pojavlja vedno več (čeprav jih je po pravici povedano še vedno precej malo, ki bi bile res super).Razlog je čisto enostaven: zaradi povpraševanja.Zakaj?Ker so (če so prav strasirane) lahko nenormalno zabavne za zelo širok krog uporabnikov.

Je pa res, da prave flow proge bolje izkoristiš s kolesom z manj hoda (a še vedno bolj dh geometrijo), kot z dh mašino.Ampak to je recimo bolj stvar za kakšno drugo debato :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov