Diski spredaj-zadaj

Vse o tehniki vožnje, od začetniških težav do trikov, letečih vragolij in podobnega. Vse o tehniki vožnje z gorskim kolesom. Gradnja in konstrukcija poti in izdelava poligonov. Video vključen.

Diski spredaj-zadaj

OdgovorNapisal/-a UGANDA » 14 Apr 2008 19:18

Ali morda kdo ve,ali se za freeride bolj splača imeti 2 diska spredaj in zadaj,ali pa je morda bolje če imaš disk samo zadaj.
Zanima me tudi od česa je to odvisno,moje mnenje pa je da je bolje imeti disk samo zadaj,saj ga na jumpih skoraj ne rabiš,pa tudi nekaj odvečne teže izgubiš.

Omenjam slopestyle varianto... 8)
UGANDA...
Uporabniški avatar
UGANDA
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a rs » 14 Apr 2008 19:20

kr oboje voz dosti bolse
....::::go with the flow::::....
rs
član

OdgovorNapisal/-a Gost » 14 Apr 2008 19:28

Če uporabljaš bajk OZKLJUČNO samo za slopestyle, je morda res boljše samo z enimi diskom- zaradi cene. Ampak bi tudi pri slopestylu bilo mogoče boljše imeti oba diska, za vsak slučaj...

Pri freerajdu pa sta obe bremzi skoraj obvezni. Kar poskusi odpeljti eno gozdno potko, lahko tudi brez jumpov, in boš zelo teško obvladal bicikel.

samo moje mnenje.....

lp
Gost

OdgovorNapisal/-a RedBull » 14 Apr 2008 21:00

Glede na tvoja vprašanja vrjetno nisi ravno izkušen. Ker pa nisi izkušen, boš pa vrjetno bolj siguren z obema bremzama :)
Uporabniški avatar
RedBull
član

OdgovorNapisal/-a kamikaze » 14 Apr 2008 23:29

Vi se odlocate med 1 ali 2, jaz pa med 1 ali 0 hehe vse se da, no rules! Mas svoj stil, furi po svoje in nič drugač! Lahka ti napisem dokumentarc pa ce se po njemu ravnas bos se vedno to kar si hehe

Jaz se ne vidim na trdaku s spredno bremzo, ti pa kakor ti paše, probaj!
Če si zacetnik je mogoce res bolj pametno met obe, pa tudi to ni merilo hehe :wink:

Mogoce pricakujes 10 vrsticni odgovor zakaj je bolše imeti obe, in bos to uposteval in nasledni dan se bos pocutil kot pravi pro hehe

jaka
STOMP PITBIKES! http://www.stomp.si
Uporabniški avatar
kamikaze
član

Kraj: Velenjkovac

OdgovorNapisal/-a UGANDA » 15 Apr 2008 07:30

Res je,da za feeride potrebuješ obe bremzi,mislim da pa je za slopest...bolje ena,ker tudi lažje lahko izvajaš nekatere trike...Sprašujem pa zato ker ravno kupujem diske za slopestiyle varijanto,cena pa mi niti ni pomembna.
Res pa je tudi,res pa je tudi da sem že kar nekaj prefural z zadnjo bremzo ampak se je obnesla samo na jumpih... :lol:
UGANDA...
Uporabniški avatar
UGANDA
član

OdgovorNapisal/-a Gost » 15 Apr 2008 18:47

Tole se mi je zgodilo:
Prednjo premzo sem pokvaril, tako da sem se pribl. 1 teden vozil samo z zadnjo. Peljal sem se [size=9][/size]prehitro peljal po mokri travi in ko sem skočil, nisem mogel več obstati. Ponesreči sem zavil v vrt od stare mame :cry: :mrgreen: prst je bila mehka, zato se je prednje kolo pogreznilo, mene pa je vrglo čez belanco. Od takret naprej imam montirani obe premzi, pa čeprav imam trdaka :P

PS:Obe premzi sem imel že pred okvari

lp
Gost

OdgovorNapisal/-a UGANDA » 16 Apr 2008 21:22

Zakaj PRO-ji nimajo obeh bremz... :?
UGANDA...
Uporabniški avatar
UGANDA
član

OdgovorNapisal/-a Pinki » 16 Apr 2008 21:26

Če furaš 4x, dj pa to oz. slopestyle brez pevelikih klancev bo zadnja zavora dovolj. Pri 4x vem da bom imel samo zadnjo zavoro razen ajdovščine :twisted: kolo se pelje hitreje, ker vedno disk malo drajsa ali kakor koli in SE POZNA.
a-a
Pinki
član

Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Lunik » 16 Apr 2008 21:29

Cakej mal poba, zdej pa vedno hujse stresas ...
pft.
Lunik
član

OdgovorNapisal/-a Pinki » 16 Apr 2008 21:44

Ne, ta je resnična, se pozna 100% sploh če je disk malo ukrivljen in ko malo bolj podrasja se pozna, vsaj pri meni vidim ko mam nekaj časa 1 nekaj časa 2 in je opazna razlika.
a-a
Pinki
član

Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a Outsyder » 16 Apr 2008 21:49

RedBull--- zadel v polno:D
Uporabniški avatar
Outsyder
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a jazbec » 17 Apr 2008 12:38

A dej dej pinki to se tebi samo tako zdi, ko enkrat veter bolj piha ko pa drugač
Gremo v štirc!...
jazbec
član

Kraj: welenje

OdgovorNapisal/-a kamikaze » 17 Apr 2008 15:43

eheeheh teorije gor dou, pjte furat pa bo kj iz vas :wink:

aiid jaka
STOMP PITBIKES! http://www.stomp.si
Uporabniški avatar
kamikaze
član

Kraj: Velenjkovac

OdgovorNapisal/-a kamotek » 17 Apr 2008 16:08

vi sam jakeca poslusite ko ma vlk izkusn 8)
ajd sandi
kamotek

OdgovorNapisal/-a panx » 17 Apr 2008 22:26

kake pol leta sem fural trial samo z zadnjo bremzo in ko se navadiš se da :lol:vsaj street
I`m Nepismen
trial by fire
[url]facebook.com/panx.bricelj[/url]
Uporabniški avatar
panx
član

Kraj: jesenice

OdgovorNapisal/-a Uroz » 24 Okt 2008 21:33

1113
Four Capital Numbers
Printed In Gold!

http://www.muslauf.si/
Uporabniški avatar
Uroz
član

Kraj: Lublana je bulana!

OdgovorNapisal/-a klempo » 24 Okt 2008 23:29

Si ne predstavljam, da bi to delal tako dobro z zavorami, kaj šele brez :)
Hrastnik Brothers Racing
Uporabniški avatar
klempo
član

Kraj: Šmartno ob Paki = SLATINE

OdgovorNapisal/-a gusar » 05 Nov 2008 19:55

bmxarji furajo breakless ze dolgo dolgo, ko pa en mtbajker fura ene polomlene trike brez brejkov pa je cela revolucija..
pa nic proti akrigu sam res zalostn tole poslusat..
itak pa vem da bo post spet zbrisan ker na mtb.si ne moras podati svojega mnenja ker stran upravljajo naciji..

resnica pa pac boli
Najlaži je pa nč furat, odbit škatlco Brihtola že za zajtrk, pol pa viset na forumih pa komentirat..
gusar
član

Kraj: straight outta ghetto

OdgovorNapisal/-a klempo » 05 Nov 2008 22:58

gusar napisal/-a:bmxarji furajo breakless ze dolgo dolgo, ko pa en mtbajker fura ene polomlene trike brez brejkov pa je cela revolucija..
pa nic proti akrigu sam res zalostn tole poslusat..
itak pa vem da bo post spet zbrisan ker na mtb.si ne moras podati svojega mnenja ker stran upravljajo naciji..

resnica pa pac boli

Neč ne rečem, bmx-arji ste itak carji, ker jest bi se polomil pod takimi malimi kolesi :D
Hrastnik Brothers Racing
Uporabniški avatar
klempo
član

Kraj: Šmartno ob Paki = SLATINE

OdgovorNapisal/-a gusar » 06 Nov 2008 08:48

no da ne bo tole spet preslo v kake spore bom se dodal, da so vsi glih ene isto carji, samo, da ni breakless nic novega, edin ocitno na mtbju, haha.

drugace pa uganda rajsi pusti za zacetek obe bremzi, ko pa te bosta zaceli motit pa bos ze snel, kar se ti zdi, da je nepotrebno. edino ce vozis dirt ali street je ze v štartu dovolj samo zadnja (da se se malo drzimo teme).
Najlaži je pa nč furat, odbit škatlco Brihtola že za zajtrk, pol pa viset na forumih pa komentirat..
gusar
član

Kraj: straight outta ghetto

Re: Diski spredaj-zadaj

OdgovorNapisal/-a wind85 » 03 Maj 2011 19:58

Ok...dejstvo je da gorski kolesarji (ja tud xc) zaenkrat potrebujemo še bremze spredi in zadi, predvsem freeride in dh disciplina, prvič zaradi velkih hitrosti in drugič zaradi večje teže kot pa bmx koleščki. Primer: če boš mel par dropov za nardit eden za drugim na strmem pobočju-me prou zanima kako bi šlo samo z zadnjo bremzo-mel bi premajhno zavorno moč, da bi lahko zmanjšal hitrost in se pripravil na naslednji drop-mal preveč zabremzaš, pa te odnese-da o mokrih podlagah sploh ne govorim. Slopestyle al pa bmx je vseeno mal drugače.
Dude, go to a morgue and buy yourself a freakin' brain.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 03 Maj 2011 20:12

Malo za hec malo za res, z zadnjo zavoro se niti približno ne boš kaj dosti ustavil, pa še črte boš vlekel po nepotrebnem, zdaj se pa zamisli koliko se ti splača samo zadnja zavora, ker nekateri smo, so alergični na narejene grabne od zadnjega zaviranja.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 04 Maj 2011 19:16

MatevzV napisal/-a:Malo za hec malo za res, z zadnjo zavoro se niti približno ne boš kaj dosti ustavil, pa še črte boš vlekel po nepotrebnem, zdaj se pa zamisli koliko se ti splača samo zadnja zavora, ker nekateri smo, so alergični na narejene grabne od zadnjega zaviranja.

LP

Če ti z zadno bremzo črte vlečeš, očitno res nimaš filinga za bremze.
Sem vozil nekaj časa samo zadno bremzo, tudi light freeride z njo, pa nisem črt vlekel. Lepo po občutku spustiš ročko od bremze navznoter, pa nimaš kaj blokirat kolesa. Če boš to probaval, pa ti še kar nebo šlo, prodaj kolo.
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 04 Maj 2011 19:27

Kakšna črta se samo zaradi napak zgodi, drugače zaviram na prednjo, z zadnjo se pri hitri vožnji niti pribljišno ne boš ustavil toliko hitro kakor sprednjo, plus to da gre teža pri bremzanju naprej in zadnja posledično izgubi oprijem s podlago, zato ratajo grabni, tako da mi ne pametuj, ker gorce vozim že zelo dolgo in bom že vedel kako zavirati, napake se pa pač dogajajo, nobeden ni popoln.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 05 Maj 2011 11:03

Točno to je problem pri zadnji bremzi....na neravnem terenu začne zadnje kolo poskakovati in zato ne pomaga kaj dosti....enkrat sem bil na pohorski 4x progi samo z zadnjo bremzo in je blo res mučno, je pa res da se naučiš boljše bremzati če en čas voziš samo zadnjo

BTW: nevem zakaj je obujena 3 leta stara tema :lol:
|johnny|

OdgovorNapisal/-a wind85 » 05 Maj 2011 16:17

''ne vem, zakaj je obujena 3 leta stara tema.''

Ups...za to sem pa najbrž jaz kriv :lol: Nisem pogledal datuma, je pa res, da je bil post pomaknjen zlo gor.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 05 Maj 2011 21:59

Wind85, res pohvalno da si uporabil funkcijo Search, ker nekateri je ne in odpirajo kar naprej nove teme za stare reči.

LP
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a wind85 » 06 Maj 2011 02:37

No...lepo da vsake toliko vidm, da ma kle gor na tabli še kdo smisel za humor.
wind85
član

Vrni se na Tehnika vožnje, gradnja poti in poligonov, ostale kolesarske tehnike

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Majestic-12 [Bot]