Nanos

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Nanos

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Nov 2012 19:29

Aloha!
Če bi se kolesar spustil od lovske koče proti Podnanosu... Kar se seveda ne :D (uvod za palcaje, pahodnike ipd.).
Skratka, trail ma na prvi četrtini en odcep levo, na 100-180 stopinjskem ovinku. Na uč zgleda zlo lep trail in me mika da bi en dan probal. Je že kdo? Da ne bom pristal na dolgočasju ali previsni steni.
LP, J
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

Re: Nanos

OdgovorNapisal/-a Depresija » 18 Nov 2012 22:06

Pa kaj imate ta prokleti strah pred neznanim in it pogledat kam pelje trajl, ki ga vidite?
Res vas ne razumem.
btw. Steza pripelje na nanoško prečko. Ni previsno, dolgčas pa je vozit po ena in te istih trejlih :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Nov 2012 22:44

Zelo rad raziskujem traile v mojih koncih, kadar mam čas. Kadar sem pa v časovni gužvi, je pa jeba.
Rad jih iščem na dopustu. Če pa ni cajta, pol pa JBG :D Plus tega, zadn del z nanosa je tok hud, da ga lahk skos vozm :D
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 18 Nov 2012 22:47

Ej, tebi osebno je bil namenjen samo zadnji stavek :D
Ostalo pa na splošno vsem (pisano v množini), saj je navada da se na forumu tikamo :wink:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Nov 2012 22:58

hahahahah :D Ma sem se prehitr vidu kot podmnožico množice foruma :D
Ampak tale nanoška prečka... A je dolgočasna? :D
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 18 Nov 2012 23:14

Dolgočasni so ljudje, katerim možgani niso sposobni poslat impulza rokam, da naj zavijejo z že na pamet poznane poti.
Pišem na splošno, da ne bo nesporazumov :)
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a MAAC » 19 Nov 2012 08:31

A to gre za tisti "famozni" ovinek pod l.k., ko naredi potka obrat nazaj proti zahodu? (moram priznat, da se nikoli nisem zavzel, da bi šel tam kaki trail v kontra smer :oops:

@Depra: Nanoška prečka = ona lepa prečka iz Razdrtega v Podnanos? ;)

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Surfac » 19 Nov 2012 14:06

Depresija napisal/-a:Pa kaj imate ta prokleti strah pred neznanim in it pogledat kam pelje trajl, ki ga vidite?
Res vas ne razumem.

Točka 6.. Pisano na splošno :wink:
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a TINKO » 19 Nov 2012 16:06

Tista steza gre proti Lozicam in je do prečke kot je Depresija reku odlična se pa pri počivalu kot previjo domačini razcepi in levi krak gre po klancu bolj vlaki proti Podnanosu.
Na asfalt pa pride tam kjer Nanoška prečka.
In Depresiji dam prav ko pravi da raziskuj in ne se takoj ustrašit če moraš par višincev nazaj gurat, ker si falil.
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 20 Nov 2012 11:53

Jaz se pa ne strinjam. :?

A je to MTB forum?

Zakaj nebi vprašal če nisi siguren, kakšna je pot in kam vodi? Enim je pač malo težje raziskovat, kot drugim. Namesto da bi vspodbujali debato o poteh, jo že v kali zatrete.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 20 Nov 2012 18:03

Sicer zj ne vem kwa ste vsi k bobr u maline (k mutau na telefon; k mutau na sladoled; k katanc na šmarno; ) navalili na idejo, da kao ne upamo/jo raziskovat. V mojih koncih je par poti, ki se izza ovinka končajo s prepadom. Če grem raziskovat, grem pač najraje s frendi, ki vem da jim to ni problem. Če nas je par skupaj, pač to odpade.

Skratka, na vprašanje sem že davno dobil odgovor. Bom pa zelo vesel predlogov na temo poti v primorskem koncu.
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 20 Nov 2012 21:28

Smo na forumu, moto je kako se boš pa kaj naučil če ne boš vprašal, Deprič je pa uspel v vseh treh svojih postih v tem threadu okurcat neko populacijo, ki gre njemu na živce... Tudi jaz pravim da je to b.v.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Jaquzla » 20 Nov 2012 22:36

Depresija tudi redno gloda brihtole...
Jaquzla
Uporabniški avatar
Jaquzla
199 Sit shop

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebelca » 20 Nov 2012 23:06

Tzuli, se tut ti bojiš prepadov na Golovcu? :twisted:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 21 Nov 2012 00:37

Bojim se vseh prepadov.

Pa odvetnikov.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Nov 2012 00:39

Ma nima veze, Depresija je povedu kam pelje, pa da mu gre to pač na k... Sj to lahk čist razumem. Itak da mormo probat. Če ne, ne vemo. Če ne probaš nimaš zgodbe :D :D Kar se prepogosto konča na krut način :D AMPAK! maš pa zgodbo za bodoče vnuke :D

No pa če smo še vedno pr temu trailu :D Ko prideš na zadnji del. Torej ko zadnjič (pri "vodometu") zaviješ iz asfalta na zemljo. Pol pičiš levo, desno... Trail... Potem pa nenadoma zaviješ levo... Tam se zmer u treh pisanih marjeticah ustavm, ker pač pozabm kje se zavije. Zj ta del mi je super duper hud! AMPAK! Kwa pa če greš naravnost :D

Ubistvu mi je ta trail tok hud, da mi je vsakič žou spusta, da bi šou probavat drugo :D Šatlou se pa tut nism že v letih....

Edit: Kwa majo pa odvetniki???
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 21 Nov 2012 00:41

Čebela zastopa par ljudi tle na tabli.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Nov 2012 00:47

Aaaaa... Svašta... Glede na nick pa poste nebi predvidel diplome :mrgreen: :twisted: :mrgreen: Šala cvetoljubnica...
Tzuli, predvidevam da ne veš kam pelje pol naprej pot... Treba začet iskat dodatne... Slavnika mam dost, Nanosa še ne, ampak ga bom meu verjetn...
Čaven je res da še nism šou... To bo še treba... Baje je gut... any opinions?

EDIT: http://sl.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cebele
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 21 Nov 2012 06:17

Ne na Čaven k je že preveč gužve sploh pa tistih ki se ko mutavi po spustu vlačjo čez vrtne ograje in zidove po Lokavcu ker išejo Ajdovščino, kot da bi bli predmestje Tokija tukaj na vasi.
Nisem mislu takega raziskovanja, no sej so bli lohk da taljani v soboto, ker komunicirat pa niso hotli so sam butasto gledali.
Uporabniški avatar
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 21 Nov 2012 09:25

Evo, še mojih 5 centov.

V bistvu ima Depresija še kako prav - potrebno je raziskovati neznane poti, da najdeš lepe nove potke. Ampak (tu je žal vedno ampak :mrgreen:) - moje mnenje je, da si lahko to privoščiš ali na "domačem peskovniku" (kot ima npr. Tinko raziskan celi Čaven in Rob, pa še morda kaj, sam pa poznam praktično vsako (interesantno) potko na V delu Pohorja in Kozjaka, pa še vedno se nekaj najde) ali pa ko greš kam na turco prav z namenom raziskovanja. No, je pa še možnost, da greš lepo v družbi domačega stezosledca 8)

Ko pa greš kam na turco, se opremiš z zemljevidom, malo poznaš situacijo in imaš po možnosti še kakšen opis, pa se valjda držiš neke potke. Moram priznati, da se sam niti ne spomnim, da bi bil na tistem ovinku (če imamo istega v mislih) še odcep kake potke. Nadaljevanje v dolino do Podnanosa je super lepo (če odšteješ tista dva asfaltna odseka :mrgreen:). Zdaj pa - kje nastane problem? Nanos mi je malo preveč odročen, da bi se tam sam podajal v neka raziskovanja, še posebej ko vem, da je tam dol ena luštna potka (no, saj jih je več, pa ostanimo pri tej). To sva si lahko npr. privoščila na Koroškem, ko sva raziskovala terene za KTK tabor, ker rabima do gor 1 uro vožnje, pa konec koncev sva šla tudi s tem namenom gor in spotoma še našla par lepih potk in uživala na krasni turci z malo zgubljanja. Da pa bi to počel na Nanosu in še kakšnih bolj odmaknjenih koncih, ki jih obiščem morda 1x na leto ali pa še manj, pa mi nekak ne pride v poštev, razen da bi se vsidral v dolini za par dni in vsak dan hodil gor z namenom raziskovanja :P

In v takšnem primeru je izmenjava izkušenj oz. vprašanja na (še vedno) MTB forumu po mojem mnenju več kot upravičena oz. bom rekel, da je celo zaželjena. Vsaj včasih je zadeva tak funkcionirala... :roll: Seveda vem, da se vseh skritih potk sedaj ne bo razkrivalo, niti nisem za tako javno objavo GPS-ov (čeprav jih najdeš domala vsepovsod), ampak debata pa je po mojem mnenju čisto na mestu. Evo, moje mnenje :D (vsekakor pa je sfaljen forum, ta tema bi morala biti pod forumom Stanje poti... ;) )

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a mrd » 21 Nov 2012 12:49

Maac mislim, da vse ture, ki jih je BorM prelepeljal in raziskal ovržejo tvojo teorijo o domačem pragu. Je pa res, da si je potrebno vzeti čas in predvsem imeti voljo in žilco kar je pa verjetno tisto kar je Depresivni hotel povedat.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a MAAC » 21 Nov 2012 15:18

Mislim, da si me malo narobe razumel ali pa sem se sam napačno izrazil :oops:

To kar je Boris (in tudi drugi) odpeljal, je vsekakor občudovanja vredno in lep zgled vsem nam. Ampak, on je vsaj po moji logiki se lepo vsedel pred zemljevid, si narisal turco, morda pogledal še, če so kake info na netu, in se je odpeljal turci nasproti. Ampak, saj bo sam napisal - močno dvomim, da je pri tem raziskoval še vse pomožne stezice ali pa kakšne druge potke, ki so se pokazale na terenu, kot pa tisto, ki jo je imel že od doma načrtovano (razen če seveda situacija na terenu ni bila drugačna in je enostavno moral po drugi poti, ker druge izbire ni imel). Mi bomo seveda imeli lažje delo, ko bomo peljali po njegovih sledeh, ko bomo že vedli, kaj nas čaka. Ko pa si na domačem terenu, pa vsekakor odkrivaš, kam gre tale potka, kam gre ona...itd. Se zdaj bolje razumemo? ;)

Se pa vsekakor strinjam, kot sem že omenil - da se splača raziskovati... :D

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 21 Nov 2012 15:48

:) Ej da ne bo zdej izpadlo da sem to zaradi sebe napisal.

Mi gre na jetra tole stanje na Tabli, ko se nekdo ki rabi info. najprej opraviči ko kaj vpraša.
Kar se tiče pa iskanja novih poti, če ti paše iščeš, če ti ne pa vprašaš. Jaz osebno se ne morem dvakrat na leto peljat po isti poti, mislim predvsem na celodnevne ture. Posledično pa to pomeni da moram več ali manj iskat nove poti.
Nimajo pa vsi takih potreb, verjetno tudi zananja ne kako in kje iskat. Ne vem zakaj se nebi takim pomagalo poiskat kje in kako se da peljat. Mene moj ego ne jebe, povem kje sem bil, ostali pa kakor jim paše.
Se pa lepo kaže stanje kam je pripeljalo to skrivanje poti. Kolesarjev je vedno več, zadržujejo se pa na parih območjih, ki so postala preobremenjena. Tisti ki pa imajo znanje, pa molčijo.
Ampak to dolgoročno pelje v samo še večji konflikt z ostalimi uporabniki poti. Če bo na Čavnu sranje, se ne bo zaostrilo samo tam, temveč se bo na celotnem območju Slovenije.
Zato tudi v mojih albumih ne najdete poti z območij kjer je že sedaj preveč kolesarjev, temveč probam pokazat tudi na druge variante.
Torej, povejte kje ste bili, s tem date tudi drugim idejo kam se da it. In pa vprašajte, če ne veste kakšna je pot.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 21 Nov 2012 15:58

V bistvu vsak ki me vpraša za pot mu to tudi povem in mi ni teško. Pa čeprav se potem kesam včasih, ko vidim kaj po eni sezoni od poti ostane. To velja predvsem za tiste ki so primerne za šatel.
Sem pa že velikokrat srečal izgubljene , ki lutajo po gmajni in mislijo da vse vedo ker imajo GPS, zato ni nič narobe z vprašanjem.Včasih je pa mal problem dat odgovor nekomu , ki ga vsaj malo ne poznaš. No vsaj mene tako učijo izkušnje
Uporabniški avatar
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 21 Nov 2012 16:01

MAAC, si malo vmes priletel. :)
Pa sej niso vse ture čisto moje, če se ti da imaš en kup namigov po netu. Marsikaj najdeš po ostalih Picasah, kaj na Hribi.net, pol se pa že kaj pokaže. Osnova so pa itak dobre karte.
Saj včasih ne rata čisto iz prve odpeljat tako kot si si zamislil, recimo Šebrelje-Šentviška Gora, je bila šele v tretje taka kot jaz hočem.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 21 Nov 2012 17:45

Matr, ste se pa razpisali :D

Se opravičujem odpiralcu topica za 'deviacije'... jebiga (me) ... :mrgreen:
Ne moremo mimo dejstva da je tendenca pri današnjem mtb na žalost ravno ta pasivnost. To je bil tudi razlog da sem 'špiknil', nenamenoma.
Seveda se to nanaša na lokalne trejle, kar nekako Nanos tudi je. Vsaj v zimskem obdobju za celo osrednjo Slo.
Transferji, o čemer ste se največ razpisali, so popolnoma druga zgodba.
Če nekomu s prstom ne pokažeš al' pa še raje dobesedno za rokco ne odpelješ na odsek, ki ga ne pozna ... se ga pač ne bo lotil niti pod razno. Da ne bo pomote, v mislih imam kratke odseke na hribu (kaj hribu, tudi kuclju) pred hišnim pragom, ki ti vzamejo 15min časa.
Zame je to nekako nerazumljivo. Povdarim --> zame! Sej drugače ni nič narobe, življenje gre dalje, kolikor nam ga je še ostalo :)
In vseeno trdim da to z brihtolom nima nobene veze.

Drži, kar je napisal Boris, da pač:
BOR-M napisal/-a:Nimajo pa vsi takih potreb, verjetno tudi zananja ne kako in kje iskat.

Podoben odgovor sem tudi dobil v enem osebnem pogovoru ..
Ampak hudiča, dejte mi povedat, kako se lahko na lokalni trejli 10 let vsak teden furaš mimo enakovrednega razcepa dveh stez in vedno zaviješ v isto smer?
In niti ne pomisliš, kaj šele da bi te zanimalo, kam bi te tista tadruga pripeljala ....
Ne, zame tukaj pomankanje raziskovalne žilice ni izgovor, pa ne mislim nič slabega s tem .. kot sem že napisal, življenje gre dalje in ''vsakemu svoje''.
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Nov 2012 18:51

Heh... Če mate želje po krajših spustih, Borovnica jih ima veliko... Rade volje kaj pokažem, čeprav zadnje čase s težavo.
En kmet, se je odloču, da je treba čez vseee vse vse potke nastavt hlode, veje, ovire...
Z ene treh trailov, sem že vse odmaknu, pa je blo v dveh dneh ponovno tam... JBG, pač omejenost.
Je pa to prineslo veliko novih poti, ker sem ugotovil, da marsikaterega odcepa na dol grede, sploh videl nisem. Ker sedaj ne vintam več gor, ampak grem po poti navzgor peš, da si jo spuacm za spust :D

Deviacije hvala bogu :D Manjka zadnje čase na tabli kvalitetnih ali pa vsaj aktivnih debat.

Jaz se rad peljem večkrat po isti poti. Zakaj? Zato, ker uživam v poznavanju traila, ker imajo poti mini bande, mini jumpe...
Ko jih enkrat poznaš, rata flow bistveno večji, fun factor poti rata nor. Seveda rad spoznavam nove, vendar se tudi rad vračam na stare. Enostavno uživam u tem, da lahko spilm vožnjo na enem trailu :D

Raziskovanje enostavno zahteva veliko časa. Ki pa ga prepogosto pač nimam.

Sicer pa ne vem zakaj se na Depresijo jezite da je pojedu brihtol, ker se mi res ne zdi, da bi kakorkoli bil negativen v tem topicu...
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 04 Jan 2013 23:29

Ali obstaja povezava med spustom s sv. Hieronima na prečko, označena na zemljevidu?

Slika

hvala
Zadnjič spremenil Mojo Jojo, dne 05 Jan 2013 08:58, skupaj popravljeno 1 krat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Depresija » 05 Jan 2013 09:17

Mojo, povezava je. Upam da misliva na isto. V zadnjih dveh letih je tudi precej v uporabi, saj je po novem tudi markirana oz. bolje rečeno označena.
Jo je pa težko opazit, ker je glih na najhitrejšem odseku spusta in se večina gladko mimo odpelje. Za gor grede (v obratni smeri) jo odcep lažje viden (markacija). Kot pomoč in orientir naj ti bo en balvanček/večja skala na levi strani steze (dolg raven/hiter odsek). Točno tam zavije ostro desno lovska steza, ki te pripelje po enih 200m na prečko, praktično na najvišjem delu.
Mislim da imaš odcep pravilno označen na zeljevidu, tudi višina je cca tam tam. Če najdem podatek v zapiskih ga kasneje napišem.

Zakaj in čemu je tukaj šel MarE navzgor pa se boš spraševal tudi sam :mrgreen:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Jan 2013 11:31

Hvala, ne rabim več podatkov, orientacija mi je itak izravnava terena, kar pomeni da sem že mimo. :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Nov 2013 12:46

Aloha, tema je nekaj časa stala, ampak je zima blizu pa me zanima če je vse še ok?
Da ni morda kakšne lokalne zelene stranke, ki gladovno štrajka proti kolesarjem v okolici.
Travnik na koncu, sem slišal da je off. Baje je nek kmet zelo lepo (dejansko, ni sarkazem) prosil, če se ne vozimo več po tistem travniku.
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 18 Nov 2013 16:13

včeri je blo vse ok. nismo pa šli čez travnik.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a MAAC » 16 Dec 2013 12:51

Kak se pa da izogniti temu travniku (pa seveda, da odpelješ zadnjo prečko vse do vrat skozi ograjo ;) )? Moram priznati, da nikoli nisem opazil kakšne druge opcije :oops:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Dec 2013 13:00

Vrhunska opcija je, da ni potrebno iti preko travnika... in vredna večkratnega ponavljanja! :D

Velika zahvala "avtorjem"... :)

Edit: ena slikca iz vrha, na katerem je bilo že skoraj vroče, saj je bilo (za Nanos) brezveterje. :)
Slika
Zadnjič spremenil cebe, dne 16 Dec 2013 18:02, skupaj popravljeno 1 krat.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 16 Dec 2013 17:15

aaa kak sem ti fauš :mrgreen:
nice pic !
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a MAAC » 17 Dec 2013 14:17

Brez zamere, samo smo spet pri starem problemu...in tak se bom naslednjič spet peljal čez travnik, pa bo kmet spet jezen... :roll:

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Keki » 17 Dec 2013 17:43

Maac in ostali, ki ste vozili taklasičen spust v Podnanos, najbrž poznate tisti del, ki pride iz gozda na eno travnato jaso, na kateri je na levi strani ena zapuščena bajta. Tam čez jaso ponavadi precej leti, potem pa prideš na vlako, ki se takoj prične dvigovati.
No po tej vlaki gremo ponavadi naravnost naprej in potem sledi un hiter odsek, kjer je potrebno po cca. 300 m ostro zaviti levo na najlepši flow section (singla med drevesi, ki se konča pri tatečnem lastniku travnika)

No, tanov trail (ki ga je naredl domačin na skoraj večini svojega gozda), se začne takoj, ko se začne ta vlaka spuščati. Treba je iti malo bolj počasi in takoj opaziš zvoženo pot, ki zavije desno.

Pot je res lepo in precej tekoče speljana. Nima nobenih strmih odsekov, je pa res zelo ritmična in ima malo morje zavojev, band in kratkih doublov. Vmes so dve manjši đampi, ki jih mislim, da lahko vsak od nas preskoči (se pa kar naenkrat pojavijo pred tabo - so na poti.., lahko pa jih tudi obvoziš).
Zadeva je res luštna in zelo zabavna in roko na srce, skoraj boljša, kot klasika.

Spust se konča na drugi strani grebena na enem asfaltu, po katerem se spustiš v center Podnanosa.Slika
Uporabniški avatar
Keki
Topalović d.o.o.

Kraj: KAMNIK

OdgovorNapisal/-a MAAC » 19 Dec 2013 12:06

Hvala, Keki o-o ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 20 Dec 2013 11:46

No sej mu ni blo treba objavljat tistga traila ... bi se lahko spustil tudi naprej po makadamu in v enem desnem zavoju piču naravnost po singli.

PS; Dokler je bil MAko in co. dejaven je bilo problematično objavljat še naravne traile k katerih nastanku niso pripomogli nič, nada , ama niente, zero ... kaj šele tuje zgrajene ;)
Ampak sm opazu en dan da je našu sebi primeren nivo debate tako da se mu ni treba več pritoževat nad nivojem table @RtvSlo.si ... lulz
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 17 Feb 2014 15:19

kakšno je pa kaj stanje nanos po snowpocalypseu?
bjakeb
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 09 Mar 2014 14:18

stanje dobro. če bo pa avtor spodnjega dela rabil kakšen par rok, da se kaj dodela ali pa pošejpa, pa rade volje pomagam.
bjakeb
član

OdgovorNapisal/-a bastardizer » 17 Apr 2014 21:32

A kdo od lokalcev morda ve, komu se je dalo tako temeljito zabarikadirati zadnji del "enduro" proge?Veje so celo pribite na drevesa in povezane z žico...
NO GODS NO MASTERS
Uporabniški avatar
bastardizer
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 17 Apr 2014 21:58

Moje nepotrjene informacije so, da čisto spodaj enemu izmed lastnikov ni všeč, da se tam vozijo kolesarji...predvsem zato ker jih gre večina ob vinogradu dol na asfalt.

Je bilo u izi zametano že pred več kot enim mesecem.

PS; nisem lokalc
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a bastardizer » 18 Apr 2014 04:17

Aha, se mi je zdelo, da bo kaj takega.Delo je bilo temeljito opravljeno, prav nič v izi na žalost.
NO GODS NO MASTERS
Uporabniški avatar
bastardizer
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 18 Apr 2014 11:57

Na koncu proge peljite naravnost do asfalta in ne zavijajte levo ob vinogradu.
Nisem lokalc in ne poznam dogodkov in ozadja ampak stric glede na mojo 1 minutno izkušnjo z njim ne sodi med dobrovoljne ljudi. Namreč na pripombo (glasno in sitno) sva s kolegom takoj zavila nazaj na glavno potko in se mu opravičila kar pa ni bilo zadosti, da ne bi komentiral in godrnjal naprej.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Guarana » 18 Apr 2014 14:37

Graditelj proge se je zadnjič pritoževal, da bo možak popi..., ker se mu klapa vozi ob vinogradu, sploh če je to po blatu... Možaka popolnoma razumem, da ga kolesnice motijo.

Torej ko pridete s traila pojdite desno in po kolovozu naravnost na asfalt in ne ob vinogradu. Moje informacije so en mesec stare, tako da je lahko tudi kakšna druga limonada, vendar to z vinogradom je gotovo problem.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a bastardizer » 18 Apr 2014 16:03

Seveda, popolnoma razumljivo, sploh ni problem it po makadamu in ne skozi vinograd oz. mimo njega.
No, sedaj trenutno tako ali tako ne moreš niti po progi.
Možakar bi pa seveda lahko "zaščitil" prehod čez njegovo posestvo, ne pa progo na treh koncih :mrgreen:
NO GODS NO MASTERS
Uporabniški avatar
bastardizer
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 07 Maj 2014 12:03

Tudi na našem koncu imamo včasih probleme s takimi ki: " tukaj je moja zemlja in čeprav je ne uporabljam in mi ne delaste škode, ne bom dovolil prehoda po njej." ali "to je moj gozd, čeprav neočiščen in prepleten z trohnečimi vejami, čeprav vanj nisem stopi že leta, tukaj ne boste furali ker je to moja zemlja in raje si odrežem nogo kot da vam dovolim uporabljat moj gozd za vaše veselje" , pa tudi "tukaj je naše lovišče in da nebi slučajno šli po gozdu dol, da ne bo kaj narobe..."

... enostavno, se trail preusmeri mimo raznih njiv in vinogradov in, če človek postavi barikado izven svoje posesti, se to umakne...
Nimajo oni toliko volje za postavljat barikade kot imamo mi volje za furanje in gradnjo trailov... ko se pa začnejo razne grožnje, se tudi naša morala prej ko slej iztroši... omejevanje prehoda v gozd ni dovoljeno, vožnja po "naravi" je lažji prekršek, postavljanje pasti, alkoholiziranost z orožjem pri sebi in grožnje, pa kaznivo dejanje ki se lahko za enega ali drugega, slabo konča...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 12 Dec 2014 21:52

Nanoška prečka je od dons spucana, tko da tistim ta lenim ne bo treba obvozov delat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 27 Dec 2014 13:06

Katera prečka? :)
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 28 Dec 2014 12:55

Razdrto - Vipava
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Brouky » 04 Jan 2015 18:03

Kaksni so pa tehnični podatki vzpona za nanos? (km in višinci)
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 04 Jan 2015 20:18

Če greš iz Podnanosa (približno 200 m nm) gor po cesti, je vzpon brez vmesnih izgub viišine. Potem je pa odvisvo, do kam greš.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 12 Jan 2015 10:34

Na singli od ovinka pri koritih je en hlod. Če se prav spomnim za tistim mini potokom, samo ne me za besedo držat. Žal nisem imel žage s seboj.
bjakeb
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 27 Jul 2016 11:08

Lokalci in redni rajderji Nanosa, prosim za predloge za celodnevno turo na Nanos in posledično spust

Trenutno sem nagledal opcije:
http://damjan-tajn.blogspot.si/2013/06/nanos.html
http://damjan-tajn.blogspot.si/2014/11/nanos.html

Ter videl urbe-jev posnetek na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=mgX3jZqqHw0

Kje se splača it da je razgledno, panoramsko, skratka lepo za gor (hrib itak mora bit), ter ne preveč razf...o za dol
Hvala ;)
marko01
član

OdgovorNapisal/-a samo_ » 27 Jul 2016 16:20

razgledno & panoramsko: točno tako kot je šel urbe.
Po asfaltu iz Podnanosa do l.k. in naprej po makadamu do odcepa za sv.Hieronim. Kar po tisti cesti, potem pa prvi levi odcep, da ne greš brezveze dol do cerkve.
Za dol se samo drži roba in ti bo Nanos sam povedal kam. Od l.k. dol po planinski poti. Najvažnejše je, da prideš dol do une serpentine s koritom. Tam se začne ta speglana.
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Piwka

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 02 Avg 2016 10:36

samo_ napisal/-a:razgledno & panoramsko: točno tako kot je šel urbe.

Ja točno tako, še deseto špuro potegnt z vrha po travi.
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a Boskox » 11 Avg 2017 15:54

Po asfaltu iz Podnanosa do l.k. in naprej po makadamu do odcepa za sv.Hieronim. Kar po tisti cesti, potem pa prvi levi odcep, da ne greš brezveze dol do cerkve.
Za dol se samo drži roba in ti bo Nanos sam povedal kam.

Nisem še bil na Nanosu in nameravam it jutri zjutraj - odvisno od vremenske napovedi danes zvečer.
Je kdo še na poti gor?
Boskox
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov