Učka

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

OdgovorNapisal/-a Obelix » 22 Apr 2009 14:15

Xtc napisal/-a:porkalimona, na to sem se jaz tudi zanašal, pa sem na koncu pristal v civilizaciji nekje nad lovranom. Se pravi sem se pri zadnjih križiščih nekje držal preveč levo. Je pa bil en odcep desno, samo nemarkiran, pa neki nizki kamniti zid je bil tam. je to to? no pri tem (ali podobnem zidu) sem decembra flikal ob prijazni pomoči uporabnika table, katerega nicka se zdaj ne spomnim :roll: še enkrat hvala za continental zračnico (tretji defekt), še zdaj dela ;) :oops:

Sicer je težko na pamet vedet, kaj točno misliš, samo če te prav razumem, vem kaj misliš in imaš prav. Tam bi moral desno in vzporedno z unim nizkim zidom vzporedno naprej.

lp,
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Kraj: Komenda

OdgovorNapisal/-a Xtc » 23 Apr 2009 06:56

sem šel peš tam gledat če je to to , samo me je begalo da ni ta odcep bil markiran in sem rajši nadaljeval ravno, čeprav sem bil zelo prepričan da je prava pot. Nisem pa htel reskirat prenočitve na učki, če bi slučajno zalutal :mrgreen:
Uporabniški avatar
Xtc
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Apr 2009 11:37

Ja, je obelix prav povedal. tam pri tistem zidu je malo sumljivo. Markacije se mislim kasneje spet pojavijo. Načeloma se moraš ves čas držati desnih odcepov da prideš v Tuliševico. nato pa po mak. in asfaltni cesti nadaljuješ do lovranske drage.

to velja za spust sedlo poklon > Lovranska draga.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a romanz » 23 Apr 2009 14:24

Tudi smo se nategnili tocno na istem mestu. Nismo sli po potki ob kamnitem zidu, ker je zgledal nekoliko zarascen.
Sicer bi jaz mogel vedeti, ker sem enako napako že storil lani.

Smo se pa kasneje drzali desno za Liganj. Čisto nabijanje po nepravilnih stopnicah (kvadrih). Ravno toliko, da mi je vila crknila (tesnilo je spustilo).
V tem primeru prides v Liganj, tako da se moras skoraj 100 m vzpeti do Lovranske drage.

Ne spomnim se točno, če bi šli po potki ob zidu za Tuliševico, ali je tudi tam takšno nabijanje po stopnicah kot na poti v Liganj?
romanz
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Apr 2009 14:46

romanz napisal/-a: če bi šli po potki ob zidu za Tuliševico, ali je tudi tam takšno nabijanje po stopnicah kot na poti v Liganj?

ni.

ko prideš na makadam in se po njemu pelješ par 10 metrov desno proti lovranski dragi, imaš na levo markiran odcep. To je recimo en bolj zajeban del poti, še posebej poleti, ker je zaraščen, skale/stopnice pa niso majhne. Za tiste ki niso sigurni vase, je bolj da nadaljujejo pot do tuliševice kar po makadamu. Itak je pa to en kratek detail.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a primozf » 23 Apr 2009 15:10

Jabooz napisal/-a:Itak je pa to en kratek detail.

Ampak zanimiv!
My other wheel? Why, I don't need a training wheel anymore!
primozf
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a romanz » 23 Apr 2009 16:28

Thnx za info. Pa upam, da bom cimprej probal :)
romanz
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Apr 2009 17:59

primozf napisal/-a:
Jabooz napisal/-a:Itak je pa to en kratek detail.

Ampak zanimiv!

ene strme umetne štenge iz skal. Sicer ni hudo, ampak ko poleti med skalami ven pogleda pol metrska trava, ni videt linije. Od strani je pa itak tudi vse zaraščeno z grmovjem .

na kratko.... fucking poetry :D :D :D
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

UCKA - park prirode

OdgovorNapisal/-a Oskar » 23 Apr 2009 18:06

Hojla, Oskar tuki,
ali ima mogoče kdo karto Prirodnog parka Učke za posoditi,
da si bi jo poskeniral ali prekopiral, ker je v Slo ni za dobiti;
ali pa vsaj namig, kje jo kupiti; no ja, verjetno v samem parku;

hvala Oskar
:evil:
Ma ti nisi normaln ...
Uporabniški avatar
Oskar
univerzalc

Kraj: Ljubljana, Medvode

OdgovorNapisal/-a Xtc » 23 Apr 2009 18:45

imam poskenirano, napiši mail na pm!
Uporabniški avatar
Xtc
član

OdgovorNapisal/-a IZO » 10 Maj 2009 20:10

Sicer ne vem, če je to sedaj stalna praksa, vendar zgolj v vednost in ravnanje: rampa je bila včeraj odprta 8)
Uporabniški avatar
IZO
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a kike » 26 Jul 2009 16:38

bi lahko kdo ponovno objavil primožev zemljevid z označenimi potmi iz učke

lp hvala
If everything is under control, you are going too slow
Don't listen to THEM, saying that less travel is better, its just a marketing campaign of insurance companies
Uporabniški avatar
kike
član

OdgovorNapisal/-a valdo » 26 Jul 2009 20:14

Pojdi na galerijo,najdi Primožaf in najdel boš zemljevid!

L.p Grega
valdo
član

Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a Obelix » 26 Jul 2009 20:45

JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a kike » 26 Jul 2009 20:55

hvala 100 krat
Don't listen to THEM, saying that less travel is better, its just a marketing campaign of insurance companies
Uporabniški avatar
kike
član

OdgovorNapisal/-a kike » 26 Jul 2009 22:03

malo sem prebiral sedaj po postih vendar se ne znajdem čisto
katera varijanta je najbolša za fr kravo, (bile so predlagane 10,6,4, kot težje) a so to, te poti označene na zemljokazu
katera je pa ta po vodovodu, ali kakšna bolj razburljiva
konec v optimalno v medveji, lahko lovran-štenge, samo bi raje singlo
kateri začetni del je "lepši" 6 ali 4

težavnost v stilu krvavca, velike pl mi ne dela problema, če bi to vzel kot merilo za prevozljivost.
Zgubit se ne smem ker grem sam :lol: :twisted:
za sabo vzamem 3 zračnice in 2 fliki :D

Lp
Uporabniški avatar
kike
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 26 Jul 2009 23:18

Evo Kike bom probal pomagat. Na učki, predvsem na spustih je malo morje odsekov in razkrižij, ampak večinoma je vsak zase dober.

Predlagam sledeči spust: začneš spust čez greben (se pravi mimo stolpa na vrhu), ko prideš na sedlo, se držiš poti proti Mali Učki (na primoževi karti pot obarvana rožnato). Ko boš priletel iz grebena na sedlo, se držiš po urinih katalcih druge ure, se pravi malo desno. Potem je do Male Učke ne moreš zgrešiti (ozka singlca, ki se spodaj malo razširi).

Ko se zapelješ v vas Mala Učka boš šel čez majhen mostiček, greš na makadamsko pot in greš levo v klanec (sedaj naj bi bil na zeleni poti na zemljevidu) in greš po tem makadamu malo gore malo dole (cca. 10 min) do odcepa v desno, kjer se na zemljevidu začne rdeča pot in za katero odcep je precej težko najti, ker se najprej zapodiš po travniku, kjer pot ni izrazito vidna do gozda na singlo mimo ene koče. Je pa odcep po malce daljšem klancu. Če se bo potem pot spustila precej strmo navzdol, si šel že predaleč. Mislim pa, da če ta odcep fališ in vzameš kakšnega kasneje desno iz makadama, da bi znal priti kasneje na isto pot. Vsaj za en odcep vem, da je kasneje še tak.

Na tem spustu se potem načeloma držiš glavne poti in raje bolj proti desni, če že pride kakšen razcep. Pot prehaja najprej iz gozne poti na čedalje bolj skalnato in je tekoča in hitra. Ko spodaj prideš v vas, greš mimo hiš po cesti do "glavne ceste", greš levo in po cca. 50 m spet zaviješ desno na makadam, ki te kasneje pripelje po zares kamnitem nabijaškem delu spusta v kamp Medveja.

Upam, da boš našel in uživaj :mrgreen:
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a kike » 27 Jul 2009 11:23

obelix hvala,

se pravi je večina spusta po rdeči poti- 1 v medvejo v zadnjem delu po skupni z rumeno -4 . (kaj pa tista črtkana pot od lovranske drage do kampa, po nasprotni strani rečice?, je prestrma?)
Je ta pot ki jo opisuješ enaka tisti ki jo vozijo vatrogasci na filmčku pred tem, nekje je bilo omenjeno da se ta pot 1 uporablja za vzpon?
Kaj pa kombinacija 10-6-4 (spustim malo učko), je kaj bolj zahtevna
Kaj če grem po poti, ki si jo opisal do vasi male učke, ni potem še vzpon na greben (sodeč po zemljevidu)
Lp
še enkrat hvala za hiter odziv
Zadnjič spremenil kike, dne 27 Jul 2009 12:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kike
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 27 Jul 2009 12:53

Če se ne motim in je 1 tista, katera mislim da je, potem je malo verjetno, da bi kdo po njej šel gor.

Je pa tudi dobra varianta, ki si jo ti omenil, ima še ta plus, da ni treba nič kolesarit navkreber, ni pa nič bolj zahtevna (precej podobno), ker najboljši del pride ko se združita 4 in 1.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a kike » 27 Jul 2009 12:55

Če se ne motim in je 1 tista, katera mislim da je, potem je malo verjetno, da bi kdo po njej šel gor.

-očitno sem narobe razumel sarkazem lol :lol:
Uporabniški avatar
kike
član

Re: Učka

OdgovorNapisal/-a Xtc » 15 Sep 2009 07:05

da malo pogrejem temo. je bil kdo oktobra na učki? skrbi me ko listje pade, da se potke ven ne vidi, predvsem skal in si ne moreš linije poiskat :roll: je panika ali se da zvozit normalno?

aja se planira za letos pobožična?? :P
Uporabniški avatar
Xtc
član

OdgovorNapisal/-a Obelix » 15 Sep 2009 15:33

Xtc napisal/-a:da malo pogrejem temo. je bil kdo oktobra na učki? skrbi me ko listje pade, da se potke ven ne vidi, predvsem skal in si ne moreš linije poiskat :roll: je panika ali se da zvozit normalno?

aja se planira za letos pobožična?? :P

Se ne spomnim, da bi bila oktobra kaj problemov z listjem.

Pobožična se ne planira, ampak enostavno je :mrgreen:
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

OdgovorNapisal/-a Xtc » 15 Sep 2009 18:30

odlično! upam samo da bo kaj bolj toplo kot lani in brez burje in letečih čelad :mrgreen:
oktobra pa grem malo trenirat :D
Uporabniški avatar
Xtc
član

Re:

OdgovorNapisal/-a kampdany » 12 Avg 2010 10:55

Obelix napisal/-a:http://84.255.207.31/v/uporabniki/primozf/album804/ucka.jpg.html

Pozdravljeni!

Se da še kje dobit to označeno karto, ker ta link ne deluje več :?

Hvala, lp
Uporabniški avatar
kampdany
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 13 Avg 2010 14:52

Žal že nekaj časa ne dela Bojanov strežnik za "tablino" galerijo.
Imam doma to primoževo karto. Ko pridem domov, jo lahko nekje objavim.

Načeloma so križišča zelo zgledno označena. Zgolj z opisom(ki ga boš dobil tukaj) se boš znašel. Kaj pa te zanima?
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a kampdany » 13 Avg 2010 14:59

Bi te lepo prosil, ja, če lahko kje prilepiš karto.
Hm, kaj me zanima :roll: .....nimam pojma, kje bi se spustili iz učke,.....najraje po kašni singelci neprezahtevni (moji "sokolesarji" niso prav navdušeni na zahtevne poti :? ), ker nebi se rad spuščal po asfaltu.

Hvala
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 13 Avg 2010 16:05

Načeloma nezahtevnih singlic na Učki ni. Recimo v spodnjem delu imaš le eno varianto (ki ni asfalt), in ta je dokaj zahtevna.

karta bom lahko nalimal šele v pon.. Mogoče me bo kdo prehitel.

sicer pa opis kao najležje poti (ki je tudi precej dolga).
Iz vrha nazaj na asfalt cca. 300 dolž. metrov, nato na desnem ovinku zaviješ na drugo markirano pot. Prva ima oznako prepovedno. Druga sledi prvi čez 30 metrov.
Sledi spust na sedlo poklon. vmes nekajkrat prečkaš asf. cesto po kateri greš gor.

Na sedlu poklon greš na makadamsko pot (proti jugu), ki gre pod gostilno oz. mimo pipe z vodo.
Ta makadamska pot gre praktično vodoravno cca. 600 metrov. Nato imaš na levo odcep na singlo. Nato slediš oznakam za lovransko drago oz. ves čas desno. vmes gre malo gor (treba porinit).

V lovranski dragi ne greš na markirano pot, ampak spodaj v vasi proti avtokampu medveja. Gre po soteski (zato jo itak težko zgrešiš). začne se blizu kapelice, kot soliden makadam.

btw: vse to je bilo že opisano v tej temi. malo si len.
pišem zato da popravim karmo, ker zadnje čase na tabli samo serj.....
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a kampdany » 13 Avg 2010 18:02

Ta pot mi iz posnetka deluje kar vredu http://video.google.com/videoplay?docid=-2289999735685244319&hl=sl# , nič kaj preveč zahtevna, je mogoče kje opisana?
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 13 Avg 2010 18:25

Ja to pot sem ti opisal (vrh-poklon-lovanska draga-avtocamp medveja). Zadeva je taka, da so težje deli manjkajo na videu. Mogoče niso znali narisati dovolj črt :evil: :evil:

Glede zahtevnosti bo vsak sam povedal, ko bo peljal. Helmet cam itak vse poravna.

V spodnjem delu se niso držali dovolj desno in zato so se očitno zgubili.
Držiš se ves čas desno. Edini pravi možni orient. zajeb je blizu oz. nad lovransko drago oz. tuliševico.
Glede tega si pozorno preberi poste (obelix) zgoraj na tej strani.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a kampdany » 13 Avg 2010 18:30

Aha, OK, hvala...
Uporabniški avatar
kampdany
član

OdgovorNapisal/-a Matko » 15 Avg 2010 16:32

Mogoče je pravi zemljevid
http://www.multiupload.com/RVEPP0CHLH
Matko
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 16 Avg 2010 12:24

1. To je primozeva karta
Slika

2. Tisti link zgoraj (rapid share) je pa scan 1:30.000 karte, ki je dobra oz. nova. Par markiranih poti je zaraščenih do neprepoznavnosti in ena lepa singla (direkt pod poklonom proti morju) je uničena zaradi vodovoda.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Xtc » 20 Avg 2010 14:34

kampdany če tvoji kolegi niso za zahtevne spuste, jih definitivno ne pelji na zgoraj opisano pot. čeprav je med najlažjimi, je še vedno precej jebena. rajši si izberite kaki drugi breg.
v spodnjem delu pod gostino pa se najlažje zgubiš pri enem odcepu, ki je zelo slabo, oz sploh ne markiran. naj ti kot orientacija služi kamnit zid. ko ga vidiš na svoji desni, idi mimo njega.

če smo že pri učki in pogrevamo staro temo: gre kaka delegacija slučajno jeseni gor? bi se pridružil, glede na to da sem božično zamudil :)
Uporabniški avatar
Xtc
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 21 Avg 2010 14:53

Tudi jaz, v primeru srednje-do-pozne jeseni :)
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Avg 2010 07:48

Xtc napisal/-a: naj ti kot orientacija služi kamnit zid. ko ga vidiš na svoji desni, idi mimo njega.

Ob njemu bo bolje :wink:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Primooz » 10 Maj 2011 09:08

Prvomajska solo učka je bila uspešna. Gor iz Moščeniške drage po trasi vodovoda, ki so jo precej spucali in pokosili, čez Malo učko, Vela učka, Poklon.

Dol pa na sedlo med Suhim vrhom in Vojakom, v Malo učko, do vodovoda in potem skok na Perun (880m, 20'). Od Peruna pa poezija, tekoča in vozna singla (cca 8km) skoraj do morja, samo slediš modrim oznakam za Trebišče. Se splača naredit skok, ker takih potk je pa res malo na tem koncu.

Tole je odcep za Perun in dol pot, ki pripelje iz Moščenic.

Slika
Primooz
član

OdgovorNapisal/-a Tomi 8 » 08 Nov 2011 12:36

Sezona (pri)morskih hribov se začenja :wink: pa me zanima, če je kdo pripravjen deliti kakšen GPS track za Učko - po možnosti z morske strani :?:

THNX :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomi 8
član

OdgovorNapisal/-a Tomi 8 » 09 Nov 2011 18:58

Hvala Jabooz :mrgreen:
Uporabniški avatar
Tomi 8
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 09 Nov 2011 19:56

Tomi 8 napisal/-a:Hvala Jabooz :mrgreen:

Torej zdaj vsi ZS napad na Jabooza s prošnjami za GPS tracke Učke?
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 10 Nov 2011 09:28

imam samo dva (en ni optimalen), itak je vse v tej temi napisano.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a thunderbolt » 10 Nov 2011 09:57

Uporabniški avatar
thunderbolt
član

Kraj: LJ-BE-SN

OdgovorNapisal/-a MAAC » 17 Okt 2013 12:04

A pozna morda kdo to varianto spusta z Učke: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... wjtE#t=140 :?:

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a MIR-KO » 17 Okt 2013 21:38

Kot sem malo pogledal bi to lahko bil spust s Peruna v Moščenice in nato do morja.
Poglej videa MTBojana pa primerjaj.
http://www.youtube.com/watch?v=I_yr-F_ezhk
http://www.youtube.com/watch?v=PIoLZTtK2zQ
http://www.youtube.com/watch?v=izeoAHNTQzI
Uporabniški avatar
MIR-KO
član

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a MAAC » 21 Okt 2013 20:22

Huh, Mir-ko, sem šele sedaj videl tvoj post, hvala za tvoj namig. Ampak, ni problema, smo našli, smo odpeljali in smo uživali :D Super turca! ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Primooz » 22 Okt 2013 14:26

MAAC napisal/-a:Huh, Mir-ko, sem šele sedaj videl tvoj post, hvala za tvoj namig. Ampak, ni problema, smo našli, smo odpeljali in smo uživali :D Super turca! ;)

Maac

Ali ste šli do vrha Peruna? Ker je škoda spustit tistih 150 vm od jase, kjer se začne YT video.

Drugače pa je to moja domača ;)
jo tudi vsako leto popucamo.
Treba je samo še naredit povezavo od tam, ko se s prečke od Trebišć vrneš na betonsko cesto do Mošćenic, pa bo 900 nm spusta ;)
Drugo leto se lotim ;)
Primooz
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 22 Okt 2013 20:09

Uff, nismo hodli gor na Perun. A se da gor prikolesarit al moraš gurat? :oops: Drugače pa, res krasna zadeva. Daj sporoči, ko bo kakšna akcija. Če se datumsko ujamemo, še ziher pride kak par pridnih rok pomagat, ker če se naredi povezava dol do Mošćenjic, bo že prav za sladkorno dobit :mrgreen: ;)

Maac
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

OdgovorNapisal/-a Primooz » 22 Okt 2013 20:43

MAAC napisal/-a:Uff, nismo hodli gor na Perun. A se da gor prikolesarit al moraš gurat? :oops: Drugače pa, res krasna zadeva. Daj sporoči, ko bo kakšna akcija. Če se datumsko ujamemo, še ziher pride kak par pridnih rok pomagat, ker če se naredi povezava dol do Mošćenjic, bo že prav za sladkorno dobit :mrgreen: ;)

Maac

Na Perun: od tiste jase je še kakih 25 minut, od tega se morda 10 minut pelješ. Ampak se splača ;)
Glede urejanja pa javim, bom spomladi med iskanjem špargljev premislil, kje ...
Primooz
član

OdgovorNapisal/-a gorazdZ. » 24 Apr 2014 17:29

Uporabniški avatar
gorazdZ.
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Apr 2014 16:11

Bomo pa iz sedla od zadaj pri mali učki gor hodili.

Pač odvisno kje bo naplata? Verjetno na Poklonu.

Pa tole sigurno ne bo celo leto delovalo. Premalo ljudi jeseni in spomladi.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Alio » 28 Apr 2014 13:30

Oj!

Prvič se odpravljam na Učko v začetku julija, pa me zanima, kakšne so izkušnje z gorskimi čuvaji? Se sploh splača drezat, poleg tega, da je to narodni park, kjer je dodatno prepovedan. Zelo težko se bom zadržal, ker bom na dopustu v Mošćenički dragi.

Lp, Alio
Uporabniški avatar
Alio
član

Kraj: Lubijana

OdgovorNapisal/-a Primooz » 07 Maj 2014 13:43

Alio napisal/-a:Oj!

Prvič se odpravljam na Učko v začetku julija, pa me zanima, kakšne so izkušnje z gorskimi čuvaji? Se sploh splača drezat, poleg tega, da je to narodni park, kjer je dodatno prepovedan. Zelo težko se bom zadržal, ker bom na dopustu v Mošćenički dragi.

Lp, Alio

Če greš iz Moščeniške gor (čez Brgud ali pa direkt) boš težko naletel na kogarkoli...bil sem res velikokrat, nikoli nobenega.
Sploh če spustiš Vojak in se spustiš že iz sedla. Ker čuvaji (sicer ga v 15 letih nisem še nikoli videl) sklepam da operirajo v bližini cest, ki jim omogočajo dostop z avtom. Torej na vrhu, Poklon, Lovranska draga
Če pa te čaka na vrhu, pa:
- počakaš, da se odstrani
- se spustiš po cesti.

Drugače pa so na vhodih v NP Učka že montirali table z novimi pravili, zaenkrat so še ovite v polivinil.

Slika

Slika
Primooz
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Maj 2014 08:52

Kot izgleda, da bo nakup karte na vrhu in na poklonu.
Dokler bodo kasirali le znotraj vojaka, potem bo o.k.
Če bo pa ranger po vrhu sprehajal med turisti in zahteval karte, potem pa ne bo tako lahko z spustom na sedlo.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Alio » 08 Maj 2014 10:26

Super, hvala za info Primooz. Učka pade definitivno :D

Sej jo bom lotil iz Mošćeničke drage, sveta Jelena in Mala Učka, pol pa nošnja bajka na vrh.

Za dol pa Vojak, Mala učka, Lovranska draga, Medveja. Ima mogoče kdo kakšen gps track. Za omenjeno pot sem že našel, bi se pa priporočal še za kakšno.

Lp, Alio
Uporabniški avatar
Alio
član

OdgovorNapisal/-a Primooz » 08 Maj 2014 11:04

Jabooz napisal/-a:Kot izgleda, da bo nakup karte na vrhu in na poklonu.
Dokler bodo kasirali le znotraj vojaka, potem bo o.k.
Če bo pa ranger po vrhu sprehajal med turisti in zahteval karte, potem pa ne bo tako lahko z spustom na sedlo.

Karte boš kupil tudi drugje (info centri):

Ulaznice će se moći kupiti u sjedištu Javne ustanove u Lignju, u info centrima na Poklonu i Vojaku, kod službenih osoba Parka na terenu te na drugim punktovima na liburnijskom području od Matulja do Mošćeničke Drage. Aktualni popis prodajnih mjesta bit će objavljen na web stranicama Parka prirode Učka.

20 HRK

Lahko se včlanimo v lokalno PD, potem je zastonj ;)

http://www.pp-ucka.hr/naplata-ulaznica- ... rode-ucka/

Še uradno pravilo za kolesarjenje:
"KORISTITE SAMO OZNAČENE STAZE!"

Torej se komot spustiš po označeni (markirani) stezi ... če se komu da kregati z rangerji
Primooz
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Maj 2014 13:53

Primooz napisal/-a:
Še uradno pravilo za kolesarjenje:
"KORISTITE SAMO OZNAČENE STAZE!"

Torej se komot spustiš po označeni (markirani) stezi ... če se komu da kregati z rangerji

Žal je to mišljeno kot označene kolesarske steze. Obstaja ena tiskovina na to temo. makadami etc
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Alio » 08 Maj 2014 14:28

Ja, pomoje tud. MIslim, da so proge, ki so označene na njihovi strani: http://www.pp-ucka.hr/ucka-outdoor/biciklizam/
Uporabniški avatar
Alio
član

OdgovorNapisal/-a gorazdZ. » 11 Maj 2014 09:17

Uporabniški avatar
gorazdZ.
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a MarE » 25 Maj 2015 11:24

Konec tedna (čet./pet.) bom 2 dni v Opatiji, pa me zanima, ali se da normalno (mislim MTB) kolesarit na Učki in katera vatianta pusti najlepše spomine ?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Jun 2015 16:36

http://croatia.hr/sl-SI/Odkrij-Hrvasko/Narava

Mal poskrolaj dol po strani in najdi Učko ....
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Eddy » 11 Okt 2017 14:02

Pozdrav vsem.

V petek se nameravam prvič spopasti s spustom z Učke in na podlagi vaših opisov poti / komentarji zahtevnosti se v moje začetno navdušenje počasi zajeda sum dvoma in skrbi.

Če ima kdo med vami kakšen posnetek zemljevida ali GPS tracka voženih poti bom ful hvaležen za gradivo (vem, da so bili zemljevidi v omenjeni temi že večkrat objavljeni vendar povezave ne delujejo), z veseljem pa sprejemam tudi ostale predloge za tekočo izvedbo spusta.

Načeloma se nameravam spusta lotiti na podlagi Obelixovega opisa, vendar si ne predstavljam koliko časa bo spust vzel.

že vnaprej hvala,
lp Eddy.
Eddy
član

Prejšnja

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov