Okrog Bohinja 2018

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Okrog Bohinja 2018

OdgovorNapisal/-a MarE » 29 Jul 2018 12:02

Kako je kaj s potmi okrog Bohinja:
Voje, Planina Blato, Vogar, "tazanimivi" spusti, ... Kaj bi bilo idealno za kake 3-4h, zanimivo za gor in za dol.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Okrog Bohinja 2018

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 29 Jul 2018 21:01

Pred kakšnim mesecem smo bli tam. Z Vogarja dol je vredu.
Smo bli tut na Krstenici, pa je baje spust v Voje zasut zaradi vetroloma. Zdej poteka pomoje tudi sečnja, tko
da tega konca ne bi priporočal.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a MarE » 30 Jul 2018 11:13

Sem odbrcal do Pl. pri jezeru in mimo koče na Vogarju po peš poti dol. Nisem vedel, da je vzpon do pl. Blato asfalt :( Ampak potem dalje je bilo vse odpuščeno. Nekaj strmejših klančkov nisem uspel zvozit zaradi blata in šodra, ostalo pa gre. Prehitela sta me dva terenca, eden grs in še en drug. Na pl. Vogar je bil parkiran TNP ranger avto, vendar sem šel dol vseeno po peš poti. Za ponedeljek dopoldan niti ni bilo toliko pešcev. Spust je lep, a mestoma tehnični zalogaj predvsem pri iskanju linije za trdaka, vendar zvozljiv v celot,saj je bilo suho, oprijem pa vrhunski. Lepa kratka in sladka turca.

Mare
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a MarE » 03 Avg 2018 15:44

Drugo turco sem si olajšal z gondolo in sedežnico. Potem sem odbrcal do Šije in po prečki na vrh Vogla. Vmes je nekaj malce "orto" sekcij, ki so me spomnile na stare dni, ko smo počeli več takih "neumnosti". Od prevala Vratca sem se poslovil od pogledov na Tolminsko stran in jo mahnil proti Zadnjemu Voglu. Do Komne se mi nekako ni "šlo", ker sem imel že dovolj telovadbe po grebenu. Na koncu je sledil še spust po Žagarju, ki res ni nič posebnega. Če bi to vedel, bi verjetno šel raje na Komno in potem proti Savici. Kako je pa z izzivanjem rajndžerjev na tisti potki?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a problematiks » 03 Avg 2018 16:30

MarE napisal/-a: Če bi to vedel, bi verjetno šel raje na Komno in potem proti Savici. Kako je pa z izzivanjem rajndžerjev na tisti potki?

Če greš zgodaj zjutraj, tipično ni panike, drugače pa ne bi vedel.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a grgos » 03 Avg 2018 19:44

saj maš singlo za dol kak žagar ...sicer en ga je nabijal včeraj ko sem porival kolo čez Žagarja in potem še dva srečal na vrhu ..
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a gorazdZ. » 07 Avg 2018 10:44

problematiks napisal/-a:
MarE napisal/-a: Če bi to vedel, bi verjetno šel raje na Komno in potem proti Savici. Kako je pa z izzivanjem rajndžerjev na tisti potki?

Če greš zgodaj zjutraj, tipično ni panike, drugače pa ne bi vedel.

Marko

No, tudi zjutraj te lahko preseneti :mad:
Spust s Komne proti Savici ti pa ne priporočam v sezoni. Imaš pa z Vogla spust v Ribčev laz, prav tako pa tudi preko Suhe, vendar je nemarkirana pot iz smučišča proti Suhi eno samo jebanje skozi ruševje :twisted: . Ta spust pride bolj v poštev, ko greš dol z Rodice. Sta pa res te2 spusta odmaknjena od Vogla(vrh).
Uporabniški avatar
gorazdZ.
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a inspiron » 10 Avg 2018 07:01

Sel sem cez planino Jezero do planine na Lazu (do tu z elektriko vec ali manj vse vozno), najprej proti Krstenici pa se non-stop zatika (in vlece ko pes brez nog). Spust v Voje NI PREVOZEN (mogoce prvih 150 v.m.), nato pa je vse zasuto z drevjem in pa kar je se bolj grozno - vse razrito zaradi secnje. Drekasta vlaka do planine Blato je se najboljsa izbira (tudi pes pot proti Blatu je slabo prevozna zaradi podrtega drevja). Sem sel potem na Vogar in vsaj po tistih kamnih dol gre - nekega uzitka pa tam vseeno ni.

(SKoda za tole Krstenico - zgornji del bo sigurno razrit z vlakami, ko bodo to uspeli 'sanirat'. Baje naj bi bilo spodaj boljse (infor oskrbnic v Vojah).
inspiron
član

OdgovorNapisal/-a gorazdZ. » 11 Avg 2018 09:48

Škoda, pa ravno zgornji del iz Krstenice, je bila ena najlepših singl na tem koncu :(.
Če prav razumem, je tudi na lovski poti iz Krstenice proti Blatu veliko podrtega?
Uporabniški avatar
gorazdZ.
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Depresija » 11 Avg 2018 18:24

inspiron napisal/-a:najprej proti Krstenici pa se non-stop zatika (in vlece ko pes brez nog)

V mojih zapiskih piše 90% vozno. Seveda v normalnih pogojih (brez gozdnih del in pot kolkr tolko čista)
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a inspiron » 11 Avg 2018 20:44

gorazdZ. napisal/-a:Škoda, pa ravno zgornji del iz Krstenice, je bila ena najlepših singl na tem koncu :(.
Če prav razumem, je tudi na lovski poti iz Krstenice proti Blatu veliko podrtega?

Tiste zaprte serpentine/okljuki zgoraj so vozne - takoj ko prides ven se zacne podrtija - prestopal/dvigoval/nosil/pizdil sem vsaj 15x...
Zadnjič spremenil inspiron, dne 11 Avg 2018 21:11, skupaj popravljeno 1 krat.
inspiron
član

OdgovorNapisal/-a inspiron » 11 Avg 2018 20:45

Depresija napisal/-a:
inspiron napisal/-a:najprej proti Krstenici pa se non-stop zatika (in vlece ko pes brez nog)

V mojih zapiskih piše 90% vozno. Seveda v normalnih pogojih (brez gozdnih del in pot kolkr tolko čista)

Jaz z elektriko 3/4. Sem pa zato napisal 'se zatika', ker si non-stop on/off bike.
inspiron
član

OdgovorNapisal/-a kolesar01 » 26 Avg 2018 12:19

Zdravo

Enkrat v prihodnjih dveh tednih imam namen it na Vogel. Štart v Bohinjski Bistrici, do jezera, po Žagarjevem grabnu gor in se povzpet kar se da visoko. Vračanje po isti poti ali po kakšni drugi, ki je še ne poznam:) Ker območje Vogla spada v tretje varstveno območje TNP in ker je itak že vse zrito zaradi smučišča predvidevam da kakšnih problemov za vožnjo s kolesom tam ni? Kakšne so vaše izkušnje?

lp
kolesar01
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 26 Avg 2018 14:30

Od zg. postaje gondole je pogojno bajkabilno vse do postaje Plato, v kolikor ti bo to dovoljevala podlaga in naklon (cca 1750mnv).
Če nisi ljubitelj ne ravno lahkih spustov, potem ti svetujem, da se spustiš po smeri vzpona.
V nasprotnem primeru ti je najboljša varianta spusta, kot smo že zgoraj omenili, markirana pešpot v Ribčev Laz.

Drugače imaš tudi lažjo varianto vzpona do omenjega spusta po lepi pisofkejk makadamki iz Laškega Rovta. Vendar pribrcaš le do Storeče Ravni (cca 1100mnv). Se pa po mojem spominu ta vzpon malo vleče v 3 pm.
Pri tej varianti zgubiš najlepši zg.del spusta (seveda če ti take zadeve odgovarjajo).
Tukaj, če si ljubitelj gonjenja v klanec, lahko odbrcaš še enih slabih 100vm višje do lovske koče na Voglovi Jelovici, kjer se po mojem spominu tudi cesta konča.
btw. številke so pisane ''iz glave''.. tko da ..
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a kolesar01 » 07 Sep 2018 21:13

Najprej hvala za odgovor.
Sem šel danes gor, ampak samo do hotela. Vreme ni bilo ravno stabilno. Ni pa ravno hec ta Žagar. :roll: Dobro da sem navajen nosit kolo :D
3x je bilo treba.
Za dol nekako gre, tam kjer so steze. Drugače je pa bilo z mojo opremo in sposobnostmi bolj pluženje po šudru:) Si ne predstavljam ravno kako zgleda ta ne lahki spust ki ga omenjaš :P

lp
kolesar01
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov