Krim 3.0

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Krim 3.0

OdgovorNapisal/-a jernic » 13 Feb 2020 20:04

Odgovor na staro vprašanje ,kako na start 2.0 z vrha Krima, ne da bi se vozil po glavni cest nazaj.

Bilo vozno že lani,so hostarji podaljšali vlako, jaz pa sem zadevo ta teden še izbojšal, odmetal nekaj trhlovine
in je treba navintat res samo nekaj malega višincev , ene 20 .
Lih tolk,da se na vrh Krima popit per ugodno spahne.. :D

Alora ,zapodiš se na gornjem parkplacu med električne štange na levi,
Slediš kolovoz do konca,se zapodiš v brezpotje in si v 10 skundah na travniku..
Samo preko njega v nasprotni hrib (Malinovec) levo gor po kolovozu...
Na robu se obrne desno samo še navzdooool in po ravnem do štarta 2.0

Še gpx ,če se bo kaj videlo

https://my.viewranger.com/route/details/Mjg2MDM2MQ==

Če pa kdo rabi vodiča ,naj se mi javi..
Krim je moje dvorišče.. :lol:

--
Ahja ...vidim da imam še star avatar ..že doolgo nisem nič pisunil tukaj..
Sedaj imam elektrokonja.. ;)

Bionikona pa prodam ,če koga zanima, je samo v napoto v kleti.
Uporabniški avatar
jernic
član

Kraj: KamniKpodKrimsKi

Re: Krim 3.0

OdgovorNapisal/-a Andraž » 13 Feb 2020 22:05

Sej ta varianta zgoraj obstaja že precej dolgo, ampak je noben ne uporablja ker spust ni nič posebnega + na tem območju je veliko lovcev - boljš da se jih ne mot :D ..

Običajno prakticiramo do 2.0/2.1 in ponovitev zgornjih delov....
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a jernic » 15 Feb 2020 17:10

Andraž napisal/-a:Sej ta varianta zgoraj obstaja že precej dolgo, ampak je noben ne uporablja ker spust ni nič posebnega + na tem območju je veliko lovcev - boljš da se jih ne mot :D ..

Običajno prakticiramo do 2.0/2.1 in ponovitev zgornjih delov....

Obstaja že res ,le prevozno ni bilo nikoli ,zato se ni uporabljalo.
Zaradi dveh žledolomov v zadnjih letih,pa sploh ni bilo za it tam skozi.
In ravno zaradi tega so lani naredili vlako ter pospravili podrtijo.

Da se pa raje pelješ z vrha dol po glavni cesti, kot po hosti... :shock:
Ni bolj mizerne podobe ,kot videt modela na hudem fulfeder biku, kotalečega se po glavni cesti . :mrgreen:

Je pa lepo ,da te skrbi za duševni mir in čustva jagrov.. :lol:
Bolj dovzetni naj vzamejo v obzir tudi to,da pot pripelje mimo krmišča/strelišča (preže)
in se tam rad najde kak high five v blatu :twisted:
tegale sem našel pred dvemi dnevi.
Slika
Uporabniški avatar
jernic
član

Kraj: KamniKpodKrimsKi

OdgovorNapisal/-a Andraž » 15 Feb 2020 17:32

jernic napisal/-a:Da se pa raje pelješ z vrha dol po glavni cesti, kot po hosti... :shock:
Ni bolj mizerne podobe ,kot videt modela na hudem fulfeder biku, kotalečega se po glavni cesti . :mrgreen:

Haha....nisi razumel - vzpnemo se samo do 2.0/2.1. Verjemi, da se po makedamu s Krima ne vozimo s fullijem - edino enkrat, ko ni bilo druge - z izpahnjeno ramo....

Smo pa svoje cajte tudi vozil to povezavo, ki si jo poslal zgori po planinski do parkirišča, malo po vlaki, potem je bila lepo uvožena singla do jase in malo vzpona po jasi/vlaki, ter vlaka do 2.0. Ampak to je nezanimivo, vsaj zame - če primerjam z 2.0/2.1 in novimi zadevami nižje dol....

Glede lovcev vsi dobro vemo, da je bolje da si jim ogneš, ker če bojo oni začel nasprotovat furanju bojo hitr problemi....(če že katerega srečaš: upočasniš/ustaviš vljudno pozdraviš in greš dalje).
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 15 Feb 2020 22:35

Andraž napisal/-a:Glede lovcev vsi dobro vemo, da je bolje da si jim ogneš, ker če bojo oni začel nasprotovat furanju bojo hitr problemi....(če že katerega srečaš: upočasniš/ustaviš vljudno pozdraviš in greš dalje).

Malo izven teme, ampak vseeno... Zanimivo tole z lovci in njihovi "avtoriteti" glede tega, kdo in kaj lahko po gozdu. Ker lahko se sicer motim, ampak kolikor mi je znano, lovci za to nimajo nobene zakonske podlage. Vse skupaj zgleda bolj izhaja se iz casov Jugoslavije, ko so si to svojo "avtoriteto" pridobili se na racun Tita, ki je bil navdusen lovec.

Pa ne da imam karkoli proti lovcem samim (pa tudi divjacine se ne branim, ce ze lih pade na kroznik :mrgreen: ), kar se mene tice, je vsekakor bolje, da so, kot da jih ni, so pa nekateri vsekakor nesorazmerno glasni :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 14 Mar 2020 15:55

Povezavo iz vrha krima na start 2.0 sem cistil pred leti kar konkretno, ampak nima nekega smisla, ker zgubis prevec visincev po kolovozu, ki gre povsem naravnost.

Obstaja pa še moznost, da ko prides na sedlo (kjer se zacne spust po kolovozu proti 2.0), da porines kolo 20-30 visincev naravnost proti vrhu Malinovca.
Nato zavijes levo na konkretno zarasceno gozdarsko pot, ki gre kar ene 100-200 metrov po izohipsi.
Tam nekje sem potegnil linijo levo dol, ki pride do starta 2.0.

Zadevo sem kasneje opustil, ker gre ta trail naravnost med 2 ali 3 lovske opazovalnice in pred mnogimi leti sem imel tam konkreten konflikt z zelo agresivnim lovcem.

Glede na to, da Krim 2.0 in 2.1. ni v dogovoru z lastniki gozda, menim, da je brez veze zdaj ropotat lovcem pod opazovalnicami in odpirati novo morebitno fronto.
Namrec lastnik gozda kjer tece trail 2.0, nas ravno ne obozuje.
Sam v vednost, da se ne prevec kurcit po krimu, ker lahko da je tvoj sogovornik lastnik gozda.

Lepo se obnasamo do vseh ki jih srecamo in traili bodo ostali.
Po krimu se furam ze slabih 30 let in mi je precej jasno o cem govorim.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: dumr666, magnolija