iščem povezavo krnsko pogorje

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

iščem povezavo krnsko pogorje

OdgovorNapisal/-a urosk » 01 Avg 2010 13:46

Zanima me če je kdo že peljal del od prehodcev do planine za skalo.
Rad bi nardeil turo iz Vrsnega čez krn, peski, prehodce in namesto da tam zavijem desno proti tolminu bi šel levo proti komni oz krnskim. Na zemljevidu sem videl tudi da obstaja pot levo od velike babe, ki bi ravno tako prišla do vsi soča. No če ma kdo kakšne izkušnje s tem delom se priporočam. Bojim se le dela od prehodcev do planine za skalo, da me ne bi planinci linčali.
hvala uroš
uroš
urosk
član

Kraj: Solkan

Re: iščem povezavo krnsko pogorje

OdgovorNapisal/-a MiRu » 01 Avg 2010 18:17

Če se da iti iz Razorja do Krnskih jezer in nato v Lepeno,ne vidim vzroka,da se pri spustu s Peskov zavije na Prehodcih levo proti Krnskim in nato podol.Od Prehodcev pa tudi ni nevem kakšna huda maltra ,če se gre proti Komni in nato v Bohinj.Vozili so že v obeh smereh.Tista okoli Babe je vprašljiva,saj je na mestih kar prepadna(po pripovedovanju)Jaz je ne bi probal.Raje spust v Lepeno.Pa ne ubirat tistih planinskih bljižnic,ampak se je držati mulatjere.O teh poteh se je razpisal tudi Jirži.Preberi in si ustvari sliko.
Aja,to da se vozi v TNP ne mislim posebej omenjat.Mi smo imeli srečo,pa čeprav nam je ranger težil kar lep čas.
Tura ni za vsakogar.Je konkreto težavna in zahtevna.Ne je voziti sam.

Milko55=MiRu
MiRu=Milko55
Siti nismo,žejni smo!
milko55=MiRu=milko55
MiRu
član

OdgovorNapisal/-a urosk » 02 Avg 2010 07:49

Hvala, mene je zanimala predvsem povezava do planine za skalo, ker imam v Soči vikend in bi me tam pričakala mrzlo pivo. Sam sigurno ne grem upam, da bomo v treh. To pot sem si pa zamislil, ker se mi ne zdi preveč obljudena, razen del proti komni. Res ne vem kaj jih kolesa tako motijo tam v TNP.
Milko hvala za odgovor.
uroš
urosk
član

OdgovorNapisal/-a mathva » 02 Avg 2010 14:04

Pozdravljeni !
S prijatelji bi tudi želeli odpeljati, pregurat, prevlečt ali kakorkoli že to turo (Iz Tolmina preko Prehodci do planine za skalo in dol v Sočo).
Zanima me, če jo je kdo že naredil, katera smer je najboljša, koliko je vozne in kje itd.
Kakršnekoli uporabne informacije so dobrodošle (tudi posameznih odsekov) še posebej na severni strani, ker je tam precej variant, ki vodijo do planine.

Matjaž
Uporabniški avatar
mathva
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a športnik » 02 Avg 2010 19:45

urosk napisal/-a: Res ne vem kaj jih kolesa tako motijo tam v TNP.

Očitno ti še marsikaj ni jasno...
športnik
član

OdgovorNapisal/-a urosk » 05 Avg 2010 15:57

športnik napisal/-a:
urosk napisal/-a: Res ne vem kaj jih kolesa tako motijo tam v TNP.

Očitno ti še marsikaj ni jasno...

Ja prov maš, res mi še marsikaj ni jasno. Samo prepovedi pa kolkor jst vem se tudi ne obnesejo, da se vsi vozimo po parku in zavestno kršimo zakone je pa tudi noro. Komot, bi znotraj parka začrtali nekaj smeri, ki bi ble lahko vozne, s tem bi tudi mi ne imeli več izgovorov, ampak to je tema za kak drug post.
uroš
urosk
član

OdgovorNapisal/-a al022 » 10 Avg 2010 12:01

Zakon! Brebral sem že 1000 postov v katerih opisujete vožnjo po TNP, potem pa še vedno pametujete v stilu "tebi še marsikaj ni jasno", "upam, da veš da je prepovedano". Po kakšnih kriterijih torej razvrščate tiste, ki lahko furajo in tiste, ki jim ni nič jasno? Nekateri se očitno čutijo superiorne in mislijo da oni lahko kršijo zakon (nekakšna moralna pravica?), drugi pa ne smejo o tem niti govoriti... Novi zakon je pa sploh katastrofa za vse, ne le MTB.
al022
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 11 Avg 2010 10:22

Pred leti sem povprašal forumaša PZS o varianti od Krnskega jezera okoli V. Babe do Pl. za Črnim vrhom, pa mi jo je odsvetoval — preveč zaraščeno. Peš da, bajk ne.
Baje bi bila boljša varianta z Vratc čez Oslovo škrbino.
Sem razmišljal o varianti, da bi štartal pri Savici, gor na Komno in Vratca, nato pa »ako prođe — prođe« na drugo stran do Pl. za skalo. Vendar me bolj kot samo prečenje skrbi povratek :lol:
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a milko55 » 30 Avg 2010 09:49

urosk napisal/-a:... planine za skalo, ker imam v Soči vikend in bi me tam pričakala mrzlo pivo. .

@Urbe:Evo ideje,če te skrbi povratek :lol: Tu prespiš,naslednji dan pa po kakšni orto varianti nazaj do Bohinja. :wink: :wink:
Milko55=MiRu
Uporabniški avatar
milko55
član

Kraj: Modrej, predmestje Mosta na Soči

OdgovorNapisal/-a urbe » 31 Avg 2010 08:06

Hvala za namig, Milko :lol: Če se ne bi uspel zmenit z Urošem, bi prosil mojega bivšega direktorja za ključ njegove hiše v Soči 8) Hehe, kot kaže se bo treba brcnit v rit in odbajkat tole varianto :roll: :wink:
Sem že našel orto varianto povratka: iz Trente na Prehodavce, potem pa ali mimo Triglavskih jezer na Komno/varianta tudi na Pl. Ovčarija ali pa po sosednji dolini Za Kopico na Dedno polje 8)
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a milko55 » 31 Avg 2010 09:47

A boš pa dobil dva dni svobode? :evil: Pa pohiti,ker je včeraj zasnežilo do 1500mnv.No ja, sej ga je na pobočjih kar kmalu pobralo,ampak po poteh zna ostati.
Milko55=MiRu
Uporabniški avatar
milko55
član

Kraj: Modrej, predmestje Mosta na Soči

OdgovorNapisal/-a urbe » 31 Avg 2010 12:07

Najbrž bo treba it na kolena :lol:
Nisem se še odločil kdaj grem. V temle vremenu vsekakor ne.
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a frenxtreme » 11 Sep 2011 16:07

če se bo letos jeseni kdo fural tam okoli soče, krna in bohinja, se mu z veseljem pridružim, ker planiram v kratkem turo tam okoli. vesel bom družbe. mam tut subaruja, v katerga komot nabašem 3 bajke in 3 ljudi, tko da se od ljubljane pa do tja komot skp prpelemo...

lp franci
frenxtreme
član

OdgovorNapisal/-a zelenec1 » 22 Sep 2011 22:16

Ali se je že kdo podal v smeri Rodica-Komna; po kartah in Geopediji kaže na zanimivo prečenje, ali je komu poznano, kako zgleda na kolesu?
zelenec1
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 25 Sep 2011 09:04

Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a zelenec1 » 25 Sep 2011 19:54

to mi je poznano, iščem nadaljevanje proti Komni??
zelenec1
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 27 Okt 2016 18:07

Damjan, ne vem ali si ga uspel najti, jest sem ga (končno) letos: https://youtu.be/WKL9ykAd_Rw :roll: :lol:
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a zelenec1 » 27 Nov 2016 13:14

hvala Urbe, sem videl tvoj posnetek, zaenkrat se še nisem odločil, imam občutek, da je hoje kar precej...
zelenec1
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 28 Nov 2016 20:46

No, tako hudo spet ni :mrgreen: Gondola precej olajša turo 8) Ja, so odseki, kjer je treba pešačit, ampak kk dolgočasno & brezvezno bi mi bilo, če bi to prečenje opravil brez bajka :roll: Tugaaaaaa :lol:
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 02 Dec 2016 10:15

Zadnjič ko sm bil na Krnu smo se skori stepli z enmi starmi pijanci po desetih minutah zgodaj zjutro ku so bli grozno pametni kaj imamo obuto ... 5.10 in neke nizke športne za v hribe zaradi problema z zatekanjem gležnja ... si ne predstavljam kako zgleda ta izkušnja z biciklom, ma me malo odvrača, čeprav za dol se mi zdi (razn na vrhu je malo smotano) top za z biciklom
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 02 Dec 2016 16:45

Upam, da sem si pravilno prevedel tvoje pisanje: stari pijanci so vam/ti težil, ker nisi imel obutih gojzerjev, ker ti zatekajo gležnji ter si ne moreš predstavljat, kako je bajkat z zatečenimi gležnji???
Top za z biciklom s Krna, kam? Direkt dol mimo koče na Zaslap, mogoče na Škrbino pa potem dol na Zaslap?
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 06 Dec 2016 08:58

Je wreeedi, uživi, in če se le da ne vlečt novih "singel" po primorskem kjer jih je že 10 v vrsti, bo šlo ? Sej kamni ne grizejo, čau
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov