Lisca-Bohor

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Lisca-Bohor

OdgovorNapisal/-a andrej75 » 08 Jun 2013 07:03

Po dveh letih, ko človek že malo pozabi in se mu zdi, da je pač "skoraj" vse vozno, sem se odpravil na omenjeno prečenje. Do Sevnice z vlakom (tu ugotovim, da je moje kolo "vredno" dvakrat več, kot sam :mad: ), nato pa čez Zajčjo goro, preko Cirja na Lisco. Do tu je večinoma asfaltna podlaga. Nižje je možno uporabiti peš pot (markacije), ker le ta večkrat prečka cesto. Od vasi Cirje dalje je makedam, s kombinacijo betoniranih odsekov. Strmina se končno uleže ob stiku z glavno cesto na Lisco. Do koče je še cca 500 metrov.
Od tu dalje sem sledil slovenski zasavski poti (Lisca-Bohor). Luštnemu spustu pod Ješivec sledi vzpon, oz. kombinacija nošnje in guranja nanj. Višinomer, pa tudi pogled nazaj pokaže, da smo na podobni višini z Lisco. Sledi najlepši del poti; daljši spust med smrekami, ki se nadaljuje po grebenu v gozdu. Pot se nato vzpenja proti luštni jasi na vrhu (ta del je za trmaste vozen v celoti), trud pa je poplačan s klopco, kjer se lahko kolo malo odpočije.
Po prečkanju jase pridemo do razpotja; ravno Rudenik-Planina nad Sevnico, desno navzdol Zabukovje in dalje Bohor. Desno naj bo! V spominu sem imel zanimiv spust proti vasi Podgorje ob Sevnični (ime naj ne zavede, saj dobršen del vasi leži visoko nad Sevnično). Spusta je bilo bore malo; zgornji del je razrit zaradi gozdarjev, uživanje nižje pa preprečujejo podrta drevesa, ki ti vsakih nekaj metrov parajo živce :mad: ! Vse skupaj pa je zavito v čudovito blatno kopel. Po mučnem kobacanju pod in nad drevesi zagledam prve hiše v vasi in asfaltno cesto, ki se mimo Okrepčevalnice Zupan (na križišču levo navzgor), vije med hišami, nato prelevi v makedamski spust proti glavni cesti Sevnica-Planina. Tu je možen tudi spust direktno proti Gostilni Pipan. Pri omenjeni gostilni (za morebitne ponavljalce naj povem, da odpira čez teden svoja vrata šele ob 14. uri :x ) pa gre pot dalje v smeri markacij proti Zabukovju. Do tu raje sledimo gozdni vlaki, ki pripelje malo desno od vasi in je v celoti vozna.
Sledi mukotrpen vzpon pa asfaltu mimo Pokojnika do Mrzle Planine in dalje levo po čudovitih Zaloških travnikih čez Javornik (1.023 m) na kočo na Bohorju. Del od Javornika proti koči je trenutno pravo močvirje in prepoznavanje obrazov na koči gre preko osebnih dokumentov. :lol: .
Še nekaj statistike: od Lisce na Bohor uživaš v nekaj čez 20 km, narediš dobrih 1.800 višincev (vključno z vzponom na Lisco), o samem času pa ne bi, ker zna bit prevelik razpon. :)
Trenutno sicer ture ne bi preveč priporočal, saj je preveč razmočeno, pa še gozdarji niso na dopustu.
andrej75
član

Re: Lisca-Bohor

OdgovorNapisal/-a snowsurfer » 08 Jun 2013 16:53

Kaj pa če bi na razpotju (Rudenik-Planina nad Sevnico, Zabukovje) izbral ravno (Rudenik-Pl.)?....si že odpeljal to smer/je vozna?
Tista singla v smeri Zabukovja, pa že dolgo ni uživaška

lp,
Simon
Uporabniški avatar
snowsurfer
član

OdgovorNapisal/-a andrej75 » 08 Jun 2013 20:41

Pred leti sem šel peš v tisto smer in nato preko Stare žage na Bohor. Se pa ne spomnem več, kako je zgledalo. Bo treba poskusit in se na mestu prepričat.

LP Andrej
andrej75
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 09 Jun 2013 08:21

Stanje poti iz smeri Stare žage na Bohor je povsem normalno prevozna (makadam).
Morda sedaj nekoliko ovirajo gozdarji s podiranjem dreves oz. vleko hlodev ob cesto
kjer so pripravljeni za nadaljnji prevoz.

Morda kdo pozna kako pot izven cestne poti(offroad) v smeri Bohor - Stara žaga ?
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a andrej75 » 09 Jun 2013 20:26

Neznanka je pot preko Rudenika na Planino. Na Staro Žago pa vodi peš pot pod M. Javornikom mimo Možnice (markacije).

LP Andrej
andrej75
član

OdgovorNapisal/-a sic » 05 Sep 2013 20:41

Zadnjič smo odrinli na Lisco-Ješivec (proti Rudeniku do ceste je vrhunski spust kratek a sladek :) )- potem pa do Rudenika nič koristnega...Iz Rudenika proti Podgorju ob Sevnični, katastrofa al smo pa mi zajebal :).....
hm... ob naletu na drevo - ugotovitev: Smreka je mehkejša kot bukev :D
sic
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 10 Dec 2013 11:48

Je kdo za kakšno turo bodisi lisca ali bohor?

1. iz bohorja na lisco ali obratno
2. vzpon na bohor, spust proti stari žagi
3. vzpon na bohor, spust proti senovem
4. vzpon na lisco, spust proti jurkloštru
5. vzpon na lisco, spust proti sevnici
6. oziroma po dogovoru
Uporabniški avatar
elektrobum
član

OdgovorNapisal/-a Jerry99 » 16 Jan 2014 13:18

elektrobum napisal/-a:Je kdo za kakšno turo bodisi lisca ali bohor?

1. iz bohorja na lisco ali obratno
2. vzpon na bohor, spust proti stari žagi
3. vzpon na bohor, spust proti senovem
4. vzpon na lisco, spust proti jurkloštru
5. vzpon na lisco, spust proti sevnici
6. oziroma po dogovoru

Za spust na Lisco ter nato spust do Sevnice ali la Brega se priporocam :)
Jerry99
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 02 Mar 2014 09:14

A kdo kaj vozi po teh koncih, kakšno je kaj stanje v teh hribih? koliko je nevoznega? Bi šel sam pogledat, pa še ni kondicije..
marko01
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 02 Mar 2014 09:52

jaz sem bil nazadnje 16.2, od federmausa proti koči je še blo precej snega tak da nisem mogu čist do vrha zgonit sem ga lepo rino po snegu. Kolk pa vidim od doma, pa je še vedno na vrhu mal belo se prav ziher kaj snega še more bit, čene velik vsaj minimalno. Itak dreka pa je polno dodatno so ga še naredl gozdarji ko vlačijo les vun. Da pa bi bile single neprevozne od ujme ko nas je zajela pa nisem zasledil se da vse lepo zvozit no tu pa tam kaka veja ampak jo tak z roko beg vržeš.

zdej ono stran proti senovem pa ne poznam kakšna je kaj situacija, boš mogu mal raziskat ter poročat

mi smo se tak menl, da bomo vžgal iz bohorja na lisco...pa nekako je čist potihnalo, verjetn čakamo na spomlad, sonček, bejbe :)
Uporabniški avatar
elektrobum
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 03 Mar 2014 09:52

Lisca je normalno prevozna tako v smeri proti Sevnici, kot proti Planini pri Sevnici oz Bohorju. Na vrhu Bohorja je še nekaj snega..
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 07 Mar 2014 11:23

Bojda da se jutri obeta fajn vreme, nalašč za kako turo.
Kakšen kandidat?
Uporabniški avatar
elektrobum
član

OdgovorNapisal/-a snowsurfer » 08 Mar 2014 15:50

Jutri enkrat pred deseto iz Senovega mimo koče v smeri Javornika. Drugače je pa klasika do Jablanc bombastična....podrtih dreves nič spljoh ;-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
snowsurfer
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 08 Mar 2014 16:26

Ekola, prišel iz ture od javornika naprej je katastrofa, predvsem okoli podrtega drevja in brutalnih gozdarjev, ki so čist sfukal cesto...cilj je bil še vzpon na lisco, sam kaj ko me je krč zagrabo v obeh nogah pa je blo treba skrajšat, enostano ni šlo še en vzpon. Me pa je veselilo, da sem na poti na planino srečel enega mtbjevca, kar je v teh koncih prava redkost.
Uporabniški avatar
elektrobum
član

OdgovorNapisal/-a andrej75 » 08 Mar 2014 16:44

Sem bil danes tudi na Javorniku. Proti severu, na planinsko stran je še kar nekaj snega, tako da je potrebno nekaj malega višincev nosit. Pot proti koči je res obupna, še nekaj časa ne bo boljše. Smo se očitno malo zgrešili...
andrej75
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 01 Apr 2014 08:38

Bi bil danes ali pa jutri kdo za Bohor, mogoče iz Senovske strani? :)
marko01
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 27 Avg 2014 11:57

Jutri dopoldne gremo (zaenkrat 2) iz lisce ma bohor.. za kaj vec ZS...
marko01
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov