Cres...

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Cres...

OdgovorNapisal/-a fastdown » 16 Jun 2014 09:20

Poleti grem že spet na dopust na Cres ( kamp kovačine )tokrat s kolesom. Pa me zanima če kdo pozna kakšne mtb ture, poti po tem delu otoka.
Pa glede na to da je v kempu vsako leto malo morje dobrih biciklov se sigurno najdejo tudi kake mtb poti al jih to samo na plažo razkazovat hodte :D
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

Re: Cres...

OdgovorNapisal/-a 306 » 30 Jun 2014 13:49

Zdravo.

Sam sem bil sicer v Martinščici, ki je južneje in sem vozil na Vidoviče, Grmov, Belej in naprej dol na V obalo. Bolj kot ne sem iskal zalive s plažo. Kakšnih hudih novih povezav, razen tega kar Google maps ponudi, nisem našel. Kakšne ob obalne poti tudi ni bilo razen seveda ob naseljih. Splača se iti na Lubenice, ki nudijo super razglede.

Tako na splošno se mi zdi, da v treh, štirih dneh in tri ure na dan počasi že zmanjka novih zadev. Je pa lepo, to je pa čista resnica :)

lp
Uporabniški avatar
306
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a beba001 » 07 Jul 2014 11:36

Tudi mene zanima, če ima kdo izkušnje z vožnjo po tem otoku? :)
beba001
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 07 Jul 2014 12:53

Nimam izkušen z Cresom, imam pa nekaj malega z njegovim "sosedom", Malim Lošinjem.

Meni osebno zelo dobra tura od Osorja do Osorščice naprej do oddajnika na vrh Televrina in nato naprej na Sv. Mikul. Če te je pa želja pa po pešpoti dol proti Nerezinam, ampak je potrebno parkrat dol stopit ker je precej nehvaležen teren...

Več od tega kompleta hribov pa tukaj:

http://televrinski-all-inclusive.blogspot.com/

Hvalijo pa tudi pot do punta Križa, ampak naj bi bila bolj nedeljska..:)

Če kdo ve kaj več pa dobrodošel..
marko01
član

OdgovorNapisal/-a 306 » 08 Jul 2014 06:55

Uporabniški avatar
306
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a fastdown » 12 Jul 2014 10:46

No pa še par mojih turc katere se je minuli teden odpeljalo oziroma prehodilo s kolesom na rami po otoku Cresu.

Cres-Lubenice-Cres
za osnovo se je vzela skrajšava te poti http://www.takeadventure.com/index.php? ... cle&id=247

Odhod že pred šesto uro zjutraj zaradi visoke dnevne vročine ter kolesarjenje mimo mesta Cresa po makadamu proti Lubenicam
Slika

Pavza na poti proti Lubenicam ter čiščenje koles ter sebe pajčevin katere so naju spremljale celotno pot ( pot se vzpenja in spušča ter je venomer slabša zaradi velikih kamnov prisotnih na njej ampak še vedno vozna )
Slika

Čez 2:20 ure prihod v Lubenice in sušenje perila ter občudovanje razgleda proti morju
Slika

Iz Lubenic do plaže naj bi potekal tudi Trail samo se ga ni odvozilo https://www.google.com/maps/ms?msid=201 ... dg=feature
Slika

Povratek papo isti poti ter še mimo zelenega svetilnika pri Cresu-na nasprotni strani pogled na kamp Kovačine
Slika

ter prihod iz Lubenic nazaj na Cres v cca. 2 urah

Cres-
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 12 Jul 2014 11:59

križišče Porozina-Belej-Sis-Gorice-(Belej-labirinti-Belej-avto)

Iz Cresa odhod v jutranjih urah z avtom proti Beleju ter nadaljevanje poti s kolesom pod ramo iz križišča Belej-Porozina proti vrhu Sisa dobre 40 min.
Do Sisa vodi lepa singla, ki bi na nekaterih mestih spusta zahtevala sestop.
Slika

Slika

Slika

Z vrha razgled skoraj celih 360 stopinj
Slika

Slika

Slika

Nadaljevanje poti proti vrhu Gorice od katerega se naj bi nadaljevalo po tukaj označeni poti http://www.takeadventure.com/index.php? ... cle&id=292 ( map ) katerega vzpon sva podalšala še z vrhom Sis ter potjo po grebenu za kateri se je izkazalo da ju sploh ni
Iz Sis-a pot vodi mimo dveh zapuščenih objektov - nošenje...
Slika

nošenje...
Slika

nošenje... pa le nekaj metrov kjer se je dalo zapeljati
Slika

Po eni uri nošenja po totalni vukojebini pa se le prispe na vrh Gorice s katerega naj bi vodila pot vrisana na zemljevidu tri slike višje
Slika

Obljubljene poti pa seveda nikjer tako da se nošenje po vukojebini nadaljuje še dobre tri ure
Slika

Slika

Vsaj razgledi so lepi
Slika

Ker poti ni bilo nikjer sva si jo morala zamislit sama in tako sva v "sedlu" po vrhu Gorice zavila levo proti cesti za Porozino
Slika

pot se je nadaljevala po verjetno kozjih oziroma že dolgo zapuščenih poteh katere so bile komaj vidne. Proti koncu nošenja navzdol se je dalo tudi vsake tolika malo zapeljati.
Slika

Lokve ( napajališča za ovce )
Slika

In pa seveda pričakovano flikanje gum da se je pripeljalo vsaj do avta, ki je bil oddaljen nekje 2 km nazaj po cesti za Porozino.
Slika

Seveda po taki "furi" trnji v vseh 4 gumah in to v vsaki vsaj štirje
Slika

Skupno cca. 6 km in 6:30 ure. tako, da...
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 12 Jul 2014 12:00

Križišče Valun-Lubenice-okoli Vranskega jezera
Še drugi del te skrajšane poti http://www.takeadventure.com/index.php? ... cle&id=247

Na strani Lubenic je pot večinoma makadamska
Slika

Proti koncu jezera ob poti desno vojaški objekti ( JNA )
Slika

Slika

Na drugi strani po cesti Cres-Lošinj pa je pot singla oz. kolovoz
Slika

Pogled na jezero do katerega dostop je zaprt
Slika

Ob poti hidrant s pitno vodo- kaj bi si še lahko želel
Slika

Vrnitev k avtu.....sicer ne temu
Slika

Cca. tri ure in 28 km
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 12 Jul 2014 12:08

Cres-Sv. Salvador-Cres

Iz cresa po cesti do Stare Gavze ter makadamski, tlakovan vzpon cca 150 m.n.v. ( 30 min ) do cerkvice sv. Salvadorja
Slika

Slika

Spust je bil po pešpoti levo točno pred cerkvijo ampak je večinoma nevozno tako, da priporočam spust po isti poti kot je bil vzpon ( možnost nadaljevanja poti še do plaže sv. Blaža-verjetno singla nevem koliko vozna saj se je zaradi pozne ure ni odvozilo )

Slika

Dobra popoldanska tura "na izi"

Je kar nekaj dobrih poti od ceste pa do dobesedno "off roada" samo čez dan je vroče s seboj pa vedno vsaj eno rezervno gumo ter paket flik saj trnov na poti ter v gumi nebo primanjkovalo :D
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 13 Jul 2014 08:26

A mogoče kdo ve kaj je s temi pajki in pajčevino? Lani vem da jih je bilo kot bi jih naklel, leto prej pa niti enega. Letos so pa zopet al kaj?

Meni uzamejo 70% užitka, ko ti bingljajo nad glavo (nisem ljubitelj teh živali, če jim lahko tak rečem), tako da pod usakim razmišljam če je še ostal na "svojem mestu"..
marko01
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 13 Jul 2014 12:27

marko01 napisal/-a:A mogoče kdo ve kaj je s temi pajki in pajčevino? Lani vem da jih je bilo kot bi jih naklel, leto prej pa niti enega. Letos so pa zopet al kaj?

Meni uzamejo 70% užitka, ko ti bingljajo nad glavo (nisem ljubitelj teh živali, če jim lahko tak rečem), tako da pod usakim razmišljam če je še ostal na "svojem mestu"..

Jih pomojm ni vec dosti ostalo sva itak ze vse midva pobrala :D

Slika
Pravi spiderpujsi :D
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 13 Jul 2014 12:45

So ja taki prašicniki ja, bi ga cutil ko bi se obesu nate.. drugače je pa problem ker baje delajo te mreže parkrat na dan..

Meni se kar smilijo tiati ki naredijo "otvoritev" teh poti in trailov...
marko01
član

OdgovorNapisal/-a DavorS » 21 Jul 2014 12:48

Živjo,

pred par dnevi sem prekolesaril Stara Gavza-Cres-Valun-Lubenice-Valun (dol po direktni singlci)-Grmov (se pravi okoli Vranskega jezera)-Cres-Stara Gavza.
"Cres-Valun" po stari cesti je res lepo, samo tudi meni zaradi teh pajkov zadeva ni vozna... Moraš biti bolj skoncentriran na mreže/pajke, kot pa na stezo, pa še to kakšnega "s sabo vzameš". In res niso majhni. Dostikrat sem se moral plaziti, ker so mreže čez celo širino poti in zelo nizko... sredi mreže pa seveda masten križevec.... V glavnem "sranje"...
"Lubenice-Valun" direktno po stari poti je super. Deloma tudi zelo razrito, potem pa zadnjih 50% betonirana pot - zelo strmo, ozko... super za spustit in uživat v hitrosti. Aja, začuda pajkov tukaj skoraj ni.
"Okoli vranskega jezera" je tudi OK, lepo za kolesarit, pajkov ni....
Vse skupaj ca.60km in 1150vm....

Ali je tudi na poti do Osorščice problem s pajki?

LP
DavorS
član

OdgovorNapisal/-a QUEST » 25 Jul 2014 21:17

Na Osorščici dones. Pajki na 2+metra višine in niso problem.
A so strupeni? Resno vprašam. Veliki in mastni so res. Si pa nisem nobenega od blizu ogledal.
Spust v Nerezine od sv.Mikule pa z trdakom in Dart vilico spredaj zanimivo dober. Več tehnike pa kar gre. Nekaj na rami in nekaj pod ritjo.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
bolš bicikel na ram kot 5 jurjev pufa
Uporabniški avatar
QUEST
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 18 Jun 2015 12:27

Je mogoče kdo odkril še kake dobre poti v okolici Cresa...
Mogoče pozna kdo to pot http://www.bikemap.net/en/?tab=new#/z16 ... 83/terrain oziroma to http://www.bikemap.net/en/?tab=new#/z15 ... 81/terrain kako je z voznostjo

LP
Uporabniški avatar
fastdown
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov