SZ Albanija

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

SZ Albanija

OdgovorNapisal/-a MarE » 11 Jul 2014 21:06

Zanima me, ali je kdo kolesaril po SZ Albaniji + južna pobočja Prokletij. Kakšna je kaj trenutno cesta v Thethi, predvsem naprej od vasi Boge?

Ali se da s kombijem preko prehoda Vermosh?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: SZ Albanija

OdgovorNapisal/-a 306 » 14 Jul 2014 09:46

Zdravo.

Malo v šali malo pa tudi zares. Nisem kolesaril, po pričevanjih je zelo lepo in pristno vendar je pa potrebno biti zelo previden pri organizaciji izleta in kontaktih, ker trgovina z organi je baje še aktivna. Tudi ropi so kar pogosti. Poznam dva, ki sta spodaj hotela ustvariti biznis in sta se zelo hitro vrnila :). Jaz bi vzel izključno denar za plačevanje in še tega bi orng skril. Res je, da so grožnje najdejo v gospodarskem delu in ne toliko turističnem ampak skupina 4-5 ljudi ima pa že kar nekaj vrednosti s sabo, vključno s kolesi. Po drugi strani pa je takšna skupina večja in manj dovzetna za nevšečnosti.

Lp
Uporabniški avatar
306
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a MarE » 14 Jul 2014 10:10

No ja, ne morem ravno trditi, da imam izkušnje, samo tistih par dni na meji med Albanijo in Črno goro mi je pustilo zelo dober vtis. Res da srečaš kmeta s puško na traktorju ali pa v vasi slišiš kakšen rafal. Ampak to poslušam vsak dan tudi v Novem mestu, pa priznam da se naših etničnih bolj bojim kot domačinov v albanskih vukojebinah.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a 306 » 14 Jul 2014 12:44

MarE napisal/-a:No ja, ne morem ravno trditi, da imam izkušnje, samo tistih par dni na meji med Albanijo in Črno goro mi je pustilo zelo dober vtis. Res da srečaš kmeta s puško na traktorju ali pa v vasi slišiš kakšen rafal. Ampak to poslušam vsak dan tudi v Novem mestu, pa priznam da se naših etničnih bolj bojim kot domačinov v albanskih vukojebinah.

:D maš prav
Uporabniški avatar
306
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a krMate » 30 Jul 2014 22:43

Ne vem, ali je še aktualno; tam sem kolesaril leta 2005, do Thethija in nazaj po isti poti. Takrat je bila cesta bolj slaba, ampak so vozili tudi posamezni avti. Če se ne motim, sem nekje slišal, da je cesta sedaj boljša. Narava je pa res strašno lepa in divja; spominjala me je na Posočje. Podobno tudi na črnogorski strani, v Ropojani. Edino s sporazumevanjem sem imel nekaj težav; k sreči so vsaj nekateri govorili vsaj malo italijansko, ker albansko pa res ne razumem nič.
krMate
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov