Kobariški Stol - spust v Kobarid

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Kobariški Stol - spust v Kobarid

OdgovorNapisal/-a makke » 25 Avg 2008 20:22

Pri spustu iz Kobariškega stola mimo bivaka Hlek in lovske koče, je kmalu razcep kjer gre levo proti Trnovem ob Soči desno pa v Kobarid. Zanima me ali je ta planinska pot proti kobaridu vozna oziroma kašen je spust od bivaka Hlek do vasi Potoki.

lp
Marko
Uporabniški avatar
makke
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a toti » 25 Avg 2008 20:45

http://www.moj-album.com/uredi/toti/1501012/

Tu imaš povezavo na fotke izpred 5 let.Naj kar povem,da smo se nagarali do podna,roke so odpovedovale od stalnega visenja na zavorah in kotalečega kamenja.Zadnja četrtina je potem spet lepša ,čisto nad vasjo pa že lep kolovoz.

NE PRIPOROČAM
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
Uporabniški avatar
toti
član

Kraj: Jesenice

OdgovorNapisal/-a makke » 25 Avg 2008 20:53

Toti ali to velja za vas Potoki ali Kobarid
Uporabniški avatar
makke
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 25 Avg 2008 20:55

Potrjujem, kar je zgoraj Toti napisal. Lani na spustu kotaleči grušč. Bolje je izbrati varianto iz strmih kolesnic z izboljšavami, ki so bile prediskutirane na tabli pred leti.

Lado
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a Ghlizsta » 26 Avg 2008 06:42

Spust v Kobarid (mimo Babe) je lep in v celoti vozen.

LP
Iztok
Uporabniški avatar
Ghlizsta
član

Kraj: Trbovle

OdgovorNapisal/-a DarkOH » 28 Avg 2008 08:00

Malo bolj natančno:
- Pri bivaku Hlek se pride po stezi v vas Potoki. POt je strma s serpentinami in v prvem delu primerna za Depresijo & Co. (znanje front pivota priporočljivo), gre pa naravnost navzdol.
- Malo bolj naprej, pri lovski koči se začne pot spuščat in zavije desno in se spusti v vas Staro selo. Pot je v celoti vozna, čeprav precej razsuta in s skalami ter rolling stonsi.
- Če za lovsko kočo greš še par metrov po omenjeni cesti in preden se začne spuščati desno navzdol nadaljuješ naprej po stezi na Strijski vrh se lahko po par metrih nošenja spustiš na en plato, kjer je planina (Predela, če se prav spomnim), kjer se lahko priključiš na makadamsko cesto, ki peljea v Trnovo, ali pa nadljuješ desno čez travnik do multijere, ki se začne pri vikendu in konča v Kobaridu za placom. Ta pot je tehnična poslastica.

LP, D
Brez trenja ni življenja!

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^\ ___
|--------DarkOH--------| '| :D \,___
|_...._....__________|_|____|---|)
** :D * :D ******* :D :D********** :D

Prodam!
Uporabniški avatar
DarkOH
član

Kraj: LJ - NG

OdgovorNapisal/-a breznkar » 28 Avg 2008 09:18

Šele sedaj sem približno pogruntal kje gre ta pot (Bivaka Hlek v Potoki).
Kakšna je razlika v težavnosti iz Bivaka Hlek v Potoki vs iz vrha Starinjski vrh po potki na plac Kobarida (po večini jo vozim ko so skale razmočene).

LP,
Zadnjič spremenil breznkar, dne 28 Avg 2008 09:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
breznkar
član

OdgovorNapisal/-a Sajmon » 28 Avg 2008 09:18

DarkOH napisal/-a:... Ta pot je tehnična poslastica.

Kar pomeni?
Uporabniški avatar
Sajmon
Blegošman

OdgovorNapisal/-a DarkOH » 28 Avg 2008 10:05

Hlek-Poroki: na vrhu je strmo, travnato, ozka steza s serpentinami, šele spodnji del se da lepo voziti (za navadne smrtnike, Depresija in ostali izjema :wink: )

Poslastica = adrenalin šprica tako kot je treba

Ajde, grem jaz sedaj na malco, potem pa frk na popoldansko v KG :pdancing:

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^\ ___

Prodam!
Uporabniški avatar
DarkOH
član

OdgovorNapisal/-a breznkar » 28 Avg 2008 10:30

Sajmon napisal/-a:
DarkOH napisal/-a:... Ta pot je tehnična poslastica.

Kar pomeni?

Kamnita pot. Na odsekih strma pravtako kamenje kar visoko od tal. Po suhem se da fajn tehnično peljat. Po mokrem pa je potrebno imeti kar nekaj občutka, saj so skale zelo (zelo) gladke.

Najbolje da poiskusiš - vse je stvar okusa ;)
Uporabniški avatar
breznkar
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 28 Avg 2008 11:06

Kar pomeni, da te bojo na koncu bolele roke od zaviranja neglede na to, kako mocne zavore imas :wink:
Pot je precej kamnita (cisto na zacetku zelo zahtevna in za vecino verjetno nevozna) in vse skupaj ne popusti do konca.No, edino v zgornji tretjini je en malo bolj na izi del, da si malo oddahnes :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a problematiks » 28 Avg 2008 11:08

DarkOH, kdaj si zadnic sel od Hleka proti Potokom?Ker sem sel pred kakima dvema mesecema pes pogledat, kaksna stvar zgleda in se je pot po dobrih 100m enostavno izgubila.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a DarkOH » 29 Avg 2008 06:55

Pred dvema letoma. Možno je, da se je malo zarasla, ker je na vrhu trava, ki kar hitro prekrije stezo, če se je ne uporablja.

Marko, ali si bil ti v nedeljo na Matajurju?

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^\ ___

Prodam!
Uporabniški avatar
DarkOH
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 29 Avg 2008 08:38

Smo bili, ja.Prav na vrhu trije, cetrti nas je pa dol pri koci pocakal, ker ga je lakota zagrabila :)
Je bilo pa kar mokro, sploh na precenju.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a DarkOH » 29 Avg 2008 09:20

Potem smo se pa srečali pri domu, kjer je ta četrti "vlekel ta pametno potezo".... jaz sem bil peš z družino in smo se ravno zunaj vsedli, ko ste ostali štartali na vrh.

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^\ ___

Prodam!
Uporabniški avatar
DarkOH
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 29 Avg 2008 09:28

Ja, drugic me pa za rokav pocukaj :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a AndrejaT. » 01 Sep 2008 18:47

Vse od mangartske nedelje sem bila na specialki, gorcu, Rožniku,Šmarni gori, edin Jožeta sem mal zanemarla, v soboto na porivaški turi, zvečer na tekočem slovesu od poletja tako, da sem bila v nedeljo zjutraj fizično in psihično pripravljena za Stol (mislim, da bolj za pojstlo :D ). Edina kandidata, ki sta si upala z mano sta bila Jože (malo pod prisilo) in Stane-prostovoljno.
Ker smo imeli lani izredno grd spust po rolingstons varianti (verjetno v Potoke-ni bil ne tehničen, smrdeli so diski, smrdeli smo mi, nekateri novinci so bili potolčeni)
me je mikala še grebenska varianta v Kobarid. Na karti je označena kot markirana planinska pot.Tudi za gor smo se odločili za nas novo varianto, ki nam jo je svetoval Tomix. Iz Breginja po makadamski cesti ob struge Bele do desnega odseka pešpoti in "malo" porivanja do cerkvice Marjete. Pri Marjeti gre vozna prečka do ceste, ki se začenja iz Sedla (naša lanska varianta), par serpentinc in že boste gor. Pole pa samo še zvis dole. Slišalo se je ajfong k pasul.
No okol cerkvice smo iskali Marjetino prečko in po 200 višincev nošenja bajka po strmih serpentinah naleteli na Tomixovo prečko, baje bajkabilno.
Ta prečka je bil ozek pas strmo, v stran nagnjene pokošene trave z bulastimi šopi travnih korenin, ki so bile skrite na podnu. Od daleč je zgledalo kot lepa prečka, v praksi pa peleš par metrov, te skrita bula skipa v stran po strmem bregu navzdol, trmasto spet splezaš na bajk, se kot pijanc nagibaš v levo, ker pot visi desno in končaš kot v prvem poskusu. Jah, pokličemo Tomixa, če smo mogoče zašli. Ma kje pa, kerlci ste na pravi poti. Izvemo, da je on enkrat pred leti tam samo malo hodil.
Tiste nošnje kolesa od Marjete se pa ne spomni. Qua, a nisi bil s kolesom. Ne, zakaj pa?
OK pridrsamo do tistih parih serpentinc, pa na gruščnati podlagi, ki se je mlela pod kolesi jih je bilo sto.
Priznam, na vrhu je tudi moj "mladi organizem" podlegel utrujenosti. Še za jamrat nisem imela moči.
Spust je bil na začetku tak, kot se ga spomnimo od lani, tekoč, razgleden, za počivat. Pri lovski koči, kjer je voda, nas je nek svetovljan vabil na šnopc. Ker sta bila z mano dva antialkoholika, sem se delala fino, čeprav bi ga požrla s kozarcem vred. Samo vodo sem dotočila v bidon. Kolovoz se je prevesil v singlo, ki se je ponekod tudi malo povzpela, a nemoteče. Nenadoma se je nedolžna potka prevesila v strmo, s kamnitimi špicami in koreninami prepredeno pot, ozko na grebenu, na obe strani pa izredno strm breg do podna. Ker sem pusi, sem šla na tem delu peš, tudi Jože. Tega ni bilo veliko in spet smo peljali. Tudi naprej ni bilo ravno lahko, a bilo je vozno, ker so bile skale suhe in fiksne. Malo mi je ličilo na spust iz Učke proti kempu. Tukaj sem se spomnila na našo Pokoro, kako bi tudi ona uživala. (Denis, če boš kdaj šla to varianto vzemi nagobčnik- ne zaradi vriskanja :D) . Tukaj sem zlorabila mojega fritza v celoti. Še nekaj visokih skalnih stopnic in znašli smo se na dvorišču v centru Kobarida.
Kam sem potem spravila dva antialkoholika se ve, na o-o

Aja, še nekaj fotomateriala od tlele naprej
http://tabla.mtb.si/gallery/album1315/IMG_1799

Aja, še statistika: 43 km ( + prenošenih XXX), 1328 višincev, ostalo pa zanemarmo.
Carpe diem!
Uporabniški avatar
AndrejaT.
jest nam nobenga nč prosila

OdgovorNapisal/-a urbe » 01 Sep 2008 20:26

AndrejaT. napisal/-a:/…/ Iz Breginja po makadamski cesti ob struge Bele do desnega odseka pešpoti in "malo" porivanja do cerkvice Marjete. Pri Marjeti gre vozna prečka do ceste, ki se začenja iz Sedla (naša lanska varianta), par serpentinc in že boste gor. Pole pa samo še zvis dole. Slišalo se je ajfong k pasul./…/

Pred štirimi leti sva to z Jiržijem bajkala, ampak v obratni smeri – sva se več nabajkala kot vi :mrgreen: Vsa čast za tole obratno smer!
Ja, tisti šopi trave te res premetavajo. Škoda, da ni pot vzdrževana ali pa vsaj bolj shojena, bi bilo precej lažje. Sicer sva še nekaj masakrirala v bližini izvira Nadiže, ampak neke smiselne ture nisva ravno odkrila.
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a Pokora » 01 Sep 2008 21:33

Andreja - lepo in čustveno opisano,
mislim, da si bom do takrat, ko se bom peljala ke doli, nabavila še komolčnike :shock:
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a žabar » 02 Sep 2008 04:00

Andreja, fajn komentarji. Sem se nasmejal, kljub zgodnji uri! :D
Ampak eni pa mate cajt. Pri takih mam občutek, da bom zarjavel in postal zavaljeni tjulenj. :?
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

Re: Kobariški Stol - spust v Kobarid

OdgovorNapisal/-a marko01 » 26 Jun 2017 05:35

Glede na to da tema ni bila ravno letos še komentirana, me zanima kaka je situacije tu gori in doli? Zanima me plezanje iz Žage, ter spust v Trnovo ob Soči.

Hvala
marko01
član

Re: Kobariški Stol - spust v Kobarid

OdgovorNapisal/-a problematiks » 26 Jun 2017 06:20

Gor je v redu, precka je v redu, dol je pa dolgcas :wink: No, ce se rad vozis po makadamu/gozdni cesti, pol je fajn.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Majestic-12 [Bot]