Kolesarjem "neprijazne" kmetije in hudi psi po SLO

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Kolesarjem "neprijazne" kmetije in hudi psi po SLO

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Sep 2008 20:25

Evo. Mogoče se bo komu zdelo da pretiravam, samo res bi rada vedela, kje vse sem "nezaželjena". Če ne drugega samo zato, da če bom kdaj morala mimo, da vem kje upočasnit, mogoče celo stopit dol s kolesa ali kdaj moram sabo na pot vzeti liter šnopsa. Pač nisem Rambo.

Večkrat se pa vozim sama in po pravici povedano mi je najhujš, ko se zapeljem čez dvorišče kake kmetije in nikoli ne vem ali bo od kje prinorel kakšen podivjan kmet oz. še huje spuščen pes. Poleg tega imam vedno zoprn občtek saj se konec koncev vozim čez "zemljo", ki je v lasti nekoga drugega. Služnost gor ali dol. Nobenemu to ne daje pravice, da se pridivja mimo s 50km/h. Zemlja je še vedno njegova.

In naj se loči kmetije, ki se jih je res bolje preprosto izogniti (primer Osolnik je že tak) od kmetij kjer so čisto prijazn in pri katerih zadošča samo malo več obzirnosti in prijazna beseda pa bo mir Mogoče nas pa še "vzljubijo", če ne drugega se nas bodo pa vsaj navadili. :)

Dala sem karte kmetij, ki so bile že omenjene. Kdor pozna tisti konec naj si jo sname dol in še kaj označi in nalima nazaj gor. Komur se pač ljubi. Lahko pa sam kej pisno dodate. Bom jaz pol farbala. :)

Če veste še za kakšne kmetije pa povejte. Men osebno bi to res ful pomagal. Tisti, ki se furate že dolg je vse znano, meni žal ne. In če je že vas napadu pes (te tudi prosim omenite!), zakaj bi mogu še mene? :) No, razen, če gre za kakšno maščevanje.

Spodaj navajam do sedaj omenjene kmetije, v oklepajih so še letnice kdaj je bilo to omenjeno na tabli, vsaj kolikor je meni znano. Dodajte še druge, dopolnite, popravite, rišite, itd.

Predvsem so zaželjene alternativne vožnje mimo teh kmetij!

Vse jasno ne? Zelene potke so kul, rdeče niso kul.

OSOLNIK

Kolovoz Rožnik–Osolnik (cerkev), ki ga je Anžič fizično zaprl za bajkerje. Prav tako lahko (osebno) prepreči bajkanje po alternativnih variantah iz smeri sv. Barbare (znano od pamtiveka)

-Spust Močeradnik–Gosteče (na Lušino) – možnost »minirane« single (l. 2008). Alternativa mimo Stiskarja v Gosteče oz. Pungert ali pa v Puštal.

Slika

MOHOR

- Spust z Mohorja mimo Rebernika v Pozirno – zatežen kmet (2008).

Slika

POLHOGRAJCI

- Kmet Omejc v dolini Ločnice (2005)
Slika

TOŠKO ČELO (ali bermudski trikotnik :))

- Knapovec - skoraj fizično obračunavanje (2005)
- Novo omejitev za kolesarje sem opazil na odseku pod Katarino .. gre se pa za odsek Ravnikar-Seničar , ki se konča pri Žerovniku. Prva tabla (prepovedano za kolesarje!) je takoj po Ravnikarju, na zečetku single, ta druga pa na prvem naslednjem desnem kolovoznem odcepu za Seničarja (2005)
Slika
Zadnjič spremenil cebelca, dne 21 Feb 2009 11:56, skupaj popravljeno 6 krat.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

Re: "Zloglasne" kmetije v okolici LJ in Polhograjc

OdgovorNapisal/-a Depresija » 29 Sep 2008 20:38

cebelca napisal/-a:- Kmet Omejc v dolini Ločnice (2005)

Če si to povzela po kakšnem mojem postu .. potem si ga napačno vrisala :mrgreen: Ker tam tudi ni dolina Ločnice .. :twisted:
Poskusi cca 9.2km zračne linije bolj vzhodno od vrisanega :wink:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Sep 2008 20:41

Majgad!

Sam....sej...piše....Omejc.... :oops:

Že iščem...
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Pokora » 29 Sep 2008 20:43

to si se pa dobro spomnila, Maja!

bom razmislila in dodala svoje izkušnje, na srečo nimam dosti slabih :D
(sedaj imam itak ogrooomno časa)

lp, Denis
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a MarE » 29 Sep 2008 20:48

Kaj pa če "odpreš" eno javno dostopno plast na geopediji?

Ah nič... sem kar sam nekaj naredil. Dodal sem en zapis (Osolnik), tako za "demo":

http://www.geopedia.si/#L3109_F2_T105_b ... 109205_s15

Če še kaj spremenim, pa povej.

Dostop je javen, tako da lahko vsak dodaja zapise (potrebna je prijava).

LP,
Mare
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: "Zloglasne" kmetije v okolici LJ in Polhograjc

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Sep 2008 21:05

Depresija napisal/-a:Če si to povzela po kakšnem mojem postu .. potem si ga napačno vrisala

Ok, našla ta pravega Omejca. Hvala za opozorilo.

Klinc, jaz ne vem kje je Ločnica, vržem v gugl dolina Ločnice, dobim ven tole http://www.gore-ljudje.net/novosti/2578/, preberem Pasja Ravan, najdem enga Omejca tik pod njo...in voila! Obtožim napačnega kmeta! :shock: Ampak v mojo obrambo za površno branje...what are the odds?

@MarE: Sem razmišljala o geopedij, pa znorim vsakič, ko jo uporabljam, ker nima "rokce" za prjet sliko.

Je pa lepo, da ene to ne mot. Super za Osolnika.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Jurcy » 29 Sep 2008 21:22

Desna tipka rokco čudežno prikaže :mrgreen:
Jurcy
član

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Sep 2008 21:41

In moja kredibilnost pada....in pada....

Dejmo vsi skupi zdej pozabt na moj prejšnji post. :mrgreen:

Ok. Če ste za bi jaz vse vaše odgovore limala kr v prvi post, če se tole slučajno razvleče v kačo. Verjetno se bo, ker kmetje so sila živahni ljudje.

Pa bom kar zgoraj dodajala vse nove predloge, da bo vse na kupu.

Vas lohk tut citiram, da ne boste rekel, da vam kradem ideje. :wink:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a cebelca » 30 Sep 2008 07:00

Zan15 napisal/-a:Moram it pogledat na Mohor pa mimo tiste kmetije da vidim odziv kmeta :D
Mogoče ga celo poznam.

Ampak prosim v duhu tega posta, torej z "združujočimi" nameni. Ne zdej mim letet pa mu osle kazat. To ni "hate" lista. Pol pa poročaj.

A ne bi blo fajn, da bi nas čez eno leto vse te kmetije kjer nas sovražijo, vzljubile? No pač izjeme bodo ostale. Tistim pa pustmo njihov ljubi mir.

Zato ta post. Tisti, ki se upate, se pejte tja bondat :D, ostali se pa dejmo rajš izognt, če se le lahko. No, seveda, če se strinjate s tem.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a cebelca » 30 Sep 2008 07:14

MarE napisal/-a:Kaj pa če "odpreš" eno javno dostopno plast na geopediji?

Ah nič... sem kar sam nekaj naredil. Dodal sem en zapis (Osolnik), tako za "demo":

Hudi kmetje, neprijetne točke, hudi psi, podivjani biki ...

Šele dons vidla. :)

Pri rdečem križcu sklepam, da je kmetija Anžič? Samo to sta sam dve hiški. Jaz sem mislila, da je veleposestnik. :roll:

Eni tracki so vrisani, a tam se sme vozit al ne? Ne vem namreč do kam sežejo Anžičeve lovke.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a cebelar123 » 30 Sep 2008 07:41

Upajte samo da nebojo kemti zvohali tega foruma in se opogumili in sami zaceli dodavati mape kje so HUDI ko 100 hudičev. :wink: :wink:
He who laughs last didn't get it
Uporabniški avatar
cebelar123
član

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cebelca » 30 Sep 2008 16:50

Zgoraj na zemljevidih dodani dve možni varinati spusta iz Osolnika (zeleni) in rdeča, ki naj bi bila "minirana".

Dodani še dve varianta za spust iz Mohorja, priporočljiva in nepriporočljiva.

Hvala Urbe.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a semic » 01 Okt 2008 07:36

Zaradi v prispevkih prisotnih elementov sovražnega govora in stigmatiziranja predlagam administratorju da zadevo pobriše. Na tak način se ne da vzpostaviti sobivanja kolesarjev in lastnikov zemljišč.
Nič ni resnično, vse je dovoljeno!
Uporabniški avatar
semic
član

Kraj: semič

OdgovorNapisal/-a Mako » 01 Okt 2008 08:14

semic napisal/-a:Zaradi v prispevkih prisotnih elementov sovražnega govora in stigmatiziranja predlagam administratorju da zadevo pobriše. Na tak način se ne da vzpostaviti sobivanja kolesarjev in lastnikov zemljišč.

A si lahko konkreten. Prebral vse, nisem našel elementov sovražnega govora in stigmatiziranja kar počez. Gre za izogibanje zelo konkretnih kmetij, kjer je dialog zelo težko vzpostaviti. Če ni celo 'nemogoče'. Da bi se torej kolesarji lahko izognili neprijetnim stikom. Enako velja za drugo stran, da bi imeli dotični kmetje mir, če pač ne prebavljajo kolesarjev.

Resnično je včasih s hudo zoprnim občutkom iti peš ob kolesu čez dvorišče kmetije.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a Mako » 01 Okt 2008 08:29

cebelca napisal/-a:
Zan15 napisal/-a:Moram it pogledat na Mohor pa mimo tiste kmetije da vidim odziv kmeta :D
Mogoče ga celo poznam.

Ampak prosim v duhu tega posta, torej z "združujočimi" nameni. Ne zdej mim letet pa mu osle kazat. To ni "hate" lista. Pol pa poročaj.

Tega kmeta je bolje pustiti na miru. Itak gre pravi Hruškov spust tam, kjer je Urbe vrisal. Je pa tako, če greš čez njegov svet peš ob kolesu, ti ne bo zatežil. Vsaj meni je rekel, da peš grem lahko, s kolesom mi je pa prepovedal.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 01 Okt 2008 15:39

mako napisal/-a:
Tega kmeta je bolje pustiti na miru. Itak gre pravi Hruškov spust tam, kjer je Urbe vrisal (Joc53: mimo Habjana).

Zanimivo, kako različni smo ljudje. Lani smo peljali z Mohorja mimo Habjana (bili smo opozorjeni na Rebernika). Na Habjanovem dvorišču so se podile majhne muce in ženske so jih pričele vabiti k sebi. Od nekod se je vzel Habjan, ujel eno izmed muc in nam jo prinesel. Ženske so se "stopile" od nežnosti, crkljanja ni bilo ne konca ne kraja, moški pa smo se zaklepetali z gospodarjem, ki nam je ob slovesu celo ponudil, da muco vzamemo s seboj.

Tudi zaradi takšnih domačinov mi je Hruškov spust prirasel k srcu. In takšnih odnosov ne smemo zapraviti z neprimernim obnašanjem.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 01 Okt 2008 16:32

Eno vprasanje glede Anzica in Osolnika... sicer sem sel do sedaj zgolj enkrat tam mimo oz. cez dvorisce njegove kmetije in takrat brez vseh problemov. Pa se to je bilo gor grede in ne dol. So na splosno problemi z njim, ali zgolj ce se vozis po njegovih travnikih? Ker "cesta" iz Hrastnice preko Sv. Barbare mi je kar vsec, res pa da gre ravno cez Anzicevo dvorisce.
Ampak konec koncev grem na kolo zato, da pozabim na sranje v sluzbi in drugod, tako da se na biciklu raje izognem nepotrebnih prepirov, pa tudi ce se zaradi tega zapeljem po drugi potki in naredim kaksen km vec ali manj.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a urbe » 01 Okt 2008 19:42

Dvakrat sem se peljal čez Anžičevo dvorišče k sv. Barbari in nisem imel problemov, četudi je enkrat nek starejši gospod stal na pragu hiše. Ali je bil to Anžič, ne vem, ker se nisem ustavljal. :P Sem ga pozdravil, on je odzravil nazaj. 8) Od tega je že nekaj let, kako je zdaj, ne vem in me niti ne zanima, ker mi Osonk že nekaj časa ni zanimiv za bajkat :roll:
Hja, kot kaže je »občutljiv« le na bajkanje po kolovozih njegovih travnikov. V preteklosti, ko še ni bilo blokade makadama od Rožnika k cerkvi, so se baje nekateri spuščali ne po istem makadamu nazaj, ampak kar direktno po travniku dol.
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a cebelca » 26 Okt 2008 19:56

Povzeto po http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=83104&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Slika

Upam vsaj, da je prav označeno na zemljevidu. Sem znana po tem, da ponavadi kiksnem. :D

In še bolj natančno spodaj...by Igor.
http://www.geopedia.si/#b2_x470174_y94935_s17

P.s Zdej pa že mal pretiravam, a ne? Zarad enega navadnega štirinožca.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a cebelca » 26 Okt 2008 21:41

Kuža, ki se še "išče" (beri ni še odločen ali je hud ali ne). V okolici Rakitne.

Enkrat je napadel Kingroada, Jernica ma pa rad (kot je navedeno v spodnjem postu).;)

Dopuščamo možnost, da gre za dva različna štirinožca. :D

http://www.geopedia.si/#b4_x455687.4_y83658.12_s15
Zadnjič spremenil cebelca, dne 27 Okt 2008 12:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a jernic » 26 Okt 2008 22:41

Tele de majo hudega kuža? Mnogokrat sem se peljal tod,leto za letom, pa nikjer nobenga..vsaj hudega ne ,no..
Že mora bit Kingroad ekstra simpatičen vaškim cuckom. :twisted:
Uporabniški avatar
jernic
član

Kraj: KamniKpodKrimsKi

OdgovorNapisal/-a jernic » 27 Okt 2008 13:41

Enkrat je napadel Kingroada, Jernica ma pa rad (kot je navedeno v spodnjem postu).;)

Aja ,to sem napisal...da me ma rad ?
Kadar sem bika gonil ,me prijazno lizal še noben ni ,res ne .. :D
Užrl pa že ..
Ampak je drago plačal ob naslednjem srečanju. :twisted:

Ugalvnem ..vi se kar ogibajte tiste poti.
Če vas ne bo hud pes raztrgal v vasi, se mau naprej začne temna hosta ,
tam vas pa medevedi čakajo.. 8)
Uporabniški avatar
jernic
član

OdgovorNapisal/-a senior » 28 Okt 2008 11:01

jernic napisal/-a:Tele de majo hudega kuža? Mnogokrat sem se peljal tod,leto za letom, pa nikjer nobenga..vsaj hudega ne ,no..
Že mora bit Kingroad ekstra simpatičen vaškim cuckom. :twisted:

Tudi mene je ta mrcina že parkrat preganjala. Če kdo ve kako z njim postat prijatelj, naj pove ... :?
Ad augusta per angusta
Uporabniški avatar
senior
član

Kraj: Dolenjska c

OdgovorNapisal/-a kingroad » 28 Okt 2008 18:12

jernic: potem poznaš pot iz Novakov v Zabočevo :D , V Novakih sem tudi sam bil žel mnogokrat, pa sem zadnjič doživel ne preveč topel vaški sprejem vaškega kosmatinca.

Pa še to: na Rovšekem hribu pa se potika medvedka z dvema mladičema. Sosed jager potrdil informacijo.

lp
Uporabniški avatar
kingroad
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 28 Okt 2008 22:50

Ker že kar nekaj časa nisem vozil iz Rakitne v Zabočevo: a so res gozdarji spremenili "osebni opis" spusta.... Je namreč tam ena omiljena singlca, pa me malo skrbi!
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
ašojla
član

Kraj: KpodK

OdgovorNapisal/-a urbe » 29 Okt 2008 07:38

Spuščen in besno lajajoč pes je v Znojilah nad Baško grapo.
Koordinate:
417260, 117250
46°11'39.58"
13°55'23.55"

PS: Prosim administratorja/moderatorja, da prispevke o psih prenese v drugo (ustreznejšo) temo, npr.: Pozor, hudi psi. Hvala.
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a Tomo » 29 Okt 2008 07:48

Druga možnost je da se naslov spremeni :)
Kmetije tako in tako niso nevarne, živa bitja so tista.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Okt 2008 08:32

Sem popravila v skladu z navodili.

Kar sem mene tiče lahko zadevo še vedno ločimo na dve temi ampak konec koncev gre za isto stvar, saj je pes ponavadi na kmetiji. :)

Ko se nabere še več zverin bom pa vse skupaj vrgla na kakšen skupni zemljevid, da bo bolj pregledno.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Okt 2008 08:39

urbe napisal/-a:Spuščen in besno lajajoč pes je v Znojilah nad Baško grapo.
Koordinate:
417260, 117250
46°11'39.58"
13°55'23.55"

Bolj natančno pa tule.
http://www.geopedia.si/#b4_x417260.15_y117250.06_s15
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 29 Okt 2008 19:41

Bo treba akcijo "Kolesar je prijazna stvarca" naredit.
Cel dal se je potrebno mimo vozit in psa s kakšnimi okusnimi briketi hranit.
Tako sem udomačil vse zverine na ulici. :D
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a jernic » 29 Okt 2008 23:41

Kingroad ,pa ti si zemljak, sam prek hriba ..!!
Ja sevede da se voziva po istih poteh..
In draživa iste zverine.. :D

El tomzo, imaš pozitiven pristop do lajajočih beštij.
Pohvalno.
Tebe gotovo res prijazno ližejo... :lol:
Žal samo domači.
V širnem svetu je pa še vedno borba ...itak.
Al pa vedno nosit pasje piškote v žepih.
Kar ni slaba ideja,res.

Sicer pa ,stara vojaška modrost tu zelo drži ,najbolša obramba je napad.. pred psom sploh .
Psi delujejo nagonsko, radi napadejo vse kar se hitro premika .
In če začutijo strah, beg, potem dobi cucek krilaaaa..

Kolesar pa svinčena kolena.. in imamo incident...:lol

Rajtam de ste o pasjih borbah tele na forumu že razpravljali,
torej ne bom odkrival tople vode.

Medvedi ,medvedi, ja .. 8)
Uporabniški avatar
jernic
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 30 Okt 2008 08:13

jernic napisal/-a:Al pa vedno nosit pasje piškote v žepih.
Kar ni slaba ideja,res.

:D

In potem celo credo psov za sabo vleces. Mogoce pa ne bi bilo slabo kot motivator :twisted:

Recimo kolegu ki se muci das par piskotkov v nahrbtnik...
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Patrice » 16 Nov 2008 22:44

@Čebelca: Glede lastnika na Lovrencu jaz nimam slabih izkušenj. Sem namreč pribrcal gor, skupaj s psičko (labradorko), pa je najprej Piki (psički) vodo prinesel, potem pa me je samo prosil, naj dol grede po kolovozu vozim previdno, da mu ne razrijem vsega. Ko je slišal, da bom šel po potki dol, pa je rekel samo vsa čast. Vmes sva se pogovarjala še o kolovozu (ki je res strm) in rekel je, da pozna le par junakov, ki so gor grede zvozili vse. Mislim, da tip ni napačen, verjamem pa, da mu gre na živce, da mu ljudje rijejo po kolovozu in ma pol probleme. Je pa res, da sem mu povedal tudi, da mi je izziv gor pribrcat, kolikor se da, medtem ko me dirkanje po kolovozu ne zanima. Vsekakor pa ga glede na prebrano ne bi dajal v isti koš z Anžičem. Konec koncev ima gor tudi okrepčevalnico in normalnih kolesarjev bo gotovo vesel (sploh če kej spiješ pri njemu press).
Legalize it... Both MTB on Slovenian trails and marijuana...
Patrice
član

Re: Kolesarjem "neprijazne" kmetije in hudi psi po SLO

OdgovorNapisal/-a urbe » 31 Mar 2014 08:11

Res da je minilo že kar nekaj let od zadnje objave, vendar je takrat izpadel Dolenc z Gabrovega (zaselek med Lubnikom in Loko), s katerim do prejšnje sobote nisem imel težav oz. sem slišal le zgodbice o njem.
Fotka je s kamere, celotno srečanje posneto.
Slika
Zadnjič spremenil urbe, dne 10 Apr 2016 10:54, skupaj popravljeno 1 krat.
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a Depresija » 31 Mar 2014 16:47

urbe napisal/-a: .. Dolenc z Gabrovega, s katerim do prejšnje sobote nisem imel težav oz. sem slišal le zgodbice o njem.

Lahko napišeš kaj ga je razkurilo oz. kaj mu je trn v peti?
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a urbe » 31 Mar 2014 19:35

Ja, seveda, črne kavbojke, v katerih sem bajkal! :lol:

OK, šalo na stran:
– vožnja s kolesom po poti
– vožnja s kolesom po privatni zemlji
– prekleta mularija se goni tuki (to sem vzel kot kompliment)
– davki, ki jih plačuje

Zgoraj našteto je meni povedal. Sicer pa se že precej let vlečejo še drugi spori in problemi, tudi z loškim PD, nekaj je omenjeno v tejle temi. Sodeč po govoricah, ki krožijo naokoli, uživa razvpit sloves.
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 01 Apr 2014 08:48

Zanimivo. Meni je lani po 5 letih na enem širokem travniku, kjer sem preko njega šel po kolovozu zatežil kmet. Da mu živina pobegne, ker lovci z avtom potrgajo kravjega pastirja. (LOVCI!!)
Pa da je vzel ne vem koliko 10.000 DEM okoli leta 1990 in kupil velik travnik (500x800m), da bi redil govedo. Zdaj pa mu je Bratuškova davke nabila na zemljišče, govedina se smešno poceni uvaža iz romunije in on nima kje $$ vzet. Hkrati pravi da je poštenjak, ima golfaII, nikoli zaklenjen, parkiran sredi vasi. in ker me je zeblo (poslušal sem ga pol ure v mraku in sem se ohladil), mi je golfa ponudil, da se peljem domov, ampak ga moram jutri vrnit. Da on ga itak ne bo rabil nič. Poštenjak, ki pa čez dan hodi v Avstrijo na fuš delat, ker tu ne dobi službe. Zjutraj ob 6. vrže krave ven, zvečer ob 19 gre ponje. Pa mu ugrejo, ker lovci potrgajo pastirja. Pa klel čez politko. In noben se ne bo po njegovi zemlji vozil, ker jo je drago (pre)plačal.
Me zanima kaj bo zdaj, ko se bo davek spet dvignil. Lokacija Jurišna vas nad Slovensko Bistrico.

V glavnem: kolesarji in kdorkoli nezaželen na njegovem kolovozu, zaradi dejanj države in lovcev.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a krištofer » 17 Maj 2015 10:44

Letos sem začel kolesariti iz Osolnika proti Gostečam. So še vedno takšni problemi z Anžičem na vrhu Osolnika.
Sicer grem od Ravnikarja do cerkve mimo njegove kmetije vedno peš ob kolesu gor po makadamu.
krištofer
član

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov