Otok KRK- mtb ture & zanimivosti

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

Otok KRK- mtb ture & zanimivosti

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 10 Jun 2011 22:23

No, trajalo je res dolgo, ampak ker niste vedeli da pride, tega niste pogrešali.

Nekaj osnovnih o otoku. Mi pa je prišlo na uho, da je Cres večji.
Ker sem v zadnjih petih letih KRK kar pošteno odkrival, je napotil čas, da objavim kakšno mtb turo. Kar na začetku se zahvaljujem PrimozF za osnove navigacije in kalibracijo kart, Vedranu za kup trackov, Tomotu za Vedranovo številko, ko sem se znašel v neprehodnem objemu brinja in še enkrat Tomotu za podporo za PC telebane. Aja, pa track baška-vrbnik sem dobil od enega tablaša, pa mi je ušel kontakt. hvala vsem!

Tole je po mojem mnenju res dobra tura, ki ima tri dobre spuste in zelo zanimive vzpone (en žal po gl. cesti).

KRK TURA 1

Punat- Vrbnik- Zavojak-sedlo Podhlam-Spust-vzpon na planoto(Luna)-Spust na Drago baščansko- gl. cesta- Sedlo pod Straževnikom - Vzpon na Obzovo ali veli Vrh- Punat
Slika

Opisa žal ne bom pisal, ker se mi ne da. In ker je preveč odcepov. Ker je teren na delih zahteven in ker so deli poti zelo neobljudeni, toplo pripročam še karto in res dovolj vode. Ker je podlaga zelo kamnita so povprečne hitrosti majhne. Turo se lahko prevozi v 5 urah, raje planirajte 7. Zaradi ostre podlage je možnost snejkov velika, trni so prisotni, poleg tega se da razrezati steno plašča. Imejte to v mislih. V močni burji se je ne lotevajte.

GPS tracki:

KRK tura 1 celotna rdeč track
Težak spust na Jurandvor rumen track
Baška-Luna-vrbnik temno zelen track (na sliki ni celoten, track gre do vrbnika)
Alternativni spust na Drago baščanskoTrack je svetlo zelen.Malce težja različica. Prvič bolje da greste prvič kar po original Turi 1. Spust je bolj tam spektakularen oz razgleden.
Spust Veli Vrh-Punat nekaj lažji spust kot tisti iz Obzove, vendar je lepši (bistveno manj velikega šodra) . Vsekakor res dobra alternativa spusta. moder track

Če želite turo pošteno začiniti (in podaljšati +2/3 ure) potem iz planote izberite spust na Jurandvor in nato dodaten vzpon na planoto naredite iz Baške.
Če želite turo močno skrajšati, potem izpustite vzpon na planoto in spust na Drago baščansko, ter se po prvem spustu spustite do glavne ceste.
Če želite turo le malo skrajšati izberite spust iz Velega vrha.

Aja, turo bom v prihodnje še malo popravil, ker od Punata do Vrbnika se vsaj po kartah da izogniti asfaltu. Žal sem časovno omejen in še nisem na začetku iskal alternativ, da ni zmanjkalo časa za smetano.

Opozorilo: Pri spustu v drago baščansko nekaj nad vasjo pridete do prečke. Izberite levo ali desno. Pač tisto, ki je v tistem trenutku očiščena. Včasih je leva včasih desna.

V prihodnje bom dodal še kakšno turo. Naštudiranih in prevoženih je mnogo, samo rad objavim preverjeno dobro turo.

pa še en velik in dober kup izbranih fotografij iz Krka (97% iz mtb turc).
Tukaj

Kalibrirane karte bom v kratkem tudi dal nekam na voljo.
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 26 Avg 2012 13:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

Re: Otok KRK- mtb ture & zanimivosti

OdgovorNapisal/-a cebe » 11 Jun 2011 07:29

...glede na to, da sem včasih poletja preživljal na Krk-u (žal ne z bajkom, ampak vejkom), bo tole defenitivno treba it probat in pregledat... tnx!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a cebelca » 11 Jun 2011 08:27

Hu-de fotke!
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a krMate » 11 Jun 2011 14:33

Zelo zanimivo in uporabno - hvala!
Sam sem tudi že večkrat lazil tam naokrog in ponavadi zaradi skalovitosti slej ko prej vržem kolo za kakšno skalo in grem do cilja peš. Je pa pot iz Baške mimo cerkve in naprej na planoto na SV naravnost idealna za kolo in razgledna - v stilu mulatjer. Tudi steza na drugo stran, proti Bagu, je zelo lepa, ampak žal samo do konca dreves. Je še kaj temu podobnega tam? (Predvsem v smislu voznosti) Vesel bi bil še kakšnega kratkega komentarja posamezne poti (npr. spust v Jurandvor, Punat) - so tekoče vozne? Je možen tudi vzpon?
krMate
član

OdgovorNapisal/-a primozf » 12 Jun 2011 21:27

Ja, res je, hude fotke.
Mopedist
primozf
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2011 22:53

krMate napisal/-a: Tudi steza na drugo stran, proti Bagu, je zelo lepa, ampak žal samo do konca dreves. Je še kaj temu podobnega tam?

Slika

Ta karta ti pokriva baško, bag in obzovo. načeloma so vse te črte markirane poti, vendar so vijoličaste starejše in na nekih delih jih enostavno ni več (na delih izgleda, da jih sploh nikoli ni bilo). Poleg tega se markira vse na novo (vsako leto nove markacije), videl sem tudi prekrite markacije z sivo barvo, tako da... ne verjami vse kar vidiš na tej karti. načeloma je možen mtb vzpon iz batomalja, vendar tega še nisem vozil (bilo enkrat na tabli).
Velja pa, da so vsa SV pobočja zelo neprimerna za kolo (velik grušč in skale, nič drugega). Na planoti pa te čaka par hudih zidov, ki jih je težko preplezati že brez kolesa. Bodo drugi povedali. Sam ne gravitiram toliko k Baški.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2011 23:08

Težavnost spustov:

Na Jurandvor (foto: Zadeva je strma in gruščnata. Po moje S4/S5-deli S6.

Spust na drago baščansko (foto S3-S4; spodaj malo šodrasta

Iz Obzove v Punat: S4-S5; ni toliko težko, kot je na trenutke težko videti linijo. Treba je gledat daleč naprej (iskati markacije), vmes pa so kontra skalce. Zelo enostavno se da poleteti čez balanco (na skale-drugega ni).
POMEMBNO: na tem spustu ne smeš izgubiti markacij, ker en pas rastja (cca. 100-200 višinskih metrov) ni prehoden!

Veli Vrh v Punat : S3-S4: Ni kontra skal.

zadnja dva spusta sta odlična, ker je majhen naklon in skoraj ni treba bremzati in zadeva traja in traja.
recimo fotke od te naprej.

na splošna pa velja, da vožnja po tako kamniti podlagi (po ravnem) zahteva precej moči. recimo planota (mesec/luna) med baško in vrbnikom je kot mini Arnbergški gozd (Pariz-Roubaix).
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2011 23:24

Karte
Zna biti, da se kaj ponovi. Raje več kot premalo.

Krk karte_1

Krk karte_2
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a klatez » 13 Jun 2011 12:46

Ve kdo, če je mogoče kakšna možna kolesarska povezava med Staro Baško in Baško (ne pretežka)?
klatez
član

OdgovorNapisal/-a Skywalk » 13 Jun 2011 12:54

Obstaja pešpot, cca. 3,5h hoje po kamenju. Pot je markirana. Prehodil sem jo dvakrat pred nekaj leti in takrat se je nikakor nebi loteval s kolesom. Razen, če se ti nosi kolo, kar dvomim :) Pot je speljana tako, da celo pot ne "okusiš" sence. Kakšno je stanje sedaj pa žal ne vem.

Sicer sem pa takrat, ko sem v Baški skor redno preživljal vikende bil vsako jutro pred zajtrkom s kolesom na Luni (Mjesec, da ne bo kdo iskal Luna...) ob povratku pok v morje itd...
Če nisem bil gor, sem šel do Punata, mesta Krk, Vrbnika, Stare Baške... V glavnem kar je nižje od mesta Krk sem več ali manj vse prebrcal, sicer po glavnih cesta pa vseeno.
Ko rezanje in vrtanje betona postane tako zabavno kot kolesarjenje!
Skywalk
član

OdgovorNapisal/-a klatez » 13 Jun 2011 13:58

Torej boljše, da vzamem specialko?
Kakšna pa je kaj gužva na cesti v teh koncih konec junija?

Obstajajo kjerkoli na Krku kakšne druge poti, ki bi bile podobne našim "gozdnim" cestam?
Iščem nekaj, kjer se da MTB vozit (ne nosit)...
klatez
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 13 Jun 2011 14:08

Mogoče pa lahko odpelješ opisano turo v prvem postu? :roll:
Od kakšnih 300-400 km, kolikor sem jih naredil/raziskoval po krku, je ta sigurno dobra. Vozna za gor in uživaška za dol.
Edino vzpon iz drage baščanske proti Punatu po asfaltni cesti je sranje. Ni ravno za nedeljo popoldne.

No, če ti je to preveč, pa počakaj ker imam namen objaviti še tri ture. Ostali del krka je precej bolj gozden, ampak kamniti podlagi se pa ne da izogniti.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Chevagi » 14 Jun 2011 00:05

Jabooz, super fotke in ideje za turce!

Jabooz napisal/-a: načeloma je možen mtb vzpon iz batomalja

Vzpon je spodaj zelo lep, nekje na sredi postane malce tehničen, še višje zelo kamnit in je težje vozit ali pa je treba par metrov nosit. Do Stare Baške se sicer nisem spustil, a verjetno se da. Sam vzpon je podoben kot na Mjesec na drugi strani doline, za kakšno dobro urco uživancije.
Klatež, če boš raziskoval, so poti precej lepo markirane, vrisane na karti, ki se jo dobi v turističnem uradu.
lp
Uporabniški avatar
Chevagi
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Pečko » 14 Jun 2011 00:14

Hvala, zelo uporabno. :D
Sem več kot deset let preživljal poletne mesece v Baški, a takrat še nisem imel fulija in smo se vozili bolj po cestah. Razen do Vrbnika čez Luno in po cestah po planoti. Sem pa tudi jaz pred tremi leti z biciklom na ramah osvojil Obzovo in se spustil v Punat.

Nekaj opisov oz vtisov je tudi tu:
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=10&t=93631
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=9&t=90016

klatez napisal/-a:Ve kdo, če je mogoče kakšna možna kolesarska povezava med Staro Baško in Baško (ne pretežka)?

To, mislim da pozna Milan M.(Dedi na Tabli). Se mi zdi, da mi je enkrat pravil prav o tej povezavi, da se da gor iz Stare Baške celo peljati, če si malo natreniran. Sploh je pravi poznavalec hribov nad Baško (brez gps-ja).

Jabooz napisal/-a:. Aja, pa track baška-vrbnik sem dobil od enega tablaša, pa mi je ušel kontakt....

Slika
Uporabniški avatar
Pečko
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 18 Jun 2011 13:21

še ena reč. Krk skriva en zelo zanimiv kanjon (TRIGET). Po besedah enega, ki je tam že bil, je to nujnoooo.

Je v bližini baške, zahteva plezalne izkušnje in opremo. Priporočajo pa, da te tam pobere čoln (kanjon se konca z lepo plažico), ker je povratek naporen (običajno zaradi vročine).

Par linkov z gps trackom
fotke z opisom
gps track
fotke

Še o plezariji okoli baške
planinski vestnik-glej stran 50
http://www.climbinbaska.com/
http://www.gore-ljudje.net/novosti/65862/
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2011 21:44

Nekaj fotomateriala iz turce, kjer 500 višincev spusta traja 3 ure

Nove fotke so desno >

nekaj me zanima?
Ali je sploh kaj uporabil od tega kar sem napisal. Imam še nekaj materiala (gps), ampak izgleda, da sem edini pacient v izpostavi Krk. da ne tipkam zaman.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a primozf » 07 Sep 2011 22:07

Ti kar tipkaj. Če ne danes pa jutri.
Mopedist
primozf
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2011 22:15

Kaj?
prideš kaj naokoli
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a diver » 08 Sep 2011 09:34

Nisi edini pacient.
Sva vsaj še dva taka na Krku.
Pokrivava pa nasprotno polovico Krka od tebe, tisto ki gleda proti kopnemu (Malinska, Gabonjin, Kras, Garica, Vrbnik, Klimno, Dobrinj, Sužanj, Šilo).
Uporabniški avatar
diver
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Sep 2011 09:53

Tam sem letos odpeljal eno res dobro XC turo, ampak sem idiot gps tracker pustil na OFF :oops: :cry: :evil: :|

Bo treba še enkrat
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a igorl » 08 Sep 2011 10:00

Ti kar pisi.

Zadnjic sem spokusal dobiti povezavo na tisto plazo pri stari baski. Pot se vidi iz ceste, samo mi ni ratalo prit na zacetek. Vlaka sicer zacne na tisti ravnici ko se vzpenjas iz FKK kampa in gre do napajalisca za ovce, vendar naprej pa je treba nosti (je bila kar zanimiva). Ker mi je zmanjkalo casa nisem nadaljeval.

Kdo pozna kje je pot?
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Tomo » 08 Sep 2011 10:05

Ti kr piši - meni je tvoja epopeja pravi navdih in vse kar si skupaj spravil nameravam uporabiti še preden bo morje premrzlo.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Sep 2011 10:10

o.k, bom dal track še od enega spusta iz Lune na Vinco. Krasna peš pot, pa še blizu Trigeta je.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 09 Sep 2011 15:25

igorl napisal/-a:Zadnjic sem spokusal dobiti povezavo na tisto plazo pri stari baski. Pot se vidi iz ceste, samo mi ni ratalo prit na zacetek. Vlaka sicer zacne na tisti ravnici ko se vzpenjas iz FKK kampa in gre do napajalisca za ovce, vendar naprej pa je treba nosti (je bila kar zanimiva). Ker mi je zmanjkalo casa nisem nadaljeval.

Kdo pozna kje je pot?

A sprašuješ o tej dolini?
Slika

Potka izgleda obetavno, ampak kasneje se nadaljuje prek nekega strmega melišča in se kar izgubi. To je le vizualna ocena. Po moje se ne prav lepo (beri enostavno) spustiti v to dolino.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Roberto » 09 Sep 2011 18:49

Ne pišeš zastonj. Od letos dalje imamo destinacijo v Malinski in se vse beleži.
Roberto
Uporabniški avatar
Roberto
član

Kraj: Britof

OdgovorNapisal/-a igorl » 09 Sep 2011 20:32

Jabooz napisal/-a:A sprašuješ o tej dolini?

Ja, natanko o tej. Ma po moje obstaja ena pot, do vrha tam na desni (no, vozna od zgoraj dol).
Jaz sem prisel do tistega zelenega po eni poti, potem pa bi bilo treba prehodit kaksna 2-3 km po tistih 'razorblade' kamnih, kar je v teniskah skoraj nemogoce brez da vse noge porezes.

Jas sem prisel do tu:
http://maps.google.si/?ll=44.976952,14. ... 19&vpsrc=6

Odoka pa start potke izgleda tu:
http://maps.google.si/?ll=44.973204,14. ... 18&vpsrc=6

Bo treba enkrat pes v obratni smeri.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Sep 2011 23:22

verjetno ste zadnjič spregledali krčko beštijo
Slika

Slike kota 384 - Vinca
GPS track Vrbnik - kota 384 - Vinca- Vrbnik
3-5 ur

Slike Obzova-Stara Baška
GPS track Punat-Obzova-Starabaska
4-6 ur

Obe turci sta lahko peklenski dodatek k turi 1.

Peš pot vrbnik-vinca- Kota 384- Diviška-triget kot ideja za advenčur rejsreje
Vode ni na poti.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a komar » 26 Sep 2011 11:40

Kateri camping je najbolj primeren kot izhodišče?
Baška?
LP
Uporabniški avatar
komar
član

Kraj: novomesto.freeride

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 26 Sep 2011 11:48

Po moje Punat, ker mi je tudi kot mesto/kraj/vas bolj simpatično kot Baška.
http://avtokampi.si/kamp.asp?drzava=2&ID=47
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Roberto » 28 Sep 2011 06:55

Kako je z voznostjo v Staro Baško v primerjavi s spustom z Velega vrha v Punat? Mi smo opravili celotno 1 -ko v soboto. Spust kar traja in traja in 100% vozen
Roberto
Uporabniški avatar
Roberto
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 28 Sep 2011 07:12

Je kar precej težje z precej neprevoznimi deli, predvsem ker ni dovolj jasna (shojena) pot. Zgoraj se kar izgublja.
Prečka je polna kamnov, itd. Voznost je precej osebna reč.

Ampak je nepozabna divjina. Jaz grem definitivno še enkrat in poiskat kje sem se zgubljal. Se vidi na GPS tracku, da sem lutal.

Ideja je lahko tudi, da greste na Obzovo in nato začnete spust na st. baško. Če vam ni všeč, se še vedno lahko vrnete in spustite v Punat.

kako vam je bila všeč enka?
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Roberto » 29 Sep 2011 07:08

Spust zakon, ker gledaš morje, visoko si 500 m in kar traja in traja, od Vrbnika naprej tud lepo, pot od Vrbnika dalje singla gor in dol lepo. Mogoče edino potem del po grebenu in spust v Drago Baščansko za prvič ok, v drugo pa verjetno po zahtevnejšem spustu.
Je precej koristen Track saj si prihranil mnogo časa pri odkrivanju poti.
Roberto
Uporabniški avatar
Roberto
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2012 23:13

Končno sem nekako uredil moje večletno raziskovanje po Krku. Na vrsto pride še nekaj, vendar to drugo leto (ena no mercy tura in še ena xc). Objavljam tracke zato, ker je Krk zaradi množice poti super za mtb in vam lahko služi kot destinacija, ko je na celini sneženo, vi pa si recimo zaželite malo mediteranske klime. izven sezone so sobe in apartmaji poceni.

Fotk za posamezno furo ni veliko, da se ne bodo ponavljale. Večino sem jih objavilo že tukaj.

TURA_2
XC / vozim brez ščitnikov, kar pa ne pomeni, da ni skal in kamnov.
Primerna tudi za orkanske vetrove.

Slika

rdeča JK_2 je povsem osredotočena na izogibanje asfaltu in makadamu. Definitivno na mestih zelo zelo osamljena različica. (vozim jo v smeri proti urnemu kazalcu). Cca. 5-6 ur bruto. je pravi sladkorček.

modra JK_3 je krajša različica(in precej lažja) in gre določen del tudi po asafaltu.(vozim jo v smeri proti urnemu kazalcu). ima dodatek glede na JK_2 in to je cerkvica sv. kerševan in plažici pod njo. toplo pripročam, da si ogledate tudi to oz. da ta del dodate rdeči turi.

rumena JK_4 je čisto kratka vozim jo v naspotni smeri urinega kazalca. Vključuje prebijanje ob morju in ogled parih fajn plažic. če ste ravno tam preveč časa in se nimate kam dati. Tukaj je vključen tudi vzpon na razgledni hribček Fumak. rdeča in modra gresta mimo.

GPS track JK_2 rdeča
par fotk JK_2

GPS track JK_3 modra
par fotk JK_3

GPS track JK_4 rumena
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2012 23:26

TURA 3
Xc tura cca. 5 ur bruto

Slika

Rdeča JK_5; vozim jo v smeri proti urnemu kazalcu. Velik del gre izven makadamov.gre mimo jame biserujke (plačljivo/odsvetujem) kot dodatek si lahko ogledate Jamo Brestovsko, ki pa je bolj kraški podor kot jama. Pot do jame je modra.
rdeča ima eno malo napakco (ni huda) in sicer ko prideš do točke, kjer se stikajo vse tri barve, je bolje iti po rumeni.

V jaki ili olujni burji ta tura ne bo posebej prijetna.

GPS tura JK_5
fotke iz ture

GPS track modra

GPS track rumena

peš detail do brestovske jame ne da se z kolesom
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2012 23:40

TURA 4
xc tura

Slika

Rdeča tura je bila odpeljana z namenom poiskati povezavo (označeno z črnimi pikami oz. tisto nisem uspel) okoli letališča. Tracka nisem čistil, ker je tam v goščavi pravi biološki raj. En del te ture je bil peljan po sveže očiščeni poti (leta 2010). mogoče je to sedaj vse zaraščeno. Torej ta rdeči track je bolj z namenom za kakšno idejo, če vas zanima severni del.

Bistveno boljša je modra tura, ki poteka v veliki meri po nemakadamu. Velja le opozorilo, da gre pri Lugu (veliko polje) čez en namakalni jarek. Ker je bilo letos zelo sušno, je bil suh, sicer predvidevam, da je notri voda. Z 90% gotovostjo je most 200 metrov stran proti zahodu)

Modra tura je neobčutljiva na veter, rdeča pa precej.

GPS track modra tura
fotke iz modre ture

GPS track rdeča tura
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 07 Sep 2012 23:47

TURA 5

Xc tura /cca. 4-5 ur bruto

Slika

Zelo lepa tura z zelo malo cestami, vključuje kar nekaj znamenitosti in par čudovitih delov. čeprav izgleda, da gre po isti trasi kot tura 3, je zaključek precej drugačen. Gre za zelo vozno turo. Vozim jo v smeri urnega kazalaca.

GPS track
Fotke iz ture
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 08 Sep 2012 00:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 08 Sep 2012 00:01

TURA 6

Slika

vzpon na Obzovo sem opisal že v TURI 1, vendar je to preverjeno najboljša različica vzpona in spusta iz Punata.
Če se pogleda na karto, se nam kar ponuja markirana prečka nad Punatom, vendar je žal preveč netekoča in polna trnov. če jo bodo očistili, bo o.k. Bom javil.

Vzpon tukaj ni prav nič enostaven in je pravi izziv odpeljati ga brez sestopa. Spust pa je po mojem mnenju najboljši iz Obzove.
Ker je tura malo prekratka, sem ji dodal nekaj XC raziskovanja (rdeča tura). Gre za precej zabačen del krka, dodatek je pa vsekakor zanimiv, da dobi tura skupaj potrebnih vsaj 5 ur bruto, da se pljuča sčistijo od vsega tega prahu od brušenja izravnalne mase.

GPS track modra tura
fotke modra tura

GPS track rdeča turca
Fotke rdeča turca

Naprej pa naslednje leto. :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a tomix » 08 Sep 2012 08:38

Lepo.
Ma nee, sej sploh ni rjes ...
Uporabniški avatar
tomix
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a žabar » 17 Sep 2012 18:05

O, lepo delo! Morda bom kdaj tam...
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a bruny1 » 24 Sep 2012 19:25

Ja res lepe ture in kar nekaj časa mi je vzelo, da sem bolj podrobno ,,prečekiral,, fotke in GPS-e. Še najbolj nekje poznam Njivice in okolico na Krku... lepi sprehodi pred desetletjem in še nekaj ob dveh družinskih počitnikovanjih v začetku tisočletja - majhna otroka in :wink: mlada žena in res bi bil ,,fajn,, en podaljšan vikend za res krasne poti...Lp in hvala za lepe fotke in končno :wink: eden , ki ne skriva GPS-ov...
Uporabniški avatar
bruny1
član

Kraj: Poljčane

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Jan 2013 23:58

Ni La palma, ampak je lahko odličen vikend čez zimo, ko je pri nas taka čofta.
ni aviona, 2,5 ure z avtom na izi.
sobe so poceni, vremenska pa tukaj,
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam&p ... code=14006

V burji ne bo fino :roll:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Pokora » 24 Jan 2013 22:27

ja, ta pravi v burji surfajo :shock:

mi, ki smo pussiji, pa bajkamo, pa naj bo na La Palmi al pa na Krku, važno je, da se mamo fejst :D
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Jan 2013 09:22

Še mal reklame za krk
http://vimeo.com/6688901
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a senior » 01 Feb 2013 08:31

klatez napisal/-a:Ve kdo, če je mogoče kakšna možna kolesarska povezava med Staro Baško in Baško (ne pretežka)?

Malo pozno sem videl tole vprašanje - odgovor je pa še starejši :wink: - še iz mojega prejšnjega življenja.
Ad augusta per angusta
Uporabniški avatar
senior
član

Kraj: Dolenjska c

OdgovorNapisal/-a klmn » 09 Avg 2018 09:58

Super uporaben material, tnx Jabooz! Ima kdo še kakšno bolj spustaško ne XC na zalogi, lahko je tudi čisto kratka:)
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Sep 2018 14:57

kaj pa vem, kaj je to bolj spustaško? :mrgreen:
Vsak trail postane (spustaško) zahteven, če dodaš dovolj hitrosti

Na Jurandvor (glej prvi post v tej temi) je definitivno fajn.

Tole spodaj nisem še opisal v tej temi.
Iz vrha Obzove (glej sliko v prvem postu) imaš tri spuste na SV stran.
Vijoličast, rdeč in spet vijoličast.

Prvi vijoličast (najbolj severn) direktni iz Obzove na drago baščansko je definitivno izjemno težak (super strm). Po moje je No Go za kolo. Sem ga samo enkrat davno prehodil.
Rdeči je ta prava vertride zabava. Za marsikoga povsem nevozno. Zame je par reči čisto prehudih. Verjamem, da za najboljše je vse vozno. Prisotni so tudi trni. Mleko je zaželjeno.
Zadnji (najbolj južni smer Batomalj) je najbolj tekoč (položne serpentine) in tudi najbolj shojen.

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov