Za kolesarje prepovedano!

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: Za kolesarje prepovedano!

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 25 Maj 2014 13:35

Stak napisal/-a:Pešcem Ustava omogoča prost prehod kjerkoli, in tega NOBEN znak ne more (ustavno veljavno) prepovedati. Po moje zato niso pešci posebej navedeni, da za njih zgornja prepoved prometa ne velja. Ker nikdar ne more veljati (po gozdni poti).

Daj, sprehodi se peš skozi Šentviški tunel (če nisi iz LJ konca, si pač izberi poljuben drug odsek kakšne avtoceste). Ustava ti po tvojem to dovoljuje.

Pa srečno. :roll:
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a Stak » 26 Maj 2014 07:32

Če se že hecamo: http://sl.wikipedia.org/wiki/Predor_%C5%A0entvid druga slika.

Vsi tisti, ki so prebrali izjavo v kontekstu celotne debate, so razumeli pravilno.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 10 Jun 2014 17:13

Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a MatL » 11 Jun 2014 20:23

Še prispevek iz Kanala A na to temo.
MatL
član

Kraj: Solkan

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 16 Jun 2014 11:42

Tako je!
Sem pa zvedu (neglede na izjavo lovcev) da to je prav en lovec nastavil, oz.krivolovec ki zna bit celo že odstranjen z nevemkere lovske družine zaradi krivolova in še marsičesa!
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Matiček » 20 Jun 2014 07:31

Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stak » 20 Jun 2014 10:34

Še iz domačih logov: http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... ezala-vrat
Sicer je "uporabnik" motorist, lahko bi bil pa kolesar.

Edit: fake http://www.fakt.pl/Linki-rozwieszane-na ... 786,1.html
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 20 Jun 2014 10:41

Za Aleša Andloviča sem pa res mislil, da se bo razvil v malo bolj resnega novinarja :D Pa takole nasede na bučo ...

Stak napisal/-a:Še iz domačih logov: http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... ezala-vrat

http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a urbe » 21 Jun 2014 10:30

Delo, 21. 6. 2014, str. 5 (mnenja), pisma bralcev in odmevi:

Slika
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 21 Jun 2014 11:00

Na twitterju jo imate, ko sem na hitro preletel čez sem vedel da je samo za mešati drek, pač babica ki bi najraje živela za Karpati proč od vseh človeških dejavnikov, sicer ne vem kaj je potem ona.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 21 Jun 2014 14:30

Morda je kaj v sorodu z tisto Alenko Goričan. sumljivo podobne izjave o kolesarjih... :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 21 Jun 2014 16:01

Lej, dovolj je enkratni stik z kolesarjem, ki si jemlje pot kot progo na katerem so pohodniki nekaj kar se mu mora umakniti na njegovi "bitki" z časom priti najbolj hitro v dolino. Nato je povsem enostavno posplošiti na celotno populacijo kolesarjev.

Če se ne ustavljamo pred pohodniki, je to povsem normalna reakcija in posledica. Zato se je ob stiku z pohodnikom potrebno ustaviti na hitrost, ki se zdi njemu (in ne tebi) 100% varna.

In nehajte se ukvarjati z "njimi", ampak z sabo.
Eno je posledica, drugo pa možen vzrok.

primerno obnašanje kjerkoli na tem svetu vedno najde sožitje...
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a PJ » 21 Jun 2014 20:08

"Hocejo mir". Fino... ampak kaj pa ce imam jaz drugacne pojme kaj je mir? Meni je mir, ce ni na planinski poti poleg mene se 100 drugih planincev. Pa dajmo potem omejiti se stevilo planincev na recimo 12 planincev na dan, ki gredo lahko na Triglav. Mah brez veze... idiotov je povsod dovolj zato se je zares brez veze ukvarjati s taksnimi. Nekdo, ki ga vse moti, ne bo za noben denar (no ok za denar mogoce ze) spremenil mnenja, zato se meni osebno taksne ljudi ne zdi potrebno prepricevati. Me bo pac grdo gledal ko me bo srecal. Big deal.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a proV » 21 Jun 2014 21:24

Jabooz napisal/-a:...
Če se ne ustavljamo pred pohodniki, je to povsem normalna reakcija in posledica...

A je res? A nista mir in kontrola dogodkov v tem svetu iluzija? Ta planinka bi lahko bila celo hvaležna za to dejanje. Na tega norega kolesarja bi lahko gledala kot na zen mojstra, ki jo je prebudil iz zasanjanosti o njenem zasebnem mehurčku "miru in neokrnjene narave" ter ostalem "peklu" izven njega, da bo končno in vedno tu, zdaj. Ta njen mehurček je konec koncev samo nezadovoljujoča ideja antiteze teze pekla, iz katerega se rada umakne. Je nepripravljenost soočiti se z resnico. Je pobeg. Morda je na nek način nujen, ampak zagovarjati ga, kot da je svet, je laž.
proV
član

Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a problematiks » 21 Jun 2014 21:52

Daj ne bluzi z neko glupo filozofijo.Tega spodaj, kar je Jabooz napisal, bi se brez debate moral drzat vsak kolesar in je stvar nekega normalnega odnosa do soljudi, da ne recem olike.

Jabooz napisal/-a:Zato se je ob stiku z pohodnikom potrebno ustaviti na hitrost, ki se zdi njemu (in ne tebi) 100% varna.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a havli » 21 Jun 2014 22:05

Tudi med pisci pisem bralcev so ekstremisti. Taksni, ki so prepricanjem v svojo neizmerno odprtost duha in tolerantnost in pisejo zadircna, sebicna, ozkogleda pisma bralcev.
Pomoje zaradi svoje nervoze / nevroticnosti res rabijo mir. In kaksno tableto.

Preprican sem, da se vecina kolesarjev v naravi obnasa primerno, strpno... Je pac povsod neko stevilo, odstotek taksnih, ki tega ne zmorejo, ne znajo, nocejo... Na cestah, v trgovinah, parkiriscih, planinskih potkah...

Zato se prosim ne kregat med sabo, ker smo itak ze n krat isto predebatiral in se n krat lahko, ker se bo vedno nasel kdo od skrajnih, ki bo popizdil in krical in pisal in pljuval... Ostala vecina povprecnih pa nas je itak tiho in nimamo konfliktov in ne pisemo pisem bralcev.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 21 Jun 2014 22:52

Odgovor na mtb.si post na FB-u:
"Logicen odgovor bi bil, da cro-magnon, prednik homo sapiensa joce, ker sedaj ti jugonostalgicni "ljudje" s svojimi Planika cevlji unicujejo naravo in gradijo planinske koce. To je ta posledica homo sapienizacije, ki gradi hise in ceste, s cemer unicuje to neokrnjeno naravo. Ta pescica divjakov je s svojim vedenjem unicila tisto najlepse kar so imeli, torej gore. Primerno bi bilo, ce bi se zadrzevali le ob Ljubljanskem barju ker tam spadajo. Seveda Homo erectus ne bi bil navdusen etc. Vse do enocelicnega organizma."
:mrgreen:
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a havli » 25 Jun 2014 15:19

Video na temo strpnosti, sobivanja...

FÜR MEHR TOLERANZ

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 26 Jun 2014 12:14

Stak napisal/-a:Še iz domačih logov: http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... ezala-vrat

Nic za to, to se res dogaja pri nas, nekaj let nazaj (5let?) je sodelavec z MXom v okolici hrastovelj fasal zajlo v visini vratu,
na sreco je ravno stal na motorju in jo dobil v prsa, na polno. Sledila je dolga bolniska seveda.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a BoulyB » 29 Avg 2014 16:27

http://www.dnevnik.si/kronika/nastavil-past-za-ljudi

Se zdi da je bilo tole bolj namenjeno komu drugemu in ne pohodnikom.
Ampak saj je OK je vsaj širša srenja ogorčena.
Še dobiti ga morajo.
Uporabniški avatar
BoulyB
član

Kraj: Ljubljana Črnuče

OdgovorNapisal/-a Spikster » 29 Avg 2014 23:44

Dobit, pa zabit žebelj skozi pogačico.

Ko so se začele pojavljati zgodbice o žebljih na dilah, ki naj bi bile namenjene kolesarjem, je bila moja prva misel, da je to najbolj enoceličarski način oviranja kolesarjev, saj to za nas pomeni luknjo v zračnici, za sprehajalce pa resno poškodbo.
Nekako celo bolj razumem posebneže, ki nastavljajo po gozdu jeklenice. Če jih kolesarji in/ali motoristi tako zelo motijo se vsaj tega lotijo na način, da škodujejo samo svoji ciljni publiki.
Če nastaviš jeklenico, si psihopat, ki si ne zasluži, da z njim delim zrak, ampak te dile so pa čisto drug nivo retardiranosti.
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a sagy » 27 Sep 2014 21:00

http://www.rtvslo.si/okolje/lastniki-go ... cev/347395

Očitno kolesarji nismo več edini problem lastnikov gozdov.. :roll:

Eden od bolj sočnih komentarjev:
"nekateri ki so komentirali pa res živijo na tuj račun
koliko kostanja ima kdo na svoji zemlji je njegova stvar in nihče tja ne sme
govorim o privat gozdovih
jaz jih nimam
imam pa v lasti gozd v katerem so gobe - ko ti tatovi pridejo ne upoštevajo zakonov narave - vse uničijo in pustijo za seboj uničeno področje tako da nekaj časa ni gob in smeti
Ker me država ne namerava zaščitit se bom sam
Oni uporabljajo in uničujejo moj gozd - jaz bom medtem uporabil in uničil avtomobil
menim da je to pravično in oboji bomo zadovoljni ali pa jezni
Posekat drevja še ne nameravam - sem pa izkopal nekaj lukenj in nekdo si je že zlomil nogo
pa kaj saj ni moja noga - oni se ne sekirajo za naravo jaz pa ne za njihovo zdravje - naslednje leto bo še bolj drastično - vem da so se lastniki odločili da bodo špricali gobe z diaretikom in še prej bodo dodali zemlji pesticide - pa naj kradejo in imajo težave"

Pa kakšni ljudje živijo med nami?! :mad:
sagy
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 27 Sep 2014 22:48

Ma to ni nič. Jaz redno kolesarim mimo pašnika, kjer se je zgodilo tole:
http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=194200
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 28 Sep 2014 07:44

Kmalu bo: Protected by Smith & Wesson. Shoot first, ask later.

Jaz ne poznam nikogar, ki je KUPIL gozd. Vsi so ga podedovali (magar vmes nacionaliziranega) od nekoga, ki ga niso nikdar poznali, ta pa ga je enkrat dobil od Marije Terezije.

Mi, ki ga nismo podedovali, smo pa "tisti iz blokov, lenuhi, ki ničesar nimajo". Zaradi takega razmišljanja se nekomu slabšalno reče "kmet", čeprav bi to sicer moral bit kompliment.

Omejeno razpolaganje z lastnino, socialna funkcija gozda, tako je veljalo dolgo časa, in v tem ni nič komunističnega.

Še zabavno bo.
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a goldhorn » 29 Sep 2014 06:42

NDeeBiker napisal/-a:Jaz ne poznam nikogar, ki je KUPIL gozd. Vsi so ga podedovali (magar vmes nacionaliziranega) od nekoga, ki ga niso nikdar poznali, ta pa ga je enkrat dobil od Marije Terezije.

Jaz sem ga kupil (investicija za prihodnost). Podedovati od nekoga, ki ga ne poznaš? Se šališ? Tudi hišo podeduješ od nekoga, ki ga ne poznaš? Socializem pa je pri nekaterih še vedno v krvi. Poskusi na primer v Italiji it v privat gozd nabirat gobe....
goldhorn
član

Kraj: Okolica NG

OdgovorNapisal/-a PJ » 29 Sep 2014 06:58

Goldhorn pa poskusi iti kjerkoli v Skandinaviji. Ja lahko gres pa ti nihce ne bo nic naredil in po mojih izkuznjas prav veliko komunizma po Finskem, Svedskem ali Norveskem ni. Kar se mene tice, se je neprimerno bolje primerjati se z recimo temi drzavami kot pa eno Italijo, ki je vse prej kot vrhunsko urejena drzava.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a Guarana » 29 Sep 2014 07:08

Socializem sovražim, ker tam po načelu enakosti vsaj 30% ljudi konkretno zabušava na račun drugih, upravljanje s posestjo po USA sistemu (na moji parceli je vse moje in po moje, od pekla do nebes), pa tudi ni za nikamor. Vsaj ne v naši situaciji, kjer hobi kmetiči, niso dovolj razgledani, da bi jim dal v upravljanje 30% države.
Nabiralništvo bo vedno problem, ker je stvar otipljiva, pa lastnik bi lahko služil....

Bolj je problem naša dejavnost.
Nekje po gozdnih tleh bi se dalo speljat trail, v lokalni trgovini se zato prodajajo kolesa, nekdo nekaj zasluži s turami in tečaji...
Vendar traila ni, ker hobi kmetič ne uvidi širšega smisla, sicer za njegovo gospodarjenje, neškodljive stezice.

Tu se pa potem pokaže, koliko je vreden župan...
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 29 Sep 2014 08:13

Nisem rekel, da ga nihče ni kupil, samo jaz nikogar ne poznam (so bile investicije v nepremičnine dolgo preveč donosne). Z dedovanjem pa veš, kaj sem mislil, ne neposrednega dedovanja od staršev. Sicer pa aplavz za nakup gozda, ta je res dolgoročna, preveč dolgoročna za veliko večino.

goldhorn napisal/-a:
NDeeBiker napisal/-a:Jaz ne poznam nikogar, ki je KUPIL gozd. Vsi so ga podedovali (magar vmes nacionaliziranega) od nekoga, ki ga niso nikdar poznali, ta pa ga je enkrat dobil od Marije Terezije.

Jaz sem ga kupil (investicija za prihodnost). Podedovati od nekoga, ki ga ne poznaš? Se šališ? Tudi hišo podeduješ od nekoga, ki ga ne poznaš? Socializem pa je pri nekaterih še vedno v krvi. Poskusi na primer v Italiji it v privat gozd nabirat gobe....
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a orlytm » 29 Sep 2014 08:23

Guarana napisal/-a:Socializem sovražim, ker tam po načelu enakosti vsaj 30% ljudi konkretno zabušava na račun drugih, upravljanje s posestjo po USA sistemu (na moji parceli je vse moje in po moje, od pekla do nebes), pa tudi ni za nikamor. Vsaj ne v naši situaciji, kjer hobi kmetiči, niso dovolj razgledani, da bi jim dal v upravljanje 30% države.

to kar ti opišeš kot socializem, je slabo vodenje procesa dela in nič drugega. Nek folk bo VEDNO zabušaval, ne glede na politični sistem. Recimo, v podivjanem kapitalizmu v katerem se nahajamo zdaj, konkretno zabušava vsaj 10% ljudi na račun izkoriščanja drugih, ki za njih garajo.

sovražit nekaj, o čemer veš premalo, da bi sploh razumel kaj pomeni, ni ravno najboljša ideja...

Nabiralništvo bo vedno problem, ker je stvar otipljiva, pa lastnik bi lahko služil....

nabiralništvo je problem samo v glavah omejencev!

Bolj je problem naša dejavnost.
Nekje po gozdnih tleh bi se dalo speljat trail, v lokalni trgovini se zato prodajajo kolesa, nekdo nekaj zasluži s turami in tečaji...
Vendar traila ni, ker hobi kmetič ne uvidi širšega smisla, sicer za njegovo gospodarjenje, neškodljive stezice.

Problem lies in the eye of the beholder. S primernim odnosom se večinoma da doseč dogovor. Kjer se ne da, poiščeš drugo rešitev.
V naravi je problemov zelo zelo malo.

Kot zanimivost, to isto ugotavljajo tudi nemški kolegi:
Slika

Tu se pa potem pokaže, koliko je vreden župan...

župan?! ne razumem analogije?
Zadnjič spremenil orlytm, dne 29 Sep 2014 08:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Thema » 29 Sep 2014 08:23

Zadnje case sami neki predsodki tukaj na tabli. :lol:
Isti clovek ki hoce bajkat po tujem pljuva po komunizmu in opeva zda.
Dobro vas perejo tej dnevniki na tvju ipd.
Ravno bajkerska svoboda in nacela prostosti zdruzujejo ljudi v bolj znosno okolje za vse, ne pa z prstom kazejo na siromake in jih omejujejo.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 29 Sep 2014 08:30

NDeeBiker napisal/-a: Vsi so ga podedovali od nekoga, ki ga niso nikdar poznali, ta pa ga je enkrat dobil od Marije Terezije...

Eee, moj NDee, bolj slabo ti poznaš naše kmečko podeželje. Na nekih ''normalnih'' kmetijah prehaja lastnina, torej travniki, njive, gozdovi in domačije iz roda v rod, torej iz očeta na sina ali iz deda na vnuka, ponavadi mešanica obojega. In, se najde tu po dolini primer, ko je res nekdo neki pojerbu za nekom, ki ga ni poznal in to seveda veselo zamenjal za gnar, ampak teh primerov je zelo malo in zaradi njih, nebi vseh metal v isti koš. Je pa tudi res, da je naš slovenski živež vse bolj podoben debilnim američanom, kar dokazuje zgornji primer gospoda, ki uničuje avtomobile in koplje luknje, torej objestnost oz lastništvo je sveta in nedotakljiva stvar. Škoda , najprej hlapci Habsburžanom, sedaj unclu Samu!
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a orlytm » 29 Sep 2014 08:45

Thema napisal/-a:Zadnje case sami neki predsodki tukaj na tabli. :lol:
Isti clovek ki hoce bajkat po tujem pljuva po komunizmu in opeva zda.
Dobro vas perejo tej dnevniki na tvju ipd.
Ravno bajkerska svoboda in nacela prostosti zdruzujejo ljudi v bolj znosno okolje za vse, ne pa z prstom kazejo na siromake in jih omejujejo.

sj to ni sam na tabli ... maš povsod dost ljudi, ki vejo vse o "tistih zabušantih, ki izkoriščajo ta pridne" ... seveda vedno med tapridne sodi tisti, ki naokoli strelja predsodke, med zabušante pa vsi ostali.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 29 Sep 2014 08:48

Buschi napisal/-a:
NDeeBiker napisal/-a: Vsi so ga podedovali od nekoga, ki ga niso nikdar poznali, ta pa ga je enkrat dobil od Marije Terezije...

Eee, moj NDee, bolj slabo ti poznaš naše kmečko podeželje. Na nekih ''normalnih'' kmetijah prehaja lastnina, torej travniki, njive, gozdovi in domačije iz roda v rod, torej iz očeta na sina ali iz deda na vnuka, ponavadi mešanica obojega.

kdaj se je pa to začelo? kdo je pa prvemu od teh dal zemljo, da si jo zdaj absolutno lasti in prehaja "iz roda v rod"? stvar postane zanimiva, če greš razmišljat dlje kot seže poptv debata.

privatna lastnina, nacionalnost in religije ... to so pojmi, ki so vir večine problemov na naši modri frnikoli.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 29 Sep 2014 10:08

Moram res izrecno napisat, da bo vsem razumljivo. Da, dedujem od očeta, on od svojega, on pa od ... in tako vse do onega pra- , ki ga ni nihče poznal, ki ga je dobil od Marije. Mi, ki smo potomci tarevnih kmetov, dninarjev, delavcev, smo pa taleni :)

Hotel sem reči: da, tvoje je, a ni treba, da si zato aroganten, poskusi razumeti zgoraj omenjene principe, kot jih razumejo npr. Skandinavci.

Buschi napisal/-a:

Eee, moj NDee, bolj slabo ti poznaš naše kmečko podeželje. Na nekih ''normalnih'' kmetijah prehaja lastnina, torej travniki, njive, gozdovi in domačije iz roda v rod, torej iz očeta na sina ali iz deda na vnuka, ponavadi mešanica obojega. In, se najde tu po dolini primer, ko je res nekdo neki pojerbu za nekom, ki ga ni poznal in to seveda veselo zamenjal za gnar, ampak teh primerov je zelo malo in zaradi njih, nebi vseh metal v isti koš. Je pa tudi res, da je naš slovenski živež vse bolj podoben debilnim američanom, kar dokazuje zgornji primer gospoda, ki uničuje avtomobile in koplje luknje, torej objestnost oz lastništvo je sveta in nedotakljiva stvar. Škoda , najprej hlapci Habsburžanom, sedaj unclu Samu!
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a Thema » 29 Sep 2014 10:13

orlytm napisal/-a:sj to ni sam na tabli ... maš povsod dost ljudi, ki vejo vse o "tistih zabušantih, ki izkoriščajo ta pridne" ... seveda vedno med tapridne sodi tisti, ki naokoli strelja predsodke, med zabušante pa vsi ostali.

Drugje je drhali mnogo, na tabli pa do pred kratkem nisem kaj dosti opazil.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Sep 2014 19:40

Huh, debata se je malo razvila, ampak je smer prava? :)

Meni je zanimivo, kako imajo v Grčiji po cestah in povsod en sam kaos, ampak kolesarje pa spoštujejo na pas mater! Vsi! Nobenih omejitev furanja, noben ni živčen če se voziš po sredini ceste, policaji spregledajo prekrške (baje in ne bom preizkušal v praksi), itd.
Takle kaos mi je všeč! Bom z veseljem kolesaril še kak teden ali oz še več tukaj! :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 05 Nov 2014 11:32

Evo, tudi zaradi takih omejencev imamo gorski kolesarji težave. V soboto sem kot pohodnik srečal spodnja dva modela, ki sta se odločila it na Črno prst iz Podbrda po pešpoti navzgor (na 1800m+ višine). Na gozdni meji sem pritisnil par fotk, nočem vedet kakšno škodo sta naredila višje ... Ne enih mestih je bilo prav zorano, na ovinkih potrgane korenine, itd ...

Kroske ne spadajo v visokogorje!!!! :mad: :mad: :mad: Kaj gre tem ljudem po glavi? Razumem da imajo nekateri pohodniki isti problem z MTBerji, ampak tole je pa povsem drug nivo ...

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

What the fuck!?!
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 05 Nov 2014 11:51

Tudi mene zvije v želodcu in že tako visok pritisk se še dvigne, ko vidim debile na MX-ih.
In potem zaradi takšnih kretenov gledajo postrani tudi nas ''softiče'' !

Mamicu jim !
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Nov 2014 12:16

Prijava? Več kot jih bo, večja je verjetnost, da se bo posredovalo. Tak je bilo meni rečeno za dogodke v domačih koncih...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 05 Nov 2014 16:03

Fantje, preden prijavljate pomislite da smo mi tudi v ilegali, čeprav zaradi neumnosti birokracije a vendarle. Ker nihče od nas bajkerjev nebo živel nič bolje zato ker so nekomu drugemu napisali kazen. Se bo našel drugi ki bo ril po poteh... in če ponovimo vajo drugič, tretjič, četrtič... bo idiotom na inšpektoratu ali drugem pristojnem organu zaradi "kršenja ZON" prekipelo in bodo tja poslali človeka ki bo ustavljal vsepovprek in pisal položnice tudi nam. Ker dajte se zavedat da bo vsak pobegli krosist v inšpektorju dvignil malo jeze, ki jo bodo stresali nad nami, ki vozimo po poteh ali progah brez pogona in nas veliko laže ustavijo kot motorista, ki samo obrne desno ročko in s sredincem v vis pomaha inšpektorju...

Že tako živimo v gnilem sistemu kjer vsak vsakega tožari in vleče po sodiščih, pa ja nebomo še mi začeli s tem... to izpade isto kot če bi človek brez vozniškega in registracije med vožnjo klical policijo ker nekdo pred njim pijan vijuga po cesti.. :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Cvika » 05 Nov 2014 18:42

[quote="

Že tako živimo v gnilem sistemu kjer vsak vsakega tožari in vleče po sodiščih, pa ja nebomo še mi začeli s tem... to izpade isto kot če bi človek brez vozniškega in registracije med vožnjo klical policijo ker nekdo pred njim pijan vijuga po cesti.. :)[/quote]

Hmm.. malo pomisli preden pišeš - mogoče bi bilo pa dobro, da bi bila toleranca do tistih, ki ogrožajo zaradi stanja v katero so se spravili ali so objestni (če vijuga zanalšč) manjša...
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Nov 2014 19:34

Ko smo imeli probleme z lokalnimi krosarji, kateri so naredili v enem mesecu vec skode, kot bi jo trume kolesarjev v nadaljnih sto letih, sem malo spraseval, itd., kako je okoli tega.
In odgovor policistov je bil, da itak za vsakega vedo, kdo se vozi, ampak da brez vec prijav pac ne smejo/ne bodo posredovali.
Sam nisem sel prijavljati, ker ze tako ali tako sem dobival (resne?) groznje s strani krosarjev.... In verjeto bi bil prva tarca tistega, katerega bi obiskali fantje v modrem. Taksna zgodba se pa nikoli ne konca lepo in hitro.

Edit: ti isti policaji vedo, da se vozim s kolesom po poteh, te ve tudi lokalno planinsko drustvo, gozdarska inspektorica, lovski inspektor, lastniki gozdov, in nikogar ne moti voznja s kolesom, z motorjem pac!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 06 Nov 2014 14:51

@cvika, morda je bila primerjava res malo nerodna ampak vseeno: če je dovoljena prodaja določenih motociklov bi moralo biti poskrbljeno tudi zato, da se med vsemi neobdelanimi, nezavarovanimi, nenaseljenimi in po možnosti degradiranimi območji izbere eno, kjer se fantom omogoči furat, pa ne po 500m dolgi progi ampak po neke vrste "naravnem okolju". Ker če lahko posekamo 100- in več metrske pasove gozda zaradi izgradnje cest in vikendov ali postavitve daljnovodov, če lahko v gozd zapelje gozdarski bager in vsa ostala mehanizacija, če lahko kmet v narodnem parku škropi njivo s strupi, če je na smučiščih dovoljeno zastrupljanje terena z aditivi pri umetnem zasneževanju... me nihče ne prepriča da so enduraši in motokrosisti tako zlo, da jim v vsaki regiji v državi nebi mogli omogočit enega večjega prostega območja.

Moje stališče je živi in pusti živeti, sploh pri stvareh za katere si lahko štejemo kot sorodna dejavnost... če že ne iz drugega razloga pa zato, ker smo tudi mi po neumnosti prisiljeni v ilegalo...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 06 Nov 2014 15:40

Država bi lahko, napisal sem BI LAHKO, nezazidljive parcele pod daljnovodi namenila MX in MTB poligonom, a kaj , ko od tega nebi imela nič €.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a TINKO » 06 Nov 2014 16:13

Ti , ki vozijo po takih poteh kot je na Črno prst, Krn in še kam, tile ne rabijo poligona, ker jih to sploh ne zanima.
In motorji so večinoma registrirani, samo taprava tablica je v nahrbtniku tisto fake pa lohk ti slikaš kolk češ.
Poligoni so samo želja za prostorom kjer bi se lohk v miru navadil furat, brez da te kdo moti pri tem, in ko enkrat stvar obvladaš greš na turo v naravo in tam uživaš kot je treba.
Saj, ko enkrat stvar obvladaš ti itak nihče več nič ne more. :wink:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a PJ » 06 Nov 2014 19:26

Tocno to kar je napisal Vitto... zivi in pusti ziveti. Ker vse drugo izgleda do pike isto, kot tisto nad cimer se tako pritozujete... Za tistega, ki ne razume. Zamenjaj tale forum s kaksnim planinskim forumom in zamenjaj MX z MTB pa dobis do pike isto stvar. Ampak ja seveda mi v svojih oceh ne delamo nobene skode in se cudimo bebastim planincem, ki na ne marajo. V isti sapi bi pa vse na motorjih najraje pobili, ker ves kaksno skodo delajo oni!!
Brigajte se zase in pustite ostale pri miru, ali pa se vsaj ne jezite prevec, ko bi vas nekdo drug, ki ima o vas enako mnenje kot ga imate vi o motoristih, najraje zbrisal s sveta.
PS: Ne nimam motorja, ga nikoli nisem imel in ga tudi nikoli ne bom imel, sem pa verjetno sposoben pogledat malo dlje kot zgolj do konca svoje gume.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 06 Nov 2014 19:36

...tukaj se pa ne strinjam!

Doma, na teh naših, problematičnih trailih, imam primer, ki nasprotuje temu. Več kot 5 let dlje se je redno, na dnevni ravni vozil vrhunski enduro voznik, z enduro in trial motorjem po teh trailih. Jaz sem se z njem še menil o linijah, katere bi lahko odfural, on je meni govoril, kje bi lahko mi furali, itd. Razen par nas, ni nihče vedel, niti opazil. Zakaj? Ker se da, da "uničiš" toliko, kot par kolesarjev.
On se je vozil cca 12 let, nekaj kolesarjev cca 5 let, večje število kolesarjev pa recimo 3 leta. Teren se je zelo malo spreminjal, motili nismo s tem ne lastnikov, ne pohodnikov.
Potem pa je prišlo lansko poletje, dva meseca, nekaj nadobudnežev z gas ročko pod rokavico... in teren je postal konkretno spremenjen in se še konkretno spreminja, ker so vrezali nešteto kanalov, katere sedaj voda konkretno poglablja in širi.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Nov 2014 19:46

PJ napisal/-a: sem pa verjetno sposoben pogledat malo dlje kot zgolj do konca svoje gume.

Sposoben pogledat že, ampak vseeno se oglasi pri okulistu.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a TINKO » 06 Nov 2014 20:54

PJ
Iz tega
Slika

sem z lastnimi rokami napravil to

Slika
Slika

Pol so pa zvedeli da je kul tudi motoristi in so jo popravili po svoje

Slika
Slika

In problem je v tem da zdaj pot ni zanimiva več za nikogar in gremo veselo naprej na naslednjo in prav vsako lepo razkopljejo.
Ti pa le glej preko svoje gume, saj jaz tudi, pa včasih kaj vidim z razliko od tebe :wink:
Saj najbrž se že ponavljam ampak najbrž nekaterim nebo nikoli vse jasno.
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a Guarana » 06 Nov 2014 22:39

cebe, potrdil si mi moje razmišljanje, da poti najbolj uničijo slabi motoristi. Ne znajo vozit tekoče, pred vsakim ovinkom se ustavi in potem gas do naslednjega in logično da nastane v ovinku grapa.

Na splošno opažam porast "lifestyle" motoristov brez talenta. Tudi na cesti vidim vedno več takih, ki poskušajo iz ovinka narediti mnogokotnik...
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Nov 2014 05:24

Spet odkrivate toplo vodo, teh vrtin bo pač skoz več in samo zaradi tega bi bilo treba narediti spremembe na mnogih področjih , ne samo pri MTBju oz. nas samih ampak konkretno pri celih generacijah, za kar je pa vsakemu jasno kot beli dan, da to ne poteka ne v dnevu, tednu, mescu, ampak letih, ko so te spremembe že urejene.

Mojih 5min pred službo
LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 07 Nov 2014 08:20

PJ napisal/-a:Tocno to kar je napisal Vitto... zivi in pusti ziveti. Ker vse drugo izgleda do pike isto, kot tisto nad cimer se tako pritozujete... Za tistega, ki ne razume. Zamenjaj tale forum s kaksnim planinskim forumom in zamenjaj MX z MTB pa dobis do pike isto stvar. Ampak ja seveda mi v svojih oceh ne delamo nobene skode in se cudimo bebastim planincem, ki na ne marajo. V isti sapi bi pa vse na motorjih najraje pobili, ker ves kaksno skodo delajo oni!!
Brigajte se zase in pustite ostale pri miru, ali pa se vsaj ne jezite prevec, ko bi vas nekdo drug, ki ima o vas enako mnenje kot ga imate vi o motoristih, najraje zbrisal s sveta.
PS: Ne nimam motorja, ga nikoli nisem imel in ga tudi nikoli ne bom imel, sem pa verjetno sposoben pogledat malo dlje kot zgolj do konca svoje gume.

Toleranten do vseh, razen do Fatbike... :)

Slika
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a PJ » 07 Nov 2014 08:24

Ja je majckena razlika ce progo unicis in jo naredis neuporabno za vse ostale. :roll:
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 07 Nov 2014 08:51

V čem točno je razlika med:

a) Tekaško progo je nek norec razril z Fatbike-om.

b) Vzdrževan kolesarski trail je razril nek norec z moto-cross motorjem.

?

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a PJ » 07 Nov 2014 09:03

Vzdrzevan kolesarski trail??? To obstaja pri nas? Pa pustimo sedaj tistega enega.
Drugace pa ja je razlika. Jaz ti, za razliko od vseh ostalih, ki so/ste tako proti motorjem kjerkoli v naravi, nisem zelel prepovedati voznje po okolici Kranjske Gore... zgolj po tekaskih progah, kjer jih zares unicis in naredis neuporabne za vse ostale. Povsod drugje se lahko vozis kot se zelis, ceprav verjamem da te bo tam videlo premalo ljudi, pa ti potem ni vec zanimivo. Konec koncev, se po avtocesti tudi ne vozis s kolesom ali pac?
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 07 Nov 2014 11:46

Ja, res je, če greš na turo pa te nobeden ne vidi, si sploh bil na turi?

Dober si me...

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Cvika » 07 Nov 2014 12:04

Vidiš PJ - to poskušam povedati, kar ti trdiš za tekaške proge, na splošno za vse poti in okolja.
Kot na tekaške proge ne sodijo tisti, ki jo za tiste na "zobotrebcih" naredijo neuporabne - pa naj bodo to luknjači-pešci (pa magari s smučkami v rokah) ali kolesarji na mehki progi - na trdi/pomrznjeni, kadar ne puščajo (globokih) odtisov me ne sploh ne motijo. Pa luknje uničujejo le trud vložen v pripravo proge in progo pokvarijo; v redkih primerih je tudi nevarno - pa čeprav je treba progo obnavljati tudi pri samo namenski uporabi - samo veliko manj...
Pa glej spet je razlika, ali nekdo hodi po skrajnem robu proge, ali kar počez in po špuri za klasiko...

Poti in njihovo vzdrževanje zahtevajo trud in delo - pa naj bodo poti kjerkoli in (namensko) narejene za katerokoli dejavnost. In ja sem netolerantna in to fejst - do tistih, ki se odločijo, da jih delo/trud ostalih in ostali na sploh ne brigajo (se primerjajo eden na 100 ali še več onih drugih (skupaj) - pa naj imajo oblečeno karkoli in uporabljajo katerikoli pripomoček.

Ja tudi meni se lahko zgodi, da me recimo kap med vožnjo in bog ne daj takrat koga povozim, pa sem vseeno netolerantna do tistih, ki se vozit spravijo v slabem psihofizičnem stanju, ali zavestno cesto v naselju spremenijo v dirkališče.
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a comag » 03 Dec 2014 19:34

zanimiv doktorski članek o pogledu naravovarstvene stroke na gorsko kolesarjenje in ostale rekreacijske in športne dejavnosti v TNP-ju:

http://tinyurl.com/lun75pn
comag
član

OdgovorNapisal/-a vr » 17 Dec 2014 18:37

Še zadnja cvetka... :roll:

http://www.mtb.si/novice/2423
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a goldhorn » 18 Dec 2014 07:26

vr napisal/-a:Še zadnja cvetka... :roll:

http://www.mtb.si/novice/2423

Pljuvanje v lastno skledo..
goldhorn
član

Kraj: Okolica NG

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov