SK 37 Čez Pohorje

Stanje na gorskokolesarskih poteh. Nasveti, opozorila, prepovedi, predlogi. Organizacija in povabila na čistilne akcije poti. Poročila s terena z namigi o priporočljivih obvozih, nevarnih odsekih, spremenjenih ali uničenih poteh...

SK 37 Čez Pohorje

OdgovorNapisal/-a alpek » 22 Jul 2019 08:47

Torej imam 3-4 dni v avgustu, ki bi jih rad izkoristil za prečenje Pohorja.
Variant je več.
Pohorska transverzala (predvidevam, da bolj makadam)
En track, ki sem ga našel na netu.
SK 37 od Pavlina, ki so verjetno zastarele glede opisov in stanja na terenu.

Ker sem iz čisto drugega konca SLO, bi prosil za kako usmeritev. Kakšna je današnja (najbolj sveža kot je možno) prevoznost Pavlinove variante?
Ali priporočate kako drugo možnost?
Ker se pripeljem z vlakom (tak je vsaj načrt), je štart v Mb in cilj v DG.
Grem s trail FS bajkom, z bikepacking opremo (zato odpade kako predolgo nošenje bicikla).

Cilj je it lagano, brez crknit zraven, zato tudi lahko kak dan več. Predvidevam da sem lahko po transverzali skozi v enem dnevu.
alpek
Uporabniški avatar
alpek
član

Kraj: Pivka

Re: SK 37 Čez Pohorje

OdgovorNapisal/-a Luka » 22 Jul 2019 21:47

Živjo,

Bi znali lokalci verjetno kaj več povedat, ampak pomoje je SK37 še vedno aktualna. Jaz sem jo sicer vozil skoraj 20 let nazaj, ampak dvomim, da se je transverzala od takrat kaj bistveno spremenila. Kolikor se spomnim, voziš v glavnem po markirani pešpoti, malo tudi po makadamih, malo pa tudi porivaš.
V enem dnevu bi jo (po moje) bolj težko odpeljal - meni je takrat števec pokazal cca 100km, 3500vm in 11h čistega kolesarjenja (plus bonus - glej spodaj).
1. dan MB - Ruška koča
2. dan Ruška koča - Ribniška koča
3. dan Ribniška koča - DG + bonus 55km po cesti nazaj v MB, ker v nedeljo popoldne ni bilo javnega prevoza nazaj v MB.

Vsekakor pa si vzemi čas, ker je Pohorje lepo in mi je tura ostala v lepem spominu...

LP
Luka
Luka
član

OdgovorNapisal/-a alpek » 23 Jul 2019 06:55

Kul, hvala za odgovor.

Ja itak si jo bom vzel na počasi.
Pa mal moram preračunati te vlake vidim, ker čez vikend mislim da še vedno ne vozi od DG do Mb
alpek
Uporabniški avatar
alpek
član

OdgovorNapisal/-a alpek » 23 Jul 2019 12:03

A ja še to. Kakšno je stanje glede vode na pohorju. Ali si omejen na koče ali je tudi kaj naravnih izvirov pitne vode?
alpek
Uporabniški avatar
alpek
član

OdgovorNapisal/-a grgos » 23 Jul 2019 15:28

Z frendi smo šli leta 1998 - 1999 varianto vzpenjača - Osankarica -Črno jezero - Koča na pesku - Rogla - via koča na Ribniškem pohorju , tam prespali se ga nađongali :D .Drugi dan mal pobluzili okoli koče čez smučišča in tretji dan nazaj po drugi poti oz cesti do Mašin žage - Koča na pesku - Črno jezero in Ruška koča in pol po hosti do gondole in v smeri današnjega bp po smučišču in potkah do podna ..lahko sem kaj zamešal ampak nekako tako je blo ....
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a baumanb » 23 Jul 2019 21:59

alpek napisal/-a:A ja še to. Kakšno je stanje glede vode na pohorju. Ali si omejen na koče ali je tudi kaj naravnih izvirov pitne vode?

Precej izvirov in potočkov. Po mojih izkušnjah je vse ok.
baumanb
član

OdgovorNapisal/-a alpek » 24 Jul 2019 14:35

Hvala. Super, žejni ne bomo, sicer pa obstaja alternativa, kot je predhodnik napisal

Poslano z mojega BLA-L09 z uporabo Tapatalk
alpek
Uporabniški avatar
alpek
član

OdgovorNapisal/-a MihaPR » 05 Avg 2019 12:28

Samo za info, Pohorska transverzala, od gondole do SG, je kdo odpeljal. Šel bi s hčerko, 2 dni, prvi dan do Peska, drugi dan do konca. Je stanje ok?
BH Sierra Nevada
Uporabniški avatar
MihaPR
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MihaPR » 18 Avg 2019 22:37

Lahko poročam, da je prvi del poti od MB do Koče na Pesku super, stanje poti odlično
BH Sierra Nevada
Uporabniški avatar
MihaPR
član

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Stanje gorskokolesarskih poti

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov