Kolesarska oblačila iz Ali Express

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Kolesarska oblačila iz Ali Express

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 28 Dec 2019 15:50

Glede na astronomske cene kolesarskih oblačil v SLO in EU sem malo pogledal na Ali Express.
Kaj ne bi bila, npr. kolesarka jakna, iz Kitajske za dobrih 18 EUR že kar v redu kakovosti.
Gotovo ima kdo iskušnje s tem ?

https://www.aliexpress.com/item/4000206469462.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.61246e806uuUIN&algo_pvid=625870f5-a76e-4ef0-96ef-3e11b76aa716&algo_expid=625870f5-a76e-4ef0-96ef-3e11b76aa716-34&btsid=7271b2a2-af8c-4ddc-a358-f0af40c2c5d1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_10,searchweb201603_53

Slika
Frgazar
član

Re: Kolesarska oblačila iz Ali Express

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 28 Dec 2019 18:15

Moja izkušnja v zvezi s softshelli je, da je paropropustnost obratno sorazmerna s ceno . To velja tudi v precej višjem cenovnem rangu kot omenjene jakne iz Aliexpressa.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Andraž » 28 Dec 2019 19:39

Raje počakaj na kakšno akcijo v Lidlu ali Hoferju, kjer imajo dostikrat športne/kolesarske cunje in lahko zadevo probaš.....običajno tudi niso slabe zadeve....
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 28 Dec 2019 19:47

Če že,glej da gledaš za njihovimi firmami in ne fejki top firm ;) pa te številke od malih kitajčkov M L XL niso isto kot naše številke.:mrgreen: zato se pred nakupom vredu zmeri in kupi po njihovih tabelah,ki so ponavadi zraven izdelkov :D pa še tam je včasih tako tako.
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 28 Dec 2019 22:54

Ja, WOSAVE gledam. Sklepam, da je to Kitajska firma in ne fejk znanih firm.
Drugače, pa sem zasledil prodajo te firme tudi preko idealo.de;
https://www.real.de/product/345045959/?utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_content=de_01&utm_campaign=pricecomparison&utm_term=3099
Frgazar
član

OdgovorNapisal/-a cronos » 29 Dec 2019 16:45

Moja izkušnja s kitajsko majico je bila plastik fantastik (majica s kratkimi rokavi). Izparevanje vlage nekje na nivoju plastične vrečke na liniji koža-->majica-->nazaj na kožo. Nato kupil majico priznane znamke v akciji za 2x-tnik cene kitajske, po 50+ pranjih še vedno deluje in izgleda praktično enako.
cronos
član

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 29 Dec 2019 22:59

Kaj pa DECATHLON kolesarska oblačila iz LJ ?
Frgazar
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 30 Dec 2019 09:22

jst mam njihove švic majce ter base layer. Une ta poceni švic majce so bolj tako tako, tiste dražje so v redu. Drugače se IMHO najbol splača vzet tole Addidas merino t shirt, na vsake toliko časa imajo kakšne akcije in so po 20€, so pa to ful prijetne in kvalitetne majice, neprimerljivo z decathlonom in kitajci.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Fleko » 31 Dec 2019 10:40

Decathlon uporabljam dolge švic majice (ker mi ni za dajat 70+€ za švic majice z dolgimi rokavi) in sem zadovoljen. Seveda se občuti razlika med decathlon majico za 10-15€ ali neko 70€ majico, vendar ni tako velika razlika, kot je v ceni.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 31 Dec 2019 13:24

Če že vzamem kako pocen cunjo je to iz Hofra...do zdej vse top, od hlač, majčk itd...enkrat naredu napako in vzel iz lidla, hlače strenane po dveh uporabah, aja pa majce majo tud pofl...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 13 Jan 2020 09:26

Še mojih 500 centov:
- Pred davnimi 18 leti z začetniško plačo sem na razprodaji kupil zimsko jakno Löffler, iz GORE windstopperja: še danes jo uporabljam, ke kot nova,
- Pred 16 leti kupil za 50% cene dolge podložene hlače z naramnicami, tudi GORE Windstopper material: malo so že estetsko uboge, ampak funkcijsko so top.
Seveda so bile oboje takrat 20.000 sit, kar je bilo kljub popustu veliko. Ampak oboje deluje še danes in to super.
Sem vmes probal kakšno cenejšo hofer, pa intersport varianto in ni primerjave.

Isto lahko potrdim tako za trikoje, poletne kratke hlače, rokavice, nogavice. You get what you paied for.
Pred leti sem imel zguljene ene poletne hlače od Löfflerja, pa je bil čas za nove. Ker so cene olala, sem kupil ene poceni (max 20 eur) v nekih trgovini sport2000. Že na otip je bila čudna, sama plastika.
Sušila se ni, smrdela je ful. Pol sta se obe še nekaj parali v istem letu.
Sem šel v Maribor, prelaufal vse štacune in ni bilo Löfflerja. Popiz*il in šel takoj v Graz, dal polno ceno 90€ za triko z naramnicami. Od tega je 4 leta. Triko je kot nov.
Spodnje majice: imam tri dražje (HH, Löffler, pe nekaj kar ne vem imena), so tople, tudi mokre so tople, koža pa suha.
Sem za test kupil enkrat ene poceni v Hofferju. Proč vržen denar. Je boljša kot bombažna majica, jasno. Ampak niti blizu neke resne švic majice.

Zimska jakna:
Zimske jakne so drage, res drage. Ampak boljše kot poceni jakne, delujejo najbolj poceni termoflisi. Termoflis je dovolj zračen, da se suši pri vzponu in pro zmerni hitrosti. Na spusti pa ga prepiha.
Pogosto grem na ravninske ture pozimi, ali pa hoja v hrib kar s termoflisom in ne z WS jakno. Termoflis dobiš normalno ceno pod 20€, na razprodaji še kak € manj.
Tudi Bolha ipd... da včasih dober nakup.

Pa še za konec:
Z istimi rokavicami gor in dol (na vzponu jih prešvicam), me zanohta v poceni in v dobrih. A v dobrih kasneje. Torej je fajn imet dvojne.
Tudi v nogavicah se zašvicam. Zna zebst na spustu.
Vozim spje. Probal vse od WS nogavic, galoš (teskitl ali neopren) in na koncu prav zimske kolesarske čevlje z goretexa. na vseh me zanohta, le v dobri robi kasneje :-)
Vem, da me s flati in v 5tenkah, ali pohodnih čevljih ne bi nohtalo (ali pa precej kasneje)...

In kako se ti problemi rešijo?
Tako da pozimi prilagajaš intenzivnost vožnje telesni temperaturi.
Če te zebe, ga bolj pičiš gor (redko).
Če ti je fejst vroče, moraš počasneje, z manj napora (po večini).
Obvezno se oblačiš po principu čebule, da lahko reguliraš temperaturo.
Ko greš od doma ven na mraz, je normalno da te prvih par min zebe, ogreješ se kamlu.
Če ti je takoj ko prideš ven toplo, boš kasneje poten in te bo začelo zebst.

Zima je pač zima :-)

In ko vse to rešiš... se pa ubadaš s tem da gume manj primejo, pa da rabiš posebno mazivo za verigo, pa s čem bi našrejal zobnike, da se sneg ne bi lepil...
Pa na termos flašo ne pozabi. Topla pijača je nujna.
Namreč prešvican, pregret, na 1000 višincev, torej Žejen, a v cevki meha imaš led... ni fajn. In tega ledu ne stopiš do doma....
Enjoy.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Xtc » 13 Jan 2020 13:11

Kar se kitajskih cot tiče je to enako kot pri vsaki kitajski robi - hit or miss. Nikoli ne veš kaj dobiš. Sem pred 10 leti za finto kupil nalini hlače za 20€, če se prav spomnim. Še zdaj jih imam in so super. Neke kratke majice so bile direkt za v smeti.
Če že kitajsko, potem priporočam amazon. Ni poceni kot ali, so pa tam ocene in če 300 ljudi reče da so ene kratke hlače dobre, potem verjetno so.
Sem pa letos si hotel kupit zimske hlače. In me je zvilo ob pregledu cen. Sem šel v dehatlona, vzel najdražje pohodniške, 60€. In hlače so res dobre. Dovolj elastične, ne prepihajo, super dihajo in ravno prav tople.
In to je skrivnost poceni cot. Vse, na čemer piše "bike", je avtomatsko 100% dražje. In jaz kupujem zadnja leta samo cote, na katerih NE piše bike, ker je pol ceneje, materiali pa isti. Npr. kratke majice kolesarske pod 40€ skoraj da ne dobiš. Če vzameš navadno športno, dobiš za 20€ že super majico.
V kratkem nameravam kupit kratke hlače. Tu ni alternative. In bom vzel kitajske iz amazona za 35€.
V decahtlonu so po mojih izkušnjah ok cote, samo je vedno treba vzet najdražje, kar je še vedno pol ceneje od priznanih znamk. Dosti se za kolo najde tudi v programu za pohodništvo.
Uporabniški avatar
Xtc
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 13 Jan 2020 13:15

@Xtc: kje ti stisnem Like?
:-)
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 14 Jan 2020 19:06

Xtc napisal/-a:Kar se kitajskih cot tiče je to enako kot pri vsaki kitajski robi - hit or miss. Nikoli ne veš kaj dobiš. Sem pred 10 leti za finto kupil nalini hlače za 20€, če se prav spomnim. Še zdaj jih imam in so super. Neke kratke majice so bile direkt za v smeti.
Če že kitajsko, potem priporočam amazon. Ni poceni kot ali, so pa tam ocene in če 300 ljudi reče da so ene kratke hlače dobre, potem verjetno so.
Sem pa letos si hotel kupit zimske hlače. In me je zvilo ob pregledu cen. Sem šel v dehatlona, vzel najdražje pohodniške, 60€. In hlače so res dobre. Dovolj elastične, ne prepihajo, super dihajo in ravno prav tople.
In to je skrivnost poceni cot. Vse, na čemer piše "bike", je avtomatsko 100% dražje. In jaz kupujem zadnja leta samo cote, na katerih NE piše bike, ker je pol ceneje, materiali pa isti. Npr. kratke majice kolesarske pod 40€ skoraj da ne dobiš. Če vzameš navadno športno, dobiš za 20€ že super majico.
V kratkem nameravam kupit kratke hlače. Tu ni alternative. In bom vzel kitajske iz amazona za 35€.
V decahtlonu so po mojih izkušnjah ok cote, samo je vedno treba vzet najdražje, kar je še vedno pol ceneje od priznanih znamk. Dosti se za kolo najde tudi v programu za pohodništvo.

Če piše na cunji bike, bi se spodobilo, da ima bike kroj. Če ti funkcionirajo navadne pohodne hlače, good for you. Ampak dolge hlače so lahko problematične zaradi dolžine, koleno namreč precej bolj pokrčiš na kolesu, kot pri hoji.

Sem gledal Norrono, dolge Fjore, dejansko tudi preizkusil M model (mislim da 84 cm razkoraka), pa hlačnica ni prišla niti do gležnja, brez da bi pokrčil koleno Bajk model hlač je pa pri isti velikosti vsaj 2 cm daljši od vsega, kar ponujajo v pohodniškem programu (pred leti so imeli 4 ali celo 6 cm podaljšan pohodniški model, ampak ga žal ni več).

Pogosto imam problem že s kratkimi hlačami, kjer imam med kolenčnikom in hlačnico tisti 'grozni' gap, kar ne bi bil problem, če ne bi pihalo v stegno. Močno se trudim, da kupim kratke kolesarske hlače s čim daljšim razkorakom, do sedaj imam pa samo Norronino kratko fjoro, ki dejansko zapre stegno vse do ščitnika. In ja, se pozna, čeprav je material tanek. Pohodniške kratke hlače so pa kvečjemu še krajše.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a Xtc » 15 Jan 2020 09:23

Glede kratkih hlač je tako kot si napisal, tukaj ni alternativ, morajo biti kolesarske. Kar se dolgih tiče, imaš tudi prav, ampak ni nujno da je tako. Ko sem sam kupoval hlače, sem vzel vse modele kaj so jih imeli in v kabini probaval koliko se hlačnica dvigne ob popolnoma pokrčeni nogi. Samo pri enih, najdražjih se ni dvignila, pri vseh ostalih pa kar precej. Pač treba je probat.
Vse kar pa je na trupu, pa je druga zgodba. Poanta kolesarskih majic, kar se kroja tiče, je večinoma v podaljšanem hrbtu. Vse ostalo so trendi in moda. Pred 15, 20 leti in več smo bili vsi xc racerji in takrat je to bilo nujno. Danes, ko so geometrije takšne, da sediš skoraj vzravnano, to več ni potrebno. Zato je več ali manj primeno vse kar je univerzalna športna majica, tek, pohodništvo,... Sploh pri švic majicah, kratkih, flisih ipd.
Uporabniški avatar
Xtc
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 15 Jan 2020 13:38

PrimozR napisal/-a:Če ti funkcionirajo navadne pohodne hlače, good for you. Ampak dolge hlače so lahko problematične zaradi dolžine, koleno namreč precej bolj pokrčiš na kolesu, kot pri hoji.
Ne bo držalo kar se tiče krčenja kolen. Moje zimske pohodne hlače imajo luknjice od derez po celi dolžini, tudi čisto pri jajcih. V resnih hribih so kolena pokrčena mnogo bolj kot kadarkoli na kolesu.

Dechatlon vs Hofer - ne meni ne ostalim v familiji v Dechatlonu še ni uspelo kupit uporabnega kosa oblačila, razen neoprena za našo 6letnico. Hofer je neprimerno boljša kvaliteta, kar pa ne pomaga veliko, ker pač enostavno nimajo ko potrebuješ. Pred 4-5 leti sem tam kupil pohodne hlače iz super materjala - po moji oceni boljšega kot ga imajo hlače iz npr. Iglušporta ali Kibube, pa malo slabše sešite. Sedaj že nekaj let zaman čakam, da bi se take hlače spet pojavile v trgovini.

Kot prvo, nisem več najmlajši, imam cel kup zdravstvenih težav in enostavno si ne morem privoščit da bi me na biciklu preveč zeblo.
V omari mi visi softshell namenski za kolesarjenje, je poceni kitajski - odvajanje vlage je enako polivinil vrečki. Zato že ene 10let uporabljam alpinistični softshell od Lowe Alpine - top zadeva kar se odvajanja vlage tiče.
Ja hlače so pa od Goreja, pa Bike piše na njih, stare 12let in kot nove.
V ruzaku za vsak slučaj (daljši spusti v mrazu ali pa dež) jakna od Monture dvoslojen goretex kupljena v Iglusportu, kroj ni plezalni zato je zadosti dolga za na kolo, posebnost je teža dobrih 20 dek in pa za dobro pest jo je ko je stisnjena v vrečki. Od planinske opreme sem tudi že uporabljal gamaše ko je bil visok sneg. Za res ekstremen mraz alpinistične rokavice s palcem in kazalcem posebej, ostali trije prsti pa skupaj - to omogoča zaviranje z enim prstom za razliko od namensko kolesarskih rokavic tipa lobster, kjer so prsti dva in dva skupaj.

Tako kot je že Xtc omenil, drža na MTB kolesu je tako pokončna da ni treba izključno v kolesarsko štacuno po cunje, splača se pogledat tudi drugje. Pohodne hlače, sploh tiste bolj tehnične ki so spodaj zelo ozke, bi morale ustrezat za kolo, kakšne za turno smuko pač ne.
Kako se pozimi vozi v hribe je pa TTOCS pomoje dobro napisal.
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 16 Jan 2020 19:29

Rokavice se dobi tudi delovne rokavice, ki imajo windstoper. Npr. Bauhaus
Nisem sprobal, ampak cena je ok - vsaj napram kolesarskim.

Glede cen bajk opreme pa ... Ali niso vse tiste ankete kazale kako so gorski kolesarji nadpovprečno izobraženi, imajo nadpovrečen prihodek, nadpovrečnost porabijo na počitnicah ... Evo, proizvajalci vedo, da lahko več zaračunajo ...
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 17 Jan 2020 06:25

Lojzepopndekl napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:Če ti funkcionirajo navadne pohodne hlače, good for you. Ampak dolge hlače so lahko problematične zaradi dolžine, koleno namreč precej bolj pokrčiš na kolesu, kot pri hoji.
Ne bo držalo kar se tiče krčenja kolen. Moje zimske pohodne hlače imajo luknjice od derez po celi dolžini, tudi čisto pri jajcih. V resnih hribih so kolena pokrčena mnogo bolj kot kadarkoli na kolesu.

Pisalo je pohodne, ne alpinistične. Torej sem nekako iz tega sklepal, da je govora o hoji, ne o alpinizmu. Pri navadni hoji v hribe (planinarjenje v bistvu) moraš biti res specialc, da se (s pohodniškimi) derezami zapičiš in preluknjaš hlače na stegnu.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 17 Jan 2020 09:15

PrimozR napisal/-a:
Lojzepopndekl napisal/-a:

Pisalo je pohodne, ne alpinistične. Torej sem nekako iz tega sklepal, da je govora o hoji, ne o alpinizmu. Pri navadni hoji v hribe (planinarjenje v bistvu) moraš biti res specialc, da se (s pohodniškimi) derezami zapičiš in preluknjaš hlače na stegnu.

Ampak ti, pa res moraš vedno in povsod imeti prav ane? Dej pusti folku dihat....
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a žabar » 17 Jan 2020 10:24

Jaz pozimi prisegam predvsem na tri stvari:
-za na noge uporabljam ženske debelejše pajkice (saj ne piše na njih, da so ženske :-) ), ki so pletene (ne smejo bit bombažne), zato zelo dobro dihajo, pa presenetljivo so tople! Stanejo pa cca 10 eur ali celo manj. Čez imam kratke hlače, ki niso ravno najtanjše, obstajajo pa tudi flisaste kratke hlače, kupil sem jih v Igluju pred leti in so za mraz več kot odlične.
-zgoraj imam jakno iz Power-stretch-a, to je raztegljiv in razmeroma tanek flis (ja, ni ravno poceni, ca 60eur, ampak vzdržljivo). Udoben za nošenje, presenetljivo topel in izjemno diha. Tudi precej vetra zadrži. Doma mi že leta leži windstopper, ki ga ne uporabljam več. Če je potrebno, imam čez to jakno windstopperski brezrokavnik, pa še eno poceni puhovko za mrzle spuste - je majhna in lahka - v nahrbtniku.
-rokavic, v katerih me ne bi zeblo, pa še nisem našel, poskusil že marsikaj. Imam pač slabo prekrvavitev. Tudi, kot je nekdo že omenil, ene za gor, druge za dol, po možnosti najprej tanek flis ali volno, čez pa windstopper. To se mi je še najbolj obneslo.
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 17 Jan 2020 21:10

mrd napisal/-a:Ampak ti, pa res moraš vedno in povsod imeti prav ane? Dej pusti folku dihat....

Slika

Ampak ni treba, da imam vedno in povsod prav. Če se motim, z veseljem vidim, da me nekdo popravi, da bom imel pravilno informacijo za prihodnje. Torej če se kje motim, prosim, popravi me. Po drugi strani pa kot rečeno, govora je bilo o pohodnih hlačah in o tem, da so kratke za na kolo, ker bolj pokrčiš nogo. Za vas ne vem, ampak vozim moderno kolo s 'pokončno držo' (lahko bi bilo še bolje, ampak glede na stanje na trgu za XL velikosti je to, kar imam, zelo pri vrhu strmine podsedežne cevi), pa gre noga zelo blizu 90° tako v kolenu kot v kolku. Pokončna drža tukaj tudi ne pomaga kaj bistveno, ker se vseeno zvrneš naprej, nisi povsem pokonci. Ampak detajli.

Pri hoji (pohodne hlače) je redko tako, mora biti precej visoka stopnica navzgor grede, da tako dvakrat pravokotno zlomiš nogo. Jo v kolenu, ampak takrat, ko je sklep v kolku iztegnjen. Plezanje z derezami in prebadanje hlač blizu kolka je pa za pohodne hlače spet ena taka aktivnost izven dizajniranih okvirov, kot je kolesarjenje v njih. Torej je nekako nesmiselna ta primerjava, kajne? Sploh upoštevajoč, da je s praktičnimi primeri točno to (to, da so pohodne za na kolo prekratke) potrdil tudi Xtc direktno pod mojim postom.

Pa če že govorimo o tem, kako je prav in ne, narobe uporabljaš vejice.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a havli » 18 Jan 2020 11:08

Pozimi oz. v hladnem za na kolo že leta uporabljam pohodne hlače. Ker nimam sodobne manekenske postave, ampak bolj obliko moškega srednjih let in ker ne maram, da se me hlače oprijemajo ali lezejo v rit, sem vzel eno številko večje. Hlačnice lepo segajo čez gležnje, s koleni ni težav. Naramnice poskrbijo, da ostanejo na svojem mestu. Naramnic se nič ne čuti pod nahrbtnikom.

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 18 Jan 2020 21:54

Odkar ni več modne policije na Tabli, gre vse nekam ... :lol:
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a havli » 19 Jan 2020 08:27

Ja, predvsem cene kolesarskega poliestra in plastike v nebo.

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 20 Jan 2020 09:35

PrimozR napisal/-a:
Ampak ni treba, da imam vedno in povsod prav. Če se motim, z veseljem vidim, da me nekdo popravi, da bom imel pravilno informacijo za prihodnje. Torej če se kje motim, prosim, popravi me. Po drugi strani pa kot rečeno, govora je bilo o pohodnih hlačah in o tem, da so kratke za na kolo, ker bolj pokrčiš nogo.

Evo, nimaš prav. Imam štiri pare pohodniških hlač in so vse dovolj dolge za kolo. Ravno tako ne velja, da na kolesu bolj pokrčiš nogo kot v hribih. To velja za pretežno ravninske izlete, nikakor pa ne za poti po naših Alpah. Že na poti na npr. Okrešelj boš nogo precej bolj pokrčil kot na kolesu ;)
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 20 Jan 2020 11:40

O kolesarskih cunjah nimam veliko pojma, zato me zanima če mi kdo lahko to razjasni, v čem je štos kratkih hlač pozimi.

Pravilo za fizične aktivnosti v starih cajtih je bilo, da morajo prav najbolj obremenjeni sklepi biti topli, se pravi zaščiteni. Tega pravila se v preteklosti sam nisem držal, mogoče ravno ali pa vsaj malenkost zato sedaj plačujem drage injekcije za kolena. Za zaščito kolen imam en zelo čuden kos oblačila, ki ga ne uporabljam samo namensko - dež - ampak v hudem mrazu kot zaščito da mi ne prepiha kolena. Ta "predpasnik" je zelo enostavno nataknit, malo več pozornost rabi, ko greš med vožnjo za zic, drugače pa meni zelo uporaben. Imam pa takega samo da je v črni barvi: https://www.bike-discount.de/en/buy/rai ... uard-23765
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 20 Jan 2020 14:21

Osebno imam pozimi kratke hlače čez termo ozke hlače predvsem zaradi padcev. Ker lycra zadeve ne ravno dobro prenašajo valjanja po tleh :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MiLi » 20 Jan 2020 21:13

problematiks napisal/-a:Osebno imam pozimi kratke hlače čez termo ozke hlače predvsem zaradi padcev. Ker lycra zadeve ne ravno dobro prenašajo valjanja po tleh :wink:

Marko

to je 100% pravi razlog :P nalijmo si čistega vina, da lycra hlače na gorskem biciklu nimajo kaj iskat...no edino pod kratkim hlačam, da te grejejo ;)

ps...tekmovalcem je oproščeno
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 20 Jan 2020 22:01

Crosswind napisal/-a:
PrimozR napisal/-a:
Ampak ni treba, da imam vedno in povsod prav. Če se motim, z veseljem vidim, da me nekdo popravi, da bom imel pravilno informacijo za prihodnje. Torej če se kje motim, prosim, popravi me. Po drugi strani pa kot rečeno, govora je bilo o pohodnih hlačah in o tem, da so kratke za na kolo, ker bolj pokrčiš nogo.

Evo, nimaš prav. Imam štiri pare pohodniških hlač in so vse dovolj dolge za kolo. Ravno tako ne velja, da na kolesu bolj pokrčiš nogo kot v hribih. To velja za pretežno ravninske izlete, nikakor pa ne za poti po naših Alpah. Že na poti na npr. Okrešelj boš nogo precej bolj pokrčil kot na kolesu ;)

Glede dolžine sem komentiral zase. Meni je velika velika večina kratkih hlač prekratkih (kar sem napisal tudi zgoraj), kaj šele dolgih. S pohodniškimi je pa še slabše, ker je že kroj krajši. Zakaj je tako sicer ne vem, ampak jaz bi vseeno rekel da zato, ker bolj upogibaš noge. V povprečju. Sem pa pokril tudi robni primer dvakrat pravega kota noge. Verjetno se to dogaja na 'Okrešlju' (kjerkoli že je to)?

Lojzepopndekl napisal/-a:O kolesarskih cunjah nimam veliko pojma, zato me zanima če mi kdo lahko to razjasni, v čem je štos kratkih hlač pozimi.

Pravilo za fizične aktivnosti v starih cajtih je bilo, da morajo prav najbolj obremenjeni sklepi biti topli, se pravi zaščiteni. Tega pravila se v preteklosti sam nisem držal, mogoče ravno ali pa vsaj malenkost zato sedaj plačujem drage injekcije za kolena. Za zaščito kolen imam en zelo čuden kos oblačila, ki ga ne uporabljam samo namensko - dež - ampak v hudem mrazu kot zaščito da mi ne prepiha kolena. Ta "predpasnik" je zelo enostavno nataknit, malo več pozornost rabi, ko greš med vožnjo za zic, drugače pa meni zelo uporaben. Imam pa takega samo da je v črni barvi: https://www.bike-discount.de/en/buy/rai ... uard-23765

Jaz sem na kratkih hlačah zaradi zgoraj opisanega problema, dolžine. Dolgo sem vozil termo nogavčke in čez oprijete termo kratke hlače, pred časom sem prešaltal na le termo kolenčnike s termo kratkimi hlačami. Težavo s prsti imam le na dolgih turah, pod 0°C, ponoči, sicer ni nekih težav z mrazom. Ključni faktor je pa, da imam na kolenih še kolenčnike. Brez sem kvečjemu do vrha prvega spusta, če gre za daljši vzpon, na bolj žagastih furah (Primorska pozimi) jih pa dam gor že v štartu. Kolenčniki meni močno pomagajo pri mrazu.

Čez vse to imam pa še ohlapne kratke hlače, večinoma zaradi filinga (in modne policije). Če je dovolj toplo, gre za običajne, 'poletne', na Gorenjskem pa večinoma dam gor RF-jeve dežne Agente, ker manj prepihajo in ne premočijo, v primeru da je podlaga mokra, vlažna, pocasta, itd. Zelo prav pride to, da rit ni mokra. Priporočam.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 21 Jan 2020 11:44

Sam tudi nimam veliko izkušenj s oblačili.

Trenutna zima je moja prva zima, skozi katero gonim kolo zunaj (prej sem gonil indoor).

O kakšnih kolenčnikih je točno govora - tisti za zaščito ali obstajajo kot termo kolenčniki (podobno kot termo rokavi,...)?

Jaz trenutno furam do 0°C s tekaškimi legicam + kratke kolesarske hlače za spodnji del, zgoraj pa dolga švic majica + dolga kolesarksa majica (če ni sonca uporabljam še windstoper) in naglavni trak in za vrat.
Če je podlaga mokra uporabljam še galoše (XC kolo).
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 21 Jan 2020 11:53

PrimozR napisal/-a:Glede dolžine sem komentiral zase. Meni je velika velika večina kratkih hlač prekratkih (kar sem napisal tudi zgoraj), kaj šele dolgih. S pohodniškimi je pa še slabše, ker je že kroj krajši. Zakaj je tako sicer ne vem, ampak jaz bi vseeno rekel da zato, ker bolj upogibaš noge. V povprečju. Sem pa pokril tudi robni primer dvakrat pravega kota noge. Verjetno se to dogaja na 'Okrešlju' (kjerkoli že je to)?

Ehm, glede na napisano je torej bolj problem v tebi kot v pohodniških hlačah :lol: Dopuščam sicer možnost, da še nisi imel dobrih pohodniških hlač, ampak te, ki jih imam jaz (Mello's, Direct Alpine, Salewa, Mammut), so vse krojene na način oz. raztegljive do te mere, da hlačnic ne dviguje. Na vsaj polovici markiranih planinskih poti, kar sem jih prehodil po naših Alpah (pa tudi v tujini), je potrebno na določenih odsekih nogo pokrčiti bolj, kot na kolesu. To je v visokogorju prej pravilo kot "robni primer" in hlače so povečini krojene na način, da to omogočajo. Sicer pa lahko vsak, ki razmišlja o tem, takšne hlače poskusi in pokrči nogo, pa vidi, če mu ustrezajo ali ne :)
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 21 Jan 2020 17:19

Fleko napisal/-a:O kakšnih kolenčnikih je točno govora - tisti za zaščito ali obstajajo kot termo kolenčniki (podobno kot termo rokavi,...)?

Obojih. Jaz imam termo (toplotna zaščita) oblečene pod kolenčnike (mehanska zaščita). Imam pa tudi Gorejeve Windstopper kolenčnike, ampak jih bolj redko uporabljam. Ideja je bila za v dež ko je mrzlo, da bi kasneje premočili, ampak enostavno ni nekih situacij, kjer bi v takšnih pogojih šel na kolo :)

Crosswind napisal/-a:Ehm, glede na napisano je torej bolj problem v tebi kot v pohodniških hlačah :lol: Dopuščam sicer možnost, da še nisi imel dobrih pohodniških hlač, ampak te, ki jih imam jaz (Mello's, Direct Alpine, Salewa, Mammut), so vse krojene na način oz. raztegljive do te mere, da hlačnic ne dviguje. Na vsaj polovici markiranih planinskih poti, kar sem jih prehodil po naših Alpah (pa tudi v tujini), je potrebno na določenih odsekih nogo pokrčiti bolj, kot na kolesu. To je v visokogorju prej pravilo kot "robni primer" in hlače so povečini krojene na način, da to omogočajo. Sicer pa lahko vsak, ki razmišlja o tem, takšne hlače poskusi in pokrči nogo, pa vidi, če mu ustrezajo ali ne :)

Definitivno, kot sem napisal, probleme imam že s kratkimi hlačami. Razkoraka (do tal) imam 91 cm, vozim XL kolo, hlače pa večinoma nosim M. Če ni napisana dejanska dolžina hlačnice, zame hlače odpadejo (razen če bi šel pomerjat). Če je napisana, če ni vsaj 15" (38 cm), potem hlače odpadejo. Pa je tudi 15" premalo. Fjora ima v M velikosti dolžino hlačnice 42 cm (+/-1 cm potem na vsako velikost od tukaj), sicer z oblikovanim kolenom, ampak funkcionira, pride na oz. čez ščitnik. Pri dolgih pa itak gležnji gledajo ven samo da hlače potegnem nase, kje so še ščitniki čez koleno pa pokrčena noga. Lahko bi jih fiksiral tam okrog gležnja, ampak potem pa goniš v raztegnjeni cevi, ne glede na to kako raztegljiv je material.

No, pa padec s ščitnikom na elastičen, tanek material drage hlačnice tudi ni ravno fina stvar :)
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 21 Jan 2020 21:45

MiLi napisal/-a:
problematiks napisal/-a:Osebno imam pozimi kratke hlače čez termo ozke hlače predvsem zaradi padcev. Ker lycra zadeve ne ravno dobro prenašajo valjanja po tleh :wink:

Marko

to je 100% pravi razlog :P nalijmo si čistega vina, da lycra hlače na gorskem biciklu nimajo kaj iskat...no edino pod kratkim hlačam, da te grejejo ;)

ps...tekmovalcem je oproščeno

Nekateri se izogibamo valjanja po tleh tako, da gremo dol bolj plašno (varno) ... :D
Prisegam na oprijete zadeve. Ker sem pri običajni vožnji na šiht (commuting :mrgreen: ) pod rokav strajce dobil eno presenečeno žuželko, ki je potem ratala razjarjena ...
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

OdgovorNapisal/-a matejchk24 » 25 Jan 2020 18:29

jaz sem uzel ene parkrat iz aliexpress-a in prvič nisem niti dubil drugič pa je prišla bolj šrot roba...

zadovoljen sem bil z robo iz decathlona ker je sport direct predrag
matejchk24
član

OdgovorNapisal/-a Badrej » 25 Jan 2020 19:28

Vam bom pomagal pri vprašanju, zakaj se hlačnica na kolesu bolj dvigne kot peš.
Ne zaradi večjega/manjšega krčenja kolen, ampak ker imaš na kolesu med nogami sedež, in če imajo hlače le malo t.i. kroja "posrank", ti jih sedež potegne gor.
Badrej
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 25 Jan 2020 22:40

Badrej napisal/-a:Vam bom pomagal pri vprašanju, zakaj se hlačnica na kolesu bolj dvigne kot peš.
Ne zaradi večjega/manjšega krčenja kolen, ampak ker imaš na kolesu med nogami sedež, in če imajo hlače le malo t.i. kroja "posrank", ti jih sedež potegne gor.

DOber point ja, sem rahlo pozabil nanj. In enak efekt je lahko pri kratkih. V 'civilu' so lahko tudi kratke hlače relativno dolge, ker je razkorak prenizko, jih pa potegne navzgor in efektivno skrajša.
PrimozR
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 25 Jan 2020 23:22

Badrej napisal/-a:Vam bom pomagal pri vprašanju, zakaj se hlačnica na kolesu bolj dvigne kot peš.

Peš ti pa plezalni pas pobere dolžino - isti q...

Sam eno vprašanje, a se pohodne hlače prodajajo v samo eni dolžini da je toliko težav okol tega?
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

OdgovorNapisal/-a Frgazar » 16 Mar 2020 08:21

Sedaj postajajo aktualne že navadne majice z dolgimi in kmalu nato že s kratkimi rokavi.
Nimam širšega vpogleda in tudi ne izkušenj, katere majice so v redu in ne vratolomne drage in v katerih trgovinah to iskati ?
Takšne, da ne smrdijo takoj in da resnično odvajajo kaj vode.
Kaj pa Žolna Sport, ali to obstaja še, je to po naročilu ali, kako tam to gre, če sploh še ?
Upam, da se bomo lahko tudi tem, lepšim stvarem, v tem času posvetili.
Frgazar
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 17 Mar 2020 08:22

Jaz običajno kupim švic majice, ko so razprodaje v Hervisih, Intersportu (5 - 20 € na kos), odkar je opcija Decatlon se splača tudi pri njih pogledat in vzet če ti je prov (imam eno dolgo od Simond in je ok). Dostikrat imajo pa tudi zelo uporabne v Lidlu - pohodna ali kolesarska oblačila (moraš pa sam malo presodit kaj je uporabno in ne).

Vsaj zame je zaenkrat to dober kompromis med ceno in kvaliteto (zadeve delujejo in so vzdržljive - perem po vsaki uporabi na 30 stopinj in na majhnih obratih). Ne morem pa primerjat z dražjimi variantami (ker jih nisem nikoli nosil) - verjetno se kaj bolje/hitreje sušijo, kaj drugega pa že ne?
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov