Žalost

Objave vaših foto in video poročil iz opravljenih kolesarskih tur
Odgovori
Uporabniški avatar
Nejc>40
član
Kraj: Pod Stolom - gorenjskim

Žalost

Odgovor Napisal/-a Nejc>40 »

Verjetno se starejša generacija spomni kako smo z Markovim MTB svetim pismom v rukzaku pred četrt stoletja sledili razne poti in uživali v vsakem novem odkrivanju. Kot vsako leto sem se tudi letos z ročno žago in sekiro odpravil na prečnico med Potoško planino in Tinčkovo kočo. Ta prečnica po Zabreški planini preide v fantastično enoslednico, del katere pa je gozdarska dejavnost trajnostno izbrisala.
Lahko razumem, da je potrebno les zaradi različnih razlogov spraviti iz gozda, ne razumem pa zakaj je za potrebno uničiti markirano planinsko pot.

Nekaj žalostne sedanjosti in preteklosti je spodaj.

Slika

Slika

Slika
Pred 18 leti in žal tega ni več.

Slika

Slika
Ni važen cilj, temveč pot!
Uporabniški avatar
El Tomzo
član
Kraj: Emona-Savus fluvius

Re: Žalost

Odgovor Napisal/-a El Tomzo »

Verjetno bodo še nekaj časa debla ven spravljali, nato pa zopet 50 let mir ... in se bo spet zaraslo.
Evo, ideja za prihodnost - pofotkaj čez 20 let. :D
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!
Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..
Kontakt:

Re: Žalost

Odgovor Napisal/-a Depresija »

Nejc, od kdaj so te fotke?
Sam sem bil tam točno pred tremi tedni ... uničeno je bilo ''samo'' slabih cca 100 dolžinskih metrov poti ...
V bistvu je tudi mene oblil mrzel pot ko sem uletel na svežo vlako, in sem že predvidel da bom imel pokvarjen dan, ker sem bil ziher da so vlako povlekli kar do Tinčkove (se nebi čudil..). Ampak, vsaj takrat je vlaka v bistvu samo prečila stezo. Prehodi z vlake nazaj na stezo niso bili vidni/očiščeni/shojeni.
Je pa bila ob mojem obisku steza (odsek med 10 in 11) precej 'umazana, dosti vej in nekaj starih debel, ampak vse 'naravnega' izvora oz. posledica zime in vetrov.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Odgovori