Reset

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
Badrej
član

Reset

Odgovor Napisal/-a Badrej »

Kaj ko bi mi tole tablo resetitrali?

Je že nekaj časa mrtva, dejmo v arhiv, pa probat na novo.

Moja teza je, da se je treba znebit komentarjev ala: uporabi serarch, smo že vse povedali ... To ubija po moje.

Kaj pravite? Tomo, kaj praviš ti?
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član
Kraj: bliz obvoznice

Re: Reset

Odgovor Napisal/-a Mojo Jojo »

Tablo so ubili druge flatforme kot so FB, twitt, mess, viber skupine...mnogo tega...tako da to je evolucija in tabla ne bo nikoli več bolj živa kot vsak prejšnji dan in enako velja za večino tovrstnih forum platform.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Pa se nebi strinjal.
Forum Motosvet laufa na polno. Mogoče zato, ker je vsakdan več motoristov.
Hribi.net tudi laufa. Mogoče zato, ker je slovensko hodit v hribe.
Pravih MTB kolesarjev je pa čedalje manj. Veliko jih gre na elektriko, ostali pa padejo v vseslovensko evforijo, ki vlada sedaj v Kuri, si namensko zmanjšajo IQ na 10 in gratajo debilni specijalkarji...pač je to zadnja moda.
Bi blo za prevert, a Bicikel.com še živi.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Drugače pa sam tablo ščekiram dnevno, da vidim, če je kaj novega, ker pač nimam ''FB, twitt, mess, viber skupine...mnogo tega...''
m66
član

Odgovor Napisal/-a m66 »

Na kolk sem si pa jaz IQ nastavil, ko vozim tako mtb kot specialko? Hvala za podatek v naprej.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Verjetno si si poleg fluktuacij IQ-ja nakopal še motnjo dvojne osebnosti z dodatki bipolarne motnje. Ni tako strašno, kot je slišat :lol:

Sicer pa vsaj v naših koncih upada gorskih kolesarjev ne opažam, kvečjemu nasprotno.

Marko
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

Upada gorskih kolesarjev tudi jaz ne opazam, upad foruma pa. Ne vem mogoce sem zgolj star, ampak meni osebno je forum se vedno neprimerno bolj vsec kot FB. Poskusi najti 5 let star post z resitvijo za tvoj problem na FB. Good luck with that. Na tabli je to v najslabsem primeru 10min. Je pa res, da se casi in ljudje spreminjajo, ampak naceloma so forumi se vedno aktualni, Tabla pa na zalost vedno bolj vegetira, kar mi je zares skoda.
poldy.nowax
član

Odgovor Napisal/-a poldy.nowax »

Zgleda, da vsi vozijo in nimajo časa pisat/čekirat table.

+ v prejšnjih letih pisanja so se obdelale že vse teme :mrgreen:

Kakih silnih novosti, ki bi pomenile revolucijo pri MTB-ju pa (razen E-bajkov in podivjanih cen) jaz nekako ne opazim :twisted: :twisted:

Morda je čas za kak nov standard gum ali balanc, pa bo spet tabla za kratek čas malo zaživela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Tomzo
član
Kraj: Emona-Savus fluvius

Odgovor Napisal/-a El Tomzo »

Bi bilo fajn pogledat, v kateri temi je bilo največ zapisov ...
Skupnih turc ni več, Strava heatmaps je prav uporabna.
Inšpektorji tudi berejo tablo in počakajo na skupno turco ...
Oprema je šla na full suspension, patenti za dovolj dobre sisteme so potekli, proizvajalci imajo tako bolj prosto izbiro ... In verjetno, ne pa nujno, so se v teh letih zajebov že kaj naučili, kako alu švasat in karbon lepit.
LED svetilke so se dodobra stabilizirale.

Aja, pa gravel varianta koles - full trdaki. Nimaš kaj pisat, kaj spraševat kako deluje. Glede geometrije pa je najbolj se seveda na sam bicilk vsest....
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kraj: ... . ....- -- - -...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarE »

Oho, stari prdci na kupu. Lepo. Lepo. Pozdrav vsem po dolgem času.

Od raznih fb/msg... je za omenit še r/slomtb.
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

Mare sicer mi je ta reddit ne vem zakaj od vedno odvraten in res zadnja stvar, ki jo pogledam, ampak zakaj bi bil ta r/slomtb za omenit? 1 member no posts, ali sem kaj zgresil?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kraj: ... . ....- -- - -...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarE »

Ja, isto kot povsod... "mrtvilo" :)
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Created Jul 16, 2021 :mrgreen:

Hmmm, ali ni enkrat v daljni zgodovini Tabla iz spletnega gostovanja foruma prešla na lastno platformo ...
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

PJ napisal/-a: 16 Jul 2021 07:48 Mare sicer mi je ta reddit ne vem zakaj od vedno odvraten in res zadnja stvar, ki jo pogledam, ampak zakaj bi bil ta r/slomtb za omenit? 1 member no posts, ali sem kaj zgresil?
Men npr. RES ne potegne ta threaded način odgovarjanja na prvi post, mi je časovno zaporedje, kot je to normalno na klasičnem forumu, veliko bolj smiselno. Pa bolj pregledno je, ker pač pogledaš, od kje so posti novi in od tam bereš naprej.

Sicer pa ja, iskanje že povedanih informacij na FB je nemogoče. Od socialnih omrežij je s tega vidika edino uporaben le YouTube in tudi edini, ki ima pri vsebini vsaj nek replay value. Ostalo je vse nabijanje lajkov.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

+1 like/agree :D

Morda bi pa "reset" moral pomeniti "compress" - torej vse te silne informacije združiti v berljivo obliko - ala Wikipedia ...
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

A se javiš, da zrihtaš članke? :P
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

MarE napisal/-a: 16 Jul 2021 07:07 Oho, stari prdci na kupu. Lepo. Lepo. Pozdrav vsem po dolgem času.
Ja , kontra. Pozdrav na dolensk.
Uporabniški avatar
samo_
član
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a samo_ »

Table ne ubijajo FB, tweeter...ipd. Zamenjala se je mtb generacija, ki je zrasla z družbenimi omrežji. Forumi so jim tuji in nepraktični, podobno kot je zame FB. Pa tudi nimajo kaj pisati, ker se 70% vozijo po bike parkih.
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
Slycer
član
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Slycer »

A so dejansko kdaj prišli inšpektorji na skupinsko furo o kateri se je tukaj dogovarjalo?

Sicer osebno ful pogrešam tiste mesečne ture.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kolikor vem ne.
Sem pa slišal, da so hodili maili, ko se nekateri niso strinjali z deli objavljene turce ... 0X

Tom Sawyer hailed the romantic outcast:

"Hello, Huckleberry!"

"Hello yourself, and see how you like it."

"What's that you got?"

"Dead cat."

"Lemme see him, Huck. My, he's pretty stiff. Where'd you get him ?"

"Bought him off'n a boy."

"What did you give?"

"I give a blue ticket and a bladder that I got at the slaughter-house."

"Where'd you get the blue ticket?"

"Bought it off'n Ben Rogers two weeks ago for a hoop-stick."

"Say -- what is dead cats good for, Huck?"

"Good for? Cure warts with."

"No! Is that so? I know something that's better."

"I bet you don't. What is it?"

"Why, spunk-water."

"Spunk-water! I wouldn't give a dern for spunk-water."

"You wouldn't, wouldn't you? D'you ever try it?"

"No, I hain't. But Bob Tanner did."

"Who told you so!"

"Why, he told Jeff Thatcher, and Jeff told Johnny Baker, and Johnny told Jim Hollis, and Jim told Ben Rogers, and Ben told a nigger, and the nigger told me. There now!"

"Well, what of it? They'll all lie. Leastways all but the nigger. I don't know him. But I never see a nigger that wouldn't lie. Shucks! Now you tell me how Bob Tanner done it, Huck."

https://www.cs.cmu.edu/~rgs/sawyr-VI.html
Adephx
član

Odgovor Napisal/-a Adephx »

Buschi napisal/-a: 14 Jul 2021 22:02 Pa se nebi strinjal.
Forum Motosvet laufa na polno. Mogoče zato, ker je vsakdan več motoristov.
Hribi.net tudi laufa. Mogoče zato, ker je slovensko hodit v hribe.
Pravih MTB kolesarjev je pa čedalje manj. Veliko jih gre na elektriko, ostali pa padejo v vseslovensko evforijo, ki vlada sedaj v Kuri, si namensko zmanjšajo IQ na 10 in gratajo debilni specijalkarji...pač je to zadnja moda.
Bi blo za prevert, a Bicikel.com še živi.
Glede na raven tega komentarja, se čudim da je sploh še kdo na Tabli, ampak zgleda da nekateri ostanejo umsko na nivoju 18 letnika celo življenje. Moram leta 2021 res še vedno brat, da nekdo ni "pravi" MTB kolesar, ker fura štrom, al pa da je manj vreden, ker fura specialko po cesti? Lahko sklepam, da se tvoj krog znancev deli predvsem glede na to ali piješ Union ali Laško? Katastrofa. Če kaj ubije disciplino, je elitizem.

@Mojo Jojo bežno se spomnim, da je bil moj prvi račun na Tabli banan, ko sem v prepiru nekomu zabrusil, naj si zategne spandex v rit in odgoni naprej na svoji specialki, ampak zgleda, da se to zdaj tolerira.

Za začetek bi priporočal, da Tabla ponudi alternativo Bolhi/Bajk.si za prodajo rabljene kolesarske opreme (ne le MTB koles), po možnosti brez nasičenih oglasov. Gostovanje slik je dandanes tako poceni, da res ne vidim omejitev. Konkretno stran je v Wordpressu mogoče spacati skupaj v nekah dnevih, domeno in gostovanje pa tako in tako že plačujete. Tudi kakšen moderator, ki se mu da odgovarjat na neumna vprašanja ne bi škodil.
Uporabniški avatar
samo_
član
Kraj: Pivka

Odgovor Napisal/-a samo_ »

ok, tale z debilnimi specijalkarji je bila res malo nizka :mrgreen: , ampak z ostalim je Buschi kar zadel - "pravi" MTB bajker in eMTB bajker sta 2 različni pasmi.
Grown ups are just silly children.
Adephx
član

V čem točno? Ker pol je razlika tudi med tistimi MTB bikerji, ki furajo v single speed in tistimi, ki uporabljajo menjalnik. Bog ne daj, da imaš vzadaj 12 stopenjsko kaseto, ker pol si praktično na specialki. Zadeva me spomni na zametke snowboardanja, ko so boardarjem prepovedali vstop na večino smučišč, ker so bli pač tuji.

https://www.youtube.com/watch?v=XPZDEWBzneY
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Vidim, da bom moral nekaj napisati v svoj bran...čeprav se razen Zmaja ne bojim nikogar.... :roll:
24 let sem delal za in v kolesarski branži...od tega 12 let službeno...in Adephx...večjih butlov, idojotov, egocentričnih ljudi, nesramnežev , samovšečnih itd še nisem srečal kot so specijalkarji. Predvsem zaradi njih sem tudi šel ven iz kolesarstva. Življenje je preprosto prekratko, da bi se ubadal s takšnimi osebki.
Ampak, to je pač moja življenska izkušnja...lahko da so se v teh sedmih letih kaj popravili...
In, ampak to je pa moje mišljenje, pravi kolesar je tist, ki gre na zelje pa klobase...oz šnicl pa pomfri v mojem primeru. Elektrika pač ne spada zraven.
Je pa tudi res, da je tist, ki goni dnevno na štrom večji kolesar kot jaz, ko sem nazadnje kolesaril na predbožični 2018.

Foromi so zakladnica idej pa nasvetov in da kdaj kakšno bedarijo gor napišeš...
Adephx
član

Moram priznat, da v tem kontekstu res ne opazim razlike med štromom in naprednim menjalnikom. Če maš eMTB v eco in goniš v klanec 26kg kravo, je skoraj isto kot gonit v klanec 13kg Enduro. Če vzameš sodobno Enduro kolo in ga primerjaš z MTBjem 15 let nazaj imaš občutek, da se kolo vozi samo. Moj stari Gary Fisher King Fisher 2 je bilo skoraj lažje porivat v klanec, pa nisem imel nikoli občutka, da sem bolj pristen MTB kolesar, samo zato, ker moram spustit dušo da pridem do vrha.
Odgovori