Hardtail 29"

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
Thor74
član

Hardtail 29"

Odgovor Napisal/-a Thor74 »

Zdravo, sem nov tule gor. Že + 20 let gonim Schwinn Moab 3, ki se mi zdi še vedno vrhunski bicikl, zadnje čase pa opažam, da se je v zadnjih letih marsikaj spremenilo (29 " kolesa, enojni prednji zobnik, diski, širša balanca, zaklep vilic na balanci, potopni sedež itd) . Nekaj sem že prečekiral biciklov ,ampak je preveč izbire. Zato bi vprašal, kako lahko dokaj zožam izbor, predvsem me zanima glede firm oz dobro razmerje kvaliteta / cena , recimo 800-1000 €. Vozim mešano s poudarkom na klance /makadam.
Lp
Uporabniški avatar
Vladej
član
Kraj: Ljubljana

Re: Hardtail 29"

Odgovor Napisal/-a Vladej »

Izbire zares ni veliko, ker je zaloga koles majhna. Si kakšno Kono že pogledal? Npr. Mahuna.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Kolesarim, torej sem...
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Ce imas polno tudi ravninskega asfalta in makadamov, potem samo en zobnik niti ni tako dobra izbira. Zmanjka ti namrec razpona pri tezjih prestavah. Je pa zal v tem rangu ze precej malo izbire z dvema zobnikoma spredaj. En je npr tale: https://www.cube.eu/en/2022/bikes/mount ... acknblack/

Marko
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

Da se malo svoj loncek prislonim :) Za zeno bom pocasi rabil nov bike (HT, XS/S velikost, obvezno Shimano po moznosti SLX, in Fox) in bolj kot gledam manj mi je jasno. Ali obstaja firma v tem jebenem kolesarskem svetu, ki bi v letu 2021 imela kolo normalno sestavljeno ne pa da je gor nametano cisto vse kar pride pod roke od XTR menjalnika do Alivio sredine in vse vmes pri ostali opremi? Niti dveh komponent ni iz iste grupe. To da bi imel na kolesu eno grupo je v danasnjih casih utopija?
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Če boš dovolj časa iskal, je čisto mogoče, da boš dobil kakšen model s čisto grupo, so pa res zelo redki. Je ta folklora kombiniranja različnih grup že kar nekaj časa zelo razširjena, sploh pri večjih firmah.

Ker sem že zgoraj Cube omenjal, sta dva modela, ki sta vsaj blizu tega, kar iščeš: Access C:62 SL in Reaction C:62 Race. So pa seveda tudi pri teh dveh "manj pomembne" komponente nižjega ranga (Access ima Deore verigo, Reaction pa verigo, kaseto in gonilko). Sta pa oba lahka 29" karbonca in posledično 2k+ evrov.

Marko
Uporabniški avatar
PJ
član
Kraj: A little bit here, a little bit there

Odgovor Napisal/-a PJ »

To mi je nekako jasno da za jurja ne bo nic, tako da realno gledam nekaj med 2 in 2.5k. Tudi recimo slabsa veriga in kaseta (ceprav ce se gremo tezo je na celem biciklu najvecja razlika ravno v kaseti) gre, ker to mi ni problem zamenjat, ne bi pa pri novem biciklu menjal 50% delov, to se mi pa malo bolano zdi. Tega Reaction sem ze malo gledal in je eden od kandidatov, za Access pa po pravici povedano sploh nisem gledal tako da hvala za namig. Je vkljucen med resne kandidate :) Zares bi imel stvar bolj kot ne odloceno, ce ne bi imel zadnje 4 mesece tega sranja z mojim. Po tem pa Canyonu ne dam vec denarja pa tudi ce ostane edina firma, ki bi delala kolesa, tako da dalec najboljsi kandidat odpade.
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
Odgovori