Izbira all mountain kolesa

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Odgovori
ddejc
član

Izbira all mountain kolesa

Odgovor Napisal/-a ddejc »

Izbiram naslednje kolo - all mountain in mi bo prav prišel nasvet/pomoč izkušenih mačkov.

Cilj je all-rounder kolo, ki bo zadostilo celodnevnomu kolesarjenju z ženo (ala s kolesom po gorenjski, primorski, itd...), lažjim enduro trailom s kolegi in vsemu kar pade vmes kot so Golovec trails, Bike Park Ljubljana, lokalni traili, gozdne poti, etc...
Se zavedam, da bi za kvalitetno pokritje vseh scenarijev potreboval vsaj dve kolesi, ampak tega pretresa denarnici ne dopuščam :D

Do sedaj sem imel XC hardtaila, sedaj pa je želja po full suspension in po vsem ogledanem sem prišel do dveh koles;
Trek Slash 8 in Canyon Spectral 29 CF 8.

Primerjava med geometrijo obeh koles velikosti M oz ML pri Slash-u (moja velikost 176, notranja dolžina noge 83cm)
https://bikeinsights.com/compare?geomet ... 021abb9f9,

Kako hitro pridem na hrib mi je skoraj vseeno, čeprav proti malce XC občutku ne bom imel nič proti, ko bom gonil navzgor. Navzdol bosta zame oba "wohooo drž hudiča, da ne pobegne" :lol: Največja dilema in vprašanje pa je, ko bo žena rekla "ej kaj, če bi šla mi2 za vikend v Kranjsko Goro pa picikle sabo vzela?". Ker takšni dogodki predstavljajo celodnevno pedaliranje v razdaljah do cca 60-80km po asfaltu in makedamu me pesti vprašanje koliko bom trpel pri vsakem od teh koles v smislu položaja na njem in zaradi samega kota vilice.

Kaj se tiče opreme obeh koles... Pri Canyonu dobim res paket, ki je zame več kot dovolj. Bolj me zanima vaše mnenje o paketu, ki pride na Slashu, predvsem vzmetenje in zavore.
Seveda ne mestu tudi predlogi, da pogledam za drugim kolesom glede na napisane želje.

Video vsebine, reviewe in teste sem že pregledal. Preizkusil nisem še nobenega. Se pa priporočam, če ima kdo Spectrala 2021 letnik za kakšen krog po dvorišču v zameno za kakšen vrček piva, kavo, čaj, sok...
hyperskunk
član
Kraj: Lj

Re: Izbira all mountain kolesa

Odgovor Napisal/-a hyperskunk »

Teli dve kolesi, k si ju linku vlečeta bolj v enduro vode tko, da bo 60 km kr muka vozit. Bolj am varianto maš Occama od Orbee...bo tud muka 60+ km (afalt/makedam) s tem vozit ampak precej manjša kot z linkanima bajkoma :)...je pa za vse ostalo top
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

ddejc napisal/-a: 10 Dec 2021 13:16 Se zavedam, da bi za kvalitetno pokritje vseh scenarijev potreboval vsaj dve kolesi, ampak tega pretresa denarnici ne dopuščam :D
Gres pri Spectralu en model dol in imas za razliko, ki si jo prihranil, dovolj denarja za trdaka/treking kolo.

Ce pa vztrajas pri ideji, da bos s kolesom tipa Spectral ali Slash delal 60-80 km po cesti in makadamu, potem si pa nabavi par plascev, ki so za tak teren primerni (sirina 1.75 - 2.0, gladek ali z zelo finim profilom po sredini) ali pa se en komplet obrocnikov s takimi plasci, ce bos vozil tubeless. Slednja varianta sicer ni ravno najcenejsa in bos verjetno ze na pol poti do nakupa novega trdaka :wink:

Marko
marko d.
član

Odgovor Napisal/-a marko d. »

Zdravo,
Saj kolo za izlete z ženo že imaš (hardtail xc). Zrihtaš, ožje gume in je. Razen, če ga nisi upokojil.
ddejc
član

XC sem prodal :)

A bo muka zaradi gum ali geometrije okvirja? Gume lahko rešim še z enim setom obročev kot je predlgal @problematiks kar mi tudi bolj ustreza zaradi prostorske omejitve v kleti, ker živim v bloku.
marko d.
član

Odgovor Napisal/-a marko d. »

To je pa smola. Niti Canyon niti Trek nista primerna za klet v bloku. Jaz imam utility bike v kleti, igračka pa zaseda častno mesto na balkonu.
Tanke gume že zaradi izgleda ne sodijo na all mountain bicikl. Itak ti bo pa zmanjkalo prestav.
ddejc
član

Zakaj bi zmanjkalo prestav, če jih na XC-ju ni? :D
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

marko d. napisal/-a: 12 Dec 2021 20:08 To je pa smola. Niti Canyon niti Trek nista primerna za klet v bloku. Jaz imam utility bike v kleti, igračka pa zaseda častno mesto na balkonu.
Tanke gume že zaradi izgleda ne sodijo na all mountain bicikl. Itak ti bo pa zmanjkalo prestav.
Ce smo ze pri temu, boli te patak, ce zaradi izgleda ne pase, vazno, da je zunkcionalno. Glede manjka prestav pa zna biti res problem pri bolj sportni voznji, pri bolj pohajaski bo pa slo skozi brez tezav.

Marko
ddejc
član

Bo bolj pohajaska voznja :D

OK, da naredim epilog. Preizkusil sem Slasha. Super bajk, ampak za to kar jaz rabim mi potem manjka eno kolo. Preizkusil Fuel EX in sprejel kompromis kar se tiče namembnosti kolesa. Gremo na trail kolo.
Na koncu sem žongliral med Fuel EX in Orbea Occam in se odločil za Occam-a.
Odgovori