Prevoz koles

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kraj: Ljubljana Vic
Kontakt:

Re: Prevoz koles

Odgovor Napisal/-a Surfac »

Ni čisto taka rešitev, so pa kolesa potem enako postavljena v avtu. Vilico z osjo vpneš v takle nosilec. Tega lahko potem pričvrstiš v prečni nosilec - leseno ali Alu ploščo, lahko pa tudi v Bosch profil, kar je nekoliko dražje, je pa bolj fleksibilno, saj moraš kolesa zamakniti ali pa poševno montirati sprednje vilice... Vse pričvrstilne vijake dobiš na zgornji poveyavi. Kolesa so med vožnjo dobro fiksirana, je pa potrebno vse skupaj še nekako fiksirati za primer nenadnega bremzanja ali .... S tem sem nadomestil nosilec Bikeinside, ki sem ga imel ca 10 let. Prrehod na boost vilice je bil prekompliciran, sistem je zastarel.
Priponke
nosilec.jpg
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

Malo natačneje sem prebral tvoj post Jabooz. Verjetno imaš dovolj dolg avto, da ne bi snemal prednjih wheelsetov. No potem je zate moj predlog neuporaben.... :D
Matko
član

Odgovor Napisal/-a Matko »

Jabooz napisal/-a: 14 Feb 2021 19:24 Zdravo!

Zanima me ali kdo ve kje se da kupiti tak tip nosilcev za kolesa?

Išem nekaj za v kombi, da wheelseti ostanejo na kolesu.
KAj ti ne odgovarja pri Thule Proride?
Samo prečni nosilec potrebuješ po meri kombija
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Jabooz »

Predvidevam, da en prečni nosilec ni dovolj, če bi šel na thule proride.

Želja je, da imam nosilec (oz več njih), ki primejo kolo samo za sprednje ali zadnje kolo.
pač odvisno kako je optimalno, da jih več zložim.
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

Če pogooglaš bike floor stand dobiš cel kup različnih rešitev, mogoče je katera primerna, Npr. tole imajo v Extremevitalu...
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Ne bo dost fiksen po mojem tale od Topeaka...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

Ja sej jih je kar nekaj, npr https://www.amazon.com/Bikehand-Floor-P ... B07D64KTRH. Seveda je pa treba vse skupaj na eno prečno plato vpet in kolo z enim paščkom pričvrstit
Uporabniški avatar
Andraž
član

Odgovor Napisal/-a Andraž »

Če imaš res preveč placa potem mogoče kej tazga:
https://www.bikestow.com
Enduro boys crew.
Matko
član

Odgovor Napisal/-a Matko »

Jabooz napisal/-a: 19 Feb 2021 11:54 Predvidevam, da en prečni nosilec ni dovolj, če bi šel na thule proride.

Želja je, da imam nosilec (oz več njih), ki primejo kolo samo za sprednje ali zadnje kolo.
pač odvisno kako je optimalno, da jih več zložim.
dve prečki potrebuješ, isto, kot za na streho

Medsebojni razmik je odvisen od tipa koles, ki jih boš vozil.
Če nočeš sneti prednjega kolesa, moraš ustrezno zamikati po dolžini

Sposodi si proride, dve strešni prečki in malo na suho poskušaj. Najprej zunaj vozila. :D
DavoS
član

Odgovor Napisal/-a DavoS »

Mene pa zanima ali kolesa pri prevozu zadaj na avto nosilcu(kljuki),kaj zaščitite s ponjavo/folijo? Mal me zanima za E-mtb :roll:

Nosilec,ko se greste peljati pustite na kljuki ali spravite v avto? Nosilec ima zaklep proti kraji ampak vseeno...me je strah da bi kdo s kljuko zraven dol vzel :P

Hvala
Uporabniški avatar
toti
član
Kraj: Jesenice

Odgovor Napisal/-a toti »

Jaz snamem samo ročke ,ki držijo kolo in jih spravim v avto,žal bi nekdo res lahko snel nosilec s kljuko vred ,ker kljuka ni zaklenjena.
Drugace pa jaz doma snamem nosilec s kluko vred tako da ne nosilec ves cas pritrjen na kljuko,ker je montaza hitrejša kot ce bi montiral najprej kljuko in potem se pritrjeval nosilec na kljuko.Kljuko itak rabim samo za nosilec koles.
Pa lepo pozdravljeni
TOTI
nosko
član

Odgovor Napisal/-a nosko »

Jaz če smo vsi 4-je, imam kljuko in prtljažnik za prevoz. Ko pa greva s sinom na MTB pa kar cela kolesa, dam v avto(Berlingo). Vzamem ven zadnje tri sedeže in dam notri dva stojala, ki sem jih naredil in to je to. Več na sliki.
20210225_145224.jpg
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Odgovor Napisal/-a Buschi »

A vete kaj ne razumem: veste, da boste prevažali kolesa, pa vseeno kupite povsem neprimeren avto za prevoz koles ! In potem delate neke kompromise, pa izgubljate živce v premalih vozilih, pa čarate okoli nosilcev, pa kolesa razstavljate, pa...

A mi lahko to nekdo razloži?

Ko sem bil peciklmehanik, sem imel škodo karavan: 4 na streho, 4 na kljuko, 3 razstavljene v avto, če je bila nuja.Povsem neprimeren avto za mojo službo, ampak takrat sem dojel, da rabim avto za kolesarja.

Kupil multiplo, 4 na kljuko oz dva cela v avto, oz 4 brez prednjega kolesa oz en Tomos 14M je šel cel v avto.

Kupil scudota: sploh ne vem, koliko koles gre noter, lahko bi dal 4 na kljuko. Sem pa noter vozil en teden 200 kilski motor, ker se mi ga ni dalo ven dat, pa Tomosovega ATX sem mel noter en teden, dokler ni žena znorela, da smrdi po bencinu.

Vem pa, da gresta v njega dva težka motorja, vsa motoristična oprema za 4 ljudi, kufri od motorjev, vsa hrana in oblačila za 3 tedne dopusta, pa je bilo 6 sedežev, na kljuki 4 kolesi, pa še plac je bil za RIS-a pa štirko...sam mi ga žena ni pustila vzeti zraven, ker nimam izpita za čoln.

Če ste kolesarji, kupte avto za kolesarje, ne pa podaljškov svojih penisov !
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
problematiks
KontraRevolucionar

Odgovor Napisal/-a problematiks »

Buschi napisal/-a: 06 Apr 2021 20:38 Če ste kolesarji, kupte avto za kolesarje, ne pa podaljškov svojih penisov !
Ma dej Buschi, ne bluzi :)

1. Vsak vozi, kar mu pase. Do kompromisov pa vedno prides, ne glede na to, kaj vozis. Tema je pa izmenjava mnenj glede resitev pri prevzanju koles v/na/za avtom.
2. Kaksna je tocno razlika med tem, da vozis podaljsek svojega penisa (ne vem, kaksen termin sicer uporabljas pri zenskah: podaljsek sramnih ustnic, podaljsek josk? :lol: ) in med tem, da podaljske svojega penisa vozis zadaj v svojem Scudotu? :wink:

Marko
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Nisi razumel kaj sem hotel povedati...nevermind.

Mi je pa zanimivo razmišljanje...meni je moped prevozno sredstvo, če je to podaljšek, potem je tudi kolo, pa avto, pa vlak, pa bus...sej navsezadnje, mati narava nam je dala noge, da se premikamo...al?

In, čez leta sem spoznal, da je najboljši način za prevoz koles, poleg večjega avta, nosilec na kljuki. Sicer velika investicija odtehta vso izgubo živcev in teženja ženske pri zlaganju v avto. Kolo pa tudi ni iz cukra, da bi ga uničil vsak dež, ko ga pere tam zadaj.
problematiks
KontraRevolucionar

Buschi napisal/-a: 07 Apr 2021 06:11 Mi je pa zanimivo razmišljanje...meni je moped prevozno sredstvo, če je to podaljšek, potem je tudi kolo, pa avto, pa vlak, pa bus...sej navsezadnje, mati narava nam je dala noge, da se premikamo...al?
Tocno to je bila poanta, je vse od tega ali pa nic od tega, odvisno kako gledas na te zadeve :)
Buschi napisal/-a: 07 Apr 2021 06:11 In, čez leta sem spoznal, da je najboljši način za prevoz koles, poleg večjega avta, nosilec na kljuki. Sicer velika investicija odtehta vso izgubo živcev in teženja ženske pri zlaganju v avto. Kolo pa tudi ni iz cukra, da bi ga uničil vsak dež, ko ga pere tam zadaj.
Se popolnoma strinjam, kljuka in spodoben prtljaznik za na kljuko nista ravno poceni, ampak sta brez dvoma najboljsa varianta za prevoz koles. Ce nimas prostora v svojem "podaljsku", seveda :D

Marko
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kraj: Bled
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zokinjo »

Home made:Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Rokson
član

Odgovor Napisal/-a Rokson »

Ka pa homologacija?
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kontakt:

Platforma je od Thuleja ze homologirana in z vsemi nalepkami...

Vse prodam
Uporabniški avatar
TJS
član

Odgovor Napisal/-a TJS »

mitjak napisal/-a: 19 Jul 2018 12:51 Ali ima kdo izkusnje s tem Thuletovim nosilcem: https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rac ... 2-_-970000

Zdi se mi zelo prirocen in lazji za montazo za nekam na hitro skocit. Vprasanje samo ce je dovolj mocan.
Živjo, tisti, ki uporabljate Thule 970 xpress: a ste morali dokupiti tudi “light board”

(https://www.ceneje.si/Izdelek/799998/av ... tboard-976)

ali se da kako drugače?
Hvala, lp
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Odvisno na kakšnega policaja naletiš.
Ima par kolegov to, sicer domače kopije, pa so se vedno izgovorili.

Drugče pa pol cenej:
https://www.autoshop.si/izdelki/set-luc ... olice-12v/
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

V Avstriji dobiš kazen, če se tablica ne vidi. Preverjeno.
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kontakt:

Tablico obesiš na kolesa…. ?!?

Vse prodam
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

Potem so tu še luči... Ob vsej vrednosti koles mogoče nekaj deset evrov ni nedopusten strošek... :D
Uporabniški avatar
zokinjo
član
Kontakt:

To pa itak

Vse prodam
kastro
član

Odgovor Napisal/-a kastro »

Na strehi imam 3 x Thule 591.Tud pri 150 km/h ni panike.Zadovoljen z trdnostjo in trpežnostjo pri zibanju.Top prtljažnik.
Adephx
član

Odgovor Napisal/-a Adephx »

Renault Trafic / Opel Vivaro, 9 sedežev al pa tovorni, tiste pet sedežne varjante odpadejo, ker je premalo placa za kolesa zaradi pregradne stene. 499,9cm dolžine, 197,1cm višine, Volvo V90 Cross Country karavan je za primerjavo dolg 493,9cm, tako da res ne razumem ljudi, ki kupujejo karavane, glede na to, da je večina garažnih hiš omejenih na 200/220cm višine. Karavani / pickupi so zame največja izguba placa glede na dolžino vozila.

Slika
Zadnjič spremenil Adephx, dne 18 Maj 2022 10:50, skupaj popravljeno 1 krat.
problematiks
KontraRevolucionar

Karavan se lepše pelje, je lažji, porabi manj, avtocesta stane manj,... Če gledaš izključno to, koliko prostora ima not, je pa kombi res boljši. Pickupe ima pa večina ljudi res bolj za imidž kot za kaj drugega, ker so zelo specifični glede uporabnosti. Ampak vsak ima svoje prioritete.

Marko
Adephx
član

Trafic ima porabo okoli 5.5, odvisno od vožnje, priznam da se karavan res lepše vozi, je pa kombi precej bolj pregleden, kar se višine tiče. Drugače se lahko izogneš cestnini tako, da ga znižaš za 4cm in narediš homologacijo. Načeloma bi se ga dalo klasificirati tudi kot bivalno vozilo. Je pa tale naša DARS regulacija precej debilna in bi mogla bit omejena na najvišjo skupno težo in ne na višino osi.
problematiks
KontraRevolucionar

Adephx napisal/-a: 18 Maj 2022 10:44 Je pa tale naša DARS regulacija precej debilna in bi mogla bit omejena na najvišjo skupno težo in ne na višino osi.
Hja, naredili so jo seveda tako, da njim ustreza, ne uporabnikom :wink:

Marko
Uporabniški avatar
Surfac
član
Kontakt:

Adephx napisal/-a: 18 Maj 2022 10:44 Trafic ima porabo okoli 5.5, odvisno od vožnje, priznam da se karavan res lepše vozi, je pa kombi precej bolj pregleden, kar se višine tiče. Drugače se lahko izogneš cestnini tako, da ga znižaš za 4cm in narediš homologacijo. Načeloma bi se ga dalo klasificirati tudi kot bivalno vozilo. Je pa tale naša DARS regulacija precej debilna in bi mogla bit omejena na najvišjo skupno težo in ne na višino osi.
Poraba 5.5? Verjetno pri 70 na uro po ravni cesti ali pa z lažnivim merilnikom porabe. Uporabniki pravijo
v povprečju 8 dizla Pa primerjaj to s karavani. In poskusi imet Trafica in se vsak dan vozit v službo 30 km daleč in parkirat v mestu...
Ja, za prevoz koles je pa Trafic fajn :D.
Nimam karavana, da se razumemo... Sem ga pa imel.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Fotografija0473(1).jpg
Fiat Scudo(Peugeot Expert, Citroen Jumpy), prejšnji model, ne trenutni, ENOPROSTORC, na tej sliki dva motorja in 4-je sedeži.
Se prav kamot 4-je ljudje in 4 kolesa.
Adephx
član

Surfac napisal/-a: 19 Maj 2022 15:08
Adephx napisal/-a: 18 Maj 2022 10:44 Trafic ima porabo okoli 5.5, odvisno od vožnje, priznam da se karavan res lepše vozi, je pa kombi precej bolj pregleden, kar se višine tiče. Drugače se lahko izogneš cestnini tako, da ga znižaš za 4cm in narediš homologacijo. Načeloma bi se ga dalo klasificirati tudi kot bivalno vozilo. Je pa tale naša DARS regulacija precej debilna in bi mogla bit omejena na najvišjo skupno težo in ne na višino osi.
Poraba 5.5? Verjetno pri 70 na uro po ravni cesti ali pa z lažnivim merilnikom porabe. Uporabniki pravijo
v povprečju 8 dizla Pa primerjaj to s karavani. In poskusi imet Trafica in se vsak dan vozit v službo 30 km daleč in parkirat v mestu...

Glej nevem kako folk vozi, jaz držim porabo okoli 5.5. Glede na to da gre za gospodarsko vozilo, verjetno z eno tono tovora. Drugače imam pa na Renault Captur (bencinar), prav tako porabo 5.5, pa kaže povprečje na tej tvoji strani 7.04. Teh jajc pač ne voziš več kot 110 na avtocesti, ker imajo aerodinamiko drevesa.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kraj: ... . ....- -- - -...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarE »

Surfac napisal/-a: 19 Maj 2022 15:08
Trafica sem imel 11 let. Sem se vizil vsak dan na šiht, res pa na vas in ne v mesto. Poraba v 10 letih je zrasla iz 8,5 na 9,8 (letno povprečje). Imel sem prtljažnik za kolesa na strehi.
Odgovori