Luče - Koča na Loki - Koča na Travniku - Komen - Smrekovec

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.
Odgovori
peter-p
član

Luče - Koča na Loki - Koča na Travniku - Komen - Smrekovec

Odgovor Napisal/-a peter-p »

Pozdrav vsem skupaj

Zanima me, če se da navedeno turo prevoziti z MTB?

https://www.komoot.com/tour/360261503?s ... YKXSZ&ref=

Hvala za odgovore

Peter
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx
Kraj: LjubAna-Bruseljak

Re: Luče - Koča na Loki - Koča na Travniku - Komen - Smrekovec

Odgovor Napisal/-a MatTo »

Živjo,
opisana tura ni po mojem okusu (povratek po prometni cesti, brez izrazitega spusta) niti zmožnostih (samo 6h?).
Da dobiš boljšo sliko o ključnem, grebenskem delu poti od Koče na Travniku do Doma na Smrekovcu, ti predlagam sledečo varianto: Ljubno ob Savinji, Primož pri Ljubnem, Rožmanova planina, Mačkin kot, Dom na Smrekovcu, Krnes, Komen, Koča na Travniku, končni spust po markirani poti mimo sv.Primoža direktno do izhodišča. Tod ne srečaš žive duše med tednom!
Pokrajina je res čudovita, ponuja razgledne poti,a tudi vredna spoštovanja do narave. Ključni del poti (okoli Krnesa in Komna) sem večinoma vedno prehodil in se raje posvetil opazovanju in fotografiranju.
Če pa si željan adrenalina in nabit s kondicijo, pa samo piči po originalni. :mrgreen:
Zadnjič spremenil MatTo, dne 04 Maj 2021 17:28, skupaj popravljeno 1 krat.
peter-p
član

Odgovor Napisal/-a peter-p »

Hvala za idejo. A bi bilo to nekako takole : https://www.komoot.com/tour/360738288?s ... S8&ref=wtd
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Se strinjam z MatTom... štartaš in končaš na Ljubnem, manj težav z logistiko. Mi smo ponavadi parkirali kar na Ljubnem ali pri gostišču Kegljišče.
Tvoja varjanta je velik amtranja brez nagrade, predlagana pa malo manj matranja z lepo nagrado.
Če os kolo/noge/srce prave, se da tudi po tistem grebenu precej zgoniti - no, vsaj dalo se je pred leti. :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx
Kraj: LjubAna-Bruseljak

Odgovor Napisal/-a MatTo »

peter-p napisal/-a: 03 Maj 2021 20:23 Hvala za idejo. A bi bilo to nekako takole : https://www.komoot.com/tour/360738288?s ... S8&ref=wtd
@peter_p:
Hm, tudi tole (še) ni po mojem okusu. :wink:
Tvoj končni spust v Ljubno je pravzaprav začetni vzpon ture. Zaključni spust s Travnika poteka po celotni dolžini grebena v dolino in to po singlcah ali vlakah (markirana pot). Žal je vedno več slednjih, erozija dela svoje.
Za boljšo orientacijo in detajle na kartah: ne bodi tako 'komoot' in raje uporabljaj Geopedijo ali drugo topografsko karto. :mrgreen:
Odgovori