Nadgradnja hardtail kolesa

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
MatejH
član

Nadgradnja hardtail kolesa

Odgovor Napisal/-a MatejH »

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem kupil GT Avalanche 2.0.
Ker kolo ni kaj ekstra opremljeno sem se odločil za zamenjavo naslednjih delov: disk zavore in rotorji, vilice, prednji in zadnji menjalnik ter verižnika.
Ker sem zadnjih nekaj let ta šport postavil na stranski tir, bi potreboval nasvet, kaj bi bilo primerno nabavit(price/performance).
Kolo bi rad opremil tako, da bi bil primeren tudi za nekoliko zahtevnejše odseke in pa s časom imam namen kupiti polno vzmeten okvir in bi rad komponente prenesel tja.
Je pa kolo 26 col in najbolj me mučijo vilice…
Hvala za vsak nasvet, lep pozdrav, Matej
Uporabniški avatar
Vladej
član
Kraj: Ljubljana

Re: Nadgradnja hardtail kolesa

Odgovor Napisal/-a Vladej »

A ni lažje, da obstoječe kolo enostavno prodaš in si kupiš kaj rabljenega, ki ustreza tvojim zahtevam?
Preglej ponudbo na bajk.si pa se odloči.
Kolesarim, torej sem...
PrimozR
član
Kraj: Radovljica

Re: Nadgradnja hardtail kolesa

Odgovor Napisal/-a PrimozR »

Če boš kupoval karkoli na pol modernega od polnovzmetenega okvirja, boš lahko prenesel samo zavore, če boš zdaj kupil dovolj dobre (odvisno od hoda polnovzmetenega okvirja).

26" kolesa so praktično izumrla, še bolj pa sprednji menjalniki, s tem pa je povezan tudi zadnji menjalnik in kaseta, ki sta prilagojena samo enemu zobniku spredaj.

Če res dobro veš, zakaj prenašaš komponente oz. menjaš samo okvir, še ima smisel. Na vrat na nos kupovati komponente za relativno staro kolo z namenom, da se jih prenese na nekaj novejšega, nima pretiranega smisla.
Odgovori