otroško kolo ?

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev
Odgovori
dprohart
član

otroško kolo ?

Odgovor Napisal/-a dprohart »

Pozdrav!

Sem pred nakupom kolesa za mojo 5letno hčerko. Trenutno je lastnica specializedovega 12 colarja s katerim sem načeloma zadovoljen, vzdžljvost je odlična...moti pa me cena, teža in pa ročka prednje zavore ( bi potrebovala še enkrat daljše prste da bi jo dosegla, plus sila potrebna za stisk je čist prevelika).
Iščem kvalitetno kolo z razumljivo ceno, za vožnjo po asvaltu in gozdnih poteh.
Prosim delite vaše izkušnje in priporočila.

Hvala, Dan
you havent leaved if you havent done something to die for
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik
Kraj: Dolina Bratov Šrot

Re: otroško kolo ?

Odgovor Napisal/-a Buschi »

Moja je pri petih iz 12 colskega Spešalabajza presedlala na 16 colskega Spešalabajza.

Zdej to za po hosti ni, ker jeSS, makadam pa asfalt pa gre.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Guarana
član

Odgovor Napisal/-a Guarana »

Jez imam za našga ogledano tole, cena je .?. ročke zavor so kot je treba (sem jih probal), pa še malo zraste, tako da mogoče zdrži malo dlje.

http://www.orbea.si/kategorija/127/grove.html

Ima ga tamali od kolega in je zadovoljen (kolega je , tamalga nisem vprašal).
Uporabniški avatar
cebe
član
Kraj: ZaBajto, Prebold
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cebe »

Težko kaj več rečem, ker male ne poznam, nevem kako je motorično, kako je velika, itd. ampak po večini so otroc pri 5 letih šli praktično že vsi na 20 colarje od Spec-a, dokler sem še jaz delal v trgovini, saj v višini sedeža ni iblo neke razlike med 16 in 20, za res male se je dalo stvari prirediti, zavore so pa že bile malo boljše, tako da se je odmik nastavil, stisnili so pa tudi že lažje.

Govorim striktno za Spec otroška kolesa in to do 2012/2013, naprej težko rečem... Pa prodali smo jih juhuhu, saj jih je ponavadi v juliju že zmanjkalo tudi na evropskem lagru.
...live for something or you'll die for nothing!
gorenc
član

Odgovor Napisal/-a gorenc »

Kaj pa 6 let stari mulci, se ze kdo vozi na 24 col? Ker premisljujem, da bi na svojem preskocil 20 colsko kolo. :?:
Uporabniški avatar
Matiček
član
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Matiček »

gorenc napisal/-a:Kaj pa 6 let stari mulci, se ze kdo vozi na 24 col? Ker premisljujem, da bi na svojem preskocil 20 colsko kolo. :?:
Jaz sem na istem.Tamala je 16" prerasla v enem letu. :P
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

gorenc napisal/-a:Kaj pa 6 let stari mulci, se ze kdo vozi na 24 col? Ker premisljujem, da bi na svojem preskocil 20 colsko kolo. :?:
...če še enkrat na nekdanje izkušnje navežem - ja! Tisti, malo večji in motorično sposobi, so šli z dobrimi 4. leti na 20, s 6. leti pa popolnoma brez problema na 24 col.
Je pa to res zelo odvisno od motorike, telesnih proporcev ter seveda geometrije kolesa.
lukanovak
član
Kraj: Žalec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a lukanovak »

takšni malo večji otroki lahko potem verjetno pri 10 letih že tventinajnerja vozjo al kako ?

:roll:
Uporabniški avatar
cyco
član

Odgovor Napisal/-a cyco »

ne ga sračkat, no...
ne jim uničit kolena še preden začnejo resneje kolesarit.

~6 let je 20" optimalno

tistih 1×6 prestav je tudi dovolj za turce v stilu tablaških otroških, kar je pa za 6letnike vrh glave.

b
i can't stand on my own - i'm two tired
lukanovak
član
Kontakt:

Word !
gorhikvi
član

Odgovor Napisal/-a gorhikvi »

Govorim kot oče z izkušnjami na lastnih otrocih. Ne pretiravajte s prevelikimi kolesi. bolje da mu je kolo premalo, kot pa da mu je preveliko in se na spustu muči. Manjše kolo je bolj obvladljivo. Predstavljajte si sebe na prevelikem in na premalem kolesu. Na katerem bi se manj mučil. Moja sinova sta imela vse velikosti in sta bila na 12 colskem 1-2 leti, na16colskem 2 leti, na 20colskem 2-3 leta no 24colskega ta večji počasi prerašča pa sem mu kupil daljšo zic štango pa je. Pa še nekaj vsi so bili Speci razen 12 colski je bil prvi nakup mislim da hervis ali intersport pa je bil po enem letu še samo za v kanto, ker je bil zaradi rje nevozen!. Tako, da se splača dat tistih sto evrov več, sploh če se bosta na kolesu vozila dva otroka. Pa na 16 colskem so bremze že kar solidne glede potrebne moči za zaviranje. Če kdo potrebuje se lahko oglasi in sproba velikost 20 in 24. 16 colskega imata že nečak in nečakinja torej že tretja četrta generacija na istem Spec kolesu.
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

Lej, tudi jaz sem bil istega menenja, ampak me je mnogo otrok presenetlo, kako kmalu so brez problema vozili večje kolo kot bi ga naj.
In tudi tamali so rekli, da se lažje peljejo...

In "lukanovak", sosed je pri tebi kupil 20 colskega za 4 leta starega otroka - toliko o tem...

Še enkrat poudarjam... vse je v motoriki in telesnih proporcih, večina pa jih pri 5 letih gre brez problema na dobro 20 colsko kolo, pri slabih 7 pa na 24.
Poudarek je na "dobro"...
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

cebe napisal/-a:Lej, tudi jaz sem bil istega menenja, ampak me je mnogo otrok presenetlo, kako kmalu so brez problema vozili večje kolo kot bi ga naj.
In tudi tamali so rekli, da se lažje peljejo...

In "lukanovak", sosed je pri tebi kupil 20 colskega za 4 leta starega otroka - toliko o tem...
Edit: en primer, ko sem hotel sam in starši prepričat otroka, ki je bil 4 leta in 2 meseca star, da je 20 colsko kolo preveliko - mali je sedel na kolo, ga brez problemov lovil na prstih, nato prestavil, kot bi to vsak dan počel in po ene krogu že zavoje polagal. Starši so vztrajali, jaz sem se pa tudi strinjal, da bo ok.

Še enkrat poudarjam... vse je v motoriki in telesnih proporcih, večina pa jih pri 5 letih gre brez problema na dobro 20 colsko kolo, pri slabih 7 pa na 24.
Poudarek je na "dobro"...
gorhikvi
član

Glej za po cesti in po ulici je res čisto vseeno kaj ima. Če pa bo šel v gozd in na kakšen skok, je pa druga pesem in vem da od dproharta otroc ne bodo vozl po cesti :wink:
gorhikvi
član

recimo primer:

11 let, 142 cm, 24 col
Priponke
MAks.jpg
lukanovak
član
Kontakt:

"cebe"

al je otrok zelo velik za 4 leta ali pa je stranka želela takšno kolo, da ga lahko ima dalj časa... mi svetujemo, včasih pa stranka kupi po svoje
lukanovak
član
Kontakt:

in takšnih ekstremno velikih otrok v teh letih je cca 10-15%
lukanovak
član
Kontakt:

@gorhivki wrote:

Govorim kot oče z izkušnjami na lastnih otrocih. Ne pretiravajte s prevelikimi kolesi. bolje da mu je kolo premalo, kot pa da mu je preveliko in se na spustu muči. Manjše kolo je bolj obvladljivo. Predstavljajte si sebe na prevelikem in na premalem kolesu. Na katerem bi se manj mučil. Moja sinova sta imela vse velikosti in sta bila na 12 colskem 1-2 leti, na16colskem 2 leti, na 20colskem 2-3 leta no 24colskega ta večji počasi prerašča pa sem mu kupil daljšo zic štango pa je. Pa še nekaj vsi so bili Speci razen 12 colski je bil prvi nakup mislim da hervis ali intersport pa je bil po enem letu še samo za v kanto, ker je bil zaradi rje nevozen!. Tako, da se splača dat tistih sto evrov več, sploh če se bosta na kolesu vozila dva otroka. Pa na 16 colskem so bremze že kar solidne glede potrebne moči za zaviranje. Če kdo potrebuje se lahko oglasi in sproba velikost 20 in 24. 16 colskega imata že nečak in nečakinja torej že tretja četrta generacija na istem Spec kolesu.

WORD !
Uporabniški avatar
cebe
član
Kontakt:

A sem napisal, da je to pravilo... večkrat sem ponovil, da je odvisno od otrokove motorike in njegovih telesnih proporcev.
Se pa strinjam, če bodo tamali vozli "teren", je druga pesem... in drugo kolo, ne ti "osnovni" gorci, s katerimi se tamali učijo obvladati kolo na utrjenih podlagah.
Uporabniški avatar
zdravkec
član
Kraj: e - c - i - č - a - r

Odgovor Napisal/-a zdravkec »

Veliko je odvisno tudi od kolesa.
Če daš mulca na nek star rogov bmx ki je težek kot hudič bo seveda imel probleme.
Seveda pa je tudi dosti odvisno kak karakter in kako fizično sposoben je otrok.

Dajte še kakšne komentarje kaj ste kupili in za kakšno ceno recimo.
Sem tudi jaz pred nakupom kolesa za mojo tastarejšo ki bo dolonila 4 leta.

lp
švic in solze
gorenc
član

Tlele pri nas se 12 letni mulc vozi na 29 col, ja!

In moj mulc je pri 4.5 letih na 16 colah vozil enkrat tedensko z mano 24-30km ture. Po ravnem seveda, ce je bil prevelik klanec je sel zraven pes. In neskoncno uzival, brez, da ga priganjam. Sobota, nedelja, damo tamalo po kosilu spat, zena ima svoje delo, jaz pa ven na kolo za 2-3h. Kot receno, pri 4.5 letih tamau ni vec hotel spat ampak na kolo z mano. Pa mu nisem kaj dosti ugovarjal.
Sicer pa sem tudi sam imel v tretjem razredu osnovne sole 20kg, 26 col rog gorca... kaj vse je dal cez....
gorenc
član

Slika

36 col ;.=9/
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Še enkrat:moja hčerka je pri 4.5 letih šla na 16 Spešalabajza, sedaj, točno danes sem jo dal 20'' skota (ki ga je pojerbala od starejšega brata). Kljub sedežu čisto do okvirja, z nogami ne seže do tal, tako da do poletja bo vozila še 16''.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE
Kraj: ... . ....- -- - -...
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a MarE »

Naš je pa pri 10 letih iz 26 colskega prešaltal na 20 col. Zdaj pa noče dol. "Tamala" pa je na 8 colskem in ji je skoraj bolj všeč kot 24 colski spec.
dprohart
član

Odgovor Napisal/-a dprohart »

Evo hvala za odgovore,
nabavl tole http://www.a2u.si/show/Otrosko-kolo-MERIDA-Dakar-616
cena je prepričala, okvir alu, težk k šalabajs :), ročko bom zamenjou, ostalo pa mora špilat
Je pa mala bl pritlikave sorte tko da o kšnem 20 col pol ni blo več za razmišljat.

Review pride čez pou leta :)

Lp.
you havent leaved if you havent done something to die for
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član
Kraj: Mjaw York

Odgovor Napisal/-a Lojzepopndekl »

Glede problema s pretrdimi in preveč oddaljenimi ročkami zavor, če komu koristi naslednja informacija. Naš 2,5 letnik na Likeabike Jumperju z lahkoto stisne zavoro in to celo s tadebelimi dvoplastnimi termovelur rokavicami. Zavora je koštala 22€, oddaljenost ročke se nastavlja in bo šla zagotovo s poganjavčka na njegovo bodoče tapravo kolo.
http://kakadu.si/like-a-bike-dodatki/49 ... jalec.html
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Polževka
član

Odgovor Napisal/-a Polževka »

Moja 7 letnica je prerasla svojega 20 colarja (Cube Kid) in bo to pomlad presedlala na 24 col. Je pa res med večjimi.
Vozila ga je praktično 3 sezone, če se ne motim. 16 col ni nikoli imela.

p.s.: prodamo, če koga zanima, je pa v dekliških barvah, več na zs http://www.veb-company.si/izdelek/4167/ ... 00-14.html rabljen seveda

Polževka
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Zdej, če je večja in je je že sedaj imela precej raztegnjeno 20-tko, poskusi z 26 XS.
Tak je šel moj: iz 20'' na spešalabajz P-ja S velikost.
Uporabniški avatar
Polževka
član

Buschi napisal/-a:Zdej, če je večja in je je že sedaj imela precej raztegnjeno 20-tko, poskusi z 26 XS.
Tak je šel moj: iz 20'' na spešalabajz P-ja S velikost.

Spešalabajza S velikost mam jaz, pa ji je še očitno prevelik, ga bo pa lahko nasledila čez 2-3 leta, ko si bo mami zaželela novga fulija ;-)
longi
član

Odgovor Napisal/-a longi »

Kolk visoka tale vaša 7 letnica?
"We appreciate all things done well." - Chris King
Uporabniški avatar
Polževka
član

longi napisal/-a:Kolk visoka tale vaša 7 letnica?

Jo premerim dans in javim.
Odgovori